Editörler : F16 Gökçen
«78910111213141516171819

bellemorte
Memur
30 Eylül 2013 11:48

Diyetisyene gidiyorum.

Çok doyurucu bir menüm var . Gerçi herhafta değişiyor. Hiç aç gezmiyorum. En az 2-2,5 saatte bir birşeyler yemek lazımmış. Tabi ne yediğin çok önemli.

İstersen herhalde menümü seninle paylaşabilirim. Diyet sayılmaz sağlıklı beslenme. 55 kilo arkadasımda aynı şekilde besleniyor. O da kilo veriyor.

Senin kilon az tabi. Kilo vermen bana nazaran daha az olur...

ışılay3, 11 yıl önce

hem göz hemde noroloji dr unu cok ıyı secmelisin ve hep aynı dr a gitmelisin hatırlamıyorsa değiştir derim.

bellamorte wuhuwwwwwwwww yaf o kadar kıloyu nasıl verdınız ya.57 kg yum 4 kg vermek için resmen aç dolanıyorum veremıyorum:S

bellemorte
Memur
30 Eylül 2013 16:27

Maalesef gittiğiniz göz doktoru yeterli değil ki benlik bir şey yok diyip göndermiş. Sizi nasıl muayene etti. Görme alanı yapıldı mı ? Renkli fundus çekildi mi ?

Bu takipleri yapacak bir doktora gitmelisiniz. Yada durumunuzu iyice anlatıp sizinle ilgilenecek bir doktor bulmalısınız.

gülveyda, 11 yıl önce

iyiki varsınız bu sayede eksiklerimi tamamlıyorum özel bir hastanenin göz doktorunada gittim yani doktor git dedi diye değil fakat gerekli kontrol yapıldı en azından göz takibimi burda yaptırırım diye düşünüyordum dr . söylediği bana benlik işin yok nörolojiye gideceksin dedi ayrıca 162 boyundayım 64 kilodayım benim nekadar zayıflamam lazım ....

gülveyda
Aday Memur
01 Ekim 2013 08:38

ışılay3 ,belmorte ve pınarx yorumlarınız için teşekkürler dikkate alacağim belmorte diyet listeni paylaşırsan sevinirim geçen sene bende diyetisyene gitmiştim fakat rahatsızlığım ortaya çıkınca herşeyi yarım bıraktım geçen sene 60 kilodaydım malesef 64 oldum çünki moral bozukluğu yaşadıklarım gerçekten çok zordu düzensiz beslenmem diyet listemi bozmam kilo almama sebep oldu anladım ki kilo almam gerekiyormuş kendime bir söz vererek bu işi başaracağım ....Pınarx seninlede konuşmak istiyorum halen mersinde mi oturuyorsun eğer mersindeysen PROF.DR Aynur Özge var ben ona gitmeyi düşünüyorum çok iyi bir doktor olduğunu söyüyorlar .....Işılay3 sen 57 kilodasın bence zayıfsın neden 3 ,4 kilo daha vermeni istedi doktor anlayamadım ben enfazla 59 olurum çünki insan kiloyu yüzden daha çok kaybettiği için çöküyorsun ......

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
01 Ekim 2013 09:17

bellemorte çok isterim listeni paylaşmanı. vet daha az ve daha zor oluyor kilo vermem:(

bellemorte
Memur
01 Ekim 2013 10:36

Çünkü tam ideal kiloda olmak gerekiyor. 1 kilo bile fazla olmamamız gerekiyormuş...

Haftalık menülerimi burada paylaşacağım.

Her cumartesi günü menü değişiyor...

gülveyda, 11 yıl önce

ışılay3 ,belmorte ve pınarx yorumlarınız için teşekkürler dikkate alacağim belmorte diyet listeni paylaşırsan sevinirim geçen sene bende diyetisyene gitmiştim fakat rahatsızlığım ortaya çıkınca herşeyi yarım bıraktım geçen sene 60 kilodaydım malesef 64 oldum çünki moral bozukluğu yaşadıklarım gerçekten çok zordu düzensiz beslenmem diyet listemi bozmam kilo almama sebep oldu anladım ki kilo almam gerekiyormuş kendime bir söz vererek bu işi başaracağım ....Pınarx seninlede konuşmak istiyorum halen mersinde mi oturuyorsun eğer mersindeysen PROF.DR Aynur Özge var ben ona gitmeyi düşünüyorum çok iyi bir doktor olduğunu söyüyorlar .....Işılay3 sen 57 kilodasın bence zayıfsın neden 3 ,4 kilo daha vermeni istedi doktor anlayamadım ben enfazla 59 olurum çünki insan kiloyu yüzden daha çok kaybettiği için çöküyorsun ......

bellemorte
Memur
01 Ekim 2013 10:52

Kalkış: 1 bardak ılık su

07:30/ Sabah:
1,5 dilim kepek/çavdar/tam buğday ekmeği.
2 kibrit kutusu büyüklüğünde light peynir (eğer yumurta yemek isterseniz bir dilim peyniri çıkartıyorsunuz . Bunu haftada 3 kere yapacaksınız)
5 tane zeytin(yağsız, tuzsuz)
Domates, salatalık, yeşillik(tuzsuz olmak şartıyla sınırsız)
10 :00 Ara:
1 porsiyon meyve ( boyut olarak 1 orta boy elma 2 küçük mandila gibi. Kısaca bir avuç içi kadar)

12:00 Öğle:
150 gr et/tavuk/balık (ekstra yağ konulmayacak)
salata(yağsız tuzsuz sınırsız)
1 su bardağı light ayran
14:00 Ara :
1 porsiyon meyve (ben genelde elma tercih ediyorum doyurucu olduğu için...)
16:30 Ara:
1 activia(ananaslı yada kayısılı)+ 5 fındık

19:30 Akşam:
8 yk sebze yemeği( bir kilo için 2 yk zeytinyağı ile pişecek tuz az olacak)
salata(yağsız tuzsuz sınırsız)
Bir su bardağı light yoğurt
21:30 Ara : 1 porsiyon meyve( eğer geç yatıyorsanız bunu yiyin aksi takdirde yemeyin. Ben saat 11/12 de yattığım için verilmiş bir ara öğün.)

Buradan sonrası herhafta standart olan kısmı

Haftada 3 gün sade soda içilecek
Hergün 2 bardak yeşilçay
Hergün bir bardak ısırgan otu demlenip içilecek(aktardan alabilirsiniz. En az 10 dk demlenmeli)
Eğer gününüz benim kadar uzun değilse geç kalkıyorsanız saatleri oynatabilirsiniz.
Püf noktası 2,5 saatten fazla aç kalmayacaksınız.
Salça sirke limon vs şeyleri kullanabilirsiniz.
Eğer yarım saat yürüyüşte yaparsanız çok iyi olur. Ben henüz spor yapmıyorum.

Her cumartesi menü değişiyor. Eğer isterseniz paylaşmaya devam ederim. Her hafta aynı menü uygulamamak lazımmış...

gülveyda
Aday Memur
01 Ekim 2013 13:26

Belmorte, tabiki diyet listeni paylaşmanı isteriz benim geçen sene yaptığım diyet proğramına benziyor fakat bu listede çok değişiklikler var buda bana altarnatif oldu benim dotorum her hafta aynı listeye devam derdi senin haftalık değişim listeni takip etmek isterim.....Teşekkürler....

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
01 Ekim 2013 14:22

listede sabah harici hiç ekmek yok.

ben zaten normalde bu kadar yiyorum ama bir iki dilimde ekmekde yerdim:S

neyse onuda halledebilirim ancak asla ve asla sade solda içemem illaki meyvalı olacak hemde elmalı:S

bugunden itibaren zorlamaya başlıyayım bari.

bellemorte
Memur
01 Ekim 2013 17:23

Valla sodanın içine limon atsan gideri olur.

Ben alıştım valla. Hemen hemen yediğin bu kadardır fakat yediklerinin ne olduğu çok önemli. Diyetisyen sayesinde bunu anladım.

ışılay3, 11 yıl önce

listede sabah harici hiç ekmek yok.

ben zaten normalde bu kadar yiyorum ama bir iki dilimde ekmekde yerdim:S

neyse onuda halledebilirim ancak asla ve asla sade solda içemem illaki meyvalı olacak hemde elmalı:S

bugunden itibaren zorlamaya başlıyayım bari.

pınarx
Aday Memur
02 Ekim 2013 00:52

evet hala mersindeyim daha doğrusu ilçesinde tarsustayım burada çok da iyi bi dr olmadığı için mersin ve adana üniversite hastanelerine gittim ama 2 3 ay sonrasına randevu vermekten başka bişey yaptıkları yok orada da daha öncede söylemiştim senin bu aynur özge dediğin dr hangi hastanede mersinde bi bilgin var mı

gülveyda, 11 yıl önce

gülveyda
Aday Memur
02 Ekim 2013 08:27

Aynur hanım Mersinde hastalarına özel bakıyor......Üniversitede hoca fakat hastanede çalışmıyor internetten teline ulaşıp randevu alabilirsin ...bende gitmeyi düşünüyorum...

pınarx, 11 yıl önce

evet hala mersindeyim daha doğrusu ilçesinde tarsustayım burada çok da iyi bi dr olmadığı için mersin ve adana üniversite hastanelerine gittim ama 2 3 ay sonrasına randevu vermekten başka bişey yaptıkları yok orada da daha öncede söylemiştim senin bu aynur özge dediğin dr hangi hastanede mersinde bi bilgin var mı

pınarx
Aday Memur
02 Ekim 2013 13:57

anladım teşekkür ederim bu dr araştıracağım bir buçuk aydır dr a gitmedim doktorumu en kısa zamanda seçip ayarlamam lazım bazen ağrılarım oluyo çünkü gözüm başım....

gülveyda, 11 yıl önce

Aynur hanım Mersinde hastalarına özel bakıyor......Üniversitede hoca fakat hastanede çalışmıyor internetten teline ulaşıp randevu alabilirsin ...bende gitmeyi düşünüyorum...

frenzycrazy
Aday Memur
06 Ekim 2013 16:29

merhaba burada yazılanları okudumda bende hidrosefalı hastasıyım 27 yasındayım benimde basıncım cok şiddetliydi ilk baslarda hap kullandık ama cok kötü yaptı elde ayakta uyuşma,titreme vs sonra doktorum şant takıcaz dedi ona cok güvendiğim için tamam dedim 3 haftadır takılı ve cooook rahatladım cok memenunum şanta hayır diyenleriniz var ama bu ağrıların başka çareside yok....hepinize geçmiş olsun

frenzycrazy
Aday Memur
06 Ekim 2013 16:30

bu arada ege üniversitesinde tedavi gördüm doktorumda nezih oktar beyin cerrahı

frenzycrazy
Aday Memur
06 Ekim 2013 16:31

ki şant takılmasa bende kör olacaktım

pınarx
Aday Memur
07 Ekim 2013 16:37

öncelikle geçmiş olsun frenzycrazy bi kaç sorum olacak sana basınç şiddetliydi derken kaçtı mesela ellerde titremeyi hangi ilacı kullanarak yaşadın artı şant takılmış belden mi yoksa beyinden mi zor bi ameliyat sürecimi geçirdin ve tabi ki şimdi nasılsın

frenzycrazy, 11 yıl önce

merhaba burada yazılanları okudumda bende hidrosefalı hastasıyım 27 yasındayım benimde basıncım cok şiddetliydi ilk baslarda hap kullandık ama cok kötü yaptı elde ayakta uyuşma,titreme vs sonra doktorum şant takıcaz dedi ona cok güvendiğim için tamam dedim 3 haftadır takılı ve cooook rahatladım cok memenunum şanta hayır diyenleriniz var ama bu ağrıların başka çareside yok....hepinize geçmiş olsun

o.b.
Kapalı
08 Ekim 2013 11:13

hidrosefali ve psödötümör serebri benzer gibi görünsede farklı sebeplerden rahatsızlık vermektedir. hidrosefali beyin suyunun artışıdır ve bu sebepten dolayı basnç artar. serebri ise sebepsiz yere basıncın artışıdır. sebebi belli edğildir. hidrosefali için şant mantıklıdır. çünkü beyinte su artışı başka türlü zor azaltırsınız. şant kötü bir yanı yok fakat tıkanma riski bize böyle konufşturduyor. inşallah sizde olmaz . sıkıntısız bir ömür yaşarsınız.

pınarx
Aday Memur
09 Ekim 2013 15:41

evet bu şantın tıkanma olasılığı beni de en çok korkutan o yüzden hiç sıcak bakamıyorum internette okumuştum yalnız yaşayan bi hastanın şantı tıkanıyor ve 2 gün baygın bi halde yatağında kalıyo daha sonra kapıyı kırıp içeriye giriyolar ve baygın halde buluyorlar hastanede şant çıkarılıp tekrar takılıyo büyük geliyo sonra tekrar ameliyat bu defa da küçük geliyo ameliyat üstüne ameliyat geçiriyo adam tam bi kabustu diye anlatıyo

o.b., 11 yıl önce

hidrosefali ve psödötümör serebri benzer gibi görünsede farklı sebeplerden rahatsızlık vermektedir. hidrosefali beyin suyunun artışıdır ve bu sebepten dolayı basnç artar. serebri ise sebepsiz yere basıncın artışıdır. sebebi belli edğildir. hidrosefali için şant mantıklıdır. çünkü beyinte su artışı başka türlü zor azaltırsınız. şant kötü bir yanı yok fakat tıkanma riski bize böyle konufşturduyor. inşallah sizde olmaz . sıkıntısız bir ömür yaşarsınız.

yagmuraaa
Aday Memur
23 Ekim 2013 03:02

Meraba arkadaşlar.Bende psödotümör hastasıyım.Kilo veripte ilacı bırakan arkadaşlar kaç kilodan kaç kiloya düştüklerini söyleyebilirler mi? Bende ilacı bırakmak istiyorum kiloda veriyorum ama hala bıraktırmadı doktorum.Merak ediyorum tam olarak sizin durumunuzu.Hepinize geçmiş olsun

bellemorte
Memur
06 Kasım 2013 09:06

Öncelikle geçmiş olsun.
Diğer arkadaşları bilmem fakat benim kilo veriyorum 20 kilodan fazla.

İlaçlarımı bıraktım sebebi ilaçların beni tedavi etmemesi ve hastalığın ilerlememesinden dolayı takip altındayım. Yani ilacı bırakmamım birebir kilo vermemle alakası yok... Benim durumumda kilo verdikçe ödemin azalacağı varsayılıyor.

yagmuraaa, 10 yıl önce

Meraba arkadaşlar.Bende psödotümör hastasıyım.Kilo veripte ilacı bırakan arkadaşlar kaç kilodan kaç kiloya düştüklerini söyleyebilirler mi? Bende ilacı bırakmak istiyorum kiloda veriyorum ama hala bıraktırmadı doktorum.Merak ediyorum tam olarak sizin durumunuzu.Hepinize geçmiş olsun

Toplam 361 mesaj
«78910111213141516171819

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi