Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
03 Nisan 2011 16:45

Genel Seçimlerde Sandık Başkanı, Üye ve Bina Sorumlularına Yapılacak Net Ödeme

Genel Seçimlerde Sandık Başkanı, Üye ve Bina Sorumlularına Yapılacak Net Ödeme

Sandık Kurulu Başkanları: 3*56=168 TL

Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye: 2*49=98 TL

Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyesi ile siyasi parti üyelerine: 1*49=49 TL

Bina sorumlularına: 3*56=168TL

İlgili mevzuat:

--------------------------------------------------------------

T.C. Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı

Karar No : 27

Karar Tarihi : 08/01/2011

Gündelik miktarın yeniden belirlenmesine ilişkin Yüksek Seçim Kurulu kararı

http://www.ysk.gov.tr/ysk/docs/Kararlar/2011Pdf/2011-27.pdf

MADDE 1- TL

C) SANDIK KURULLARI

Baskan 56,00

Üye 49,00

D) BİNA SORUMLULARI 56,00

Karar No : 289

Karar Tarihi : 01/04/2011

XXIV. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde görev alacak kişilere ödenecek gündelik miktarı ile sair harcamalara ilişkin Yüksek Seçim Kurulu kararı

http://www.ysk.gov.tr/ysk/docs/Kararlar/2011Pdf/2011-289.pdf

II- İLÇE SEÇİM KURULLARI TARAFINDAN YAPILACAK HARCAMALAR

6) Sandık Kurullarına Yapılacak Ödemeler:

Sandık kurullarında görev verileceklere ödenecek ücretler, Kurulumuzun 8/1/2011 tarih ve 27 sayılı ücret kararında belirtilen ücret tarifesi dogrultusunda yapılacaktır.

a) Sandık kurulu baskanlarına (3) Üç, Devlet memuru olan ve egitim verilen üyeye (2) iki, egitim verilmeyen sandık kurulu memur üyesine (1) bir ve siyasi parti üyelerine (1) bir gündelik ödenecektir.

Sandık kurullarının bir üyesinin Devlet memuru olması gerekir. Sandık kurullarının olusturulması için seçim günü görevlendirilenlere partili üyelere ödendigi gibi (1) bir gündelik ödenecektir.

Sandık kurullarında görev alanlara iliskin olarak, her sandık kurulunda seçim günü fiili çalısanların tespitine ve ücretlendirilmesine esas olmak üzere; Örnek 4 nolu bordronun, sandık kurulu baskanları tarafından mutlaka T.C kimlik numaraları ile birlikte bordroda imzaları alınıp eksiksiz doldurularak seçim

gecesi ilçe seçim kuruluna teslimi saglanacaktır.

Milletvekili Genel Seçimine iliskin Örnek: 104 Harcama Çizelgeleri düzenlenirken bu bordrolar esas

alınacaktır.

b) Sandık kurulu partili üyelerinden gelmeyenlerin yerine yedekleri alınır. Ancak siyasi partilerin sandıkta görevli asıl ve yedek partili üyelerinin gelmemesi ve gelmeyen üyelere ragmen üç sandık kurulu üyesinin varlıgı halinde üyeliklerin seçmen üye yoluyla tamamlanması yoluna gidilmeyecek olup, buna ragmen fazla yapılan görevlendirme olursa bu görevlendirmelere ücret ödenmeyecektir. Bu durum sandık kurulu baskanlarına verilecek kursta özellikle belirtilecektir. Bir sandıkta aynı partiden hem asıl, hem de yedek üyeye görev verilmeyecek, T.C. kimlik numarası yazılmamıs ve tespiti de mümkün olmayan sandık görevlilerine ödeme yapılmayacaktır.

8) Bina Sorumlularına Yapılacak Ödemeler:

Bina sorumlularına (3) üç gündelik ödenecektir. Ancak bina sorumlularına ücret ödenebilmesi için en az 4 sandık kurulunun aynı binada görev ifa etmesi gerekmektedir. 4 sandıktan az olan yerlerde bina sorumlusu görevlendirilmeyecek ve ücret ödenmeyecektir.

isikayhan
Kapalı
03 Nisan 2011 17:25

görev verileceklerin belirlenmesi ile ilgili tarhiler:

Karar No : 157

Karar Tarihi : 07/03/2011

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan XXIV. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde uygulanacak Seçim Takvimi hakkında Yüksek Seçim Kurulu kararı

http://www.ysk.gov.tr/ysk/docs/Kararlar/2011Pdf/2011-157.pdf

19 NİSAN 2011 SALI 1-Sandık kurullarının olusturulması çalısmalarına baslanılması,

1 MAYIS 2011 PAZAR 1-Sandık kurullarının olusum islemlerinin tamamlanması ve olusumda görev alanlara bu hususun bildirilmesi ve seçim islerinde görevlendirileceklere iliskin egitim çalısmalarına baslanması, (298 / 24-1).

03 Nisan 2011 17:50

merhaba hocam öncelikle forumda takip ettğim kadarıyla insanlara yardımcı oluyorsunuz bu yönünüzden ötürü size teşşekkür ederim...benim merak ettiğim bi konu var: merkeze bağlı bir köyde müdür yetkili öğretmenim ve bir kadrolu arkadaş daha var..12.06.2011 genel seçimlerinde sandıkta zorunlu olarak görev yapmak durumundamıyız? diğer arkadaş görev almak istemiyormuş..diyelim ki ben de sandıkta görev almak istemiyorum..bu durumda köyün muhtarı sandık görevlisi olabilir mi? kısacası iki öğretmen de sandıkta o gün görevli olmadı bir yaptırımı var mıdır? teşekkürler

03 Nisan 2011 19:56

başlığı açan hocam soruma cevap verirseniz sevinirim:)

isikayhan
Kapalı
03 Nisan 2011 22:21

sorduğunuz konuda bilgim yok

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
07 Nisan 2011 15:33

hocam zaten sana istiyor musun diye sormayacaklar. yakında (ki bize geldi) MEM'den biz yazı gelir. kurumda görevli tüm personelin kıdem, ıban, tc vb. bilgileri liste halinde istenir. daha sonra paşalar buna göre karar verir.

sonra sen bu soruyu -görev çıkmış nasıl iptal ettirebilirim? diye sorarsın. bu iş daha çok uzar. eğer şansın var ise okul merkeze yakındır seçim kurulunda tanıdığı olan bir başka kurumdan bir memur orada görev yapıp para kazanmak ister siz de kurtulursunuz. yoksa görev gelir kıza kıza yaparsın. sistem bu.

isikayhan
Kapalı
07 Nisan 2011 17:39

bazı yerlerde görev istenip-istenmediği soruluyor

bazı yerlerde ise hiç sorulmadan direkt görev veriliyor

umut sarıkaya
Yasaklı
07 Nisan 2011 18:01

bizde de görev iistenip istenmediği imza karşılığı yazıyla soruldu..istemeyenler için mazeret yazmaları da istendi...

Günerr
Memur
07 Nisan 2011 18:12

Hocam çok detaylı yazmışsınız ama ben dormadan edemeyeceğim..Ben 2008 yerel seçimlerde görev almıştım ozaman istemeden gelmişti görev ve ben memurdum( kadrolu öğretmenim)sandık başkanım okul müdürüm idi ozaman ben ücret olarak 128 lira ücret almıştım bu sene daha mı az ben mi yanlış okudum yazdıklarınızı..

isikayhan
Kapalı
07 Nisan 2011 18:35

2008 yerel seçimlerinde daha çok yapılacak iş vardı (özellikle büyükşehilerde), bu yüzden ücreti daha fazlaydı

şimdi sadece tek seçim var, ücreti de ona göre

gündelik ücreti altı ayda bir yeniden belirleniyor, memur maaş katsayıları arttıkça. ama kaç gündelik ödeneceği her seçim veya referandum öncesi yeniden belirlenmekte

"denge"
Müsteşar Yardımcısı
09 Nisan 2011 19:57

yerel seçimlerdeki işler çok sıkıntılı ama genel seçim yada referandum seçimlerinde işler kolay oluyor. kendinize çok dert yapmayın bunu. sandık başkanları kitapçıkları iyice okuyup orada belirtilen kuralları aynen uygulasınlar yeter.

isikayhan
Kapalı
10 Nisan 2011 00:59

ilk kez başkanlık yapanlar mutlaka biraz zorlanır, ama bir kez yapıp öğrendikten sonra gerisi kolay olur ...

isikayhan
Kapalı
03 Mayıs 2011 16:55

1 MAYIS 2011 PAZAR günü itibarıyla sandık kurullarının oluşmuş olması lazım

m_avlagi03
Memur
03 Mayıs 2011 17:48

evt bizim burada belli oldu -bitlis-

solo_solo
Yasaklı
03 Mayıs 2011 19:52

bu nasıl iştir arkadaş bi sürü gönüllü öğretmen var okulumuzda ama h,ç birine görev verilmemiş bi tek ben istemiyodum bana sandık başkanlığı verilmiş.Allah kahretsin bu adamları yaa

Aşk-ı Şehir
Daire Başkanı
03 Mayıs 2011 21:33

Ben müdür yetkiliyim aynı zamanda da tek öğretmenim bir köy okulunda.Bana görev çıkar mı acaba?

zeynep2627
Kapalı
03 Mayıs 2011 22:55

bize daha yazı gelmedi 1 mayıs tarihine kadar mı bildirilmesi lazım? gaziantepte olup da okuluna yazı gelen var mı?

sevdicek640
Yasaklı
03 Mayıs 2011 23:05

daha açıklanmadı bizde de

bana da yine başkanlık verecekler

inş gelmez:)

zeynep2627
Kapalı
03 Mayıs 2011 23:07

benim oy kullanacağım yer hala ün. bitirdiğim yer olarak gözüküyor.ikametgahımı aldırmadım.eğer görevli olursam görevli olduğum sandıkta oy kullanabilirmiyim?

sevdicek640
Yasaklı
03 Mayıs 2011 23:09

evet görevli olduğunuz sandıkta kullanabilrisniz siz ve ordaki bütün görevliler..

askerler hariç tabi köydeyseniz

yani torbada kimin belgesi varsa onlar kullanacak

zeynep2627
Kapalı
03 Mayıs 2011 23:10

hıım peki teşekkür ederim torba ne anlamadım pek ama cevabımı aldım tekrar saolun...

Toplam 70 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi