Editörler : E.Kayı Han
«257125722573257425752576257725782579258025812582»

72batmani
Aday Memur
29 Aralık 2019 12:43

Geçmiş olsun hocam şuan sürecin nasıl olacağını bilemiyorum idari olarak duruşma zaptı çıktı gerekçeli kararı mı beklemeliyim meb e göndermek için

bahtsız Bedevi35
Aday Memur
29 Aralık 2019 19:18

her halükarda kesinleşmiş şerhi bekliyorlar yine de gönder bence ama inan hocam akıl mantık yürütüyoruz ama Beraat alan kesinleşmiş şerhi olan adamı ihraç ettikler herkesin durumu kendine göre özeldir... şunu düşünürler biz bu adamı iade ettik istinaf Beraati kaldırdı cezaya hükmetti o zaman ne olacak diye düşünüp risk almıyorlar
72batmani, 4 yıl önce

Geçmiş olsun hocam şuan sürecin nasıl olacağını bilemiyorum idari olarak duruşma zaptı çıktı gerekçeli kararı mı beklemeliyim meb e göndermek için

72batmani
Aday Memur
29 Aralık 2019 19:47

Teşekkür ederim hocam sağolun

kardelenhuzur
Şube Müdürü
29 Aralık 2019 20:54

Benim dosyam istinafa hiç gitmeden kapatılıp beraat etmiştim kesinleşme şerhinide yollamıştım yinede ihrac ettiler

ogretmen.1
Memur
30 Aralık 2019 07:51

Hocalarım sizlere dava kaçıncı aylarda açılmıştı açıkta bulunduğunuz sürede? Genel olarak zaten bunun bir standardı yok da ben özellikle sizlerinkini merak ettim. Çünkü bu kadar uzun süre açıkta bekletip bir de beraate rağmen ihraç etmeleri çok üzücü.

Acz45
Memur
30 Aralık 2019 16:08

Çok geçmiş olsun, size özelden ulaşamadım ihraç sebebi olarak sizi hangi sebepten dolayı ihraç ettiler herhangi bir tebligat yapıldı mı?

kardelenhuzur, 4 yıl önce

Benim dosyam istinafa hiç gitmeden kapatılıp beraat etmiştim kesinleşme şerhinide yollamıştım yinede ihrac ettiler

fb19077
Aday Memur
30 Aralık 2019 17:01

Arkadaşlar mrb.2019 şubat ayında ggu oldum valilik tarafından hakkimda baslatilan soruşturma sebebiyle.Bu süreçte henüz dava,iddianame vs olmadan temmuz ayinda 7145 ten savunmam istendi.Hala açıktayım.İki hafta kadar önce de takipsizlik aldım.Takipsizlik kararını bakanlıga dilekce ile bildirdim göreve iademi talep ediyorum diye.Bakanlık da durumunuz 7145 in 26.maddesince degerlendirilmektedir gibi bi cevap yazmis.Bu sürecte yapmam gereken bir şey var mı?Yoksa neticeyi mi beklemem gerekiyor.

ogretmen.1
Memur
31 Aralık 2019 07:28

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Ben de sizden tam bir yıl önce açığa alınmıştım. Fakat benimkisi OHAL sürecindeydi. Siz anladığım kadarıyla ohal sonrası düzenlenen 7145 sayılı kanuna göre açıktasınız. Şahsi fikrim takipsizlik almış olsaydım önce il mem ve valiliğe dilekçe ile yazardım. Bakanlığa gerek görmezdim. Zaten bu durumda bakanlığın bilgisi oluyordur diye düşünüyorum. Merak ettiğim husus ise sizden neden 5 ay sonra savunma alındığı. Çünkü savunmada ya iade ya ihraç etme durumu oluyor. Ayrıca savunma öncesinde ellerinde yeni bir gelişme olması lazım. Oysaki siz takipsizliğinizi yakın zamanda aldığınızı belirttiniz.

fb19077, 4 yıl önce
Arkadaşlar mrb.2019 şubat ayında ggu oldum valilik tarafından hakkimda baslatilan soruşturma sebebiyle.Bu süreçte henüz dava,iddianame vs olmadan temmuz ayinda 7145 ten savunmam istendi.Hala açıktayım.İki hafta kadar önce de takipsizlik aldım.Takipsizlik kararını bakanlıga dilekce ile bildirdim göreve iademi talep ediyorum diye.Bakanlık da durumunuz 7145 in 26.maddesince degerlendirilmektedir gibi bi cevap yazmis.Bu sürecte yapmam gereken bir şey var mı?Yoksa neticeyi mi beklemem gerekiyor.

fb19077
Aday Memur
31 Aralık 2019 08:42

İldeki kuruma başvurdum fakat bakanlıkta idari soruşturman var diye hiç müdahil olmak istemiyor.Savunmamın ihraç amacıyla alındığını düşünüyorum ama verdiğim savunmayla o süreç durdu.Benim sormak istediğim beklemek dışında yasal bi hakkım var mıdır göreve iade olabilmek için.
ogretmen.1, 4 yıl önce

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Ben de sizden tam bir yıl önce açığa alınmıştım. Fakat benimkisi OHAL sürecindeydi. Siz anladığım kadarıyla ohal sonrası düzenlenen 7145 sayılı kanuna göre açıktasınız. Şahsi fikrim takipsizlik almış olsaydım önce il mem ve valiliğe dilekçe ile yazardım. Bakanlığa gerek görmezdim. Zaten bu durumda bakanlığın bilgisi oluyordur diye düşünüyorum. Merak ettiğim husus ise sizden neden 5 ay sonra savunma alındığı. Çünkü savunmada ya iade ya ihraç etme durumu oluyor. Ayrıca savunma öncesinde ellerinde yeni bir gelişme olması lazım. Oysaki siz takipsizliğinizi yakın zamanda aldığınızı belirttiniz.

ogretmen.1
Memur
31 Aralık 2019 09:53

Maalesef yok. Ancak herhangi bir sonuç çıktığında idare mahkemesi vb. itiraz süreci başlıyor. Burada 39-40 ay açıkta bekleyen arkadaşlar var ve bu süre zarfında hiçbir şekilde müdahil olma şansımız yok. Ben de ne zaman bi itiraz kapısı arasam. "Bekleyeceksiniz hocam" cevabı alıyorum. Yalnız şu olabilir. Bi tanıdık vasıtasıyla son durumu öğrenebilirsiniz. Öyle bir tanıdık bulmak da kolay değil açıkçası.

karabela05
Aday Memur
31 Aralık 2019 21:20

Bende 40 ay bekledim. Kime gitsem adli durum bitsin iade olursun dendi. 40 ay sonra takipsizlik aldım aldım. 20 gün sonra iade oldum. Sabır o gemi mutlaka gelecektir

meçhulbestekar10
Aday Memur
01 Ocak 2020 00:30

Arkadaşlar bizim ilçede 2 kişinin iade yazısı gelmiş. Biri 1 yıl önce takipsizlik almıştı. Diğerinin mahkemesi devam ediyordu.

s.b.
Aday Memur
01 Ocak 2020 00:48

mahkeme devam ediyorsa nasıl iade oluyor bilen var mı? mahkemede ceza alırsa ne olacak peki??

meçhulbestekar10, 4 yıl önce

Arkadaşlar bizim ilçede 2 kişinin iade yazısı gelmiş. Biri 1 yıl önce takipsizlik almıştı. Diğerinin mahkemesi devam ediyordu.

kardelenhuzur
Şube Müdürü
01 Ocak 2020 00:57

Ben de şaşırdım bizim kurum diyanet beni hiç ceza almadığım dosyam istinafa bile gitmeden beraat ettiğim halde ihrac etti.Maalesef uygulama birliği yok ve bizim kurum çok sıkı bugün avukat tuttum dava açtık idare mahkemesine dua edelim birbirimize inşaallah yeni yılda Rabbim her birimizi selamete çıkarır

s.b., 4 yıl önce

mahkeme devam ediyorsa nasıl iade oluyor bilen var mı? mahkemede ceza alırsa ne olacak peki??

meçhulbestekar10
Aday Memur
01 Ocak 2020 01:58

Arkadaşlar bende anlamadım. Biz 3 kişi kalmıştık. 2 arkadaş bugün başlamışlar. Ben baklemede

Acz45
Memur
01 Ocak 2020 17:04

Size özelden ulaşamıyorum bende sizin gibi beraat ettim 11 ay önce 35 aydan beri açıktayım. İhraç olma sebebiniz nedir? Kriter olarak olarak hangi suç veya suçlardan ihraç oldunuz? Bilgi verebilir misiniz? Özelden de yazabilirsin...

kardelenhuzur, 4 yıl önce

Ben de şaşırdım bizim kurum diyanet beni hiç ceza almadığım dosyam istinafa bile gitmeden beraat ettiğim halde ihrac etti.Maalesef uygulama birliği yok ve bizim kurum çok sıkı bugün avukat tuttum dava açtık idare mahkemesine dua edelim birbirimize inşaallah yeni yılda Rabbim her birimizi selamete çıkarır

Çeldo
Şef
02 Ocak 2020 10:58

Baksanataliheh hoca vardı o nerelerde? Karabulutlu falan. Hepsi güzel atlara binip mi fitler yoksa bizi mi unuttular:))

Mathsteacher16
Aday Memur
02 Ocak 2020 22:54

Arkadaşlar 10 gün önce müfettiş aradı adli durumum olup olmadığımı sordu adli durumum yok

Mathsteacher16
Aday Memur
02 Ocak 2020 22:56

Teyit etmek istediğini söyledi niçin sormuş olabilir

meçhulbestekar10
Aday Memur
03 Ocak 2020 00:22

Göreve iade yazınız yazılacaktır.

Mathsteacher16, 4 yıl önce

Teyit etmek istediğini söyledi niçin sormuş olabilir

Toplam 52061 mesaj
«257125722573257425752576257725782579258025812582»