Editörler : cihan27E.Kayı Han
03 Ağustos 2006 10:26

MEMUR SENDİKALARININ YÖNETİCİLERİNİN ALDIĞI MAAŞI MERAK EDENLER BUYURUN OKUYUN...

KESK'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası

(BES) Genel Merkezi bir ilke imza atarak

sendikanın gelir ve giderleriyle

Genel Merkez Yöneticilerinin Maaşlarını

internet sitesinde ana sayfadan

(www.bes.org.tr) yayınladı.

Umarım bu açık, şeffaf ve denetlenebilir yaklaşım

Türkiye'deki tüm sendikalara da örnek olur.

Artık tüm sendikaların aynı demokratik ve katılımcı anlayışı sergilemeleri için harekete geçmek ve baskı yapmak gerekir diye düşünüyor,bu olumlu ve yürekli yaklaşımı nedeniyle BES'i kutluyorum...

Özgür Deniz
Başbakan Müsteşarı
24 Ekim 2006 01:39

Merhaba Sayın Osman Biçer.

Sendikal mücadeleye yönelik sınıfsal karşıtlıktan ve gerici şovenizmden gelen husumetle, sendikal mücadeleye ve hatta insanca yaşam mücadelesinin düşüncesine bile tahhamülsüzlükten kaynaklı pervasızca saldırılara, asılsız itham ve karalama kampanyalarına karşı, iyi bir cevap niteliğindeki bu başlık için sizi kutluyorum.

Bu aynı zamanda gerçek ile yalanın ayracı, sendikal mücadele de şeffaf ve demokratik katılımcılığın göstergesi.

Evet Sendika yöneticilerimizin aynı zamanda 657 ye tabi birer kamu emekçisi olarak aldıkları ücretler.

http://www.bes.org.tr/files/20060802111023.xls

Prof.HakanMeTe
Kapalı
25 Ekim 2006 02:34

sendikacı maaşları fazlaymış mış mış geyiği var ya...bak bunu bence de iyi yapmışsın...

eline sağlık osman amca...

02 Kasım 2006 01:21

yani sade bir memur maaşı. doğrusu bravo.

04 Kasım 2006 15:13

:)))))

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası,

Merkez YÖnetim Kurulu,

İl Yönetim Kurulu

İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin hiçbiri sendikadaki görevlerinden ötürü hiçbir ücret almamaktadır.

benan-01
Aday Memur
19 Kasım 2006 22:17

ben ses hatay şube yönetimindeyim sendikamdaki görevimden dolayı herhangibir ücret almıyorum.aksine örgütlenme çalışmalarında yönetim olarak kendimiz cepten harcama yapıyoruz.genel merkez yönetimimiz de çalıştıkları kurumdaki maaşları ne ise onu almaktadırlar.

davut yücal
Müsteşar
09 Şubat 2007 10:52

değerli arkadaşlar bende çok merak ediyoum hep keske çamur atıyorlaracaba diğer sendikalar ne iş yapıyor,ne işlerle meşgul oluyorlar,kaç para maaş alıyorlar bende bunu merak ediyorum birisi açıklasın ama yalan söylemeden eğer yalan söylüyorsa birgün bilgisayarın başında masanın üzerinde donar taş gibi olur inşallah yalan söylemez.

ERBİL KARAKOÇ
Kapalı
09 Şubat 2007 16:27

BES yöneticilerinin aldığı sendikal maaş bodrolarını yayınladı diğer sendika genel merkezlerinin yönetim kurulu üyeleri neyi bekliyor

Özgür Deniz
Başbakan Müsteşarı
16 Mart 2007 14:31

Kamuda örgütlü sendika yöneticilerinin aylık gelirlerini gösteren tabloları tüm üyelerle ve kamuoyu ile paylaşmaları sendikal mücadele etiği açısından faydalı olacaktır kanaatindeyim.

Bu uygulama sendikal mücadelenin geleceği ve kamuoyundaki itibarı bakımından, ayrıca katılımcı demokrasiyi pratiğe uygulama, şeffaf ve denetlenebilir olma açısından gerek şarttır.

sehit_abisi
Aday Memur
16 Mart 2007 17:45

ben hepinize inanıyorum memur dan kesilen %08 lik paralar nere gidiyor diye hep düşünürüm...

Bak bir haber bir sendika için cevap veriyor.

Yüzlerce öğretmen PKK?lı teröristler tarafından şehit edilirken KESK?e bağlı Eğitim-Sen, bebek katili Apo?nun propagandası için 150 milyar liralık ilan verdi

Öğretmen, memur ve işçilerden kesilen paralarla kurulan KESK?e bağlı sendikaların bölücü terör örgütü elebaşısı Öcalan?ın propagandası için çeşitli gazetelere 150 milyar liralık ilan vermesi şok etkisi yarattı. Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı, öğretmenlerin hakkını aramak üzere toplu görüşme yetkisini elinde bulunduran Eğitim-Sen?in Öcalan üzerindeki yaptırımların kaldırılması ve İmralı cezaevinin kapatılması, aksi taktirde huzur ortamının yeniden bozulacağına yönelik tehditlerle dolu ilanlar verdiğini açıkladı.

Doğu?da PKK?nın terör eylemleriyle yüzlerce öğretmenin şehit olduğunu ve acıların daha dinmediğini anlatan Bağımsız Eğitimciler Sendikası Başkanı Avcı Star?a yaptığı açıklamada, ?Öcalan?ı kurtarmak kimsenin, hele bir öğretmenin görevi olmamalı. Bu adamın ellerinde yüzlerce öğretmenin kanı daha silinmedi. Bir de verdikleri ilanlarda ?Öcalan?ın durumunda iyileştirme yapılmadığı taktirde kanlı, şehitli, eziyetli günlere döneriz? deniliyor. Bu ilanlar öğretmenlerin bağlı olduğu bir sendika tarafından veriliyor ancak üye öğretmenlerin bundan haberi dahi yok? diye konuştu.

Bu tamam KESK i anladık...

Diğerleri ne yapıyorlar...

denizkast
Memur
16 Mart 2007 17:56

hocam memurlar.net te çıkmıştı bu haber...

Şehit_abisi sizin sendikada paralar ne oluyor.

Böyle ilan vermediğinize inanıyorum.. ama ne yapıyorsunuz.

sevgili serce
Aday Memur
16 Mart 2007 18:05

eğitim-iş üyesi abimiz onlarda 150bin ytl daha birikmemiştir.

Örgütlenmek için baya iyi para gerekli zaten..

Sevgili denizkast

davut yücal
Müsteşar
21 Mart 2007 09:02

yukarıda yusufdadaloğlu T.E.Ç.SEN.il yöneticilri hiç biri maaş almıyor diyorsunuz

Bes genel merkezi dışında Bes'in il yöneticilerininde hiç biri almıyor siz neyi kast ederek konuşup neyin reklamını yapıyorsunuz sayın Yusufdadaloğlu.

mami55
Genel Müdür
21 Mart 2007 17:27

Sayın Davut YÜCAL;

TEÇ SEN Yönetim kurulu üyeleri şu an sendikamızda profesyonel sendikacılığa henüz geçmediği için sadece haftada 1 gün izin kullanmakta ve iş yerlerinden aldııkları maaş dışında hiç bir ücret almamaktadırlar.

Sendika genel merkez yöneticileri eğer yazılı talepte bulunursalar aylıksız izne ayrılır ve emekli kesenekleri ve maaaşları sendika genel merkezi tarafından ödenir. Maaşlarını genel kurulda genel kurul üyeleri belirlerler.

Yusuf dadaloğlu arkadaşımızın verdiği bilgi bu yönde olup hiç bir reklam amacı taşımamaktadır.

Bilgilerinize arz olunur...

sinan037
Müsteşar Yardımcısı
21 Mart 2007 22:15

Ben kastamonu TEÇ-SEN yönetimindeyim .

Üye yapmaya gittiğimizde memur arkadaşlar parayı aramızda topluyoruz ve öyle çalışıyoruz .

İNANIN PARAYI CEPTEN ÖDEDİĞİNİZDE SENDİKAL FAAİYETİN TADINA VARIYORSUNUZ ÇÜNKÜ EKMEK İÇİN AŞ İÇİN FEDAKARLIK YAPIYoRSUNUZ.

İŞCİ OLSUN MEMUR OLSUN ZATEN ŞİMDİYE KADAR ASTRONOMİK RAKAMLAR ALAN BAŞKANLARA HAKKINI HELAL ETTİĞİ GÖRÜLMEMİŞTİR.

BAYX66
Şube Müdürü
21 Mart 2007 22:26

eğitim birsen genel merkez yönetim kurulu üyesi 5 milyar alıyor diyorlar doğru mu acaba.

davut yücal
Müsteşar
22 Mart 2007 09:04

hükümet gidene kadar neki alır yanına kar kalır yoksa hükümet gidince o 5 ide bulamaz

nutu71
Memur
22 Mart 2007 15:53

syn BAYX66

Sendikalar bir ilde 1000 sayısının üzerinde üye sahibi olurlarsa profesyonel sendikacı bulundurma hakkına sahiptirler. Yani ücretsiz izinli sayılıp, maaşı sendika tarafından verilir. Bu şekilde benim bildiğim, yalnız Türk Eğitim Sen il başkanları para alıyor. Eğitim-Bir-Sen il başkanları aynı zamanda okullarında derslerine de giriyorlar. Yani başka sendikalarda olduğu gibi öyle milyarlarca liralık maaş olayı yok....

davut yücal
Müsteşar
22 Mart 2007 16:33

EĞİTİM BİRSENLİLER SEÇİM HAZIRLIĞINDADIR ŞU ANDA İKTİDARDA OLAN SİYASİLERLE BİRLİKTEDİR ONLARIN MEMUR HAKLARINI KORUYACAĞINI SANNETMİYORUM KORUSALAR EĞER BİR KERECİK OLSUN ÇIKAN YASALARA KARŞI DURURLAR SAYGILARIMLA

BAYX66
Şube Müdürü
25 Mart 2007 01:27

syn nutu

il başkanlarından bahsetmiyorum, genel merkez yöneticilerinden söz ediyorum.

davut yücal
Müsteşar
25 Mart 2007 15:49

onlar cep telefonları konturlarınıda sendikadan kullanıyorlar sen maaşı soruyorsun maaşı sormana gerek yok açıklamazlar sana açıklamak zorunda değiller

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi