Editörler : crops35
«34567891011121314»

Spor dostluktur
Aday Memur
23 Mayıs 2013 17:26

Tayin olayıyla ilgili en güncel bilgiyi nereden ulaşabiliriz?

knng
Kapalı
25 Mayıs 2013 23:59

Arkadaşlar böyle olmaz, böyle giderse sadece aile ve sosyal politikalar bakanlığıyla sınırlı kalacak. Başbakanlığa yazın derim ben yazdım sizler de yazarsanız ancak sesimizi duyarlar.

ktapdar
Aday Memur
26 Mayıs 2013 00:17

evet arkdaslar yazalım

Spor dostluktur
Aday Memur
26 Mayıs 2013 10:11

Bu başbakanlıktaki tayinin içeriğini nereden öğrenebiliriz?Yani ½40 ve üzeri olan ağır olmayan engellileri de kapsayacak mı?Aile ve sosyalin çıkardığı yasada ağır engelli olma şartı bana yaramıyordu ama ½50 kısmı sadece yarıyordu.Keşke ½40 ve üzeri de yararlansa.:(Onlarda ailerinin yanında olmak ister.

racer55
Aday Memur
26 Mayıs 2013 18:48

merhaba arkadaşlar. engelli bir öğretmenim. 8 yıldır il dışı tayinlerinde ailemin bulunduğu yere geçemiyorum. bu düzenlemenin olduğunu öğrendim. murtaza yetiş bey'in başdanışmanını aradım. bana kendisi veya çocuğu engelli olan memurların bir defaya mahsus olmak üzere istedikleri yere tayin isteyip gidebileceğini belirtti. buna tüm kurumlar dahildir. milli eğitim, sağlık, iç işleri vs. sadece aspb memurlarına özgü değildir. forumda yazılan düşüncelerinizi okudum. başdanışman bana oran konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. bence % 40 ve üzeri yeterlidir. çünkü eskiden bu oran üzerinden işlemler gerçekleşiyordu. o % 50 oranı apsb çalışanlarına yönelik galiba. bu düzenleme taslak halindeymiş. haziran ayında meclis tatile girmeden yasalaşması bekleniyormuş. inş. meclisten geçer de biz de ailemizin yanına memleketimize geçeriz. şimdilik aktaracaklarım bunlar.

Spor dostluktur
Aday Memur
26 Mayıs 2013 19:16

Bu güzel bilgiyi bizlere aktardığın için Allah ne muradın varsa versin.O zaman bugünlerde yürürlüğe girecek.Mevcut raporumuzla işlemleri başlatabilecek miyiz?Bu tayin için gerekli belgeler var mı?Başvuru şekillerini anlatırsan seviniriz.

racer55, 11 yıl önce

merhaba arkadaşlar. engelli bir öğretmenim. 8 yıldır il dışı tayinlerinde ailemin bulunduğu yere geçemiyorum. bu düzenlemenin olduğunu öğrendim. murtaza yetiş bey'in başdanışmanını aradım. bana kendisi veya çocuğu engelli olan memurların bir defaya mahsus olmak üzere istedikleri yere tayin isteyip gidebileceğini belirtti. buna tüm kurumlar dahildir. milli eğitim, sağlık, iç işleri vs. sadece aspb memurlarına özgü değildir. forumda yazılan düşüncelerinizi okudum. başdanışman bana oran konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. bence % 40 ve üzeri yeterlidir. çünkü eskiden bu oran üzerinden işlemler gerçekleşiyordu. o % 50 oranı apsb çalışanlarına yönelik galiba. bu düzenleme taslak halindeymiş. haziran ayında meclis tatile girmeden yasalaşması bekleniyormuş. inş. meclisten geçer de biz de ailemizin yanına memleketimize geçeriz. şimdilik aktaracaklarım bunlar.

ktapdar
Aday Memur
26 Mayıs 2013 21:03

umarım bu yasadan yararlanırız en kısa sürede

racer55
Aday Memur
26 Mayıs 2013 21:22

murtaza beyin başdanışmanı bana mevcut raporumuzla işlemleri başlatabileceğimizi söylemişti. sonuçta engellilik durumumuzda değişiklik yoktur. kalıcı rahatsızlık olduğu için eski raporu da kullanabiliriz. kabul etmezlerse yenisi de alırız. ondan sonra tayin olayı bir dilekçeye bakıyor. ha bir de çalıştığınız kurumdan hizmet belgesi dökümünü dilekçeye ek1 yaparak iliştirdiniz mi kendimizi ailemizin yanında bulacağız inşallah. hele hayırlısıyla şu yasa çıksın da o gün bu konuları istişare ederiz. taslağın yasalaşması tahminime göre haziran ortalarını bulur.

Spor dostluktur, 11 yıl önce

Bu güzel bilgiyi bizlere aktardığın için Allah ne muradın varsa versin.O zaman bugünlerde yürürlüğe girecek.Mevcut raporumuzla işlemleri başlatabilecek miyiz?Bu tayin için gerekli belgeler var mı?Başvuru şekillerini anlatırsan seviniriz.

racer55
Aday Memur
26 Mayıs 2013 21:26

Spor dostluktur rica ederim kardeşim. allah senden de razı olsun. ben sadece bildiklerimi paylaştım. hakkımızda hayırlısı olsun.

racer55
Aday Memur
26 Mayıs 2013 21:48

Spor dostluktur hizmet belgesi dökümü istenmiyor galiba kusura bakma kurumlar arası geçişle karıştırdım. sadece dilekçe yazmamız yetiyor.

scelikkaya
Daire Başkanı
26 Mayıs 2013 23:58

sayın racer55 bizlere güzel haberler verdiğin için teşekkürler inş. asparagas bir haber değildir bu...... yasa çıktığında görevde bulunan tüm engelli, özürlü arkadaşlarımızı kapsaması çok önemli......birde dilekçe vermek ve verilen dilekçede çıkacak olan yasaya dayanarak dilekçe vermek yeterli olur. çünkü biz engellilerin tayin dilekçesi vereceğimiz personel birimlerinde özlük dosyalarımız bulunmakta ve özürlü olduğumuz kayıtlarda bulunmaktadır. kısacası sadece ve sadece dilekçe vermemiz yeterli olacaktır. İNŞALLAH % ORANINA BAKILMAKSIZIN TÜM ENGELLİ MEMURLARI KAPSAR.....

racer55, 11 yıl önce

murtaza beyin başdanışmanı bana mevcut raporumuzla işlemleri başlatabileceğimizi söylemişti. sonuçta engellilik durumumuzda değişiklik yoktur. kalıcı rahatsızlık olduğu için eski raporu da kullanabiliriz. kabul etmezlerse yenisi de alırız. ondan sonra tayin olayı bir dilekçeye bakıyor. ha bir de çalıştığınız kurumdan hizmet belgesi dökümünü dilekçeye ek1 yaparak iliştirdiniz mi kendimizi ailemizin yanında bulacağız inşallah. hele hayırlısıyla şu yasa çıksın da o gün bu konuları istişare ederiz. taslağın yasalaşması tahminime göre haziran ortalarını bulur.

racer55
Aday Memur
27 Mayıs 2013 00:37

ben de sizin gibi engelli bireyim. neden asparagas haberler verip de sizleri kandırayım ki!? ben bu düzenlemeyi yapıp da taslak haline getiren ve mecliste yasalaşması için başbakanlığa gönderen vekilin başdanışmanının telefonda bana aktardıklarını paylaştım. googleye murtaza yetiş yazıp facebook kısmına tıklayın. açılan linkte telefon numarası var. arayıp sorun. neyse tel. no'yu vereyim. tel no'su : 312 420 58 96 telefona önce sekreteri çıkar. siz direk engelli memurlara yapılacak tayinle ilgili yeni düzenlemeler hakkında bilgi almak istiyorum deyin ve danışmanına bağlanmak isteyin. sonra da konuyla ilgili merak ettiklerinizi sorun. öğrenin. yazdıklarımı bu şekilde öğrendim. habere ben de inanamadım önce. sonra baktım ki bizi de düşünenler varmış! düzenleme yasalaşırsa ona istinaden bir dilekçeyle tayinimiz çıkar.

scelikkaya, 11 yıl önce

sayın racer55 bizlere güzel haberler verdiğin için teşekkürler inş. asparagas bir haber değildir bu...... yasa çıktığında görevde bulunan tüm engelli, özürlü arkadaşlarımızı kapsaması çok önemli......birde dilekçe vermek ve verilen dilekçede çıkacak olan yasaya dayanarak dilekçe vermek yeterli olur. çünkü biz engellilerin tayin dilekçesi vereceğimiz personel birimlerinde özlük dosyalarımız bulunmakta ve özürlü olduğumuz kayıtlarda bulunmaktadır. kısacası sadece ve sadece dilekçe vermemiz yeterli olacaktır. İNŞALLAH % ORANINA BAKILMAKSIZIN TÜM ENGELLİ MEMURLARI KAPSAR.....

Osmannuriatt
Memur
27 Mayıs 2013 02:05

Bu güzel bir haber ve güzel bir uygulama inşallah cıkar.. Ama haziranda yasalaşması bekleniyor diye yazıyor haberlerde ya hazirana yetişmezse, ozaman araya meclis tatili girer bidahaki dönemede ne zaman yetişir bakalım. Bunun bir an önce hızlandırılması lazım.

knng
Kapalı
27 Mayıs 2013 08:49

bu tasarıyı düşünüp yasalaşması için uğraşanlardan Allah razı olsun.. inşallah bir an önce çıkar

scelikkaya
Daire Başkanı
27 Mayıs 2013 09:11

sayın racer55 kusura bakma ben bu sitede 6-7 yıldır yazarım. burada kişilerce yazılan haberlerin %90'ı hep fos çıktı. beni anlaman lazım...... ancak ilk defa sen haberin kaynağını ayrıntılı olarak verdin..... teşekkürler .........

besyo80
Şef
27 Mayıs 2013 10:23

aday memurlara da tayin hakkı verilecek mi? 8 aylık aday memurum....tkhk nda çalışıyorum....

MEMUR0647
Aday Memur
27 Mayıs 2013 10:42

arkadaşlar yalnız %50 ağır engelli ibaresi var onun haricinde ağır olmayan %80 ve üzeri engellilerin tayini yapılacak deniyor!!

fatoş-26
Kapalı
27 Mayıs 2013 10:46

aday memurlarıda kapsar mı bu haber

scelikkaya
Daire Başkanı
27 Mayıs 2013 10:53

%50 %50 hep bundan bahsediliyor...... tamam anladık aile ve sosyal politikalar bakanlığında böyle olabilir.... önemli olan şu anki yasalaşacak tasarıda %50 ibaresinin olup olmamasıdır..........varsa kesin eminseniz ...... bir lafımız yok...... o zaman zaten adalet sağlanmamış olur.......

27 Mayıs 2013 12:36

ya arkadaşlar ağır özürlülerin zaten tayin hakkı var ben öyle biliyorum

Toplam 6189 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi