Editörler : crops35
04 Nisan 2007 11:14

TARIM BAKANLIĞI ZİRAAT MÜHENDİSLERİ MAAŞLARI.......

Tarım bakanlığı çalışanları!

Çalışmamızın karşılığını alabiliyor musunuz? herkese trilyonlar dağıtıyoruz ama maaşlarımız halen aynı. niye maaş iyileştirilmesi yapılmıyor.

lütfen destek.....

nilatsevmis
Aday Memur
04 Nisan 2007 11:16

evet gerçektende iyileştirme gerekli.işleyiş içişnde gerekli sanırım gündemde.

nilatsevmis
Aday Memur
04 Nisan 2007 11:21

lütfen meslek kuruluşlaruna ziraat mühendisleri odassına mesaj atalım...

murat006
Genel Müdür
04 Nisan 2007 11:58

arkadaşım bende tarım bakanlığı çalışanıyım

ve bende bu kurumun içinde olan birisiyim

geçen sene teknik hizmetlere verilmedimi 150 ytl tazminat

diğer personele verilmedi bunu isterken dikkatli olmak lazım ya

diğer insanlar çalışan değilmi

trilyonlara imza atıyormuş sen tekmi atıyorsun

herkes yaptığı işte trilyonlara imza atıyor yani

öyle olayı tek taraflı düşünme

benim iki katım maaş almaktasınız

ben alıyorum 680 ytl mühendis alıyor 1 200 ytl ne bu adaletmi yani

bunun yanında sırf para almak için gidilen arazi tazminatları vs cabası yani

ayıptır ayıp

nilatsevmis
Aday Memur
04 Nisan 2007 13:23

asıl sizin yaptığınız ayıp. hem çalışıyorsunuz hemde okuyup mühendis veteriner oluyorsunuz. sizi kim idare ediyor. ayrıca lisans eğitimi yapan biziz. benim durumumda olan çoğu kişide benim gibi düşünüyor. sen diğer konuları okumuyorsun herhalde. bizdeki baskı sizde olsa 5 katı zam istersiniz.

emre9
Şef
04 Nisan 2007 13:49

Okusaydında Mühendis olsaydın sen diğer kurumlardaki mühendisler ne kadar alıyor biliyormusun Tarım Bakanlığı çalışanına sahip çıksın memurda olsa mühendiste olsa teknisyende olsa veterinerde olsa Sağlık Bakanlığında senle aynı eğitim seviyesinde olanlarla tartış herkes dengiyle tartışsın Sağlık Bakanlığının döneriyle uğraş..

nilatsevmis
Aday Memur
04 Nisan 2007 14:13

o zaman niye cevap yazıyorsun? bu sitede yeterince demiş olduğun konular tartışıldı. birde ben niye olaya bakayım ki? diğer kurumlardaki mühendisler kendi haklarını arayamıyorlar mı? düşük maaş alanlar var diye bizim maşımız hep yerinde mi kalacak?

emre9
Şef
04 Nisan 2007 14:17

Nilatsevmiş, ben bu cevabı murat006 ya yazdım o gitsin kendi ayarındakilerle uğraşsın mühendise takmasın boşuna öğretmenler de dahil olmak üzere herkes Tarım Bakanlığındaki Mühendisleri geçti. Diğer kurumlardaki bazı mühendisler bizim iki katımızı alıyo anlamında söyledim.

nilatsevmis
Aday Memur
04 Nisan 2007 14:46

özür dilerim. gerçektende dediğinde haklısın. biz okuma yazma bilmeyen (küçümseme manasında değil;onlar bizim efendimiz.) insanlara bile kanun, nizam, anlatıyoruz. okumamış insanla helede belirli yaştan sonraki ile uğraşmak bayağı zor. ben bunun gibi sebeplerden dolayı yazdım. ayrıca diğer kurumlar dan daha çok bize vatandaş geliyor. 1 ayiçinde yeni gittiğiniz bir yerde herkesi tanırsınız inanın.

ender bey
Aday Memur
04 Nisan 2007 14:46

evet çok haklısınız bu murat06 her forum kısmında böyle yapıyor.mümkünse hiç yazmasın daha iyi.o şef olmayı çok istiyor.size ona şef dersiniz çok sevinecektir.gerginliği bu yüzden herhalde.

hunhanı
Şube Müdürü
04 Nisan 2007 17:22

1- Çiftçilerle birebir çalıştığımız için

2- Mühendisliğin yanısıra evrak memurluğu dahil her işi yaptığımız için,

3- Hükümetlerin çiftçiler açısından hatalı uygulamalarında Kırsal kesimde sosyal patlamayı önlediğimiz için

4- Rüşvet almadığımız için

5- Gerçekten çalıştığımız için,

Az maaş alıyoruz. varmı başka yorumu ??

i_goldstone
Aday Memur
04 Nisan 2007 17:59

Basit bir fikir bile aramızda bu kadar kriz oluşturuyor ise bakanlığımızdan pek birşey beklemeyelim derim arkadaşlar.

Malesef çok basit bir konuda bile birbirizimi çekemiyoruz.

Niye birilerinin aldığı bir başkasının referansı oluyor ki. [img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/3/nono.gif[/img]

Malesef

nilatsevmis
Aday Memur
05 Nisan 2007 09:17

bu konu o kadar basit bie mesele değil. hem aramızda ayrılıkta yok.

i_goldstone
Aday Memur
05 Nisan 2007 09:42

Kesinlikle konu basit bir konu değil. Zaten ben basit konu derken ücret adaletsizliğini kast etmedim genelleme yaptım.(Mesela Gıda denetimi yetersizliği aldı başını gidiyor... başlığını sürklase eden arkadaşa hayretle bakabilirsin-gerçi kuyruk acısı var ama olsun :D )

Benim değindiğim konu;

Aynı çatı altında olduğunu ve aynı işi yaptığını iddia eden kişilerin aynı çatıdaki arkadaşını sanki boğazlamak istercesine kinlenmesidir.

Son olarak;

Nilatsevmiş kardeş senin durumunu benden daha iyi kimse bilemez inan ve vallahi bu konuda %100 haklısın.

Saygılar.

murat006
Genel Müdür
05 Nisan 2007 10:52

ENDER BEY

BANA ŞE

murat006
Genel Müdür
05 Nisan 2007 10:58

SAYIN ENDER BEY

BANA ŞEF VS DENİLİNCE BENİM İŞİME GELİN BİŞEY OLAMAZ

BENİM DEMEK İSTEDİĞİM VE BU FORUMLARDA YAZDIĞIM ŞEY MAAŞLARDAKİ ADALETSİZLİK.

BU ADALETSİZLİK SADACE MÜHENDİSE YAPILIYOR DİYE SÖYLERSENİZ BEN BUNA KARŞIYIM İŞTE

GEÇEN SENE TEKNİK HİZMETLERDEKİ PERSONEL VERİLEN 150 YTL PARA YANINDA DEFER ÇALIŞAN PERSONELLE ARASINI AÇMADIMI BU PROPLEMLERİ YAŞAMADINIZMI

BEN ODAMDA BUNU SÖYLEMEDİM AMA SONUÇ İTİBARİ İLE BOZULDUM BU DURUMA VE BİR SÜRE ÇALIŞAMADIM CANIM BİLE İSTEMEDİ İŞE GELMEK

ADALETSİZLİK DEĞİLMİ BU..

YA YAZILACAK ADALETSİZLİ İLE İLGİLİ O KADAR ÇOK ŞEY VARKI ANLATAMAM YANİ.

ADAM 15 SENE ŞEFLİK YAPSIN 850 YTL ALSIN

ADAM YENİ İŞE BAŞLASIN 1 150 YTL MAAŞ ALSIN (MÜHENDİS) BU ADALETMİ İKİSİDE YÜKSEK OKUL MEZUNU BİRİSİ YENİ BAŞLAMIŞ DİĞERİ 15 SENE HİZMET ETMİŞ

BU YENİ İŞE BAŞLAYAN MÜHENDİS NE KADAR BAŞARILI NEYE GÖRE VERİLİR ANLAMIYORUM

SONRA ADAM ŞUBE MÜDÜRÜ MAAŞI 1200 YTL ALTINDA ÇALIŞAN MÜHENDİS ALMIŞ MAAŞI 1300 LİRA BU ADALETMİ

ADAM EKONOMİST BUDA TEKNİK HİZMETLER SINIFINDA 2/1 İNE GELMİŞ MAAŞI 830 YTL BU NE YA BANA BİRİLERİ BİR ANLATSINDA BEN BİLEYİM

BU YAPILAN ADALETSİZLİK

BENİM SÖYLEDİĞİM BU

BİR MAAŞ ADALETİ KONULURKEN HERŞEY DÜŞÜNÜLMELİ

SADECE ÜNVAN SADECE OKUL SADECE 1 KISTAS OLMAMALI

HA BİRDE TEKNİK HİZMETLER DEDİĞİMİZ KİŞİLER ARAZİYE GİDERLER NE YAPARLAR

BENDEN SİZLER ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZ YA YAPMAYIN ALLAH AŞKINA

BENİM BİRİLERİ İLE UĞRAŞMA AMACIM YOK AMACIM MAAŞ ADALETİ

nilatsevmis
Aday Memur
05 Nisan 2007 12:10

kardeşim sen kendi platformunda hakkını ara. bize ahksızlık yapılıyorsa biz onun hakkını arıyoruz.gıda denetimide bizde. bir yeri dolu vurur don olur, yangın çıkar hemen tarımın elemanlarını görevlendirirler. insanlara yardım etmek güzel bir şeydir. görevimiz icabıda gerekenleri seve seve yaparız ama sen oturduğun yerden konuşarak kolay olduğunu sanıyorsun. araziye çıkta uğraş bakalım; laf anlat insanlara. onları ekecekleri konusunda eğit. o kadar kolay değil gerçekten.

emre9
Şef
05 Nisan 2007 12:51

Açıköğretimi biteren ben üniversite bitirdim mühendisle aynı alayım diyor memlekette, ben ÖYS de 500 puan alırken sen neredeydin.

nilatsevmis
Aday Memur
05 Nisan 2007 14:01

kardeş bizde öys yoktu. yeni sistem geldi benden bayağı puan kesildi.tamam mı? bende öss den yüksek puan almıştım. senin aldığın maaş bizi alakadar etmez. bu memlkette zeki olupta bir işe yarayamayan bir sürü insan var.

emre9
Şef
05 Nisan 2007 16:15

Ben Murat006 ya yazıyorum, ben mühendisim yani senin tarafındayım nilatsevmiş sen neden ikidebirde bana cevap yazıyosun anlamıyorum ben mühendislerin okurken daha üst seviyede olduklarını ve bununda iş yaşamında tabiki ayrıcalık kazandırması gerektiğini savundum adam yata yata açıköğretimi bitiriyo sonra ben mühendisle aynı alacam diyor ne güzel valla

murat006
Genel Müdür
05 Nisan 2007 16:54

emre arkadaşım ya mühendisim o kadar yüksek puanla okudum diyorsun bu memlekette en kolay kazanılan üniversitenin ziraat fakültesi olduğunu cahil olan ebem dedem bile biliyor ya

bu olaylara girmeyin benim burada demek istediklerimi saptırmayın lütfen ben maaş adaletsizliğini yazıyorum ve yazmayada devam edeceğim

okul işlerini karıştırırsanız o konuda da çok şey yazarım

BU ADALETSİZLİKTEN SİZDE BİZDE HEPİMİZ DERTLİYİZ AMA SİZ TUTTURMUSSUNUZ BİR YOL GİDİYORSUNUZ BAKALIM.

herkes mühendislik fakültesimi okusun herkes doktorlukmu okusun bu memlekette ve başka bütün memleketlerde her meslekten adama ihtiyaç var ama bu memleketteki adaletsizlik hiç bir yerde yok. onun için bana bişey yazarken adaletsizlikler iligili yazdıklarıma cevap yazmanı dilerim

yoksa benim kimse ile alıp veremediğim yok

ok

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi