Editörler : Pangaea

TauroJen
Aday Memur
07 Ağustos 2019 18:48

Hocam zaten alanında uzman hocalardan bile 42 üstü olur diyeni görmedim bakmayın burda 55 rakamı bile dönüyor hayret verici

sekerkavanozuu
Kapalı
07 Ağustos 2019 21:41

Arkadaşlar şeyi merak ediyorum, herkes iyi yaptıysa eğer atama puanı yükselir mi? Mesela ilk açıklandığında sıralama bilmeyeceğiz. Bir fikir sahibi olmamız için son atamanın taban puanı olması sebebiyle 79,5 üstü atanır demek mantıklı mı? Yoksa puan 80 81i bulur mu? Fikriniz var mı?

TauroJen
Aday Memur
08 Ağustos 2019 00:30

79,5 u geçmez hocam. Bize hep bu sınavın zaten kolay olduğunu , denemelerden daha fazla net yapacağımızı söylemediler mi? Neyin tantanası bu kolayda kolay her sene kolay zaten. 75 soru oldu milletin gözüne sayı daha fazla gelince geçen senelere göre çok çok kolay oldu sanıyor sanırım

sekerkavanozuu
Kapalı
08 Ağustos 2019 13:03

Haklısınız aslında hocam, bakalım ne olacak. Bir atama daha olacak puan 77e kadar düşer zaten. 79dan hesap etmek mantıklı.

TauroJen, 5 yıl önce
79,5 u geçmez hocam. Bize hep bu sınavın zaten kolay olduğunu , denemelerden daha fazla net yapacağımızı söylemediler mi? Neyin tantanası bu kolayda kolay her sene kolay zaten. 75 soru oldu milletin gözüne sayı daha fazla gelince geçen senelere göre çok çok kolay oldu sanıyor sanırım

ayhanogretmen00
Aday Memur
08 Ağustos 2019 13:24

58 gkgy, 56 eğitim, 60 alan. Tabi nasip bu işler ama hayal kırıklığına uğramamak için hayalperest olmamak gerekiyor. Açıkçası ikinci bir alım veya 40 bin kontenjan verilmediği sürece atanma hayallerine dalmıyorum. Belki ilk kısım düşük olduğundan p121'e bir faydası olabilir ama çok da bir şey değişeceğini sanmıyorum. Zira maşallah herkes 60+ yapmış. Bazen keşke 50 soru olsaydı da bu kadar kolay olmasaydı diyorum. Bazen de geçen senenin yorumları geliyor aklıma, herkes 35, 40, 45 net yazıyordu. Ortalama bir geldi, 27.

Enseyi karartayım mı karartmayayım mı, bilemiyorum. Siz olsaydınız bu netlere ne yorum yapardınız?

08 Ağustos 2019 13:50

hocam 77 ile 78.5 puan arasında gelir muhtemelen puanınız. bu da 40 binlik alımda gideceksiniz demektir. 40 bin alım olur mu, bence fazlası bile olacak.

ayhanogretmen00, 5 yıl önce

58 gkgy, 56 eğitim, 60 alan. Tabi nasip bu işler ama hayal kırıklığına uğramamak için hayalperest olmamak gerekiyor. Açıkçası ikinci bir alım veya 40 bin kontenjan verilmediği sürece atanma hayallerine dalmıyorum. Belki ilk kısım düşük olduğundan p121'e bir faydası olabilir ama çok da bir şey değişeceğini sanmıyorum. Zira maşallah herkes 60+ yapmış. Bazen keşke 50 soru olsaydı da bu kadar kolay olmasaydı diyorum. Bazen de geçen senenin yorumları geliyor aklıma, herkes 35, 40, 45 net yazıyordu. Ortalama bir geldi, 27.

Enseyi karartayım mı karartmayayım mı, bilemiyorum. Siz olsaydınız bu netlere ne yorum yapardınız?

ayhanogretmen00
Aday Memur
08 Ağustos 2019 13:53

İnşallah hocam. Temennim o yönde. Bakalım nasıl bir bütçe verecekler, yüzümüz gülecek mi bu sefer...

SelimPusat34, 5 yıl önce

hocam 77 ile 78.5 puan arasında gelir muhtemelen puanınız. bu da 40 binlik alımda gideceksiniz demektir. 40 bin alım olur mu, bence fazlası bile olacak.

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
08 Ağustos 2019 13:59

40 bin alımı bırak,eğer erken seçim kararı alınmazsa bu ekonomik kriz şartlarında toplam 20 bin alım olursa öp başına koy.Geçen yıl seçim olmasa sadece 20 bin atama yapılacaktı,diğer ek 20 bin atama sürpriz atamaydı yani.

Adamlar işin kolayını bulmuş,kendileri için çok daha az masraflı ücretli öğretmenlikle açıkları kapatma şansları var ve bunu da yapıyorlar.

SelimPusat34, 5 yıl önce

TauroJen
Aday Memur
08 Ağustos 2019 16:58

Geldi yine
ekonomi.çoh.eyi, 5 yıl önce

40 bin alımı bırak,eğer erken seçim kararı alınmazsa bu ekonomik kriz şartlarında toplam 20 bin alım olursa öp başına koy.Geçen yıl seçim olmasa sadece 20 bin atama yapılacaktı,diğer ek 20 bin atama sürpriz atamaydı yani.

Adamlar işin kolayını bulmuş,kendileri için çok daha az masraflı ücretli öğretmenlikle açıkları kapatma şansları var ve bunu da yapıyorlar.

nikneyme
Şef
09 Ağustos 2019 14:00

Arkadaşlar merhaba. Eğitim Bilimleri sonucuma bakamadım ama diğerlerine göz ucuyla baktım. :) GY-25 GK:49, eğitim 50 civarında bekliyorum çok kötü geçti sınavım(umarım daha altı olmaz), alan 62 net. Sizce bir umut var mı? Teşekkür ederim. :)

10 Ağustos 2019 02:02

Hocam benim de gygk 85 eğitim 50 alan 60.5 sizce atanma şansım nedir ?
Toplam 51 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi