Editörler : Pangaea
13 Ocak 2019 02:17

Güvenlik soruşturması

güvenlik soruşturmasında kişinin 1. derece yakını yani babasının yüz kızartıcı suçu memurluğa engel olur mu? benzer şekilde atanmış veya ataması iptal edilmiş arkadaşlar cvp verebilir mi? kolluk kuvvetleri olarak değil normal düz memurlukta engel teşkil eder mi?

13 Ocak 2019 11:02

Kardeşim soruşturma neyi kimleri kapsıyor bir bilsek diken üstünde gibiyiz hepimiz atanmışız hak elde etmişiz ama rahat olamıyoruz ki neye nasıl bakıyorlar ?

baybars010
Aday Memur
13 Ocak 2019 12:31

Maalesef kardeşim rahat bir nefes alamadik. Resmen nefesimizi tutmus bekliyoruz.

13 Ocak 2019 13:26

1 yılı aşan hapis cezanız yoksa ya da yüz kızartıcı bir suçtan dolayı ceza almadıysanız, terör örgütleriyle herhangi bir bağlantınız yoksa soruşturma sonucunuz olumlu olacaktır korkacak bir şey yok. Ailenizden dolayı da sorun çıkmaz, çıksa dahi bir sürü emsal karar var dava açtığınızda kesinlikle kazanır göreve başlarsınız.

13 Ocak 2019 13:29

Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz sadece şahsiyse zaten problem yok da umarım dediğiniz gibidir
black-sabbath, 5 yıl önce

1 yılı aşan hapis cezanız yoksa ya da yüz kızartıcı bir suçtan dolayı ceza almadıysanız, terör örgütleriyle herhangi bir bağlantınız yoksa soruşturma sonucunuz olumlu olacaktır korkacak bir şey yok. Ailenizden dolayı da sorun çıkmaz, çıksa dahi bir sürü emsal karar var dava açtığınızda kesinlikle kazanır göreve başlarsınız.

13 Ocak 2019 13:37

Güvenlik Soruşturması Babasının Aldığı Ceza Sebebiyle Olumsuz Gelenler Hk. Emsal

http://kadimhukuk.com.tr/makale/guvenlik-sorusturmasi-babasinin-aldigi-ceza-sebebiyle-olumsuz-gelenler-hk-emsal

13 Ocak 2019 13:39

Burada da başka emsal kararlar var:

http://kadimhukuk.com.tr/makaleler/memur-hukuku

13 Ocak 2019 13:52

Çok kesin konuşmak doğru değil belki ama ben de bu süreci yaşadım ve yaşayan onlarca kişiyle muhatap oldum. askeriye emniyet adliye vs için bir şey diyemem ancak geri kalan kurumlar için yazdığım şeyler geçerli. mesela abisi, babası vs fetöden tutuklu olup kendisi atanan insanlar var. hakaret, basit yaralama gibi suçlardan 1 yılı aşmayan cezalar alıp ataması yapılanlar var. ayrıca soruşturma olumsuz sonuçlansa dahi yargı yolu açık yukarıda verdiğim linkleri inceleyebilirsiniz.

İnsmühhhh, 5 yıl önce
Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz sadece şahsiyse zaten problem yok da umarım dediğiniz gibidir
13 Ocak 2019 13:54

Hocam inceledim biraz emsaller var evet mesela sadece son dönem liselerinde okumuş ve mezun olmuş arkadaşlar da var etrafımda onlara sorun oluşturur mu baktım sanki öyle bir emsal de var o kadar eskiye dönüyorlar mı ki 2007 sen bahsediyorum
black-sabbath, 5 yıl önce

Çok kesin konuşmak doğru değil belki ama ben de bu süreci yaşadım ve yaşayan onlarca kişiyle muhatap oldum. askeriye emniyet adliye vs için bir şey diyemem ancak geri kalan kurumlar için yazdığım şeyler geçerli. mesela abisi, babası vs fetöden tutuklu olup kendisi atanan insanlar var. hakaret, basit yaralama gibi suçlardan 1 yılı aşmayan cezalar alıp ataması yapılanlar var. ayrıca soruşturma olumsuz sonuçlansa dahi yargı yolu açık yukarıda verdiğim linkleri inceleyebilirsiniz.

13 Ocak 2019 14:23

2007 çok eski bir tarih, daha ziyade terör örgütü olarak nitelendirildiği tarihten sonrasına bakılıyor ben diye biliyorum, o da 17 Aralık 2013 falan ediyor herhalde. Yine de sadece bir tahmin benimkisi

yiiit1356
Yasaklı
13 Ocak 2019 14:45

bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum . güya devlet memuru kanununda yani 657de varmış , babasında yüz kızartıcı suç olması devlet memuriyeti kanununa aykırıymış falan. ben de salladıklarını düşünmüştüm suçun şahsiliği gereği. arkadaş emsal kararları paylaşmış bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

13 Ocak 2019 15:36

Arkadaşlar içimizi ferah tutalım emsaller var millet neler neler söylüyor o adamları bile almışlarsa bence rahat olmalıyız

aybige
Aday Memur
14 Ocak 2019 12:29

Sosyal medyaya bakılıyor mu?

14 Ocak 2019 14:26

Herkesin aklında olan ama dile getirmediği soru bu! Bakıp akp eleştirisi var diye olumsuz sonuçlandırırlarsa sıkıntı büyük.
aybige, 5 yıl önce

Sosyal medyaya bakılıyor mu?

14 Ocak 2019 15:13

Sosyal medya boyutu vardır belki bilmiyorum ben o durumu.Şasırdık kaldık neye bakacakları konusunda endişe taşıyoruz herhangi bir suçumuz olmasa da.Bir arkadaşım hakim savcıyla konuşmuş neye bakıyorsunuz diye fetö bağlantısı var mı ona bakıyoruz tamamen fetö odaklı gibi duruyor tabi emin olmak güç.1-2 ay sürünmeye devam

baybars010
Aday Memur
31 Ocak 2019 01:45

kardeş güvenlik soruşturmandan herhangi bir yanıt geldi mi acaba?

yiiit1356, 5 yıl önce

bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum . güya devlet memuru kanununda yani 657de varmış , babasında yüz kızartıcı suç olması devlet memuriyeti kanununa aykırıymış falan. ben de salladıklarını düşünmüştüm suçun şahsiliği gereği. arkadaş emsal kararları paylaşmış bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

yiiit1356
Yasaklı
31 Ocak 2019 15:06

gelmedi hocam neden ? size geldi mi ?

baybars010, 5 yıl önce

kardeş güvenlik soruşturmandan herhangi bir yanıt geldi mi acaba?

31 Ocak 2019 15:41

Soruşturmayla ilgili dönüş alan var mı? 8 Ocak'ta verdim ben evraklarımı

baybars010
Aday Memur
31 Ocak 2019 20:46

Maalesef hocam herhangi bir cvp gelmedi bende 3 ocakta teslim ettim. Cvp gelirse birimize yazalim de

baybars010
Aday Memur
31 Ocak 2019 20:48

Bugun aradim henuz elimize bir sey ulasmadi dediler

yiiit1356, 5 yıl önce

gelmedi hocam neden ? size geldi mi ?

31 Ocak 2019 21:34

Tabi hocam yazışırız buradan emniyeti mi aradınız siz kurumu aramak daha mı doğru olur acaba?
baybars010, 5 yıl önce

Maalesef hocam herhangi bir cvp gelmedi bende 3 ocakta teslim ettim. Cvp gelirse birimize yazalim de

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi