Editörler : "eskiyara"Pangaea
09 Ocak 2017 01:17

Açık lise görevi

Bugün açık lise sınavında gözetmendim. ilk defa görev aldım. poşedi açarken kenardan yırtıldı. teslim ederken tutanak tutuldu işte. sonra bantladık teslim ettik. bir de cevap kağıdının en alt kısmındaki salon başkanı ve gözetmen kısmındaki isim soyisim ve imza bölümünü doldurmadık. sadece gelmeyenlerinkini doldurulacak diye düşündük ama sanırım her öğrencininki dolacakmış. soruşturma yer miyiz acaba? ne gibi sonuçlar çıkabilir? bir daha kesinlikle almayacağım sınav görevi.çok riskli bence .teşekkürler.

doxxa
Memur
09 Ocak 2017 07:50

Bu devirde hala sınav poşetini doğru bir şekilde kapatamayanlara sınav sonrasında soruşturma açılıyor. Kura çekilmeden öncede sınav komisyon başkanı tarafından sınav kuralları anlatılıp komisyon toplantı Tutanağı ile imzalanıyor. Bu tutanakta sizin de imzanız var. Komisyon ben kuralları anlattım. Bu kiliminde imzası burada. Dinledi. Ama uygulamamış diyecektir. Kısacası tüm sorumluluk Başkan ve gözcüde. Soruşturma peşinizden gelecektir. Muhtemelen de sınav cezası alacaksınız.

englishteacher8585
Aday Memur
09 Ocak 2017 15:42

iyi de ben gözetmendim. hiçbir şey anlatılmadı bana. başkanlara anlatıldı. niye ben sorumluyum?

englishteacher8585
Aday Memur
09 Ocak 2017 15:44

ayrıca çok büyük konuşma. insanlık hali. anlık olan bir şey. kaza geliyorum demeyebilir.

D.luffy
Genel Müdür
09 Ocak 2017 17:26

Hocam hakkınızda hayırlısı olsun ama bana göre büyük hata bunlar, bantlama işine de artık eskisi gibi müsamahalı bakmıyorlar ama onun yanında özellikle imza atmamanız "ben bu cevap kağıdını kontrol etmedim" anlamına geliyor bu da doğal olarak kimin imzası yoksa onun görevini yapmadığı anlamına geliyor.

1 yıl sınavlarde görev verilmeme cezası gelebilir.

Bu tip sınavlarda en önemli şey biz sınav görevlilerinin hatası ile başka bir kişinin hayatında bir olumsuzluk olmasıdır.

Bulunduğum ilde bir öğrenci girmesi gereken salonda değilde yan salonda sınava girmiş, işin garip tarafı yerine oturduğu kişi de gelmemiş ve bu kişi başkasına ait olan cevap kağıdını dolduruyor, ne görevliler fark ediyor ne de kendisi, ve teslim ederken imza atacağı sırada ancak fark ediliyor, tekrar asıl salonuna gönderiliyor, tutanak tutuluyor derken işler karışıp gidiyor.Büyük ihtimal de oradaki görevliler de aynı cezayı alacak öğrencinin kendi sınavı da geçersiz sayılacak.

englishteacher8585, 7 yıl önce

iyi de ben gözetmendim. hiçbir şey anlatılmadı bana. başkanlara anlatıldı. niye ben sorumluyum?

doxxa
Memur
09 Ocak 2017 18:09

Size her şey anlatıldı. Başkanlar gözetmenlerden ayrı bir toplantı yapılmıyor. (Burası ÖSYM değil) kura çekiminden önceki söylenenlerden bahsediliyorum.

abyyilmaz
Aday Memur
09 Ocak 2017 21:01

1 YIL CEZA ALIRSINIZ BU KESİN müdürünüze de uyarma cezası verelim mi diye teklif edilir. müdürün ok derse cezada alırsın

englishteacher8585
Aday Memur
10 Ocak 2017 00:05

hocam ama ortada net olmayan bir durum var. sınava girmeyenlerininki imzalanacak gibi duruyor çünkü. yan yana iki bölüm. burada açık olmayan bir durum var tekrar söylüyorum.

D.luffy, 7 yıl önce

Hocam hakkınızda hayırlısı olsun ama bana göre büyük hata bunlar, bantlama işine de artık eskisi gibi müsamahalı bakmıyorlar ama onun yanında özellikle imza atmamanız "ben bu cevap kağıdını kontrol etmedim" anlamına geliyor bu da doğal olarak kimin imzası yoksa onun görevini yapmadığı anlamına geliyor.

1 yıl sınavlarde görev verilmeme cezası gelebilir.

Bu tip sınavlarda en önemli şey biz sınav görevlilerinin hatası ile başka bir kişinin hayatında bir olumsuzluk olmasıdır.

Bulunduğum ilde bir öğrenci girmesi gereken salonda değilde yan salonda sınava girmiş, işin garip tarafı yerine oturduğu kişi de gelmemiş ve bu kişi başkasına ait olan cevap kağıdını dolduruyor, ne görevliler fark ediyor ne de kendisi, ve teslim ederken imza atacağı sırada ancak fark ediliyor, tekrar asıl salonuna gönderiliyor, tutanak tutuluyor derken işler karışıp gidiyor.Büyük ihtimal de oradaki görevliler de aynı cezayı alacak öğrencinin kendi sınavı da geçersiz sayılacak.

LaSTeR
Şef
10 Ocak 2017 00:05

Abi eğer tutanak vs tutmadıysanız kimse farketmez bile.. Ne zannediyorsunuz MEB'in yaptığı sınavları?? Allahaşkına orda cvp kağıtlarını optik okuyucuya sevkeden görevli siz olsanız fark edermisiniZ aday imzalamış mı diye? O yüzden çok panik olmayın hiç bir problem çikmaz..

englishteacher8585
Aday Memur
10 Ocak 2017 00:07

heralde yanımda falandınız siz. nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz anlamak çok güç.

doxxa, 7 yıl önce
Size her şey anlatıldı. Başkanlar gözetmenlerden ayrı bir toplantı yapılmıyor. (Burası ÖSYM değil) kura çekiminden önceki söylenenlerden bahsediliyorum.

englishteacher8585
Aday Memur
10 Ocak 2017 00:08

hocam tuttuk tutanak çünkü poşet yırtıldı kenardan. ben de sanmıyorum bir şey çıkacağını ama merak ettim işte.

LaSTeR, 7 yıl önce
Abi eğer tutanak vs tutmadıysanız kimse farketmez bile.. Ne zannediyorsunuz MEB'in yaptığı sınavları?? Allahaşkına orda cvp kağıtlarını optik okuyucuya sevkeden görevli siz olsanız fark edermisiniZ aday imzalamış mı diye? O yüzden çok panik olmayın hiç bir problem çikmaz..

englishteacher8585
Aday Memur
10 Ocak 2017 00:25

bir de uyarı cezası alırsam ne gibi sonuçları olur? maaş ve yükselmeye falan etkisi olur mu?

memurx
Aday Memur
10 Ocak 2017 15:29

gözetmen de olsan başkan da sınavda olabilecek her durumdan hepiniz sorumlusunuz.

englishteacher8585
Aday Memur
10 Ocak 2017 21:06

güncel

bersan_42
Şef
10 Ocak 2017 21:54

cezası kınama ve 1 yıl sınav görevi verilmemesi.

D.luffy
Genel Müdür
10 Ocak 2017 22:06

Hocam net olmayan nedir ben anlayamadım sizi.

Bir kere o görev size zorla verilmedi yani siz "ben bu işi yapabilirim" diyerek kendiniz göreve talip oldunuz hata olur tabii ki insanlık hali ben de hata yapmaktan çok korkarım ama sınava gitmeden önce 50 kişiye sordum ayrıca sınavda yapılması gerekenleri de netten indirdim inan 5 - 6 kere okudum.

Yani burada "ben bilmiyordum, bana kimse bir şey demedi "ile açıklama yapamazsınız, öyle bile olsa görevini yapmayan herkes ayrı ayrı ceza alır, Devlette sistem böyledir benim bildiğim, yani sanmam ama eğer ispatlarsanız o müdür de belki ceza alır ama onunki ile sizin imzasız göndermeniz arasında çok fark var.

Geçmiş olsun umarım ceza almazsınız ama daha da önemlisi umarım öğrencilerin hak kaybı olmaz.

Ceza olarak da üstteki arkadaşın dediği ceza olabilir meslekten atacak değiller ya.

hayırlı akşamlar.

güncel

englishteacher8585
Aday Memur
10 Ocak 2017 22:34

öğrencinin sınavı geçersiz olursa ne olur?

D.luffy, 7 yıl önce

Hocam net olmayan nedir ben anlayamadım sizi.

Bir kere o görev size zorla verilmedi yani siz "ben bu işi yapabilirim" diyerek kendiniz göreve talip oldunuz hata olur tabii ki insanlık hali ben de hata yapmaktan çok korkarım ama sınava gitmeden önce 50 kişiye sordum ayrıca sınavda yapılması gerekenleri de netten indirdim inan 5 - 6 kere okudum.

Yani burada "ben bilmiyordum, bana kimse bir şey demedi "ile açıklama yapamazsınız, öyle bile olsa görevini yapmayan herkes ayrı ayrı ceza alır, Devlette sistem böyledir benim bildiğim, yani sanmam ama eğer ispatlarsanız o müdür de belki ceza alır ama onunki ile sizin imzasız göndermeniz arasında çok fark var.

Geçmiş olsun umarım ceza almazsınız ama daha da önemlisi umarım öğrencilerin hak kaybı olmaz.

Ceza olarak da üstteki arkadaşın dediği ceza olabilir meslekten atacak değiller ya.

hayırlı akşamlar.

Husam husam
Aday Memur
11 Ocak 2017 18:11

Güncel

Husam husam
Aday Memur
11 Ocak 2017 18:15

Arkadaşlar açık lise sınavında herhangi bir ceza aldığımız takdirde meb bunu kaç gün içerisinde tebliğ etmek zorunda? Yani ne zaman içimiz rahat olacak demek ki bir ceza yoktur diyebilecegiz ?

D.luffy
Genel Müdür
11 Ocak 2017 18:43

Size ne olur bilemem de adamların en az 3 ayına mal olur, sırf birinin hatası yüzünden 3 ay daha a...

öğrencinin sınavı geçersiz olursa ne olur?

englishteacher8585
Aday Memur
11 Ocak 2017 19:59

tazminat davası açabilirler mi?

D.luffy, 7 yıl önce

Size ne olur bilemem de adamların en az 3 ayına mal olur, sırf birinin hatası yüzünden 3 ay daha a...

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi