Editörler : supporters.
«285286287288289290291292293294295296»

Ahmedim Ahmedim
Yasaklı
23 Mayıs 2019 11:19

yengenin furduğu yede gül bite olm

mendebur hemşire vurdu

aşama gine ilazım dediseg hemen yanış annama 7 dene iyne va o bagımdan

AlpBörü, 5 yıl önce

yenge mi vurdu hacı ahmetcim iğneyi :)

AlpBörü
Kapalı
23 Mayıs 2019 11:22

haa üle miii vah vah elleri dert görmesin o hemşirenin .. öküz yıkan ığnesinden vuraymış o eski böyyük iğnelerden iyi olacamış ama olsun bu da kafi :)

ne yanlış anlayacam ya lazımsa lazımdır ala ala :D

Ahmedim Ahmedim, 5 yıl önce

yengenin furduğu yede gül bite olm

mendebur hemşire vurdu

aşama gine ilazım dediseg hemen yanış annama 7 dene iyne va o bagımdan

CAF CAF.
Şef
23 Mayıs 2019 11:35

Günler geçmiş. Bizim güzeller güzeli kızımız yıllar boyu şarabın yıllanması misali yıllanmış. O gün haricinde kimse onun engeli ile dalga geçmemiş. Hayatını mutlu mesut devam ettirmiş. Mutluymuş da. Fakat bizim halk bir gün o yüce ihtişamlı padişahı tahtından indirip yerine ona benzeyen başka bir padişah seçmiş.

Masal bu ya iki kadın hayatları boyunca sürekli karşılaşmış.

Halk ne mi yapıyormuş? .))) Halk tabiiki "padişah öldü, yaşasın yeni padişah" demiş ve eski padişahın kızının suratına tükürmüş. Fakat engel mevzusu yüzünden değil, Arpa bayramında eksik dağıtılan 3 arpa yüzünden. Bizim engelli kızmız ise herksten çok arpa üretmiş, fazla arpalarını ihitiyacı olanlar ile paylaşmış, onlara nasıl daha çok arpa üretebileceklerini öğretmiş, sevilmiş, her arpa bayramında halk ile birlikte delice coşarak eğlenmiş. Hayatındaki gülümsemesi sadece bir gün eksik geçmiş. çünkü ağladığı gün sabahlamış ve ertesi gün güneşi göremeyerek hayatından bir gün eksilmiş.

"yıldızları kaybettim diye tüm gece ağlarsanız, güneşi de göremezsiniz"

Eski padişahın kızını ise gizli gizli ağlarken gören çok olmuş. ağlarken söylediği sözler ise hep aynıymış. "o arpalar bizim hakkımızdı"

-Masal burada bitmemiş, hipotalamus ile devam edecek, şimdi evvel zaman içinde geçen bir masalda hipotalamusun ne işi var demeyin. Hipotalamus ilk insandan beri var ve aşağıdaki görselde göründüğü gibi (kırmızı ile belirginleştirilmiş) arpadan hallice bir organ.-

He birde, bu saatte masalın ne işi var demeyin, masallar uyutulmak için uydurulmuş hikayeler değildir.

Sanatın saati yoktur.

"to be continued"

AlpBörü
Kapalı
23 Mayıs 2019 11:41

senin zekana hayranım ya.. valla süpersin. emeğinede sağlık.. sevdim sayende masalları

CAF CAF., 5 yıl önce

Günler geçmiş. Bizim güzeller güzeli kızımız yıllar boyu şarabın yıllanması misali yıllanmış. O gün haricinde kimse onun engeli ile dalga geçmemiş. Hayatını mutlu mesut devam ettirmiş. Mutluymuş da. Fakat bizim halk bir gün o yüce ihtişamlı padişahı tahtından indirip yerine ona benzeyen başka bir padişah seçmiş.

Halk ne mi yapıyormuş? .))) Halk tabiiki "padişah öldü, yaşasın yeni padişah" demiş ve eski padişahın kızının suratına tükürmüş. Fakat engel mevzusu yüzünden değil, Arpa bayramında eksik dağıtılan 3 arpa yüzünden. Bizim engelli kızmız ise herksten çok arpa üretmiş, fazla arpalarını ihitiyacı olanlar ile paylaşmış, onlara nasıl daha çok arpa üretebileceklerini öğretmiş, sevilmiş, her arpa bayramında halk ile birlikte delice coşarak eğlenmiş. Hayatındaki gülümsemesi sadece bir gün eksik geçmiş. çünkü ağladığı gün sabahlamış ve ertesi gün güneşi göremeyerek hayatından bir gün eksilmiş.

Eski padişahın kızını ise gizli gizli ağlarken gören çok olmuş. ağlarken söylediği sözler ise hep aynıymış. "o arpalar bizim hakkımızdı"

-Masal burada bitmemiş, hipotalamus ile devam edecek, şimdi evvel zaman içinde geçen bir masalda hipotalamusun ne işi var demeyin. Hipotalamus ilk insandan beri var ve aşağıdaki görselde göründüğü gibi (kırmızı ile belirginleştirilmiş) arpadan hallice bir organ.-

He birde, bu saatte masalın ne işi var demeyin, masallar uyutulmak için uydurulmuş hikayeler değildir.

Sanatın saati yoktur.

"to be continued"

CAF CAF.
Şef
23 Mayıs 2019 11:46

eyvallah alp, bu gün biraz ilham doluyum sanırım.) Yoğun iş arasında yazasım geldi, ilham denen şey çok uçucu, hemen kaçıveriyor.) Yazdın, yazıdn yani uçmadan.

. Şuan "Yazmak" ile ilgili bir başka bir entry giriyorum sözlüğe. ilgini çeker diye düşünüyorum.

AlpBörü, 5 yıl önce

senin zekana hayranım ya.. valla süpersin. emeğinede sağlık.. sevdim sayende masalları

Della
Yasaklı
23 Mayıs 2019 11:57

Emeğine sağlık caf
CAF CAF., 5 yıl önce

Sanatın saati yoktur.

"to be continued"

CAF CAF.
Şef
23 Mayıs 2019 12:29

Teşekkürler Bella.

Şarkı yok mu şarkı? Evdeyim, çamaşır bulaşık halleri, anla .p

Pozitif bir fark, iyi giderdi .)

Della, 5 yıl önce
Emeğine sağlık caf

Della
Yasaklı
23 Mayıs 2019 12:41

Olmaz mı hiç :)

Kolay gelsin

https://youtu.be/q5uMOOQ6MV0

ŞİZOFREN43.5
Şube Müdürü
23 Mayıs 2019 12:45

Napiyonussss deliler :))

Della
Yasaklı
23 Mayıs 2019 12:49

Ayyyh diyene bak :)
ŞİZOFREN43.5, 5 yıl önce

Napiyonussss deliler :))

CAF CAF.
Şef
23 Mayıs 2019 12:52

Harikasın demiş miydim .)

Elimdeki ütünün tüm sıkıcılığı gitti yeminle .p .)))

Della, 5 yıl önce

Olmaz mı hiç :)

Kolay gelsin

https://youtu.be/q5uMOOQ6MV0

Kerem-Cem.80
Yasaklı
23 Mayıs 2019 12:57

Yağcılarda inecek var kaptaan (:

CAF CAF.
Şef
23 Mayıs 2019 13:06

Aha! Kerem uçaktan inmeye karar verdi sonunda .)))

Kerem-Cem.80, 5 yıl önce

Yağcılarda inecek var kaptaan (:

Della
Yasaklı
23 Mayıs 2019 13:10

Çok mu çok kıskanılıyoruz ne :p keyifli dinlemeler
CAF CAF., 5 yıl önce

Harikasın demiş miydim .)

Elimdeki ütünün tüm sıkıcılığı gitti yeminle .p .)))

AlpBörü
Kapalı
23 Mayıs 2019 13:18

yazdığını okudum.. bir solukta evet ilğimi çekti ve ışığı aldım.

CAF CAF., 5 yıl önce

eyvallah alp, bu gün biraz ilham doluyum sanırım.) Yoğun iş arasında yazasım geldi, ilham denen şey çok uçucu, hemen kaçıveriyor.) Yazdın, yazıdn yani uçmadan.

. Şuan "Yazmak" ile ilgili bir başka bir entry giriyorum sözlüğe. ilgini çeker diye düşünüyorum.

Della
Yasaklı
23 Mayıs 2019 17:07

Nerdesiniz eyyyy cemaat :p

CAF CAF.
Şef
23 Mayıs 2019 17:39

Hipotalamusumu besliyorum.)))

Della, 5 yıl önce
Nerdesiniz eyyyy cemaat :p

Della
Yasaklı
23 Mayıs 2019 17:41

Caf gözümün önünden krokanlı pasta geçmesine neden olan o zalım hipotalamus mu? :)

CAF CAF.
Şef
23 Mayıs 2019 17:44

Aynen öyle.)

Ne geliyorsa başımıza o bücürük yüzünden geliyor ya.) El mi yaman, bey mi yaman göreceğiz.)))

Della, 5 yıl önce
Caf gözümün önünden krokanlı pasta geçmesine neden olan o zalım hipotalamus mu? :)

Della
Yasaklı
23 Mayıs 2019 17:47

Zalım :) bücürük ismi bayağı yakıştı ama ona
CAF CAF., 5 yıl önce

Aynen öyle.)

Ne geliyorsa başımıza o bücürük yüzünden geliyor ya.) El mi yaman, bey mi yaman göreceğiz.)))

Toplam 11177 mesaj
«285286287288289290291292293294295296»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi