Editörler : Pangaea

tutorrr
Aday Memur
01 Nisan 2020 08:01

Daha 18 Martta atananlar belli değil. Bence bizi Eylülde atarlar sizi de 2020lilerle...Durumlar karışık sevgili meslektaşlarım .Allah yardımcımız olsun

Gerenemo
Memur
01 Nisan 2020 08:16

Şu afet durumunda kanal istanbul ihalesini yapan bakan gece yarısı apar topar görevden alındı. Durum her geçen gün ağırlaşıyor. Ülkede memur atamaları dahil durum normalleşinceye kadar kurumlardaki personel işlemleri dondurulmalıdır. Etik olanı da budur. Yoksa Meb bakanı da çok tepki alır.

Majestik34
Memur
01 Nisan 2020 09:50

Arkadaşlar dediğiniz şeylerin olması zurnanın son deliği. Yani bu süreç Allah korusun 1 sene sürer sokağa çıkma yasağı falan uygulanır. Ekonomi ve sağlık sistemi iflas eder anca o zaman biz memur ataması yapamıyoruz derler. Şu an böyle bir öngörü için çok erken. Zaten bakan bey her konuşmasında ek atama takvimi yakında deyip duruyor. Yani olmayacak atama diyen biri bu durumları da göz önüne alsın lütfen artık.

Emre4124
Aday Memur
01 Nisan 2020 12:14

Ek atama olursa lise branşlarının hepsinde 2 kata yakın artış olacağı kesin.. Ziya Selçuk geçen sene 2020 Eylül için çok daha fazla okula (lise) ve lise öğretmenine ihtiyaçları olduğunu buna göre planlama yaptıklarını söylemişti. Yani özellikle Edebiyat, Lise Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik branşlarının çok daha artacağını düşünüyorum ek atamada.

Esrükk
Memur
01 Nisan 2020 12:42

arkadaşlar bu süreçte herkes bir şey söyledi lakin kimsenin dediği çıkmadı. yok efendim şuradan duyum aldım , yok bilmem nereden duyum aldım. birincisi kontenjan grup ne olursa olsun meb idare çalışanı dışında kimseyle paylaşılmaz. kaldı ki bakan dahi dediğini yapmazken(bkz.lise branşlarına ağırlık vereceğiz dedi ama verilmedi.) sağda solda dolanan haberler asparagastan öteye geçmez. kontenjanın yüzde 10'u bir şey tutturmuşlar alakası yok. edebiyatın son alımlarına bakın yüzde 10'la alakası olmadığını anlarsınız. atama her türlü yapılacaktır fakat daha mart ayında atanmış öğretmen arkadaşların kararnameleri dahi çıkmamışken kontenjan neye göre belirleniyor?

Beratttt
Şef
02 Nisan 2020 01:24

Bana göre ek atama yapılırsa uygun değil çünkü devletin 32 bin sağlıkçı 20 bin öğretmen birde üstüne 20 bin ek atama yapma durumu bana mantıklı gelmiyor devlet resmen bir savaşta can derdin bu adamlar et derdinde

Majestik34
Memur
02 Nisan 2020 10:57

Hocam neden uygun olmadığını düşünüyorsunuz. Zaten ek atama Eylül'e başlayacak. Eğer Eylül'e kadar bu iş böyle giderse zaten Allah korusun başka şeyler konuşulur. Ama 400 bin kişinin sınava girdiği bir durumda 20 bini çok görmeyin bence. Devlet o kadar aciz olduğunu düşünmüyorum ben.

Beratttt, 4 yıl önce

Bana göre ek atama yapılırsa uygun değil çünkü devletin 32 bin sağlıkçı 20 bin öğretmen birde üstüne 20 bin ek atama yapma durumu bana mantıklı gelmiyor devlet resmen bir savaşta can derdin bu adamlar et derdinde

MuannittinSahtegi
Aday Memur
03 Nisan 2020 18:39

ek atama 82.1 kapatacak hayırlı olsun

Lafugüzaf32
Aday Memur
03 Nisan 2020 23:01

geçen atamada mülakat 81 ile kapattı. 80,4 puanım. bu atamaya çağrılır mıyım sizce?

MuannittinSahtegi
Aday Memur
04 Nisan 2020 00:37

çağılmak mesele değil atanmak mesele
Lafugüzaf32, 4 yıl önce
geçen atamada mülakat 81 ile kapattı. 80,4 puanım. bu atamaya çağrılır mıyım sizce?

Lafugüzaf32
Aday Memur
04 Nisan 2020 00:50

biliyorum hocam. sadece daha önce hiç mülakata girmedim. mülakata girer miyim onu merak ediyorum
MuannittinSahtegi, 4 yıl önce
çağılmak mesele değil atanmak mesele

Beratttt
Şef
04 Nisan 2020 01:05

82,1 de kalması kesin mi

04 Nisan 2020 02:24

Bunu ben de merak ediyorum 80.30.benim de . Ama koronadan ötürü mülakat yapilmayabilir

Lafugüzaf32, 4 yıl önce

iTosun
Aday Memur
04 Nisan 2020 07:54

Mülakat kanunen yapılmak zorunda kalkmaz. Ama koronadan sebep takvim uzayabilir. Göreve başlama 2021 Şubat'a sarkabilir. Ama zorlu zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde sabırlı olmalıyız. Ek atamanın gelmiş olmasına şükredip 2021 şubatı da haziranı da olsa bekleyiverin.

Edebiyatbeklemede, 4 yıl önce

Bunu ben de merak ediyorum 80.30.benim de . Ama koronadan ötürü mülakat yapilmayabilir

MuannittinSahtegi
Aday Memur
04 Nisan 2020 15:20

evet
Beratttt, 4 yıl önce

82,1 de kalması kesin mi

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi