Editörler : crops35
28 Temmuz 2015 21:20

Bipolar bozukluk ile d dilimi rapor askerlik yaparmi

Merhabalar bipolar bozukluk teshisiyle d dilimi rapor verilerek gih sinifina aktarildim. 10 yiljmi dildurmadigim icin askerlik durumu ortaya cikmis oldu askerlik yaparmiyim yoksa curukmu verilir bilgisi olan varmi acaba

sorunlu34
Aday Memur
09 Ağustos 2015 14:17

asker hastanae karar verir oraya sor ama yaparsın ne adamlar askere alıyırlar

son şampiyon
Aday Memur
11 Ağustos 2015 14:45

Kardeş, D dilimini bilmem ama bir arkadaşımı BİPOLAR BOZUKLUK teşhisiyle 3 sene askere

almadılar ve ertesi yıla terk kararı verdiler ( kullandığı ilaçları bırakabilir diye )...

Ancak 3.yılın sonunda arkadaşıma sağlam raporu verildi ( Haydarpaşa GATA Hastanesinden ).

Çünkü arkadaşım kısa dönemdi ve sadece akşam anti-deprasan almadan yatamıyordu. Yani tek şikayeti gece uyuyamamaktı. Dolayısıyla bu ikisi birleşince sağlam raporu verildi.

Arkadaşımın bana bahsettiğine göre her sene BİES ve ROSROCH adlı ( isimlerini yanlış yazmış olabilirim fakat buna benzeyen kelimelerdi ) KİŞİLİK TEST ENVANTERLERİ'ni uygulamışlar ve psikolog kontrolüne sunmuşlardır. Arkadaşım bu test envanterlerinden akıl ve ruh sağlığı yerindedir kararı çıkmıştır.

Tabi kısa dönem asker olduğu için de sağlam raporu vermişlerdir ( O zaman uzun dönem askerlik 15 ay idi ).

Arkadaşım askere 29 yaşında Aralık 2011'de gidip, Mayıs 2012'de tezkere almıştır. Bana anlattığına göre askerde de önemli bir sıkıntı yaşamamış ve başarıyla askerliğini tamamlamıştır.

Bir de arkadaşıma askerlik yapmak istiyor musun ? diye sormuşlar, o da evet cevabını vermiş.

Yani uzun lafın kısası; eğer hem kısa dönem, hem askerlik yapmak istiyorsan, hem de testlerin olumlu çıkıyorsa muhtemelen asker hastaneleri sağlam raporu veriyorlar.

Ancak sana da başta çürük ya da sağlam raporu vermeyip "ERTESİ YILA TERK" kararı vermeleri muhtemeldir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir... Hakkında hayırlısı olsun...

kamkagin
Aday Memur
14 Ağustos 2015 10:06

Cok tesekkur ederim baya aydinlatici oldu

kage44
Aday Memur
02 Aralık 2018 16:50

bipolar bozukluk askeri memur için bir engelmi? bilginiz var mı?

awerts
Kapalı
07 Aralık 2018 19:04

Merhaba bende bipolarım.Askerlikten bu hastalık yüzünden muaf oldum.Ama üzülmüyorum. Ekpss ye girerek memur oldum.Ayrıca % 40 engelli raporum var bu bana bazı ayrıcalıklar veriliyor. Engel durumun ve çalışma hevesin seni etkilemezse kpss ye de başvurabilirsiniz. HAYAT HERŞEYE RAĞMEN YAŞAMAYA DEĞER.UMUT ETMEYE DEVAM ET VE ASLA VAZGEÇME.TEŞEKKÜRLER. SERZAF...;)

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi