Editörler : supporters.
10 Temmuz 2018 13:17

2018 Ekim doçentlik başvuruları

Hayırlara vesile olsun, ben de başvuru yapmaya karar verdim artık.

aceylanli
Aday Memur
11 Temmuz 2018 07:00

hayırlısı olsun...Erkencisiniz...

vethekyusuf
Müsteşar
11 Temmuz 2018 12:13

Yeni başvuru yapacak olan hocalarımıza tavsiyem özellikle 2017 Aralık ve 2018 Nisan başvurusu ile ilgili paylaşım yapılan sayfaları takip edip ondan sonra burada sorularını yazmalarıdır.

Başvuru yapacak herkese şimdiden başarılar dilerim...

dr.egis
Şef
11 Temmuz 2018 16:05

Mrb,

Nisan'da başvuracakken dosyama koyma istediğim hakem sürecindeki birkaç çalışmam nedeniyle Ekim'e bıraktım.

Sizce başvurular Ekim'de mi olacak, yoksa geçen yılki gibi Aralık mı olur?

Başvuracak arkadaşlara başarılar dilerim.

Eminim buradan paylaşacağımız çok şey olacak..

vethekyusuf
Müsteşar
11 Temmuz 2018 17:17

15 nisan 2018 tarihinde yayınlanan Doçentlik Yönetmenliğinin 4. Maddesinin 1. Bendi şu şekildedir: "Üniversitelerarası Kurul başka bir tarih belirlemedikçe doçentlik başvurusu, yılda iki kez olmak üzere Mart ve Ekim aylarının on beşinci günü başlayıp, en geç ilgili ayın son çalışma günü mesai saati bitimine kadar devam eder."

dr.egis, 6 yıl önce

Mrb,

Nisan'da başvuracakken dosyama koyma istediğim hakem sürecindeki birkaç çalışmam nedeniyle Ekim'e bıraktım.

12 Temmuz 2018 12:15

Erken kalkan yol alır demişler hocam :), hakkımızda hayırlısı

aceylanli, 6 yıl önce

hayırlısı olsun...Erkencisiniz...

12 Temmuz 2018 12:17

Ben de tam da bu sebeple başvurumu Ekimde yapacağım hocam, doi numarası yeterli olmaz dedediler bende online yayınlanmasını bekledim.

Öte yandan, Aralığa sarkacağını pek sanmam geçen sene ciddi bir ihtiyaç vardı ama şuan ne olur bilmiyorum.

dr.egis, 6 yıl önce

Mrb,

elv11
Aday Memur
12 Temmuz 2018 19:57

Merhaba,

Forumda yeniyim. Ekim 2018 başvuru şartlarını nerden görüyoruz? Bildiğim kadarıyla uak sayfasinda aciklanacak ve henüz açıklanmadı.

Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

sinan80
Memur
12 Temmuz 2018 20:28

Merhabalar,

Sayın hocalarım dil puanı konusunda bir sorum olacaktı, dil puanı geçerlilik süresi 3 yıla mı indirildi acaba. Bu konu hakkında bilgisi olanlar var mıdır?

Yani 2015 güz yılında aldığımız puanı 2018 ekim başvurusunda kullanabilecek miyiz,

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
12 Temmuz 2018 21:05

Yeni kriterlerin geçerli olması için en az bir başvuru dönemi önceden açıklanması gerekirdi. Nisan 2018den önce yeni şartlar yayınlanmadığına göre nisan 2018 sizin için de geçerli.

elv11, 6 yıl önce

Merhaba,

Forumda yeniyim. Ekim 2018 başvuru şartlarını nerden görüyoruz? Bildiğim kadarıyla uak sayfasinda aciklanacak ve henüz açıklanmadı.

Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

herşeygüzel
Aday Memur
23 Temmuz 2018 15:21

Herkese merhabalar, önümüzde yeni bir doçentlik süreci başlıyor. Herkese bol şans ve kolaylıklar dilerim.

hakan.kn
Şube Müdürü
25 Temmuz 2018 11:48

Doçentlik başvurularında en son aldığınız YDS veya benzeri puanlar süresi geçmiş olsa dahi geçerli sayılıyor. Öğretim üyesi olarak bir yerde çalışıyorsanız öğretim üyeliği için daha önceden teslim ettiğiniz dil belgesi geçerli sayılıyor.

Yani tekrardan YDS yapmanıza gerek yok

sinan80, 6 yıl önce

Merhabalar,

Sayın hocalarım dil puanı konusunda bir sorum olacaktı, dil puanı geçerlilik süresi 3 yıla mı indirildi acaba. Bu konu hakkında bilgisi olanlar var mıdır?

Yani 2015 güz yılında aldığımız puanı 2018 ekim başvurusunda kullanabilecek miyiz,

hakan.kn
Şube Müdürü
25 Temmuz 2018 11:52

Ekim 2018'de başvurma niyetinde olan arkadaşlar şimdiden dosyaları sisteme yüklemeye başlayabilir. dbs.yok.gov.tr adresine gittiğinizde sizi sisteme yönlendirecektir.

Bir sorun olmazsa Nisan 2018 kriterleri Ekim 2018 başvuruları için de geçerli.

Yalnız kriterler Aralık 2017 kriterlerinden farklı, daha zor. Dezavantajlı durumdayız yani.

Dosyaları yüklemeye şimdiden başlarsanız iyi olur. Zira yayınlarınız hazırsa sisteme yükleme süreci en az bir ayınız alır.

25 Temmuz 2018 14:18

Aynen hocam

hakan.kn, 6 yıl önce

Ekim 2018'de başvurma niyetinde olan arkadaşlar şimdiden dosyaları sisteme yüklemeye başlayabilir. dbs.yok.gov.tr adresine gittiğinizde sizi sisteme yönlendirecektir.

Bir sorun olmazsa Nisan 2018 kriterleri Ekim 2018 başvuruları için de geçerli.

Yalnız kriterler Aralık 2017 kriterlerinden farklı, daha zor. Dezavantajlı durumdayız yani.

Dosyaları yüklemeye şimdiden başlarsanız iyi olur. Zira yayınlarınız hazırsa sisteme yükleme süreci en az bir ayınız alır.

sinan80
Memur
28 Temmuz 2018 01:19

Teşekkür ederim bilgi için

hakan.kn, 6 yıl önce

Doçentlik başvurularında en son aldığınız YDS veya benzeri puanlar süresi geçmiş olsa dahi geçerli sayılıyor. Öğretim üyesi olarak bir yerde çalışıyorsanız öğretim üyeliği için daha önceden teslim ettiğiniz dil belgesi geçerli sayılıyor.

Yani tekrardan YDS yapmanıza gerek yok

30 Temmuz 2018 12:52

Ekim 2018 şartları değiştirilir mi acaba? Git gide bir zorlaştırma durumu var hep.

hakan.kn
Şube Müdürü
30 Temmuz 2018 12:58

Yapılan değişiklikler genelde en az bir yıl geçerli oluyor. Bu Nisan 2018 kriterlerinin en az Ekim 2018 için de geçerli olacağı anlamına geliyor eğer beklenmedik bir gelişme olmazsa.

Velakin 3-4 yıl sonrası için konuşacak olursak, Web of Science indeksli yayınlar ve kitap yayını doçentlik başvurularında zorunlu hale getirilebilir. Hatta en az 2-3 web of science indeksli yayın isteyebilirler Amerika ve İngiltere örneklerini takip ederek.

Tonyuk0, 6 yıl önce

Ekim 2018 şartları değiştirilir mi acaba? Git gide bir zorlaştırma durumu var hep.

Doc.adayı
Aday Memur
04 Ağustos 2018 02:32

sayın hocam merhabalar

ne yazıkki makalenin online yayınlanması yetmemekte. bir önceki forumu takip ederseniz benzer şeyler okuyacaksınızdır. makalenin sayı ve volüm no alması şartı var. yani makale yayınlanmış olmalı. bende ne yazıkki bu nedenle nisan dönemine başvuru yapamadım. ekim dönemide henüz kesin değil. online olarak yayınlanan bir makalemin sayı almasını bekliyorum. üak başkanı ve üak yetkilileri nisan döneminde sayı-völüm almayan makaleleri kabul etmedi.

BiAkademikBilinç, 6 yıl önce

Ben de tam da bu sebeple başvurumu Ekimde yapacağım hocam, doi numarası yeterli olmaz dedediler bende online yayınlanmasını bekledim.

Öte yandan, Aralığa sarkacağını pek sanmam geçen sene ciddi bir ihtiyaç vardı ama şuan ne olur bilmiyorum.

hakan.kn
Şube Müdürü
04 Ağustos 2018 12:33

Değerli arkadaşlar,

Benim tereddüt içinde olduğum bir durum var. Ekim 2018'de sosyal bilimlerden başvurmayı düşünüyorum.

Daha önceden gazete, düşünce kuruluşu vs gibi yerlerde yayınladığım 1000'er kelimelik köşe yazılarım vardı. Bunları şimdi Lambert yayıneviyle kitap olarak yayınlıyorum. Yarısı İngilizce ve yarısı Türkçe. Acaba ÜAK ve jüri bunu nasıl değerlendirir.

Düşünceleriniz ve yorumlarınız çok yardımcı olacak.

Reis 2
Aday Memur
07 Ağustos 2018 16:23

Sayın Doç.adayı arkadaşım online basılan fakat volume ve sayı verilmediği için başvurunuz ret mi edi

Reis 2
Aday Memur
07 Ağustos 2018 16:24

ldi yoksa reddedilir diye başvuru yapmadınız mı

Toplam 3506 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi