Editörler : supporters.
«67891011121314151617»

Zmemn
Aday Memur
26 Mart 2021 11:40

Hocam ÇAN dediğiniz nasıl oluyor

Çünkü başvuru klavuzunda diyorki yazılı sınavda en az 70 almak gerekiyor

26 Mart 2021 14:22

mesela soru başı 1.25 puan ya. 80 soru olduğu için. çan olmazsa 70 almak için 56 soruyu doğru yapmak gerekiyor. (70/1,25=56) çan olursa tüm adayların puan dağılımı çan eğrisi şeklinde dağıtılacak. 70 in üzerinde kalanlar sınavı geçecek.

Zmemn, 3 yıl önce

Hocam ÇAN dediğiniz nasıl oluyor

Çünkü başvuru klavuzunda diyorki yazılı sınavda en az 70 almak gerekiyor

zlyh54
Aday Memur
30 Mart 2021 17:48

hadi canım öyle mi :D

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
31 Mart 2021 00:59

öyle değil :D kurum sınavlarını üniversitedeki zor derslerde 30 ile ders geçilsin diye uğraşılan sistem ile karıştırdılar sanırım.

zlyh54, 3 yıl önce

31 Mart 2021 09:17

siz dalga geçiyorsunuz ama bana özelden çan nasıl oluyor diye soranlar oldu. Durum vahim :)

zlyh54, 3 yıl önce

31 Mart 2021 09:19

aklı yok fikri var. ben ilk iki sınava girmiş ve ikincisinden başarılı olmuş biri olarak konuşuyorum. ilk sınavı görseydin. tam olarak zor dersler diye tabir ettiğiniz derslerin soruları gibiydi. kalem oynatamadı hiç kimse. gano su 3,80 ve üzeri olanların yapabileceği sorulardı.

psikolojikdanışman42, 3 yıl önce

öyle değil :D kurum sınavlarını üniversitedeki zor derslerde 30 ile ders geçilsin diye uğraşılan sistem ile karıştırdılar sanırım.

zlyh54
Aday Memur
31 Mart 2021 14:44

çan ı bilmeyen üniversite mezunu yoktur sanıyordum yanılmışım hakkınızı helal edin :)

efendinimbensenin, 3 yıl önce

siz dalga geçiyorsunuz ama bana özelden çan nasıl oluyor diye soranlar oldu. Durum vahim :)

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
01 Nisan 2021 01:38

ee sonra da "aa kimse kalem oynatamamış, bari çan eğrisi uygulayalım" mı dedi kurum. yoksa "mutlak sistem forever" deyip kimseyi mülakata çağırmadı mı? bence ikincisi. ama sence?

nerde görülmüş yönetmeliklerinde yazılı sınav barajı 60'tır veya 70'dir şeklinde maddeler olan kurumların "dur ya bu sınav zor oldu, gençler üniversiteden çan eğrisine alışıktır" deyip sistemi çan eğrisine çevirdiği.

gerçi troll'sün değil mi :D

aklı yok fikri var. ben ilk iki sınava girmiş ve ikincisinden başarılı olmuş biri olarak konuşuyorum. ilk sınavı görseydin. tam olarak zor dersler diye tabir ettiğiniz derslerin soruları gibiydi. kalem oynatamadı hiç kimse. gano su 3,80 ve üzeri olanların yapabileceği sorulardı.

01 Nisan 2021 18:56

3. sınavda çan uygulandı. Fiili calisan arkadasim var diyorum, o sinava girdi kazandi yani.sen daha neyin kafasini insan müsveddesi? (Troll diye hakaret etmeden önce konuyu oku baştan itibaren, en faydali bilgileri kim paylaşmış?)

ee sonra da "aa kimse kalem oynatamamış, bari çan eğrisi uygulayalım" mı dedi kurum. yoksa "mutlak sistem forever" deyip kimseyi mülakata çağırmadı mı? bence ikincisi. ama sence?

nerde görülmüş yönetmeliklerinde yazılı sınav barajı 60'tır veya 70'dir şeklinde maddeler olan kurumların "dur ya bu sınav zor oldu, gençler üniversiteden çan eğrisine alışıktır" deyip sistemi çan eğrisine çevirdiği.

gerçi troll'sün değil mi :D

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
02 Nisan 2021 02:02

ne diyeyim ki. yönetmeliklerde açıkça ifade edilmiş mutlak sistemi kırıp da çan sistemi ile mülakatlara girmeye hak kazanarak kuruma atanan arkadaşına başarılar :D mülakatta da kesin bağıl değerlendirme yapmışlardır ona. "elimizdekilerin en iyisi bu. soruları bilemese de bunu alalım, elimiz mahkum"

3. sınavda çan uygulandı. Fiili calisan arkadasim var diyorum, o sinava girdi kazandi yani.sen daha neyin kafasini insan müsveddesi? (Troll diye hakaret etmeden önce konuyu oku baştan itibaren, en faydali bilgileri kim paylaşmış?)

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
02 Nisan 2021 02:14

madem burda bir konu tartışıyoruz. delilli ispatlı tartışalım değil mi?

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/08/20200821-3.htm

bu ticaret uzmanlığı yönetmeliğidir. madde 10'un 3. fıkrasında da durum net biçimde açıklanmış. arkadaşının çan sistemi ile atandığını ve burda belirtilen mutlak puanlardan daha düşük aldığı halde atamasının gerçekleştirildiğini iddia edenler varsa arkadaşının ismini soyismini versin de yönetmeliğe aykırı biçimde atandığı için şikayet edip atamasının iptal edilmesini sağlayalım. ama yok böyle bir durum.

06 Nisan 2021 10:42

yazdığım mesaj iki kere silindi. çok merak eden özelden yazsın. cevaplarız.

bu ticaret uzmanlığı yönetmeliğidir. madde 10'un 3. fıkrasında da durum net biçimde açıklanmış. arkadaşının çan sistemi ile atandığını ve burda belirtilen mutlak puanlardan daha düşük aldığı halde atamasının gerçekleştirildiğini iddia edenler varsa arkadaşının ismini soyismini versin de yönetmeliğe aykırı biçimde atandığı için şikayet edip atamasının iptal edilmesini sağlayalım. ama yok böyle bir durum.

iktisat900000
Aday Memur
06 Nisan 2021 11:28

10-11 Nisan 2021 de Ücretsiz yapılacak olan Türkiye Geneli Mülkiamir Kaymakamlık denememize davetlisiniz

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz

basakzr
Aday Memur
06 Nisan 2021 18:32

açıklandı arkadaşlar

Link de bırakıyorum kolaylık olsun. Kazananlara başarılar dilerim

https://personel.ticaret.gov.tr/duyurular/21-03-2021-tarihinde-yapilan-ticaret-denetmen-yardimciligi-sinavi-sonucunda-sozlu

abcabc-26-26
Aday Memur
07 Nisan 2021 09:48

Arkadaşlar merhaba herkese hayırlı olsun.

Mülâkat hakkında bilgisi olan var mı? Ne sorulur vs gibi daha önceden mülakata girmiş olanınız var mı?

08 Nisan 2021 08:51

haha ne oldu şimdi? dedim dedim inanmadın bak ne oldu şimdi? çan olmasa sence 70 alabilirmiydi millet? insanların umutlarını kırdın, hayalleriyle oynadın. öncelikle şahsımdan sonra da buradaki herkesten özür dilemelisin. herbologg bir sen iki. ikinizi kara listeye yazdım. haberin olsun.

08 Nisan 2021 09:07

Evet arkadaşlar beklenildiği gibi çan uygulanmış (bazı arkadaşların keçi inadını kıramasak da bizim dediğimiz olmuş). Ben de beklediğim gibi sınavı geçmişim. Gerçi çana ihtiyacım yoktu. Her halükarda doğru sayım 60 ve üzeridir. Beyin bedava, bedava yaaa. Taşıyorum, niye hamballık yapayım. Sınavdan önce baktım. Attım hafızaya. Karşıma çıktı. Hepsini yaptım. Bu kadar. Neyse uzatmayayım.

Şimdi mülakatla ilgili detaylı vereceğim:

Arkadaşlar, mülakata hazırlanmanıza hiç gerek yok. Zaten alınacak kişiler belli. O yüzden salın çayıra, kayıra. Şaka Şaka. Ama şidmi diyeceklerim şaka değil. Çünkü terbiyesizin biri özelden bana mülakatta referans önemli mi diye sormuş. Bu soruyu vatana, millete ihanettir. Ne demek yani. Siz neyi ima ediyorsunuz. Bu soru devlete hakarettir. İfşa edip küçük düşürmeyeceğim şimdi.

Gelelim mülakata. Önceki mülakatlarda şunlar soruldu:

1-Türkiye'nin her yerinde çalışır mısın?

2-Ne iş yapacağını biliyor musun?

3-Sunduğunuz özgeçmişte cins şeyler varsa heyetin ilgisini çekebilecek, mülakat onun üzerinden dönmeye başlıyor. Mesela hobileriniz arasına bungee-jumping (doğru yazdımmı bilmiyorum) yazdınız. Bununla ilgili şeyler soruyorlar. Örneğin dünyadaki en uzun atlayışı kim yapmıştır? vs..

4-Bölümüzle ilgili sorular gelebilir. Mesela tekstil/kimya mühendislerine tekstil ve deri malzemelerde ürün güvenliği denetiminde nelere bakılır gibi. (cevabını özelden soranlara yazarım :)

Şimdilik bu kadar. Böyle paylaşımların devamının gelmesini istiyorsanız kanalıma abone olup like atmayı unutmayın. Bye bye...

basakzr, 3 yıl önce

açıklandı arkadaşlar

Link de bırakıyorum kolaylık olsun. Kazananlara başarılar dilerim

https://personel.ticaret.gov.tr/duyurular/21-03-2021-tarihinde-yapilan-ticaret-denetmen-yardimciligi-sinavi-sonucunda-sozlu

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
08 Nisan 2021 13:32

alamaz mıydı? bilmem. sınavda ancak 50 puan alacak kadar soru yaptım deyip de mülakata çağırılan birisi varsa onun cevaplaması gerek sanırım bu soruyu.

sen zaten kendi söylemine göre her halükarda kalıyormuşsun mülakata öyle değil mi :D o nedenle bırak da "yaptığım sorulara bakacak olursam mülakata kalamam ben" diye düşünüp de şaşırtıcı biçimde mülakata kalmış olanlar konuşsun.

tabi varsa öyle birileri.

haha ne oldu şimdi? dedim dedim inanmadın bak ne oldu şimdi? çan olmasa sence 70 alabilirmiydi millet? insanların umutlarını kırdın, hayalleriyle oynadın. öncelikle şahsımdan sonra da buradaki herkesten özür dilemelisin. herbologg bir sen iki. ikinizi kara listeye yazdım. haberin olsun.

08 Nisan 2021 15:31

önceki sayfaları okumadın mı? millet öldük bittik diyodu. sonuçlar açıklanmış. her bölümden 3 katı kadar kişi çağrılmamış mı? çağrılmış! demekki çan uygulanmış. çok basit bir akıl yürütmeyle ortalama zeka seviyesine sahip her insan bunu algıladı. bir tek sen kaldın algılayamayan.

alamaz mıydı? bilmem. sınavda ancak 50 puan alacak kadar soru yaptım deyip de mülakata çağırılan birisi varsa onun cevaplaması gerek sanırım bu soruyu.

sen zaten kendi söylemine göre her halükarda kalıyormuşsun mülakata öyle değil mi :D o nedenle bırak da "yaptığım sorulara bakacak olursam mülakata kalamam ben" diye düşünüp de şaşırtıcı biçimde mülakata kalmış olanlar konuşsun.

tabi varsa öyle birileri.

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
08 Nisan 2021 15:38

kontenjanın 20 katı yazılı sınava girdi, 3 katı mülakata çağırıldı. oran 1/6. bu 1/6'nın içinde "öldük bittik" diyenlerin olduğunu nerden biliyorsun? bunu hesap edemiyor musun gerçekten? bir de bunu hesap edemeyip mülakata kaldığını iddia ediyorsun. komisyon muhakeme yeteneğini ölçmeye kalkarsa patlarsın, ben diyeyim. neyse sen yazma, o "öldük bittik" diyenler yazsın da hep birlikte öğrenelim neyin ne olduğunu.

bu arada genelde sınavı iyi geçenler uzaktan izlerler, sınavlarının iyi geçtiğini belli etmezler. o "öldük bittik" diyerek gerçek halini açık yüreklilikle ortaya koyanlar ise gerçekten ölüp bitmiştir büyük ihtimalle. ne yazık ki mülakata kalabildiklerini zannetmiyorum. bunu da unutma.

önceki sayfaları okumadın mı? millet öldük bittik diyodu. sonuçlar açıklanmış. her bölümden 3 katı kadar kişi çağrılmamış mı? çağrılmış! demekki çan uygulanmış. çok basit bir akıl yürütmeyle ortalama zeka seviyesine sahip her insan bunu algıladı. bir tek sen kaldın algılayamayan.

Toplam 713 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi