Editörler : "eskiyara"Pangaea
22 Eylül 2010 15:28

sınıf defterı nasıl doldurulur

merhaba ben 5. sınıfta ücretli ögretmen olarak ıse basladım ve ılk tecrübem oldugu için sınıf defterindeki ders planı kısmını nasıl dolduracagımı anlayamadım ?Kazanımlara bakarak mı ,yoksa kısa bır cumleyle mı yazmalıyım?

ikinci sorum da şu :

matematik ve ingilizce derslerini nasıl anlatmam daha uygun olur?

_sınıfcı_
Daire Başkanı
22 Eylül 2010 15:37

acemi bir sınıf öğretmeni olarak öğrendiğim kadarıyla sınıf defterine kazanımları yazıyoruz hocam

penelophe77
Şube Müdürü
22 Eylül 2010 15:44

ama tükenmez kalemle yazılması yasakmıs ben hep tukenmezle yazdım napacagım:(((((((

senarist42
Aday Memur
22 Eylül 2010 18:17

kazanım ya da etkinlik adı yazılır hocam.

sınıf defteri kurşun kalemle mi yazılmalıymış:))

penelophe77
Şube Müdürü
22 Eylül 2010 20:28

pilot kalemle dıyorlardı da bı sorun olmaz dıyorsanız silmeyeyim.

pekı matematıgı ve fenı nasıl ıslememı önerırsınız

senarist42
Aday Memur
22 Eylül 2010 20:46

pilot kalem ibaresi hiç bir zaman geçmez mürekkepli bir kalem olsun yeter, yani tükenmez kalem de olur.Size pilot kalem olacak diyenler illaki siyah olsun da demişlerdir.

hocam matematik dersinin daha verimli geçmesi için tahtayı iyi kullanmanızı öneririm. Anlatacaklarınızı %90 şekille anlatın derim.ben bunun çok faydasını görüyorum,çocuklarda çok kalıcı oluyor.

penelophe77
Şube Müdürü
23 Eylül 2010 15:41

teşekkürler hocam sağolun

alp_han58
Şube Müdürü
23 Eylül 2010 22:16

hocam bu tür evraklarda pilot kalem kullanmanız daha iyi olur.

sınıf defterini doldururken kazanım veya etkinlik yazmanız gerekiyor

25 Eylül 2010 21:53

kazanım çok uzunsa kısaltarak yazabilirsiniz. harfi harfine kazanımı yazamayabilirsiniz. kazanıma şartlanmayın. o deftere kolay kolay kimse bakmıyor:)

*rengarenk*
Kapalı
25 Eylül 2010 22:56

Hocam fen ve teknoloji dersi daha çok etkinliklere ve deneylere dayalı olduğu için imkanınız varsa deney yaparak ve çocukların derse katılımını sağlayarak geçiriniz, kazanımların sağlanması açısından daha iyi olacaktır.

Eagle
Müsteşar Yardımcısı
26 Eylül 2010 13:18

İngilizce dersinde siz öğreteceğiniz yapıyla ilgili bilgi verdikten sonra bol bol öğrencileri konuşturun. Çocuklar bu şekilde hem pratik yaparlar, hem de İngilizce konuşmaya alışırlar.

penelophe77
Şube Müdürü
27 Eylül 2010 16:36

FENDE DENEY YAPTIRMAYA KORKUYORUM BASIT DENEYLER BULMALIYIM COCUKLAR BIR HATA YAPIP OKULU YAKARIZ GIBIME GELIYOR HOCAM ...MATEMATIKTE COK GERIDE KALDIM AMA SINIF DEFTERINDE ILK HAFTA DERS YAPMIS SEKILDE GÖSTERSEM OLUR MU ?sınıfı tanıma ve susturma asamasını henuz bgn tamamlayıp derslere tam basladım da:(

eli_f
Şef
27 Eylül 2010 18:28

kafanagöre takıl.. sana herşeyi abartılı anlatacak sözde deneyimli öğretmen arkadaşların gerçekten abartıyorlardır :) bu arada çoğu zaman hatta her zamana yakın çoğu zaman ( :) ) müfettişler ücretliye hal hatır sormazlar.. bunu sana izah eden olmadı mı sayın hocam..

caki
Şube Müdürü
27 Eylül 2010 18:39

kitapta hangi deneyler varsa onları yapın öğretmenim ..protein ve karbonhidrat ayrıştırmak için çözeltiler falan var zaten onlarda seyreltilmiş çocuklar içmezlerse patlama falan olmaz :)sen deftere değil defter sana uysun gerisi kolay program esnek herkes aynı saat aynı şeyi göstercek diye bir şey yok ..kolay gelsin

sınıfcı33
Daire Başkanı
27 Eylül 2010 20:36

arkadaşlar 1-5 birleştirilmiş okutuyormda ingilizce klavuz kitabım yok deftere yazamadım o yüzden yıllık plana baktım hep ingilizce yazılmış biz ne yazacağız ingilizce dersinde? kazanım demeyn kitabım yok inceleyemiyorum

penelophe77
Şube Müdürü
29 Eylül 2010 15:59

elıf hocam bu ucretlıye mufettıs bısey sormaz lafını yenı ögrendım o kadar sewındım anlatamam:)))

ingilizce soran hocam sanırım turkce olarak ne ıslendıgını yazmıs bızım hocalar

gitarixx
Aday Memur
27 Şubat 2012 21:00

Sınıf defterini doldurmak için kolaylık arayanlara bir site önermek istiyorum. Ders programınıza göre ve bu yılın planlarına göre hazırlanmış, yani size özel doldurulmuş ders defterini kullanarak defterinizi kolayca doldurabilirsiniz....

Şimdilik sadece 3. sınıf ders defteri tamamlanmış...

Ayrıca sitede online plan hazırlama bölümü de bulunuyor. Sitenin adresi ; http://www.dersplan.com

eNeTeN
Yasaklı
17 Ocak 2014 19:04

http://oretmenim.com/sinif-defteri-nasil-doldurulur/

atamarehberi
Aday Memur
11 Şubat 2015 13:41

sa merhaba bende http://k12.web.tr adresini önerebilirm

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler