Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Eylül 2022 11:02

Müdür yardımcısı hafta içi dyk açabilir mi?
Hafta İçi saat 3den 5e kadar dyk açabilir mi müdür yardımcısı? Ek ders alamaz diyenler var

drogba-71
Daire Başkanı
20 Eylül 2022 11:55

mudur yardimcisinin mesaisi 5te bitiyor ahlaksizlik yapmasin.

vkgz6
Şube Müdürü
20 Eylül 2022 11:59

verebilir.

vkgz6
Şube Müdürü
20 Eylül 2022 12:16

idareci hafta ici dyk. diye toogle arat resmi yazi karsina cikar

Yondaimeminato
Daire Başkanı
20 Eylül 2022 12:38

Hafta içi belirtilen saatler arasında veremez . Asli görevi saat 17' de biter . Saat 17'den sonra verebilir sorun olmaz.

monna34
Memur
20 Eylül 2022 13:49

GAYET de almış bizim okulun müdür yardımcısı.haftada 4 gün ve kurs 16.50 de bitiyor.ayıptır ya

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
20 Eylül 2022 14:28

Resmi olarak kursun saati ve/veya günü başka bir şekilde kurs modülüne işlenmiştir muhtemelen. Saat 17 sonrası veya hafta sonu gibi yazılmış olabilir. Soran olursa da "öğrenciler dershaneye gidiyor, servis yok" vb. bahane ile öğrenci yararı gözetilerek böyle yaptık derler. mevzu çözülür.

monna34, 2 yıl önce

GAYET de almış bizim okulun müdür yardımcısı.haftada 4 gün ve kurs 16.50 de bitiyor.ayıptır ya

drogba-71
Daire Başkanı
20 Eylül 2022 14:38

Is yaptim olduma gelirse olur tabi.

Oysa mudur yardimcisi 5e kadar ek ders aliyor. Vicdanli namuslu bir denetim sorumlusu olsa cakisan saatlerde nasil cift para aliyorsun der burnundan getirir faiziyle geri alir cezayi da yapistirir. Ahbap cavus ilişkisi olunca yürüyor ama bunun bir de 80 milyonun vergisini kanunsuz yeme boyutu var.

Hesap zordur nasil verecek kendisi düşünsün

drogba-71
Daire Başkanı
20 Eylül 2022 14:40

Ayrica kagit ustunde saati ayarlama isi de cok riskli.

O saatte sen de cocuklar da derste sayiliyorsun.

Problem olsa kaza ölüm denetim vs hop hop hoplatirlar.

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
20 Eylül 2022 14:54

"para, makam ve zamparalık" söz konusu olduğu zaman bazılarının gözü dünyayı görmüyor. Bu tipler ahiret için de bir kılıf buluyorlar genelde. O kılıf kişiyi kurtarır mı? Zamanı gelince belli olur. Ben olabileceği söyledim. Gerisini vicdanlı denetimcilerin işi.

drogba-71, 2 yıl önce

Ayrica kagit ustunde saati ayarlama isi de cok riskli.

O saatte sen de cocuklar da derste sayiliyorsun.

Problem olsa kaza ölüm denetim vs hop hop hoplatirlar.

Rollo07
Şef
20 Eylül 2022 15:39

Kendi okulunda açar başka okulda açamaz diyorlar hafta içi 5den önce

ismailhakkıduran
Aday Memur
20 Eylül 2022 16:31

Sayın Hocam

Eğer okulunda DYK kursunu isteyen öğretmen varsa, verme durumu da varsa siz kurs açmamalısınız. En azından mesleki yönden pek etik olmaz. Ayrıca kurslar genelde hafta sonu açılır. Eğer yatılı okul falansa ona bir şey diyemem. Yatılı okullarda durum biraz farklı. Genelde hafta sonu öğrenciler köye gittiklerinden, hafta sonu kursta pek öğrenci olmaz dolayısıyla da kurs kısa sürede kapanır.

Eğer isteyen kimse yoksa müdür yardımcısı kurs açar. En azından geçen yıl açabiliyordu. Ama bu yıl değişiklik oldu onu bilmiyorum. Ama ısrarla üzerinde durduğum konu eğer kursta görev yapacak öğretmen yoksa bu dediklerim geçerlidir.

İyi çalışmalar.

yldzhmt
Şube Müdürü
20 Eylül 2022 18:08

1) idareciler hafta ici / sonu farketmez baska okulda DYK ya gidemez.

2) Hafta ici 5ten once acarsa ekders alamaz

3) Hafta sonu da baska ogretmen var ise oncelik onundur. Ogretmenlerden talep karsilanmaz ise idareci hafta sonu DYK acabilir.

Bu hususlara uyulmaz ve sonradan fark edilirse faiziyle geri alirlar.

Mutemetlik sefi ile gorusmemde bunlari soylemisti. Bazilarinin da ben resmi yazisini bizzat okudum.

Etikten ziyade yasal bir kısıtlama var zaten.

FiratnL
Şube Müdürü
20 Eylül 2022 18:26

hafta içi yasal bir durum değil ama açılıyor iş yükü azaldığı için.

LİDERBEYİN
Kapalı
20 Eylül 2022 18:50

Kafadan değilde mevzuat açısından söylemek gerekirse idareci hafta sonuda hafta içide dyk açabilir. İhtitaç varsa niye olmadın. İdatecilik ek görevdir. Asli görev öğretmenliktir. Onca yoğunluk arasında zaman buluyorsa sorun yok. Ancak

1- Bu alanda okulda öğretmen varsa öncelik ona aittir.

2-İdareci 6 saat maaş karşılığını doldurmamışsa maaş karşılığı kesilir.

3- İdareci hafta içi 6 saat maaş karşılığı 6 saatte ekders olmak üzere 12 saate kadar derse (dyk) girebilir.

4-Hafta sonu hesabı ayrıdır.

Rollo07
Şef
20 Eylül 2022 18:57

Herkes farklı bir şey söylüyor
20 Eylül 2022 19:05

ben herkes adına ortak açıklamayı yazayım.

gözünüz doysun!

Rollo07, 2 yıl önce
Herkes farklı bir şey söylüyor

SSelmasss
Şube Müdürü
20 Eylül 2022 19:18

Bizim müdür yardimcisi 12 saat derse giriyor. Ordan bi 6 saat ek ders alıyor. Üstüne okulda branşında öğretmen varken onunla dyk lari da paylaşıyor. Hatta o branştaşı vermek istemedigi halde aldı dyklarının yarısını. Anlayacağınız üzere paraya para demiyor kimse de hicbirsey yapamadi bu duruma istedigi gibi at koşturuyor :))

SSelmasss
Şube Müdürü
20 Eylül 2022 19:23

Dersteyken okul yönetim işlerini yapamıyor ama ücretini aliyor. Çeliskili...Bence Dyk isteyen müdür yardımcısına ek ders istiyorsan paşa paşa haftasonu geleceksin denilmeli.
SSelmasss, 2 yıl önce
Bizim müdür yardimcisi 12 saat derse giriyor. Ordan bi 6 saat ek ders alıyor. Üstüne okulda branşında öğretmen varken onunla dyk lari da paylaşıyor. Hatta o branştaşı vermek istemedigi halde aldı dyklarının yarısını. Anlayacağınız üzere paraya para demiyor kimse de hicbirsey yapamadi bu duruma istedigi gibi at koşturuyor :))

blogger21
Şef
20 Eylül 2022 19:37

Alması kanuna aykırı olmayabilir ama etik değildir, ama onlarada bir şey diyemiyorum dyk olmadan şu ortamda zor

sadrainman
Müsteşar
20 Eylül 2022 19:42

kanunende yasak mesai içinde olamaz

blogger21, 2 yıl önce

Alması kanuna aykırı olmayabilir ama etik değildir, ama onlarada bir şey diyemiyorum dyk olmadan şu ortamda zor

Toplam 65 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi