Editörler : "eskiyara"Pangaea
26 Eylül 2020 12:49

MEB Tarafından Cevap Verilmesi Gereken Sorular

- Bir sınıf öğretmeni günde en fazla 4 saat mi ders verecek..

-Sınıf öğretmeni haftasonu da ders verebilecek mi..(ebada görünse de haftasonuna ders koymayın diye bir söylenti var)

-Sınıf öğretmeni günde 4 saatten haftada enfazla 24 saat ders verebilir. Peki ekdersi 24 saate göre mi hesaplayacağız.

-Sınıf öğretmeni normalde ingilizce ve din derslerine girmese de ekdersi alıyordu. Şimdi de alacak mı..

-Sınıf öğretmeni sınıf defterini imzalayacak mı..

-Eba dışındaki platformlarda ders yapılırsa ekdersini alacak mı.. alırsa belgelendirmesi nasıl olacak..

-Özel eğitim öğretmeni öğrencisinin durumundan dolayı dersi nasıl işleyecek..İşleyemezse ödevlendirme watsapp v.s ile ders işlerse ekders alacak mı..

furkangs
Yasaklı
26 Eylül 2020 13:30

Eba dışı ekders saçma olur. Nasıl bileceksin adamın yalandan doldurmadigini

ns5506
Memur
26 Eylül 2020 13:47

Hocam zoom a da ekdersini alacaksın. Zoomdan görüntü alabilirsin, yahut veli ile konuşur imza attırırsın. Bunlar sana kalmış. Ben de özel eğitimciyim. Canlı derse katılan üç öğrencim var. Örgm nin gönderdiği bi yazı var aratırsan bulursun. Özel eğitim için istersen bireysel de ders anlatabiliyorsun ki zaten seviyeler çok farklı. Sadece türkçe dersi için bile 7 farklı seviye grubum var. Her gün bir matematik bir türkçe versem zaten 6 dersim doluyo günlük. (Her öğrenci için) Haftalık ders programına göre zoomdan oluştur canlı derslerini. O şekilde anlat.
28 Eylül 2020 01:09

Ortaokulu katarsak bu listeye 20 madde daha eklenir.. Bugün 28 Eylül md yard.yım ek ders yapmam lazım ne ben ne ilçe ne il mem hiçbir şey bilmiyoruz..

düşersemyanarım
Aday Memur
28 Eylül 2020 08:10

Süreç gerçekten çok amatör yürütülüyor.

metinbinmetin
Kapalı
28 Eylül 2020 19:23

Öğretmenin beyanı esas olacaktır.

furkangs, 4 yıl önce
Eba dışı ekders saçma olur. Nasıl bileceksin adamın yalandan doldurmadigini

metinbinmetin
Kapalı
28 Eylül 2020 19:27

Günlük en az 2 saatim hafta sonu dahil whatsapp gruplarında geciyor.

Her canlı derse 1 saat kadar hazırlık yapıyorum.

Bilgisayarı canlı derslere hazırlamak için bir yıllık ek dersini vereni gördüm ve yüksek internet faturaları ödemeye başladık. Normalde bunlara gerek yoktu.

Öğretmeni küstürmemek lazım.

Öğretmen hileye başvurmaz. Hile yapıyormuş yalan söylüyormuş gibi yapar da delil isterseniz o zaman killeti buna yönlendirirsiniz.

drafting_designer
Aday Memur
28 Eylül 2020 21:33

üniversitelerde olduğu gibi ögretmen beyanı ekders için yeterli olmalıdır. devlet memuru güvenilirdir.

Serengeti Aslanı
Şube Müdürü
30 Eylül 2020 16:39

Mart ayından bu yana yaşanan salgın sürecinde yüzyüze eğitim için neden bi çalışma yapılmadı. Neden sınıfları bölerek 5-10 kişilik öğrenci grupları yapıp yüzyüze eğitim verilecek altyapı oluşturulmadı, neden beklendi de bu yönetim zaafı ve basiretsizliğin bedelini öğretmen camiası ödemek zorunda kalıyor. Meb önce bu soruya cevap vermeli.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi