Editörler : cihan27E.Kayı Han
16 Eylül 2021 02:16

Kamuda işçi mi ? Memur mu olmak istersiniz ?

Memur arkadaşlara soruyorum. 657 sayılı memur kanununa mi yoksa 4857 sayılı işçi kanununa mi tabi olmak isci kanununa mi. Tabi olmak istersiniz. ?

Fatih869
Yasaklı
16 Eylül 2021 08:32

Kadrolu memurum, keşke kadrolu işçi olma imkanım olsa. Hatta görevde yükselme sınavında işçiliğe yükselebilsek :D

İcraMeemuru
Aday Memur
16 Eylül 2021 09:05

Memur olmak isteyenin Psikoloğa görünmesi gerekir

Bio Teknik
Şef
16 Eylül 2021 10:44

Memura kız vermiyorlar artik

fakir.adam
Şube Müdürü
16 Eylül 2021 13:38

işçi.

breze06
Genel Müdür
18 Eylül 2021 15:28

2008 kpss ile aciktan atama (kpss puani ve mulakatla iskur uzerinden) ile kit kurumuna işçi muhendis olarak 2009 yilinda işe basladim. Puanim o sene mke ve darphane yi tutuyordu ama giden arkadaslarim olsada ben kaldim isci statüsünde. Isci maas olarak iyi memur haklar olarak iyi is garantisi iscide yok ilerleyen yaslarda is garantisi daha cazip oluyor mühendislikte zaten isci muhendisle ile memur muhendis arasinda en fazla %20 fark vardir. Memurluk daha ağır basiyor ama burada yorum yapan cogu kişi muhendislik harici oldugu icin maaslar cok düşük iscilikde ise yuksek ondan dolayi iscilik derler. Kisacasi aradaki maas farki ve ozluk haklari calisma koşullarına göre bu değişir. Örneğin ogretmen olamamis sonra polis olmus arkadaslara ogretmenlik hakki tanısalar birçoğu daha düşük maaş olduğu halde öğretmenliği seçerler. Memurun en büyük kaybı memursenin her zam pazarliginda düşük ucretliler icin ekstra zam almamasindan geliyor isci sendikalari dusuk iscilerin maasini her toplu sozlesmede yukarı cekiyor. Memursen ve bu iktidar oldukça memurun yüzü gülmez.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi