Editörler : E.Kayı Han

Sheriff33
Aday Memur
18 Ağustos 2021 08:32

he yani diyorsun ki ot gibi yaşayın her şeyi kabul edin hiç sesiniz çıkmasın öyle mi? yahu nasıl bu kadar rahat olabiliyorsunuz gerçekten merak ediyorum. Birde neymiş efendim beğenmiyorsan başka iş bak. İnsanlar bu işi hak etmiş kazanmış Minnet değil bu. Hakkı neyse sonuna kadar alacaklar. Yeri geldi mi haksızlığa karşı da eleştirecekler. Enflasyon tavan yapmış her şeye zam üstüne zam gelmiş ve bize yapılan sözde zam bu ay tekrar alınıyor vergi ile Buna sessiz mi kalsın insanlar. Bu kadar da vurdumduymaz olmayın herkes geçim derdinde ve bunları dile getirmesi kadar normal birşey yok.

muratxus, 3 yıl önce

Arkadaşlar memur para konuşmaz.Devletimiz ne verirse alır..o onu alıyor bu bunu alıyor kimse konuşmaz.

Bakıyorum da adam maaşını kuruşu kuruşunayazmış.Bence yanlış.Söylenmemeli.Söylemeyin...Az bulan varsa maaşını başka iş düşünsün ne bileyim ek iş falan baksın kendine.

Memuriyet tamamen paraya endeksli olmamalı.Bende az buluyorum maaşımı ama kuruşu kuruşuna söylenmesine karşıyım.

Belki beni eski kafalı bulacaksınız ama bir memur çocuğu olarak düşüncem bu şekilde.saygılar...

İncabus
Aday Memur
18 Ağustos 2021 09:45

insanlar para için çalışıyor aynı işte yada aynı unvan da calıstıırıp birine a para verip diğerine b parayı verirsen buna adalet ve sosyal devlet anlayısı denmez. insanlar haklarını tabiki arayacak neden aynı işi yaptırıp bana az diğerine cok verıyorsun diye soracak sormalıda. Bu ülkede yıllardır olan tek bir şey var hic bir zaman hak verilmedi alındı.

Sheriff33, 3 yıl önce

he yani diyorsun ki ot gibi yaşayın her şeyi kabul edin hiç sesiniz çıkmasın öyle mi? yahu nasıl bu kadar rahat olabiliyorsunuz gerçekten merak ediyorum. Birde neymiş efendim beğenmiyorsan başka iş bak. İnsanlar bu işi hak etmiş kazanmış Minnet değil bu. Hakkı neyse sonuna kadar alacaklar. Yeri geldi mi haksızlığa karşı da eleştirecekler. Enflasyon tavan yapmış her şeye zam üstüne zam gelmiş ve bize yapılan sözde zam bu ay tekrar alınıyor vergi ile Buna sessiz mi kalsın insanlar. Bu kadar da vurdumduymaz olmayın herkes geçim derdinde ve bunları dile getirmesi kadar normal birşey yok.

muratxus
Aday Memur
18 Ağustos 2021 14:32

Sheriff kardeş ben oy gibi yaşasınlar demiyorum.tabiiki haklarımızı isteyelim.güzel yaşayalım.ben maaşın kuruşu kuruşuna söylenmesine takılıyorum sadece.

18 Ağustos 2021 15:13

sorun da bu zaten adliyede memuriyet yok ki bir belediyede memurluk yapan üstelik senin yaptığın işin 1/4 ÜNÜ yapan en az 1500 lira fazla alıyor adliyede memurun hiçbir özlük hakkı yoktur sözleşmeli personeli saymıyorum bile onlar tamamıyla özel şirket çalışanı gibidir eee hani nerde memuriyet

muratxus, 3 yıl önce

Arkadaşlar memur para konuşmaz.Devletimiz ne verirse alır..o onu alıyor bu bunu alıyor kimse konuşmaz.

Bakıyorum da adam maaşını kuruşu kuruşunayazmış.Bence yanlış.Söylenmemeli.Söylemeyin...Az bulan varsa maaşını başka iş düşünsün ne bileyim ek iş falan baksın kendine.

Memuriyet tamamen paraya endeksli olmamalı.Bende az buluyorum maaşımı ama kuruşu kuruşuna söylenmesine karşıyım.

Belki beni eski kafalı bulacaksınız ama bir memur çocuğu olarak düşüncem bu şekilde.saygılar...

KPSScocuk
Şef
18 Ağustos 2021 15:30

Yorumunuza saygı duymak isterdim ama malesef duymuyorum şunu anlayın artık biz bu memurluğu hak ettik anladınız mı yani KPSS girdik hakkımızla atandık yani beğenmiyorsunuz bırak kelimesi sizin boyunuzu aşar diyemezsiniz?

Bende size o zaman derim ki bu zamana kadar okudum emek verdim memur olmak için okul masraflarımı ayrıca gençlik yıllarımdaki kayıp yılları hesaplayalım sizde bana ücreti verin bırakmazsam o zaman?

Gençlik yılları hesabını nasıl yapalım dersen askeri ücretli çalışma yıllarını hesaplarız sonra askeri ücret miktarlarını aylık hesaplarız bu sana çalışma yılımı belirler?

Sonra beni babam okutmak için yıllarca dershaneye saldı şuan en kötü ders eğitimi almak 10 bin TL yıllık orta okuldan bu yana ailem gönderdi KPSS içinde kursa gittim 10 yıldan fazla 10 yıl diyelim 100 bin bu eder en düşükten hesaplıyorum sizin için yoksa yeme içme ayrı kitap parası ayrı vs

18 yaşında işe başlatıyorum kendimi 12 sene de öyle çalıştım diyorum 406 bin TL o yapıyor sonuçta askeri ücret 2825 TL

Daha dur okul okuduk çocuğu olan bilir 1000 TL de okul masrafı ünüversite yılları 1500 eder çocuğa göndermek şart aylık..

Ben 1000 TL den hesaplıyorum aylık 150 bin TL de buna yazalım daha fazla da ben en düşükten hesap çıkartıyorum size zaten çocuk sigara içiyor ise 600 TL sadece sigara parası yurt ta kalsa 400 de o aylık bin TL daha çocuğa gitmeden 1000 TL havaya uçtu?gerek yol parası yemek parası harçlığı en az 2000 TL lazım benden güzellik olsun size?

1000 TL den hesapladım şimdi sizin gibi insanlar sigara içmesin?

Sokakta yatsın?

Telefonunu çıkart bakim?

Zaten 50 TL lik benzin alıyordum dedikleri için en düşükten hesapladım çocuğa sigara içirmedim kafeye göndermedim arkadaşı olmasın dedim arkadaşlarıyla eğlenmeye gitmeden hesapladım?

606 milyar 606 bin TL verin şuan bırakırım kayıp giden yıllarımı hakkım olanla geldim anladınız mı kimse bana beğenmiyorsan bırak diyemez diyorsa verir geçmiş gitmiş yıllarımı öyle konuşur

Demekki neymiş biz kendi hakkımızla çabalayarak ailemiz yemesinden içmesinden keserek bizi bu seviyeye getirmiş o yüzden daha çok şey yazarım da.. neyse diyorum

muratxus, 3 yıl önce

Sheriff kardeş ben oy gibi yaşasınlar demiyorum.tabiiki haklarımızı isteyelim.güzel yaşayalım.ben maaşın kuruşu kuruşuna söylenmesine takılıyorum sadece.

muratxus
Aday Memur
18 Ağustos 2021 15:33

Ya kardeşim ben anlamıyorum sizi.koskoca 1 sayfa yazı yazmışsın.ben diyorum ki kuruşu kuruşuna söylemeyin maaşınızı.allah sizi bildiği gibi yapsın.

checkvizor
Şef
18 Ağustos 2021 16:24

Sen ne diyorsun birader? Sıkıntıların mı var? Niye söylemesin millet maaşı? Yazınca ne oluyor yani?

muratxus, 3 yıl önce

Ya kardeşim ben anlamıyorum sizi.koskoca 1 sayfa yazı yazmışsın.ben diyorum ki kuruşu kuruşuna söylemeyin maaşınızı.allah sizi bildiği gibi yapsın.

alemsefam
Şef
18 Ağustos 2021 16:28

gümrük muhafazada 300 tl gibi bir fark var 32 yıllık memur ile yeni memur arasında sözleşmeli

Yaman52
Aday Memur
18 Ağustos 2021 20:21

3 aydan sonra vergı dilimine giriyor vergınkesıyorlar haziran ayına dogru ne elde kalıyor ne avucta. En az 700 tl yi buluyor aradaki fark

ORMÜH38
Aday Memur
19 Ağustos 2021 16:48

Kurumdan kuruma değişir. Belediyelerde 1000 tl fazla alıyor kadrolular. Sözleşmeliye yok. Çünkü sen amelesin. Adalet Mülkün temeli ama ne mülk var ortada ne de adalet. Neyse geldik gidiyoruz . Burası Türkiye ve hiç bir şey değişmez. Bu böyle gider . Sözleşmeli köleler siz oy vermeye devam edin...

Brk201
Aday Memur
20 Ağustos 2021 02:51

Maaş farkını bırakın önce huzur farkını iyileştirin, benim huzurum olmadıktan sonra...

klinux
Yasaklı
20 Ağustos 2021 09:35

Koymuşum maaş farkına. Ulan ben normalde mühendisim ama sözleşmeli olduğum için mübaşirlik yapıyorum

20 Ağustos 2021 14:50

Nasıl yani .? sözleşmeli mühendissiniz ama mübaşirlik mi yapıyorsunuz .? yoksa mühendislik mezunusunuz ancak atanamadığınız için mi söz. mübaşirlik yapıyorsunuz ?
klinux, 3 yıl önce

Koymuşum maaş farkına. Ulan ben normalde mühendisim ama sözleşmeli olduğum için mübaşirlik yapıyorum

klinux
Yasaklı
20 Ağustos 2021 18:57

yok sözleşmeli mübaşirim ama mühendislik mezunuyum kadro gelse mesleğime başka kuruma geçeceğim mühendis olarak.

kingphoneix999, 3 yıl önce
Nasıl yani .? sözleşmeli mühendissiniz ama mübaşirlik mi yapıyorsunuz .? yoksa mühendislik mezunusunuz ancak atanamadığınız için mi söz. mübaşirlik yapıyorsunuz ?

BMMühendisi
Aday Memur
20 Ağustos 2021 20:02

İnsanların güçlü iktidarlardan güçlü beklentileri oluyor

Yorumsuzadam
Memur
20 Ağustos 2021 23:19

Kadro alan güvenlik görevlisi İKM den çok maaş alıyor

Brk201
Aday Memur
21 Ağustos 2021 02:52

Herkes herseyi biliyor kimse söylenmesi gereken yere söyleyemiyor

memur memurm
Kapalı
21 Ağustos 2021 16:12

Devletin memuruna böyle yaptığı yerde özel sektör personeline neler yapmaz. Aynı işi yap, birine daha fazla ver. Unvanın, her şeyin aynı. Biri kadrolu. Bir şehidin tabutunda sözleşmeli er yazısını gördükten sonra zaten...
İncabus, 3 yıl önce

insanlar para için çalışıyor aynı işte yada aynı unvan da calıstıırıp birine a para verip diğerine b parayı verirsen buna adalet ve sosyal devlet anlayısı denmez. insanlar haklarını tabiki arayacak neden aynı işi yaptırıp bana az diğerine cok verıyorsun diye soracak sormalıda. Bu ülkede yıllardır olan tek bir şey var hic bir zaman hak verilmedi alındı.

memur memurm
Kapalı
21 Ağustos 2021 16:17

Kimse kimseyi işinden etmemek için bir şey yapamıyorlar bu sefer sözleşmeliye. Bu sefer bana bir şey olmaz kafası çıkıyor.
Kayıhan2020, 3 yıl önce

Asslına bakarsanız sözleşmeli mantık olarak doğru ama uygulama da hatalar yapılıyor.

Bizim burada sağ olsun bir katip var sözleşmeli. Ne iş versen ben yapamam ben edemem. Değişmediği gitmediği mahkeme kalemi kalmadı. En son komisyon başkanı bu sana son uyarım eğer seni verdiğim mahkeme hakimi de bu bir işe yaramıyor hiç bir iş yapmıyor derse sözleşmeni fesh ederim deyince o ben iş yapamam edemem diyen katip bütün işleri yapan birisi haline dönüştü.

Buna birisi demiş ki devlette yapamam edemem diyeceksin rahat edeceksin demiş. Ama unuttuğu bir şey var sözleşmeli kendisi.

Sözleşmeli memur alınması bu yönden doğru. Ben yapamam ben edemem ben çalışamam diyene aha kapı diyeceksin gitsin özelde çalışsın yada evinde otursun.

koç0101
Genel Müdür
22 Ağustos 2021 12:53

Arkadaslar bu kadroluyla sözleşmeli arasıbdakı maas farkı galıba derece kademeden kaynaklanıyor, sonuçta sözleşmelı memurlarda derece kademe dıye bısey yok kadroluda ıse 3 yılda bır derece dusuyor ve 4 e gelınce makas ıyıce açılıyor yanlışmıyım

Toplam 102 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi