Editörler : Pangaea
24 Ocak 2023 08:22

Memurlar netin sadece öğretmenleri haber yapması

öğretmenler ek ders felan derken mühendisten fazla maaş alır hale geldi. mühendisin yarı puanıyla üni. kazanıp yine mühendisten 15 20 net eksikle kpss den atanan öğretmenleri haber yapıp durması...mühendis denen bir şey yokmuş gibi davranması ülkenin özeti....hangi gelişmiş ülkede mühendisle öğretmen maaşı aynı...

Argan35
Şube Müdürü
24 Ocak 2023 08:32

Hakkınızı ararken bir mesleği yerip, diğer mesleği yüceltmek size hiçbir şey kazandırmaz. Hakkınızı başka mesleklerle kıyaslamadan, direkt ve doğru şekilde yaparsanız daha sağlıklı olur. Şu yazdığınızın kuru gürültüden başka bir yansıması yok beynimde...

eminrey
Aday Memur
31 Ocak 2023 12:43

Arkadaşlar herkese merhaba,

Daha önce öğretmenler TBMM'ye yoğun katılımla bir dilekçe verdiler. Bu çalışmanın ciddi bir yankı uyandırdığını düşünmekteyiz.

Edilekce.tbmm.gov.tr'de imzaya açılan 11.01.2023 tarih ve D27-26197 sayılı "Kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarınin özlük haklarının iyileştirilmesi" konulu dilekçeye imza atarak çalışmaya katılmanızı ve arkadaşlarınızı bu dilekçeye imza attırmanız önemle rica ederiz.

Öğretmenler 14.000 dilekçe ile giriş yaptılar. Bizler daha iyisini yapabiliriz, emin olun.✨

bunudagormedik
Genel Müdür
31 Ocak 2023 14:52

neyini yerelim olanı söylüyorum

mühendis 3600 ek göstergeli meslekti

öğretmenlik 3000

sonra öğretmen 3600 mühendis 4200 oldu

Öğretmene ek tazminat uzmanlık ek ders şişire şişire mühendisin üstüne çıkardılar. Sİz de maaşınız bizi geçince bizden daha büyük olduğunuzu sandınız .Bu duruma getirenler utansın.

Elbet bu düzen değişecek. düzen değişmezse düzeni getirenler değişecek.

Argan35, 1 yıl önce

Hakkınızı ararken bir mesleği yerip, diğer mesleği yüceltmek size hiçbir şey kazandırmaz. Hakkınızı başka mesleklerle kıyaslamadan, direkt ve doğru şekilde yaparsanız daha sağlıklı olur. Şu yazdığınızın kuru gürültüden başka bir yansıması yok beynimde...

Argan35
Şube Müdürü
31 Ocak 2023 14:56

O sizin algınız, maaş yükseldiği zaman meslek prestiji artmaz. Meslek toplum içerisindeki işlevselliği ne derece ise o derece prestij sahibi olur. Ek olarak şunu da belirtmeden geçmeyeyim, bir müzik, resim, beden, sınıf vb. branşların sizden daha fazla maaş aldığı da yok. Şu anda sadece başöğretmen sizden ancak yüksek maaş alır. Öğretmenlerin maaşı 13.500 TL'dir. Tekrarlıyorum, hakkınızı meslekleri yererek elde edemezsiniz. Bol şans.

bunudagormedik, 1 yıl önce

neyini yerelim olanı söylüyorum

mühendis 3600 ek göstergeli meslekti

öğretmenlik 3000

sonra öğretmen 3600 mühendis 4200 oldu

Öğretmene ek tazminat uzmanlık ek ders şişire şişire mühendisin üstüne çıkardılar. Sİz de maaşınız bizi geçince bizden daha büyük olduğunuzu sandınız .Bu duruma getirenler utansın.

Elbet bu düzen değişecek. düzen değişmezse düzeni getirenler değişecek.

bunudagormedik
Genel Müdür
31 Ocak 2023 14:59

...ek dersini niye yazmıyorsunuz ? e bordroda gözüküyor üstünden vergi alınıyor.

Eşim de öğretmen biliyorum neyin ne olduğunu

Argan35, 1 yıl önce

O sizin algınız, maaş yükseldiği zaman meslek prestiji artmaz. Meslek toplum içerisindeki işlevselliği ne derece ise o derece prestij sahibi olur. Ek olarak şunu da belirtmeden geçmeyeyim, bir müzik, resim, beden, sınıf vb. branşların sizden daha fazla maaş aldığı da yok. Şu anda sadece başöğretmen sizden ancak yüksek maaş alır. Öğretmenlerin maaşı 13.500 TL'dir. Tekrarlıyorum, hakkınızı meslekleri yererek elde edemezsiniz. Bol şans.

Argan35
Şube Müdürü
31 Ocak 2023 15:03

üslubunuza dikkat edin. Her branşın ek dersi yoktur, resim, müzik, beden, görsel sanatlar, bilgisayar vb gibi branşlar ek ders almazlar. Ek ders alan branşlar şunlardır, İngilizce, Matematik, Fen, Türkçe, sosyal bilgiler bile zar zor maaş karşılığını tamamlıyorlar. Nezaket çok başka bir şey, kelime daha yazmayacağım size.

bunudagormedik, 1 yıl önce

...ek dersini niye yazmıyorsunuz ? e bordroda gözüküyor üstünden vergi alınıyor.

Eşim de öğretmen biliyorum neyin ne olduğunu

skduyxywais
Aday Memur
31 Ocak 2023 16:03

Öğretmenler haber yapılsın bunda bir sakınca yok ancak bazı bölümler için atamanın çok az olduğu ile ilgili haber yapılmalı. Örneğin hukuk mezunları için hemen hemen hiç ilan gelmemekte. Kpssye giren sayısı mezun sayısı ile ilgili gündem oluşturacak bir haber yapılsa çok çok iyi olur.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi