Editörler : crops35
15 Mayıs 2019 00:34

Başka Bir Birim Amiri Tarafından Hakarete Maruz Kaldım, Ne Yapmalıyım

ben emni̇yette si̇vi̇l memurum. tuvalette kendi̇si̇ni̇ tanimadiğim ve daha önce hi̇ç görmedi̇ği̇m bi̇r ki̇şi̇ elleri̇mi̇n cebi̇mde olduğu sirada bana nerede çaliştiğimi komi̇seri̇mi̇n ki̇m olduğunu sordu bende cevapladim. komi̇seri̇n beni̇ görsün dedi̇ ve bende bi̇lgi̇ vereceği̇m dedi̇m.tuvaletten ayrilmak üzereyken bana elleri̇nle bi̇r yerleri̇ni̇ bi̇lmem ne yapmani(ayiptir tam yazmak i̇stemedi̇m) sana soracağim dedi̇ ve hakkimda rapor tutacağini söyledi̇.ki̇şi̇ rütbeli̇ymi̇ş(müdür olmadiğini bi̇li̇yorum).ben kesi̇nli̇kle böyle bi̇r davraniş i̇çeri̇si̇ne gi̇recek bi̇r i̇nsan deği̇li̇m.tuvaletten çiktim.komi̇seri̇mi̇ benden önce çağirmiş ve mi̇lleti̇n i̇çi̇nde seni̇n memurun bi̇lmem neresi̇ni̇ bi̇lmem ne yaparak(ayiptir tam yazmak i̇stemedi̇m) yanimda duruyor di̇ye bağiriyordu.bunu ben dahi̇l bütün kat duydu.utancimdan i̇ş yeri̇ne gi̇tmek i̇stemi̇yorum.3 yildir psi̇ki̇yatri̇k tedavi̇ görüyorum zaten.bu durum i̇yi̇ce canimi sikti.öncesi̇nden herhangi̇ bi̇r cezam yok.meslekte 9.senem.lütfen konu hakkinda bana yardimci olun.bu olayi onun yanina birakmak i̇stemi̇yorum.i̇şten atilmayi sürgünü dahi̇ göze aldim ne olursa olsun bu olayin taki̇pçi̇si̇ olacağim.onurumla ve gururumla oynayarak bana i̇fti̇ra atti.eğer ben geri̇ adim atar ve hakkimi savunmazsam başka bi̇rgün başka bi̇r memur arkadaşimda ayni olaya maruz kalacak.

15 Mayıs 2019 01:08

Önce Emniyet müdürüne git olayı olduğu gibi anlat şikayetçi olduğunu ve bu olaydan dolayı Disiplin soruşturması açılmasını istediğini söyle.

Öetbas eder sümen altı eder görmezden gelir veya önemsemezse Valiye git görüş gününe katıl Disiplin soruşturması açılmasını istediği söyle.

Yada istersen Dilekçeyle müracaat edebilirsin. Ama bizzat görüşmen daha efdal.

i.kays
Aday Memur
15 Mayıs 2019 01:20

teşekkür ederim

nizam2514
Kapalı
15 Mayıs 2019 01:51

Kardesim sivil memurum diyorsun(tayin sikintin yok) Neyden korkuyorsun nizamulmulk basmudur vali demiş bana sorarsan direk c savcisina git. Soyle birsey diyim sana ayni ekipte calistigim arkadasa emn mud yrd. Sana sarfedilen sozlere yakin seyler soylendi. Adam gitti sikayetci oldu hakaret davasi acti. Ne oldu biliyormusun vali sorusturma izni verince emn mud yard. Karakolda yatacakti nerdeyse (bunlarin sorusturmasi olursa terfi alamazlar).Mud 3 ay arkadasin gotunde gezdi ben gordugumu yaziyorum. Insan serefi haysiyeti ve onuru için yasar gerisi hikaye.Allah sahit sana soylenenin yarisi bana soylense ucunda olum olsa birakmam.Olaya kimler sahit olduysa hepsinin adini yaz tek tek savci cagiracak.Allahtan baska kimseden korkma

15 Mayıs 2019 02:35

İşi delillendirebilirsen yukarda yazanın dediği gibi adli meselede olabilir. Ama idari soruşturma daha hızlı başlar ve ilerler helede Valinin bilgisiyle açılmışsa.

i.kays
Aday Memur
15 Mayıs 2019 15:02

merhabalar. sendika avukatım idari soruşturma için çalışmalara başlayacak. tuttuğum raporu teslim ettim.adli yöndende bastırmak istiyorum ama şahidim varda, yok işte anlayın.savcıya ifade versem şahit isteyecek haklı iken haksız duruma düşmek istemiyorum. az önce komiserimle görüştüm. kısaca beni bulaştırma dedi. bir arkadaş ben sana destek olurum dedi ama pek güvenmiyorum.maalesef hepimiz sinmişiz bana değmeyen yılan bin yaşasın kafasına sahip olmuşuz artık.

iMAJJJ TURK
Yasaklı
15 Mayıs 2019 15:23

tuvalet deilmi istedini yaparsin, millet stresten baskalarina sariyor,bu da stres sorunu

Felsef
Kapalı
15 Mayıs 2019 23:06

Bence eğer sana rapor tuttu ve olayın tuvalette olduğunu yazdı ise yada olayın tuvalette başladığını ispatlayabilirsen kamera kaydı vs. savcılığa cinsel tacize uğradığına yönelik dava aç tuvaletin içinde bilmem nereni bilmem ne yaptığını bu cinsi sapık seni dikizlemeden nasıl görebilir? Demi ama bide bu açıdan düşünmek gerekir

iMAJJJ TURK
Yasaklı
16 Mayıs 2019 05:16

kerim bile ucak tuvaletinde tombala cekiyo. wc de napilir. rapor tutarlarsa aynen yaz

delaylay02
Kapalı
16 Mayıs 2019 19:20

Olum ne adamsiniz lan, sirf rutbeli oldugu icin iftira at diyorsun :)))
Felsef, 5 yıl önce
Bence eğer sana rapor tuttu ve olayın tuvalette olduğunu yazdı ise yada olayın tuvalette başladığını ispatlayabilirsen kamera kaydı vs. savcılığa cinsel tacize uğradığına yönelik dava aç tuvaletin içinde bilmem nereni bilmem ne yaptığını bu cinsi sapık seni dikizlemeden nasıl görebilir? Demi ama bide bu açıdan düşünmek gerekir

itfaiyeci05
Kapalı
16 Mayıs 2019 22:27

Adam onurum kırıldı,haysiyetime dokunan sözler sarfedildi diyor, sen ise bana tecavüz ettiler diye şikayetçi ol diyorsun. Adam böyle birşeyi nasıl söylesin. Buraya bile utanarak, sıkılarak yazmış besbelli. Sadece olayı olduğu gibi aktarsın, bir tane de şahit bulsun, illa ki vardır orda birisi, görmüştür olayı, tanık olsun. Bunlar yetmez mi?

Felsef, 5 yıl önce
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi