Editörler : supporters.
02 Ağustos 2020 14:49

657ye tabii memur olup akademisyen olarak da çalışmak

merhaba

nöbet usulü çalıştığım için işimi ayarlamam mümkün. bu şekilde sizce hangi kadrolara başvuru yapmalıyım? iki işi aynı anda yürüten var mı aranızda?

ben öğretim görevlisi kadrolarına başvurmayı planlıyorum. kadro anlamında ve kanunen bir sorun teşkil ediyor mu?

hulahopp
Şube Müdürü
02 Ağustos 2020 18:10

Şakamısınız!

şegü
Aday Memur
02 Ağustos 2020 19:29

?

şegü
Aday Memur
02 Ağustos 2020 19:30

ayrıca "mısınız" ayrı yazılır.

aaabbbxx
Şef
02 Ağustos 2020 19:44

Gerçekten 657?ye bağlı bir memur olduğunuza emin misiniz?? Ya da arkadaşın dediği gibi şaka mı yapıyorsunuz sitede? Kamu kurumunda çalışan bir devlet memuru yalnızca tek bir kurumda çalışabilir. Sizin dediğiniz gibi olsa her devlet memuru 50 tane iş yapar ayda binlerce lira kazanır. Bunu çevrenizde ya da çalıştığınız kurumda kime sorsanız bilir zaten.

şegü
Aday Memur
02 Ağustos 2020 19:45

özel üniversite kadrosunu kastediyorum

aaabbbxx, 4 yıl önce

Gerçekten 657?ye bağlı bir memur olduğunuza emin misiniz?? Ya da arkadaşın dediği gibi şaka mı yapıyorsunuz sitede? Kamu kurumunda çalışan bir devlet memuru yalnızca tek bir kurumda çalışabilir. Sizin dediğiniz gibi olsa her devlet memuru 50 tane iş yapar ayda binlerce lira kazanır. Bunu çevrenizde ya da çalıştığınız kurumda kime sorsanız bilir zaten.

şegü
Aday Memur
02 Ağustos 2020 19:52

özel mesajlarla "nasıl yapılabileceği" hakkında dönüş yapan arkadaşlar oldu. merak ederseniz başlık açıp siz de öğrenebilirsiniz. iyi çalışmalar dilerim.

aaabbbxx, 4 yıl önce

hulahopp
Şube Müdürü
02 Ağustos 2020 20:10

Paylaşında herkes öğrensin o zaman! Yapam adamlarıda tebrik ediyoruz.

hulahopp
Şube Müdürü
02 Ağustos 2020 20:14

Yuh, kendimden utandım. Gerçekten öyle birşey varmış. 657linin, Resmi kurumda, Ücreti karşılığı ders vermek yasalmış!

Özür dilerim.

sistembozuk
Kapalı
03 Ağustos 2020 00:34

Evet mümkün, yasal olarak bir engel yok, çoğu üni.de örnekleri mevcut. o bir şey mi, bu gözler işçi kadrosunda olup ders veren hoca gördü.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
03 Ağustos 2020 12:07

657 sayılı kanuna göre:

"Madde 28 ? (Değişik: 30/5/1974 - KHK-12; Değiştirilerek kabul: 15/5/1975 - 1897/1 md.) Memurlar Türk Ticaret Kanununa göre (Tacir) veya (Esnaf) sayılmalarını gerektirecek bir faaliyette bulunamaz, ticaret ve sanayi müesseselerinde görev alamaz, ticari mümessil veya ticari vekil veya kollektif şirketlerde ortak veya komandit şirkette komandite ortak olamazlar. (Görevli oldukları kurumların iştiraklerinde kurumlarını temsilen alacakları görevler hariç). (Ek cümle: 8/8/2011 - KHK-650/38 md.; İptal cümle:

Anayasa Mahkemesinin 18/7/2012 tarihli ve E.: 2011/113, K.: 2012/108 sayılı Kararı ile.; (?)(1) Yenidendüzenleme son cümle: 2/1/2014 - 6514/9 md.) Memurlar, mesleki faaliyette veya serbest meslek icrasında bulunmak üzere ofis, büro, muayenehane ve benzeri yerler açamaz; gerçek kişilere, özel hukuk tüzel kişilerine veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına ait herhangi bir iş yerinde veya vakıf yükseköğretim kurumlarında çalışamaz."

Kadrolu olarak çalışamaz. Kadrosuz olarak ders ücreti ile ders verebilir.

hulahopp, 4 yıl önce

Yuh, kendimden utandım. Gerçekten öyle birşey varmış. 657linin, Resmi kurumda, Ücreti karşılığı ders vermek yasalmış!

Özür dilerim.

angarali26
Şube Müdürü
06 Ağustos 2020 16:39

Kamuda herhangi 2 işte birden çalışamazsınız. Akademisyen olduğunuz da değil 2. iş özel sektörde simit satmanız bile üniversitede döner sermaye ye dahil olur :D

şegü, 4 yıl önce

?

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi