Editörler : ayşegül bgm
16 Mayıs 2019 05:27

Atamaların yıl geçtikçe zorlaşması
Bizden bir önce ki yıldakileri 69 puanla atandı, biz 78 puanla atandık ve bu yıl 83 alan paramedik 2016 yılında 78 alana eşit. Ve bu mülakat belası var. Yıl geçtikçe zorlaşıyor, size tavsiye hayatınızı planlamaya ve gerekirse başka meslek dallarına bakın.
16 Mayıs 2019 05:42

Hangi meslek

Ülkede iş sıkıntısı var her meslekte engel var o bu şu derken iş Yok.

112gunduz
Şef
16 Mayıs 2019 06:20

TSK, polislik alımları, bekçilik, gardiyanlık. Yıl içerisinde bunlar elbet alıma çıkıyor. Jandarma bazı zamanlar sağlık ast subayı alıyor mesela.
Ameliyathane tknr, 5 yıl önce

Hangi meslek

Ülkede iş sıkıntısı var her meslekte engel var o bu şu derken iş Yok.

ali askeriye
Aday Memur
16 Mayıs 2019 07:40

prm de kaç bin içinde olan atanır

Sörc
Şube Müdürü
16 Mayıs 2019 08:55

torpilin varsa sıralaman önemli değil.

ali askeriye, 5 yıl önce

112gunduz
Şef
16 Mayıs 2019 09:28

Mülakat gelirse hiçbir cevabı yok bu sorunun.
ali askeriye, 5 yıl önce
16 Mayıs 2019 10:43

O öyle değil işte her insan oraya başvuru yapamıyor.

112gunduz, 5 yıl önce
TSK, polislik alımları, bekçilik, gardiyanlık. Yıl içerisinde bunlar elbet alıma çıkıyor. Jandarma bazı zamanlar sağlık ast subayı alıyor mesela.

Brkesm
Aday Memur
16 Mayıs 2019 10:55

Saat 12 de Twitter da olacağız hocam arkadaslarınıza gruplarınıza haber verin intagramdan paylaşıldı

Hayalperesthemşire
Müsteşar
16 Mayıs 2019 11:21

TSK polislik dışında başka iş yok kardeşim, kız arkdaşlar için daha da zor haliyle, gardiyanşk falan onlar da mülakatla alıyor hepsi torpil zaten

112gunduz, 5 yıl önce

112gunduz
Şef
16 Mayıs 2019 17:36

torpil tamam elbet var, ama emin olun %5 i torpilse %95 i değildir. %1 bile olsa bu kul hakkıdır ona bir şey demiyorum ama ne yazık ki bu düzen böyle. Hayata bir yerden atılmanız lazım çünkü hayat sizi beklemiyor. Ben atama beklerken sağlık astsubaylığı alımına çıkıldı ve oraya başvurdum ne olur ne olmaz diye, ve allah şahidim kimseden torpilim yoktu. Benim gözümün önünde duran çocuk tanıdıklarını arattı, sporu geçsin sözlü de biz ona yardımcı olacağız denildi. Ben atandıktan sonra mülakat sonuçları açıklandı ve 1. asil olarak kazandığımı öğrendim. Atandığım için yedekten çağırdılar tabi. Tamam torpil var ama torpil olmadan da girebiliyorsunuz. Şansınızı denemekten zarar gelmez.

ali askeriye
Aday Memur
16 Mayıs 2019 18:00

prm de sıralaması kaç bine kadar şanslı mülakatı olmayacağını varsayarsak
112gunduz, 5 yıl önce
torpil tamam elbet var, ama emin olun %5 i torpilse %95 i değildir. %1 bile olsa bu kul hakkıdır ona bir şey demiyorum ama ne yazık ki bu düzen böyle. Hayata bir yerden atılmanız lazım çünkü hayat sizi beklemiyor. Ben atama beklerken sağlık astsubaylığı alımına çıkıldı ve oraya başvurdum ne olur ne olmaz diye, ve allah şahidim kimseden torpilim yoktu. Benim gözümün önünde duran çocuk tanıdıklarını arattı, sporu geçsin sözlü de biz ona yardımcı olacağız denildi. Ben atandıktan sonra mülakat sonuçları açıklandı ve 1. asil olarak kazandığımı öğrendim. Atandığım için yedekten çağırdılar tabi. Tamam torpil var ama torpil olmadan da girebiliyorsunuz. Şansınızı denemekten zarar gelmez.

Pskbyz
Aday Memur
16 Mayıs 2019 18:35

Bu %5te herhangi birimiz olabiliriz hiçbirimizin garantisi yok. Bu yüzden %100 adalet istiyoruz.
112gunduz, 5 yıl önce
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi