Editörler : Pangaea

Kamucu5454
Memur
18 Temmuz 2019 08:48

Personel şube müdürüne TMO Ankara merkez ofis memur adı altında açılan kadroya başvuracağımı hangi bölümde ne şekilde çalışacağımı sorduğumda evet personel alınacağından haberi vardı ama hangi bölüme ne şekilde çalıştırılmak için memur alınacağından haberi yoktu bunu gördüm ben. Hatta bana sordu iki üç kere hangi bölüme alınıyor diye. Bekar olsam 1 dk düşünmeden yazarım sorun geçici görevlendirmeler ise ama değilim yazacak kişiler bu kriteri göz önünde bulundursun yeter.

Mehmet Balci, 5 yıl önce

Arkadaşlar, lütfen özel mesajlarda branşınızı da belirtin. 30+ mesaj aldım yarısında branş yazmıyordu.

Not : Telefonla bilgi alırken nereden ve kimden bilgi aldığınızı araştırın lütfen. Bir teknisyenin neler çektiğini ne yaptığını bir mühendis bilemez.

Not : Düz memurluk yazacak arkadaşlar, düz memur olacağınıza emin misiniz? Tartı memuru olmayasınız? düz memurluk ile tartı memurluğu çok farklı haberiniz olsun. Nereyi yazacaksanız orayı ya da genel müdürlüğü arayın, tartı memuru mu olacağım yoksa düz memur mu? şeklinde soru sorun. Kılavuzda belirtiliyor mu bu durum bilemiyorum ama memurlar.net robotunda göremedim.

Bunlar haricinde kurum hakkında bilgi almak isteyen mesaj atsın lütfen, buradan bilgi paylaşmayacağım. Mesajınızda branşınızı ve yazacağınız şehri de belirtin lütfen.

reanimation19
Aday Memur
18 Temmuz 2019 11:06

TMO'da çalışıyorum. Memur teknisyen tekniker ayırımı her zaman olmuyor. Şöyle ki normal bir personel memuru kadrosunda çalışan kişi tartı memurluğu yapabilir, destek hizmetleri şefliğine, ticaret şefliğine vekaleten bakabilir veya oraya görevlendirilebilir. Tabi ki normal memura eksperlik yaptırma gibi bir durum yok veya bir elektrik teknisyeninden beklenecek onarımları yaptırmıyorlar ya da muhasebeci olmuyorsunuz yani özel iş bilgisi gerektirecek alanlarda çalıştırılmazsınız ama normal rutin evrak ve sisteme dayalı her işte görevlendirilebilirsiniz, , satış reyonunda satış yapabilir geçici göreve gidebilirsiniz. Geçici görev 1 aydan fazla olmuyor. Siz isterseniz daha uzun süre de gönderirler ek geliriniz olur harcırahtan dolayı. maaşı daha yüksektir 657'li çalışılan kurumlara göre. Geçici görev çok olmaz senede maksimum 3 kez gelir yani toplam 3 ay ama gelmeyedebilir bu husus iş yoğunluğu ile alakalı. Cumartesi günü çalışabilirsiniz. Bunun yanında 3 ay hiçbir şey yapmadan kurumda oturabilirsiniz de.

Yani tamamen belirsizliktir ancak yükselmek isterseniz şartlarını sağladığınız takdirde kurumda rahatça yükselebilir mühendis şef müdür vs. olabilirsiniz.

Bu kurum bazı meslekler hariç masabaşı çalışılan bir kurum değildir.

Bu durum hem iyi hem kötü olabilir. İş tulumunuzu giyip sürekli aktifte olabilirsiniz araçlarla oradan oraya gidersiniz. Oturup sabit bir işte de çalışabilirsiniz.

18 Temmuz 2019 11:22

Mühendise teknisyen muamelesi yapmaya çalışan bir yönetimden ne bekliyorsanız kurum size onu verebilir :D (AAF hariç, ora daha farklı)

akerim40
Kapalı
18 Temmuz 2019 11:35

hocam ankara merkez memur kadrosu içinde göreve çıkma olayı var

reanimation19, 5 yıl önce

TMO'da çalışıyorum. Memur teknisyen tekniker ayırımı her zaman olmuyor. Şöyle ki normal bir personel memuru kadrosunda çalışan kişi tartı memurluğu yapabilir, destek hizmetleri şefliğine, ticaret şefliğine vekaleten bakabilir veya oraya görevlendirilebilir. Tabi ki normal memura eksperlik yaptırma gibi bir durum yok veya bir elektrik teknisyeninden beklenecek onarımları yaptırmıyorlar ya da muhasebeci olmuyorsunuz yani özel iş bilgisi gerektirecek alanlarda çalıştırılmazsınız ama normal rutin evrak ve sisteme dayalı her işte görevlendirilebilirsiniz, , satış reyonunda satış yapabilir geçici göreve gidebilirsiniz. Geçici görev 1 aydan fazla olmuyor. Siz isterseniz daha uzun süre de gönderirler ek geliriniz olur harcırahtan dolayı. maaşı daha yüksektir 657'li çalışılan kurumlara göre. Geçici görev çok olmaz senede maksimum 3 kez gelir yani toplam 3 ay ama gelmeyedebilir bu husus iş yoğunluğu ile alakalı. Cumartesi günü çalışabilirsiniz. Bunun yanında 3 ay hiçbir şey yapmadan kurumda oturabilirsiniz de.

Yani tamamen belirsizliktir ancak yükselmek isterseniz şartlarını sağladığınız takdirde kurumda rahatça yükselebilir mühendis şef müdür vs. olabilirsiniz.

Bu durum hem iyi hem kötü olabilir. İş tulumunuzu giyip sürekli aktifte olabilirsiniz araçlarla oradan oraya gidersiniz. Oturup sabit bir işte de çalışabilirsiniz.

reanimation19
Aday Memur
18 Temmuz 2019 12:08

Evet alım yoğunluğuna bağlı olarak Ankara'dan da geçici görevlendirmeler olabiliyor.

18 Temmuz 2019 12:27

Geçici görevin pek olmadığı yer bolvadin-aaf, diğer yerler de genel müdürlük dahil geçici görev olabilir.

murdock reis
Genel Müdür
18 Temmuz 2019 12:50

cumartesi çalışabilirsiniz derken yılda ortalama kaç cumartesi çalışılıyor?tayin durumu nedir?

reanimation19
Aday Memur
18 Temmuz 2019 13:18

Yani bu kurumun temel amacı çiftçinin ürettiği emtianın alınması, muhafazası ve satılmasıdır. Geçici görevlendirme ve çalışmanın en yoğun olduğu an pek tabii alım dönemleridir. Bu dönemlerde örneğin fındık alımlarında gece 12 de mesainin bittiği de olmuştur ancak alım yapılan ekipte düzen oturtulduktan sonra sabah 8 akşam 8 mesai olur ama bu gözünüzü korkutmasın sürekli olan şeyler değil bunlar ve bu söylediklerimin hepsi alım dönemi için geçerlidir. Genellikle kasımdan-mayısa kadar ekstrem durumlar hariç alım olmaz geçici görevlendirme olmaz. alım dönemleri de 1 aylık geçici görevlendirmeniz boyunca her hafta cumartesi de çalışabilirsiniz, çalışmayabilirsiniz de... yani bu durum oradaki alımın yoğunluğu ile ilgilidir.

Dediğim gibi bu tip durumlar gözünüzü korkutmasın sonuçta bir çok kişi burada çalışmakta ailesi eşi çocuğu olan geçici göreve gitmektedir. genel olarak ben memnun olmayan birine rastlamadım her kurumda işte durumundan şikayet eden çok olur ancak öyle büyük problem yaşayacağınız bir kurum değildir, genel olarak personelin izinlerine de mümkün mertebe dikkat edilir.

murdock reis, 5 yıl önce

cumartesi çalışabilirsiniz derken yılda ortalama kaç cumartesi çalışılıyor?tayin durumu nedir?

reanimation19
Aday Memur
18 Temmuz 2019 13:21

AAF-Bolvadin hariç ben tayin konusunda aman aman sıkıntı yaşayanı görmedim. Zaten temmuz ayında tayin istekleri açılır rutin olarak.

AAF-Bolvadin'den ise görevde yükselme yolu ile rahatlıkla ayrılabilirsiniz.

murdock reis, 5 yıl önce

bkziraat
Aday Memur
18 Temmuz 2019 18:08

Geçici görev ve ekstra mesaiye kalınca maaşda artış oluyormu eksperlik için

Yani bu kurumun temel amacı çiftçinin ürettiği emtianın alınması, muhafazası ve satılmasıdır. Geçici görevlendirme ve çalışmanın en yoğun olduğu an pek tabii alım dönemleridir. Bu dönemlerde örneğin fındık alımlarında gece 12 de mesainin bittiği de olmuştur ancak alım yapılan ekipte düzen oturtulduktan sonra sabah 8 akşam 8 mesai olur ama bu gözünüzü korkutmasın sürekli olan şeyler değil bunlar ve bu söylediklerimin hepsi alım dönemi için geçerlidir. Genellikle kasımdan-mayısa kadar ekstrem durumlar hariç alım olmaz geçici görevlendirme olmaz. alım dönemleri de 1 aylık geçici görevlendirmeniz boyunca her hafta cumartesi de çalışabilirsiniz, çalışmayabilirsiniz de... yani bu durum oradaki alımın yoğunluğu ile ilgilidir.

Dediğim gibi bu tip durumlar gözünüzü korkutmasın sonuçta bir çok kişi burada çalışmakta ailesi eşi çocuğu olan geçici göreve gitmektedir. genel olarak ben memnun olmayan birine rastlamadım her kurumda işte durumundan şikayet eden çok olur ancak öyle büyük problem yaşayacağınız bir kurum değildir, genel olarak personelin izinlerine de mümkün mertebe dikkat edilir.

reanimation19
Aday Memur
18 Temmuz 2019 18:49

Hemen kısaca bilgi vereyim çok mesaj geldi. Eksper alımfa rn çok üretici ile muhatap olan kişidir ve tüm stresi o çekmek zoeundadır. Ekonomist bizim kurumda ne iş yapar bilmiyorum. Afyon alkaloid için tayin görevde yükselme hariç zor. Lojman imkanı var. Memurlar için daha sistemli bir çalışması var siye biliyorum. 4300 den aşağı alan memur duymadım. Geçici görev ve mesai için tabiki harcırak vs ödeniyor. Geçici görev 1 ay sürer gün başına 38.25*tl alırsınız yanılmıyorsam. Kurumfa her şube birbirinden farklıdır. Amir memur ilişkisi için bir şey diyemem bunun için

Busrabc
Aday Memur
12 Ağustos 2019 22:45

Mrb, Tmo nun personel servisi var mı acaba ?

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi