Editörler : Pangaea
16 Mart 2023 09:54

Muvafakat Durumu

Merhaba arkadaşlar bir üniversitede kadrolu olarak çalışıyorum. önümüzdeki kpss sınavına girip öğretmen olarak atanmak istiyorum. Şu an öğretmenlik sözleşmeli aldığı için istifa edip öğretmenliğe geçebileceğim faka ileride sözleşmeli kalkarsa ve sadece kadrolu alım olursa muvafakat almam gerekiyormuş. Şu an gih sınıfındayım üniversite muvafakat verir mi? vermek zorunda mıdır?. Teşekkürler cevaplar için.

dreamtheatre82
Aday Memur
16 Mart 2023 10:06

Üniversite muvafakat vermezse mahkeme ile yine geçersin, kazanılmış hak kaybedilmez. Ama içini ferah tut sözleşmeli sistemi bundan sonra sürekli 3+1'e bağlandığı için sözleşmeli alım kapanmaz. Yani kadroluyken istifa edip direk öğretmenliğe başlarsın. Hayırlısı olsun.

mdeernviez
Aday Memur
16 Mart 2023 10:07

bende kamuda kadroluyum. bu sene atama olursa atancam inş. ama bu konuda net açıklama yapan çok açıkçası detay belirten olmamış forumda da. cimere yazdım mebden standart cevap geldi açıklayıcı değildi. sanırım muvafakat hertürlü almak gerekiyor öğretmenlik süreli sözleşmeli olduğu için 3. yılın sonunda hertürlü kadroya geççez zaten. muvafakat da çok sıkıntı olmuyormuş sanırım olursa da mahkeme yoluyla halloluyormuş diye görmüştüm üst öğrenim ya da asıl meslek muhabbetine.

Sorusoran12
Aday Memur
16 Mart 2023 10:14

gerçekten cevaplarınız çok mutlu etti beni. ben kadrolu alıma dönerse diye dert ediyordum. teşekkürl

Lifeisshort
Aday Memur
16 Mart 2023 10:23

Hocam bende kadrolu memurum ve bu atama takvimi bekliyorum. Muhtemelen kontenjandayım ve istifa edeceğim. Artık kamuda sözleşmeli alımlar arttığı için kadrolu alıma gecilme ihtimalini pek görmüyorum.

https://youtu.be/FQj9iIeRKZk

bu linkten de faydalanabilirsiniz.

Sorusoran12
Aday Memur
16 Mart 2023 10:30

linki izledim hocam fakat alımlar kadrolu olursa diye düşündüm her şey değişyor maalesef.

mdeernviez
Aday Memur
16 Mart 2023 14:12

bence şuan kadrolu almaya başlamazlar. çünkü öncelikle bir alım yapmaları lazım bunun için :d bi de kadrolu/sözleşmeliden ziyade mülakat daha çok tepki çeken bir durum. eğer bir iyilik yapmak isterlerse bu mülakatı kaldırmak olur bence öncelikli olarak. ayrıca kadrolu almaları tayin hakkı ı daha kısa zamanda elde edileceği için de uzak bir ihtimal

Sorusoran12
Aday Memur
16 Mart 2023 14:22

aslında sorun şu, misal kadrolu alsalar bile bana sorun ulur mu?

xyzaxyz
Aday Memur
19 Mart 2023 17:21

Hocam neden sorun olsun . Kazanılmış bir hakkınız olursa üniversitenin size gidemezsin deme gibi bir durumu yok . Her türlü gidersiniz . Yalnız şunu merak ettim . Üniversitede çalışıyorken neden mebte öğretmenlik ?
Sorusoran12, 1 yıl önce

aslında sorun şu, misal kadrolu alsalar bile bana sorun ulur mu?

Sorusoran12
Aday Memur
20 Mart 2023 08:40

hocam istanbul'da memurum tayin hakkım yok ve maaş da düşük çok yıpratıcı geliyor

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi