Editörler : F16 Gökçen
06 Mart 2008 16:08

almanca kpds ile ilgili kaynak önerebilir misiniz?

rica ediyorum....

barocan
Müsteşar
06 Mart 2008 16:20

almanca kpds için önerebileceğim kaynaklar:

1) KPDS-ÜDS-YDS ALMANCA HAZIRLIK KİTABI ( YAZAR: ERDEM KARABULUT) kitapta kpds formatında 100 soruluk 12 deneme bulunmakta ilk 2 denemenin sorularının açıklamalı cevapları mevcuttur.

2)KURMAY YAYINLARINDAN ÇIKAN ALMANCA KPDS-ÜDS HAZIRLIK KİTABI.. kpds formatındaki sınavlara hazırlıkta önemli bir başvuru kitabıdır. Kitap mavi renklidir..

AZRA__
Kapalı
07 Mart 2008 05:37

CANIN OLAYIM..

solemn
Kapalı
07 Mart 2008 13:45

YAHU 3 KURŞU MAAŞI ARTTIRMAK İÇİN GEREK YOK,:),YOK GEİZP DÜNYAYI TANINMAK İSTİYORUM VE BİR DİLİM OLSUN DİYORSAN KPDS YE HELE ALMANCAYA HİÇ İHTİYACIN YOK:)

barocan
Müsteşar
07 Mart 2008 14:12

ASLINDA HAKSIZ SAYILMAZSIN. AMA ALMANCA SADECE SINAVLAR İÇİN DEĞİL GENEL ANLAMDA HALA ÖNEMLİ BİR DİL OLMA ÖZELLİĞİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR. ÖYLE OLMASAYDI BATI AVRUPADA EN ÇOK KONUŞULAN 2.DİL OLMAZDI... AMA BEN RUSÇA'YI TERCİH EDERDİM O AYRI MESELE:))

dudum
Kapalı
08 Mart 2008 01:37

bilgi düzeyin nedir,sorunu ona göre cevaplayabilirim

dudum
Kapalı
10 Mart 2008 14:19

azimli ve cesur

barocana rkadaşın belirtiği gibi kaynak olarak Erdem Karabulut un KPDS-ÜDS-YDS ALMANCA HAZIRLIK KİTABI nı önerebilirim ayrıca özelde bahsetmişsin biraz ama temel bilgi düzeyin ne tam olarak bilmiyorum ama ben şuanda Müjdat Karayerli niin almanca gramer rehberi kaynağını kullanıyorum belki sana ağır gelebilir ama en azından bakmanı tavsiye ederim

ben temel eğitimi yurtdışında ilkokulda aldığım için bunun artı bi yönü oldu bana çok fazla zorlamıyo ama senin düzeyinde iyiyse fazla kasmaman ve sık sık yabancı kanalları takipe derek ve bol bol kitap okuyarak pekişttirebileceğini düşünüyorum.ayrıca internet sayfalarıdnan da takipe debilirsin almanca sitelerdede bayağı yararlı bilgiler var

kurs konusuna gelince istanbul ve ankara dıındaysan bence çok iyi bir düzzeyde olan bir kurs nadir bulunur diye düşünüyorum.üniversitelerin sürekli eğitim merkezi adı altında açtıkları kurslar oluyo,onları araştırabilirsin

face1981
Kapalı
17 Mart 2008 14:33

arkadaslar merhaba. Almanca kpds konusunda sizlere tavsiyelerimle yardımcı olabilirim diye düşünüyorum. 2007 Kasımda girdim KPDS'ye Almancadan, 99 yaptım. Ama 3 yıl Almanya'da kaldım ben yüksek lisans için. Kimse, senin tuzun kuru, atıp tutma demesin, peşin peşin belirteyim. Erdem Karabulut'un kitabının, konu testleri faydalı olur, ama geri kalan 10 deneme sınavı, fazla kasıyor. Yani ben sınav öncesi bu kitaptan deneme çözdüğümde 90 ı geçemiyordum. Ama çıkmış KPSS sorularını çözerken de 95 in altına hiç düşmüyordum. Diyeceğim o ki; soru bankası falan aramayın. ÖSYM nin adresinden, KPDS, ÜDS, ÖSS (yabancı dil sınavı, içlerinde en kolayı bunlardır, ilk etapta bunları çözün), KPSS, Sayıştay gibi meslek sınavları vs. de çıkmış Almanca sorularına çalışın. Örneğin ÜDS de bir sınavda 240 soru var, hepsinin büyük faydası olur. Gramer için de Hueber in Deutsche Grammatik kitabı var, sarı, onu tavsiye ederim.

Hepinize sonsus başarılar.

22 Ağustos 2008 09:54

ARKADAŞLAR ALMANCA KPDS İÇİN ACİL KAYNAK...

YALINSEVDALISIYIZ
Aday Memur
16 Ekim 2008 12:15

Öncelikle Kasımda sınava girecek olan tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim.

Arkadaşlar 2 hafta önce Delta Yayınevinin Yazarı ŞULE PAK' ın KPDS ÜDS YDS TestDaf Almanca Eşanlamlı Sözcük kartlarını gördüm bir kitabevinin kasa yanında.

Dikkatimi çekti ve hemen aldım. O kadar faydası oldu ki size anlatamam.

Gerçekten çok değerli bir çalışma.

Tüm sınavlara girenlere tavsiye ederim.

Çünkü her bir kelime özenle seçilmiş.

Başarılar diliyorum herkese

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi