Editörler : swat3410E.Kayı Han
18 Aralık 2019 19:16

26. Dönem Pomem ve Devam Eden Dava

Arkadaşlar karşı taraf şikayetçi trafik kazasından dolayı taksirli olarak birden fazla kişiyi yaralama durumundan duruşmam var ocak sonunda. Sicilim temiz büyük ihtimalle adli para cezası veya hagb alacağım fakat 2 sorum var bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

1- Bu taksirli suçtan 1 yıl veya üstü hagb alsam polis olmama engel olur mu?

2-Devam eden dava olduğu için güvenlik soruşturmasında sıkıntı çıkabilir mi?

Sbehsj
Aday Memur
18 Aralık 2019 19:31

güvenlik sorusturmasi gariban adami elemek için kullaniliyor, git güçlü bi torpil bul bak bakalım senin güvenliğine bile bakıyorlar mı.

Jason01
Şef
18 Aralık 2019 19:33

Kardesim mahkemen sonuçlanmadan ataman yapılmaz....bu durum arkadaşın başına geldi konu farklıydı ama devam eden mahkemesi sonuçlandı ceza alınca okuldan yolladılar

Pomemur216
Aday Memur
24 Ocak 2020 18:04

Konuyu yaşayan duyan eden başka görüşü olan yok mu? Sonuçlara etki eder mi? Eğitimdeyken duruşmaya yollar mı polis okulu?

Selim Türk
Yasaklı
25 Ocak 2020 17:11

Polislik güvenlik soruşturması 657 sayılı Devlet Memurlar Kanunu kapsamında yapılır. Zira Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişler Bakanlığı?na bağlıdır. Polis, kamu düzen ve güvenliğini koruyan, yasaların adil ve eşit bir şekilde uygulanmasını sağlayan teşkilat, kolluk, zabıta, şehirde güvenliği sağlamakla yükümlü kişiler olarak tanımlanabilir.

Özel Harekat Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Polis Meslek Eğitim Merkezlerine Alınacak Öğrencilerin Giriş Şartları ve Eğitim-Öğretimlerine İlişkin Usul ve Esaslar madde 17/1 uyarınca ?POMEM?lere geçici kaydı yapılan adaylar Başkanlığın belirleyeceği takvim doğrultusunda intibak eğitimine tabi tutulurlar. Bu süre içinde POMEM Müdürlükleri tarafından Sağlık Yönetmeliği hükümlerine göre sağlık kurulu raporları aldırılır. Ayrıca, intibak eğitimi başlangıcından itibaren adayların güvenlik soruşturmaları ve arşiv araştırmaları yaptırılır. Yapılan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması ile ilgili sonuçlar POMEM Yönetim Kurulunca değerlendirilerek karara bağlanır.? şeklinde mevzuatta düzenleme mevcuttur. İntibak eğitimi ile birlikte güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması başlatılır.

6 aydan fazla ceza almışsanız, bu ceza hagb dahi olsa engel teşkil edebilir.Dikkat etmenizde fayda var.

Kaynak:

------------------

Pomemur216
Aday Memur
25 Ocak 2020 17:30

Hocam yönetmelik zaten hagb olsa bile kasıtlı suçlarda 1 yıl üstü olmamalı diyor. En başında da taksirli suçlar hariç olmak üzere demiş ama trafik kazası olduğuna yani içeriğine bakarlar mı çünkü ceza dava dosyası olarak mevcut.

Selim Türk, 4 yıl önce

Polislik güvenlik soruşturması 657 sayılı Devlet Memurlar Kanunu kapsamında yapılır. Zira Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişler Bakanlığı?na bağlıdır. Polis, kamu düzen ve güvenliğini koruyan, yasaların adil ve eşit bir şekilde uygulanmasını sağlayan teşkilat, kolluk, zabıta, şehirde güvenliği sağlamakla yükümlü kişiler olarak tanımlanabilir.

Özel Harekat Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Polis Meslek Eğitim Merkezlerine Alınacak Öğrencilerin Giriş Şartları ve Eğitim-Öğretimlerine İlişkin Usul ve Esaslar madde 17/1 uyarınca ?POMEM?lere geçici kaydı yapılan adaylar Başkanlığın belirleyeceği takvim doğrultusunda intibak eğitimine tabi tutulurlar. Bu süre içinde POMEM Müdürlükleri tarafından Sağlık Yönetmeliği hükümlerine göre sağlık kurulu raporları aldırılır. Ayrıca, intibak eğitimi başlangıcından itibaren adayların güvenlik soruşturmaları ve arşiv araştırmaları yaptırılır. Yapılan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması ile ilgili sonuçlar POMEM Yönetim Kurulunca değerlendirilerek karara bağlanır.? şeklinde mevzuatta düzenleme mevcuttur. İntibak eğitimi ile birlikte güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması başlatılır.

6 aydan fazla ceza almışsanız, bu ceza hagb dahi olsa engel teşkil edebilir.Dikkat etmenizde fayda var.

Kaynak:

------------------

Pomemur216
Aday Memur
13 Şubat 2020 01:42

Yok mu yorum yapacak bilgisi olan biri? Duruşma ertelendi büyük ihtimalle kazansam bile eğitim sonuna kadar devam edecek

Pomemur216, 4 yıl önce

Hocam yönetmelik zaten hagb olsa bile kasıtlı suçlarda 1 yıl üstü olmamalı diyor. En başında da taksirli suçlar hariç olmak üzere demiş ama trafik kazası olduğuna yani içeriğine bakarlar mı çünkü ceza dava dosyası olarak mevcut.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi