Editörler : "eskiyara"Pangaea

menep
Memur
06 Nisan 2020 01:18

Aliyas;

Eğer siz insanların durumlarını bilmeden, anlamadan yorum yaparsanız yanlış anlarım. Ben geçen sene 1. sınıflarımı büyük bir heyecanla istekle okuturken, okulumuz iki bloktan oluşuyordu benim görev yaptığım blok birdenbire otizmliler okuluna dönüştürüldü ve biz 12 öğretmen norm fazlası olduk. Ne olduğunu bile anlayamadık. Hatta okuma bayramı bile yapmıştım çocuklarıma velikerle birlikte hepimiz perişan olduk. Ne duygular yaşadığımızı sanırım tahmin edemezsiniz. Bulunduğum ilçede açık olmadığı için resen evde eğitimde görevlendirildim evet yanlış duymadınız resen. Bu yıl evde eğitime başlattırıldım ve amirlerim iyi işte hocam rahat edersin dediler eğitim kimsenin umrunda olmadı birinci sınıfta bırakmak zorunda olduğum çocuklarım da kimsenin umrunda olmadı, velilerim de..Sizin şimdi hocam siz de evde eğitime gitmeyin canım bi de kalkıp ekders mi istiyorsunuz tarzı konuşmalarınızı bir daha gözden geçirmenizi rica ediyorum.

akil21
Şef
06 Nisan 2020 04:50

Evde egitime ek ders verilmemesi sacmalik olur.eylule kadar iptal olmus ne yani ikullar acilmazsa eylule kadar ek ders alinmayacak mi ?diger arkadaslarimizin ekndersi yatarken bizimkilerin yatmamasi haksizlik.Bizim ilce bakanliktan gorus yazisi istemis sizlerde ilcenizi arayip sorabilirsiniz arkadaslar.

akil21
Şef
06 Nisan 2020 04:51

Eger yatirilmayacaksa okullarkniza soyleyin sizi okulda baslatsinlar ben okuluma soyledim simdilik tamm dediler bakalim gelen yaziya gore.

Aysiima
Aday Memur
06 Nisan 2020 11:49

Akil21 hocam hangi ilçe sizin? Bir de okula başlatma durumu nasıl olacak. Boş sınıf var mi sizin okulda? Bizim okulda görevlendirme var benim yerimde.

Aysiima
Aday Memur
06 Nisan 2020 11:55

Akil21 hocam başlamak için mi görüş yazisi istendi hocam. Yoksa bizim gibi , üzerimizde olan maaş karşılığı ekders alan kişilere, ekders vermesi gerektiği konusunda mi görüş yazisi iştendi acaba

akil21
Şef
08 Nisan 2020 10:49

Hocam baslamak icin degik ek ders vermek icin cunku biz bunu ekstra yapmiyoruz yani hem okula gidip hem.bazi derslerde eve gidip cocuga telafi yapmiyoruz sef ve sube mudurumuz de ayni fikirde ama bakanlim henuz bi gorus bildirmememis.Baglar D.bakir bi gelisme olursa yazarim burda ayni durumda olanlar lutfen ilcelerini falan arasinlar veya bakanligi ya da cimeri

Aysiima
Aday Memur
08 Nisan 2020 14:24

Tamamdır Akil hocam sağolun. Ben de arayayim tekrar. Haberleşelim. Bizler için ek bir madde koymalılar.

emrah_eli
Aday Memur
08 Nisan 2020 14:24

Arkadaslar normal ortaokul öğretmeni için, yeni ek ders sistemi nasıl oldu. Benim 22 saat ders 9 saat dyk vardı. Ciddi anlamda maddi sıkıntıya gireceğim için merak ediyorum. Ona göre bir çözüm yolu bulmam gerekiyor. Yeni sisteme göre anladığım kadarıyla 22-15 =7 saat ek ders mi alacagım. Yoksa planlama rehberlik eklenecek mi dyk alacakmıyız

akil21
Şef
13 Nisan 2020 18:26

Arkadaslar evde egitim ekdersi ile ilgili bir gelisme var mi?tek magdur biz mi olacagiz meb de

Aysiima
Aday Memur
13 Nisan 2020 19:05

Akil21 hocam ben tekrar Cimere yazdım henüz sonuç gelmedi. Bir de il mene dilekçe verdim ekders talebi ve görüş yazısı için ama ondan da cevap gelmedi malesef. Sizin okul ya da meb de haber yok mu hiç?

13 Nisan 2020 19:27

ben de merak ediyorum bu sorunun cevabını. haftaiçi dyklar ödenecek mi?

emrah_eli, 4 yıl önce
Arkadaslar normal ortaokul öğretmeni için, yeni ek ders sistemi nasıl oldu. Benim 22 saat ders 9 saat dyk vardı. Ciddi anlamda maddi sıkıntıya gireceğim için merak ediyorum. Ona göre bir çözüm yolu bulmam gerekiyor. Yeni sisteme göre anladığım kadarıyla 22-15 =7 saat ek ders mi alacagım. Yoksa planlama rehberlik eklenecek mi dyk alacakmıyız

berken47
Şef
13 Nisan 2020 23:46

Emrah hocam Nöbet, kulüp, rehberlik ödenmiyor, 22 saate 7+2=9saat alırsınız 2 saat planlama ücreti verilecek, ben öyle biliyorum

akil21
Şef
14 Nisan 2020 08:28

Bende cimere.yazdim.Aysiima hocam bakalim.daha cvp gelmedi ve ozellikle evde egitimde tam gun ve yarim gun gidenlerin farkini vurguladim.Cvp gelirse paylasirim sizde paylasiniz.lutfen iyi gunler.

albatros_d3
Aday Memur
14 Nisan 2020 14:57

Ben meb hattını aradım üstüne yine aynı şeyi söyleyip duruyorlar.Azınlık olduğumuz için haksızlığa uğrayacağımız kesin bence.Lakin bundan sonra kesinlikle evde eğitim vs. filan görev almayacağız. Biz gönüllü olarak bu görevi üstlenirken bakanlığın bu şekilde yaklaşımı kabul edilemez.

14 Nisan 2020 15:07

Ben de kadrolu özel eğitim öğretmeniyim.Norm fazlası değilim,30 saat evde eğitime gidiyorum

İdare ek dersten yararlanırsın dedi.

albatros_d3
Aday Memur
15 Nisan 2020 20:57

hocam sizde yazıya göre evde eğitimdesiniz nasıl oluyor bu ?

15 Nisan 2020 21:41

Çünkü 2020 ve 2021 yollarını da kapsayan 2019 tarihli kamu hakem kurulu kararı bu yöndeymiş.

Aysiima
Aday Memur
15 Nisan 2020 22:01

Yağız hocam hangi şehir hangi okuldasınız? Neye dayanarak söyledi ki? Bizimkiler alamazsınız diyorlar.

15 Nisan 2020 22:02

01.09.2019 tarihli ve 30875 sayılı Resmî Gazetede yayınlanan kamu görevlilerinin geneline ve

hizmet kollarına yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2020 ve 2021 yıllarını kapsayan kamu

görevlileri hakem kurulunun 28.08.2019 tarihli ve 2019/1 sayılı kararının eğitim

öğretim ve bilim hizmet koluna İlişkin mali ve sosyal haklar bölümünün ders görevlerinin yapılmış sayılacağı haller başlıklı 2. Maddesinde?Milli Eğitim Bakanlığına bağlı

Örgün ve Yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen

yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli sebeplerle sınıf veya okul bütünlüğünde İzinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen öğrenci ve öğretmenler bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders,

varsa ek ders,ders niteliğinde hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar ?

hükmü yer almaktadır.Arkadaşlar bunu herkes kopyalayıp yazarak CİMER E tekrar

başvuruda bulunalım sendikalara da ayrıca iletelim.

15 Nisan 2020 22:06

Yapılan uygulama tamamen hukuksuz bu karara göre ek dersleri ödememe zoru dalar çünkü

üzerimize yüklü ek ders.var

Toplam 227 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi