Editörler : crops35
27 Aralık 2006 16:06

SSK AVUKATLARI UYUMAYALIM

ARKADAŞLAR,YÖNETİM KURULUNCA SSK AVUKATLARINA EK ÖDEME FARKI ÖDENMEMESİ YÖNÜNDEKİ KARAR,BİZ SSK AVUKATLARINA YAPILMIŞ HAKARETTİR.BEN BİR SSK AVUKATI OLARAK BU DURUMU KABUL EDEMİYORUM VE HUKUKİ HAKKIMI ARAYACAĞIM.AYRICA HUKUK MÜŞAVİRLİĞİMİZİN NEDEN BU KONUYA SAHİP ÇIKMADIĞINI DA ANLAYAMADIM?ANKARADAKİ ARKADAŞLAR YÖNETİM KURULUNUN HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERMEDEN AVUKATLARA AYRIM YAPTIĞINI BELİRTTİ.SSK AVUKATI ARKADAŞLAR BİRŞEYLER YAPALIM.KADERİNİZE RAZI OLMAYIN

demir2335
Aday Memur
27 Aralık 2006 16:15

SSK AVUKATI ARKADAŞLAR NERELERDESİNİZ?

demir2335
Aday Memur
27 Aralık 2006 16:31

Ankaradan SSK Avukatı bir arkadaş müşavirliğin ek ödemeye ilşikin hehangi bir girişimi olmadığını söyledi.

dobi
Memur
27 Aralık 2006 18:00

Haklısın hocam.

AVUKATLAR HARİCİNDE HRKESDE ARTTIRIM YAPILIRKEN, SADECE AVUKATLARIN İSTİSNA TUTULMASI YA HAKARETTİR, YADA CEZALANDIRMA.

EN ACISIDA ANKARA HUKUK MÜŞAVİRLİĞİNİN BU KONUDA HİÇBİR ŞEY YAPMAMSI.

UYAP KONUSUNDA DA KILLARINI KIPIRDATMIYORLAR, AYLARDIR TAKİP AÇAMIYORUZ DİYORUZ, CEVAP VERME GEREĞİ DAHİ DUYMUYORLAR.

HELAL OLSUN ONLARA VE YAPIŞTIKLARI KOLTUKLARA BRAVO

seher80
Kapalı
27 Aralık 2006 18:04

bastırın arkadaşlar da, bize de 5 puan gibi komik bir rakam verildi..

dobi
Memur
27 Aralık 2006 18:41

nerden çıktı

öyle bir şey yok, bugün yazı geldi ödemeye başladılar yok öyle birşey

seher80
Kapalı
27 Aralık 2006 18:54

ne nerden çıktı, anlamadım.

demir2335
Aday Memur
28 Aralık 2006 19:45

Avukat Arkadaşlar.Ankaradaki Avukatların görüşü herkes kendi başının çaresine baksın.Kısaca toplu hayal etmek çok zor.Ben Bayramdan sonra Kurumumuma başvurarak ek ödemeliri ilişkin itiraz ediyorum ve dava da açacağım.Herkes duyarlı olsun

av03
Kapalı
28 Aralık 2006 20:08

SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDA ÇALIŞMA BARIŞINA DARBE

Tarih: 28.12.2006 Saat: 16:01

Konu: Haberler

Bilindiği üzere SGK devredilen kurumların personeline ödenecek ek ödeme oranları yeniden belirlenmiş, ek ödemenin usul ve esasları da yeniden tespit edilmiştir.

Yeni belirlenen ek ödeme oranları çalışanlar arasında memnuniyetsizlik yaratmış, çalışanlar memnuniyetsizliklerini öncelikle sendikamıza telefon, faks veya mail yoluyla yoğun şekilde iletmektedirler.

Bütün bu gelişmeler doğrultusunda şubelerimizin SGK çalışanlarını aşağıda izah edilen hususlar doğrultusunda acilen bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Bu itibarla konunun hassasiyetle ele alınarak SGK çalışanlarının bilgilendirilmesi hususunda:

1- Sendikamız SGK Başkanlığı nezdinde yapmış olduğu girişimler sonrası, 28.08.2006 tarihinde kuruma yazılı müracaatta bulunarak, her üç kurumda birlikteliğin sağlanması için ek ödeme oranlarının yeniden belirlenmesini, bu esnada birlikteliğin en üst oranda sağlanması ve bu oranında günün ekonomik şartlarına göre belirlenmesini talep etmiştir. (Web sitemizde yazımız mevcuttur)

- Diğer Sendikaların böyle bir girişimi olmamıştır.

2- Sendikamızca bu yıl Ekim ayında gerçekleştirilen Kurum İdari Kurullarında Ek ödemelerin iyileştirilmesi ve birlikteliğin sağlanması talebimiz tutanaklarla imza altına alınmıştır.

3- Sendikamız yeniden belirlenecek Ek ödeme oranlarının SGK Yasasının yürürlük tarihinden geçerli olmak üzere uygulanmasını ısrarla talep etmiştir.

4- Ek ödeme çalışmaları esnasında bizim dışımızdaki Sendikalar, kesin olmayan, kesinlik kazanmayan Ek ödeme oranları yayınlamış ve yazılı olarak kurumlarda duyurma yoluna gitmiş bu yanlış bilgilendirme malum sendikaların web sitelerinde halen mevcuttur. Hatta 1,500 YTL tutarında fark ödeme alınacağını ilan ederek (Havuz paralarında olduğu gibi) çalışanları beklenti içine sokmuşlardır.

- Sendikamızca bu yönde kesinlikle ne oran ne rakam telaffuz edilmemiştir. Sadece çalışanlara Ek ödeme oranlarının arttırılacağı, doğacak farkların geriye dönük alınacağı ve 2007?den öncede ödenecek olduğu duyurulmuştur.

5- Yeni belirlenen Ek ödeme oranları ve ödeme usul ve esaslarının adil olmadığı aşikardır. Sendikamız bu konuların tespitini yapmış, yasal ve idari düzeltmelerin de yapılması için gerekli müdahaleyi yapacaktır.

Gerek Kurum Başkanlığı nezdinde gerekse Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı nezdinde halen sürdürmekte olduğumuz girişimler ile, adil olmayan ek ödeme yönetmeliği ve oranları hakkında yargıya başvuru çalışmalarımız devam etmektedir.

Ancak, SGK Yönetim Kurulu üyeliğine memurları temsilen malum sendikaların ittifakı ile seçilen Hasan HAYIR, adil olmayan bu oranların tespitinde baş rol oynamıştır. Belirlenen ve yayınlanan yönetmelikte imzası mevcuttur. Kamu çalışanlarının sözde temsilcisi bu olumsuzluğun düzeltilmesi için müdahalede bile bulunmamıştır.

Kurum çalışanları bütün bu olumsuzlukların hesabını işbirlikçi sendikalardan sormalı ve her türlü tepkiyi de koymalıdırlar.

Yönetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulunda görüşülen konuları yandaşlarına sızdırmak değildir. Hele hele kesinleşmemiş konuları sızdırarak çalışanların umutlarıyla oynamak hiç değildir. Bu davranışların sendikal anlamda prim yapacağını umanlara çalışanlar en güzel cevabı vereceklerdir.

Yukarıda izah edildiği üzere konunun üyelerimize, sağduyu sahibi çalışanlara duyurulmasını önemle rica ederiz.

av03
Kapalı
28 Aralık 2006 20:19

Arkadaşlar tepkilerinizi iletin;bugün bizim il müdürlüğündeki yaklaşık 30 memur sendikaya istifa dilekçelerini yolladı;sizlerde faxlarla,e maillerle,sendikaların sitelerinde yapacağınız yorumlarla bu haksızlığa son verilmesi için sesinizi duyurun.

Bizim kimsenin ek ödemesinde gözümüz yok.Bizlerinde makul seviyede ek ödeme almamız lazım.

GİH sınıfındaki 2 memur arasında bile 15 puanlık fark oluştu bu adaletsiz dağılımda.Birisi sırf sağlık servisinde çalışıyor diye.Muhasebede çalışan 3 memurdan birisi yetkiliolduğu için diğerlerine 30 puan fark attı.Yani olay eczacı,avukat,GİH,yhs sorunu değil!

law law
Kapalı
29 Aralık 2006 08:19

günaydın

demir2335
Aday Memur
29 Aralık 2006 11:35

arkadaşlar herkesin yeni yılı ve bayramı şimdiden kutlu olsun

law law
Kapalı
29 Aralık 2006 12:54

tüm arkadaşların kurban bayramını tebrik ederim...

ayrıca yeni yıl hayırlara vesile olsun

av.nail
Aday Memur
30 Aralık 2006 13:41

ek öeme farklarının neden bize de ödenmediği yani puanımızın neden hala 140 da kaldığını ve rapor alanların neden ek ödeme farklarının az verildiğine dair ilkgili belgeleri inceliyorum

konu hakkında bilgi sahibi olunca burda yazacağım

malumunauz bayram arefesi ve ben çok yoğunu8m :)

acfirat
Aday Memur
04 Ocak 2007 12:10

Arkadaşlar ne yapalım kaderimiz buymuş?

Öğreten Adam
Daire Başkanı
04 Ocak 2007 15:59

Mücadele edelim;biz avukatlarda haksızlığa karşı mücadele etmezsek kim edecek.

akalem
Aday Memur
05 Ocak 2007 13:37

arkadaşlar bende bir ssk avukatıyım.Askerdeydim geleyim ki ne göreyim.Bu haksızlığı gidermek için elinizden geleni yapın bende vatanı koruyarak dış güçlere karşı sizi koruyayım.Personel Asteğmen

demir2335
Aday Memur
05 Ocak 2007 14:50

Arkadaşlar sadece SSK Avukatlarına,havuzdan ödeme yapılmamasının sebepleri belirginleşti.Şöyle ki:

1-)Sosyal Güvenlik Yönetim Kurulu tüm memurların(SSK Avukatları hariç) ek ödeme oranını etkileyen katsayılarını aralık ayının son haftasında değiştirmiştir.

2-)Yapılan bu değişikliklerde SSK Avukatlarının ,vekalet ücreti almış olması sebebiyle SSK Avukatlarının ek ödeme miktarları artırılmamaış .% 140 oranında sabit tutulmuştur.Böylelikle de ham SSK Avukatlarının aylık maaşlarının yaklaşık 125.00 YTL artması hem de yaklaşık 950.00 YTL Havuzdan pay alması engellenmiştir.

3-)Bu hadden sonra yapılabilecekler.(Ben yapmaya p.tesi beşlıyorum)-Öncelikle bağlı bulunulan Müdürlüklere SGK Yönetim Kurulu kararına karşı itiraz dilekçesi verilecek-Bilgi edinme Kanunu icabı Yönetim Kurulu Kararının hukuki gerekçesi sorulacak-En son olarak da Danıştay da Yürütmeyi Durdurma istemli olark yönetim kurulu kararının iptali istenecek

Sayın arkadaşlar lütfen duyarlı olun,birlik olalım ve gücümüz ortaya çıksın kendi hakkımızı da aramıyorsak biz bu işi niye yapıyoruz ki?

dobi
Memur
06 Ocak 2007 12:29

hukuk müşavirliğine tebrik yazıları yollayalım, haklarımızı nkorumak konusundaki gayretleri için

uyap konusunda da aylardır tüm yazdığımız yazılara en ufak bir cevap yok

4 aydır takip açamıyoruz. ankaraya yazıyıruz cevap yok

agora
Memur
06 Ocak 2007 14:06

herkese merhaba.

Katsayı artışı konusunda herkesle hemfikirim ve gerek ankara gerekse bulunduğumuz il müdürlüklerinde bu sıkıntımızıdile getirmeliyiz.

Ancak hak ve eşitlik konusunda DOBİ arkaşımızın samimiyetinden şüpheliyim.

Seni de ilgilendiren bir haksızlık olduğunda nasıl sesin çıkıyor.

Hatırlarsan vekalet ücretinin kıst mı yoksa tam mı alınacağı konusundaki araştırmalarımızda " ben tam aldım ama hangi ilde olduğumu söyleyip personelimi deşifre etmem " sözlerini hatırlarsın umarım.

Takip açamama sıkıntına gelince; bu sorununu BAğımsız bir bilgisayar ve adalet bakanlığı e-takip programı exel ile çözmen mümkün.

1- ssk sisteminden bağımsız bir bilgisayar bulun.

2- adalet bak. sitesinden e-takip programını indirip kurun ve programla aynı yerdeki açıklamalrı iyi okuyun.Proramın mantığı gayet basit.

3-exel veya word ile de takip talebi ve ödeme/icra emrini hazırlayın.

dobi
Memur
06 Ocak 2007 14:35

bulunduğum müdürlükte bağımsız bilgisayar yok,

ankaradan

talimat olmadan da almazlar, BAĞIMSIZ BİLGİSAYAR OLMASIĞI GİBİ BAĞIMSIZ İNTERNET HATTI DA YOK

KENDİ EVİMDEN DE TAKİP AÇACAK DEĞİLİM.

AYRICA BENİM SİTEMİM ANKARAYA BEN VE DAHİL BİR ÇOK İL AYNI DURUMDA. BAZI UFAK İLLERDE HUKUK SERVİSLERİNDE BİLGİSAYAR BİLE YOK. İSTERSEN ÖRNEK VEREBİLİRİM

VEKALET ÜCRETİ KONUSUNA GELİNCE BEN SANA SSK AVUKATLARI VEKALET ÜCRETİ YÖNETMELİĞİNİN OLDUĞUNU VE BUNDA DA BÖYLE BİR KISITLAMA YAPMALARININ HUKUKEN MÜMKÜN OLMADIĞINI SÖYLEDİM

BU YÖNETMELİĞİ BULUP PERSONELİNE GÖSTERMEN YETERLİYDİ

HUKUKİ DÜZENLEME VARKEN KEYFİ UYGULAMA YAPMALARINA AVUKAT OLARAK İZİN VERMEYEBİLİRDİN

BUGÜN BİLE BU YÖMNETMELİĞE DAYANARAK DAVA AÇARSAN KAZANIRSIN

AVUKAT OLARAK SANA YASAL KAYNAĞINI GÖSTERDİM

ANCAK ŞUNU İLAVE EDEYİMKİ LİMİTİ DOLDURDUYSAN TAMAMINI ALABİLİRSİN

2006 YILINDA LİMİTİ DOLDURDUYSANIZ BU YÖNETMELİĞE GÖRE ALMANIZ GEREKİR

Toplam 95 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi