Editörler : cihan27E.Kayı Han

BERBER CEMAL
Yasaklı
01 Aralık 2022 02:05

Burada bulunan genç arkadaşlara %25 diyebilirim gelen giden yüzüme tükürdü

, 😐

sadece gercek
Kapalı
01 Aralık 2022 09:28

daha bugün yani ocak zamları ve sonrasındaki enflasyonist süreç hiç yaşanmadan rakamlar ve tablo bu

ve bu devam edemez diyorsun anlamayan memurlar var

bu tipler ezik gelmiş ezik gider

yüzde 40 bile şimdiden bir facia olan yukarıdaki verileri tamir etmeye yetmez ama anlamıyorlar

sadece gercek, 1 yıl önce

Bu tabloda geçici de olsa bir iyileştirme yapmaya mecburlar. Bu tablo uzun süre sürdürülemez. Ne ekonomik ne siyasi ne de psikolojik olarak imkansız. Enflasyon kağıt üstünde isterse eksi çıksın.

Zam yüzde 40'dan aşağı o-la-maz!

Açlık Sınırı: 7.785 TL

Yoksulluk Sınırı: 25.365 TL

Bekar Bir Çalışanın Yaşama Maliyeti: 10.171 TL

(Türk-İş)

sadece gercek
Kapalı
01 Aralık 2022 10:14

daha şimdiden şu zamlara bak

yüzde 40 değil 60 da kurtarmaz memuru

---------------------------------------------

https://twitter.com/ZAMajans/status/1598208881246998528?s=20&t=r3S7Rb0fl0YEVOagbvNIfA

Hukukcu-hoca
Daire Başkanı
01 Aralık 2022 10:48

Hocam burda yüzde 25 veya 30 diyen arkadaşlar hükümetin daha önceki verdiklerine bakarak bu tahmini yapıyor. Herkes ister ki yüzde 60 70 zam alalım. Benimde tahminim yüzde 30 civarı bir zam alacağımız. Temmuzda da yüzde 20 civarı bir zam olur.

sadece gercek, 1 yıl önce

daha şimdiden şu zamlara bak

yüzde 40 değil 60 da kurtarmaz memuru

---------------------------------------------

https://twitter.com/ZAMajans/status/1598208881246998528?s=20&t=r3S7Rb0fl0YEVOagbvNIfA

sadece gercek
Kapalı
01 Aralık 2022 11:17

temmuz seçim sonrası olduğu için tüik'in ürettiği enflasyon oranını geçmez. temmuzda yüzümüze bakan olmaz (iktidar değişmezse)

ama seçim öncesi yüzde 40 verecekler. insanlar sadece eski az enflasyonist döneme göre kıyas yapıp yanılıyor. durumlar değişti.

Hukukcu-hoca, 1 yıl önce

Hocam burda yüzde 25 veya 30 diyen arkadaşlar hükümetin daha önceki verdiklerine bakarak bu tahmini yapıyor. Herkes ister ki yüzde 60 70 zam alalım. Benimde tahminim yüzde 30 civarı bir zam alacağımız. Temmuzda da yüzde 20 civarı bir zam olur.

Hukukcu-hoca
Daire Başkanı
01 Aralık 2022 11:33

Hocam zaten ocakta yüzde 30 zam gelirse ocak temmuz arasında yüzde 14 15 bir enflasyon farkı çıkacaktır. Eğer dediğiniz gibi yüzde 40 verilirse enflasyon farkı sadece 2 veya 3 puan olur. Temmuzda yüzde 10 zam alırız. Yani aslında aynı kapıya çıkıyor. Ocak temmuz toplamı yüzde 50 olur. Ocakta 30 verilse temmuzda 20 alırız. Ocakta 40 verilse temmuzda 10 alırız.

üçbuçukali, 1 yıl önce

bir daha okuyunca farkettim

yuzde 20 en fanatik akp liyi deliye dondurur demissin

kusura bakma ama cok guldum

yuzde 20 verilse en fanatigi oyle bir savunur ki

yuzde 20 yi seni bezdirir kendinden utanirsin

20 az dedigin icin

zengin yenge olayina gelirsek...

bekarim ama bu ulkede evliligin sacma bir sey oldugunu dusunuyorum

en zengini de olsa o topa ben girmem yani

sadece gercek
Kapalı
01 Aralık 2022 11:45

kısır döngüye girdik. refahımız artmıyor, çakılıyor. sadece rakamlarla oynayacaklar. çok yapısal ve temel değişiklikler olmazsa bu yara daha çok derinleşir. ocakta seçim için kafadan yüzde 40'ı mecburen verecekler ama temmuzda baz etkisiyle enflasyonu az çıkartıp yüzde 8-9 verirler.

Hukukcu-hoca, 1 yıl önce

Hocam zaten ocakta yüzde 30 zam gelirse ocak temmuz arasında yüzde 14 15 bir enflasyon farkı çıkacaktır. Eğer dediğiniz gibi yüzde 40 verilirse enflasyon farkı sadece 2 veya 3 puan olur. Temmuzda yüzde 10 zam alırız. Yani aslında aynı kapıya çıkıyor. Ocak temmuz toplamı yüzde 50 olur. Ocakta 30 verilse temmuzda 20 alırız. Ocakta 40 verilse temmuzda 10 alırız.

01 Aralık 2022 13:41

bu enflasyon ortamında hele ocak ve sonrası için yüzde 20 treni kaçalı çok oldu.

artık dip zam oranı yüzde 40.

seçim öncesi ocakta yüzde 40 ve sonrası temmuzda yüzde 7 artı bir bardak soğuk su

Egaleolmasin
Memur
01 Aralık 2022 13:57

Sadece zam değil işçilere verildiği gibi ikramiye verilmeli memurlara maaşlarına ek yol yardımı, yemek yardımı verilmeli ya öğle arasında yemek yiyorum günlük kazancimin 3 te 1 i ya bir öğle yemeği! Yanında içecek falan söylemiyorum su bile almıyorum hiç pahalı bir yer değil üstelik nispeten diğer kamu çalışanlarından iyi gelirim ben diğer meslektaşlarımı düşünemiyorum bile insaf artık şu kamuda maaşlar düzenlenmeli müslümanım diye namaz kılıyorsunuz hiç mi vicdanınız yok meslek grupları arasında uçurum adaletsizlik var dünyada örneği yok öğretmen mühendisten fazla maaş alıyor

Anuşirvann
Genel Müdür
01 Aralık 2022 14:34

Yalanın batsın senin. Nerde öğretmen mühendisten fazla maaş alıyor. Bir yalan uyduracaksan da mantıklı uydur. Ben 7 yılıdır öğretmenim. Cumartesi günleri de hafta sonu kursuna gidiyorum. Bu ay aldığım maaş 9700. Ek dersim ürctetim de 3 bin TL ve buna haftasonu kursu ücreti de dahil.

Thalesemre
Genel Müdür
01 Aralık 2022 14:39

Atma recep din kardeşiyiz. Nerde öğretmen mühendisten fazla alıyormuş. Ben 9. yılımı doldurdum öğretmenlikte ve bu ay maaşım 9740 TL. Ek ders ücretim ise 2 bin lira Benim kardeşim bekar ve mühendis özel idarede 20 bine yakın para alıyor. Git bu masalları bilmeyenlere anlat.

Egaleolmasin, 1 yıl önce

Sadece zam değil işçilere verildiği gibi ikramiye verilmeli memurlara maaşlarına ek yol yardımı, yemek yardımı verilmeli ya öğle arasında yemek yiyorum günlük kazancimin 3 te 1 i ya bir öğle yemeği! Yanında içecek falan söylemiyorum su bile almıyorum hiç pahalı bir yer değil üstelik nispeten diğer kamu çalışanlarından iyi gelirim ben diğer meslektaşlarımı düşünemiyorum bile insaf artık şu kamuda maaşlar düzenlenmeli müslümanım diye namaz kılıyorsunuz hiç mi vicdanınız yok meslek grupları arasında uçurum adaletsizlik var dünyada örneği yok öğretmen mühendisten fazla maaş alıyor

01 Aralık 2022 15:51

öğretmen mühendis değil de en düşük ücreti alana bakmalıyız. vhki olanlar ne yapsın, kök mü yesin?

bu gidişle servisi kaçıran düşük ücretli memur işe gidemeyecek çünkü bilet parası cebinde olmayacak.

işin şakası yok. eli yüzü düzgün bir iyileştirme farz oldu geçiyor bile.

ama yüzde 40 da yapsalar mayıs gibi "yandım, bittim, geçinemiyorum" muhabbeti tüm gücüyle devam eder.

sadece gercek
Kapalı
01 Aralık 2022 19:00

40'tan aşağı bayır aşağı. 20 filan bir tencere yemeğe bir çay kaşığı tuz koymak gibi olur

Thalesemre
Genel Müdür
01 Aralık 2022 19:06

Ocak ayında göreve yeni başlayan en düşük derecedeki bekar memurun maaşı en az 15 bin lira olmalıdır. Bunun altındaki rakam sefaletin en dibidir. Ocaktan sonra zam furyası tekrar başlayacak. Yüzde 20 veya 25 zam ocakta elektriğe doğalgaza vergilere harçlara gelecek zamları bile karşılayamaz. Gıda artışlarını saymıyorum bile.

sadece gercek
Kapalı
01 Aralık 2022 19:32

uzun zamandır bunu diyorum ve aynı dili konuşmaya başladık.

bu dediklerin doğru ve tablo daha da kötü. seçim öncesi bu yüzden yüzde 40 yapmaya mecbur kalacaklar ama temmuzda üzecekler.

Thalesemre, 1 yıl önce

Ocak ayında göreve yeni başlayan en düşük derecedeki bekar memurun maaşı en az 15 bin lira olmalıdır. Bunun altındaki rakam sefaletin en dibidir. Ocaktan sonra zam furyası tekrar başlayacak. Yüzde 20 veya 25 zam ocakta elektriğe doğalgaza vergilere harçlara gelecek zamları bile karşılayamaz. Gıda artışlarını saymıyorum bile.

02 Aralık 2022 13:00

bıktık artık. dün aldığını bugün alamıyorsun, yarın hiç alamayacaksın. bu iş marketlere topu atmak gibi bir kolaycılıkla artık hallolmaz. ev, araba, benzin, kıyafet, sağlık vs. daha sürüyle ihtiyaç da mı marketlerde satılıyor?

acilen dibin dibi yüzde 40 zam gelmezse süründüğümüzün resmidir

ve sandığa sürünerek sefalet içinde gidelim istemiyorlarsa çam sakızı çoban armağanı göstermelik bir zammı tüik'in evlere şenlik rakamı üstünden veremezler.

yüzde 40 önümüzdeki enflasyonist ortamda en dip olalı çok oldu..

Toplam 136 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi