Editörler : Pangaea
13 Ağustos 2018 16:27

Kalitesiz İlahiyat ve İlitam
Sadece atanmak için okuyan boş insanlar ilahiyatları bitirdi bunun yanında ilitam müsrifliği kalitesiz ilahiyatçıları artırdı. Bayan öğrencilerin bir kısmının ilahiyat okullarındaki 'tutumu' ilahiyatlara kara leke sürülmesine devam ediyor. Allah soracak, milletin hakkı haram olsun sizlere.

gozeten
Kapalı
18 Ağustos 2018 23:50

sen kendine bak, milletle uğraşma. dilinle değil halinle örnek ol.

regards
Aday Memur
22 Ağustos 2018 13:55

Baktım, buraya yazdım.
gozeten, 6 yıl önce
sen kendine bak, milletle uğraşma. dilinle değil halinle örnek ol.
31 Ağustos 2018 15:29

Çözümün nedir?

regards
Aday Memur
31 Ağustos 2018 22:26

Çözüm yazının kendi.
abdullah132413, 6 yıl önce

Çözümün nedir?

01 Eylül 2018 21:55

Ben yazıda bir çözüm görmüyorum . Çözümünüzü biraz şerh edebilir misiniz?

Hikmetname
Memur
03 Eylül 2018 09:04

Başlığı açan arkadaşımıza katılıyorum. Ne yazık ki durum böyle..

Sadece öğretmen olarak atanma kaygısı İlahiyat fakülteleri tercih ediliyor..

Düşük puanla öğrenci alması İlahiyatların bir başka eksiği... Dava şuuru olmayan, Müslümanca bir bakışı, bir duruşu, bir çizgisi bir ideli olmayan öğrenci yığınları... Namaz vakitlerini takip etmeyen, namaz kılmayan, tesettüre riayet etmeyen ilahiyat öğrencileri.... Umarız niyetimiz hayrolur akıbetimiz hayrolur...

regards
Aday Memur
04 Eylül 2018 18:50

Amin inşaallah. Hayırlısıyla
Hikmetname, 6 yıl önce

Düşük puanla öğrenci alması İlahiyatların bir başka eksiği... Dava şuuru olmayan, Müslümanca bir bakışı, bir duruşu, bir çizgisi bir ideli olmayan öğrenci yığınları... Namaz vakitlerini takip etmeyen, namaz kılmayan, tesettüre riayet etmeyen ilahiyat öğrencileri.... Umarız niyetimiz hayrolur akıbetimiz hayrolur...

Qaraxan
Aday Memur
10 Eylül 2018 04:57

Bu konuyu tartışmak için bir grup olsa da orada tartışabilseydik keşke. Şimdi burada yazılan her yazıyı alakalı alakasız pek çok kişi okuyabilir.

Mahzun_
Müsteşar
10 Ekim 2018 06:10

ilitam mezunu olarak şunu söylemek istiyorum. ilitamda okuyan kızların tamamı, erkeklerin de en az yarısı sadece öğretmenlik maksadıyla okuyor. ilim, milim hak getire. Arada bir kac tane ilim irfan sahibi yüksek lisans yapan arkadaş çıkıyor. Onlarda numune işte. Eskidensi ilahiyatın cazibeli oluşu, kıymetli oluşu

regards
Aday Memur
23 Ekim 2018 16:02

Haklısınız hocam. İlahiyatı atanmak için okuyanlar iş kapısı olarak görüp şuuru olmayanlar oldukça bu iş yürümez.
Mahzun_, 6 yıl önce
ilitam mezunu olarak şunu söylemek istiyorum. ilitamda okuyan kızların tamamı, erkeklerin de en az yarısı sadece öğretmenlik maksadıyla okuyor. ilim, milim hak getire. Arada bir kac tane ilim irfan sahibi yüksek lisans yapan arkadaş çıkıyor. Onlarda numune işte. Eskidensi ilahiyatın cazibeli oluşu, kıymetli oluşu

Hikmetname
Memur
27 Aralık 2018 11:36

Değerli kardeşim çerçeveyi geniş tutalım. İlahiyat okuyanları da dahil etsek buna. Ben üç tane üniversite okudum. İlahiyatta içerisinde (az kaldı bitecek) ama Allah rızası için okuyorum bunu diyeni duymadım.. Sanırım bu yolda yalnız olarak yoluma devam ediyor İnşallah...

Mahzun_, 6 yıl önce

Hakalan
Şef
30 Aralık 2018 18:40

İşin garibi ilahiyatta okumaktan memnun musunuz denildiğinde çoğu memnun olmadığını söylüyor.

seyda4772
Şube Müdürü
15 Şubat 2019 00:25

ilmimi arttırmak için ilitam okudum. iyikide okudum. beş yıl önce bitirdim. şuan yükseklisansım bitmek üzere.benimle okuyan bir çok arkadaşım vaiz ve müftü oldu. benimde başka hedeflerim var.

Hikmetname, 5 yıl önce

Değerli kardeşim çerçeveyi geniş tutalım. İlahiyat okuyanları da dahil etsek buna. Ben üç tane üniversite okudum. İlahiyatta içerisinde (az kaldı bitecek) ama Allah rızası için okuyorum bunu diyeni duymadım.. Sanırım bu yolda yalnız olarak yoluma devam ediyor İnşallah...

figo102009
Daire Başkanı
21 Şubat 2019 10:05

Nedir hedefiniz.._?

seyda4772, 5 yıl önce

ilmimi arttırmak için ilitam okudum. iyikide okudum. beş yıl önce bitirdim. şuan yükseklisansım bitmek üzere.benimle okuyan bir çok arkadaşım vaiz ve müftü oldu. benimde başka hedeflerim var.

Mahzun_
Müsteşar
27 Haziran 2019 12:10

ilitamlar içinde ilim ağırlıklı olan en kalitelisi Ankara ilitam. ders kitapları çok kaliteli ve özenle hazırlanmış, vize dahil tüm sınavlar yüz yüze. çok çalışmadan emekli vermeden geçmek imkansız. en iyi çalışan bile ders bırakabiliyor. ben kitaplarını inceledim biraz, İnönü Dicle Fırat ilitam kitapları, Ankara ilitamın kitaplarının özeti gibi. cidden çok emek ve çalışma gerektiriyor. ilitamları içinde en kalitelisi ve üst segment diyebileceğimiz okul Ankara. diğerleri çerez mukabilinde.

LaCosaNostra
Yasaklı
19 Temmuz 2019 00:12

eee şimdi ne olacak ilahiyat fakülteleri tarikatlerin cemaatlerin ayrı ayrı şuurunu benimseyen öğrencilerin menfaat üzerine olan çatışmalarıyla mı çalkalansın. geçiniz efendi davayı mavayı
Hikmetname, 6 yıl önce

inkilapli
Aday Memur
19 Temmuz 2019 11:53

ilahiyat eğitimi gün geçtikçe kaliteden uzaklaşıyor

Nurta
Aday Memur
23 Temmuz 2019 01:33

kendi gözlemlerime dayanarak şunu söyleyebilirim; hanım öğrencilerin varlığından rahatsız olan erkeklerin ekseriyeti fakültede gözlerini hanımlar üzerinden ayırmayan kişiler oluyor, burada sorun hanımlardan ziyade bu gibi erkeklerde diye düşünüyorum. Bunun çözümü en başta nefis terbiyesiyle olur. Selametle.

inkilapli
Aday Memur
23 Temmuz 2019 10:09

okumak ve kendini geliştirmek çözümün birinci yolu.

Hikmetname
Memur
25 Temmuz 2019 16:32

Rabbim yolunuzu açık eylesin kardeşim. Halis niyet ile yolu çıkıp menzile varmayı nasip etsin..

seyda4772, 5 yıl önce

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi