Editörler : F16 Gökçen

Yasaklı
29 Ekim 2020 23:18

Muafiyet hakkında
Arkadaşlar 2.dönem de muafiyet başvurusu yapılabiliyor mu?mesela ben ata aöf de okuyor olayım daha yeni de 2.üni olarak Anadolu'ya girince ata aöf de ortak derslerden sadece bi kaçını geçtiysem ve bunları Anadolu'da saydırdıysam 2.dönem de diğer dersleri geçip tekrar muafiyet başvurusu yapabilir miyim?Ortak dersler için konuşuyorum tabiki muaf olunan dersler için dil inkılap 1-2 vs

trsalgado
Daire Başkanı
01 Kasım 2020 07:54

muafiyet aof olsun örgün üniversiteler olsun İlk kayıtta yapılır.

Afsafs
Şef
07 Kasım 2020 17:14

Daha önce mezun olmadığımız farklı üniversitede aldığımız ortak zorunlu derslerden muafiyetiniz yapıldı mi ? onaylı transkript yüklememiş rağmen yapılmadı yapılmazsa nasıl bir işlem yapmamız gerekir ?
trsalgado, 3 yıl önce

trsalgado
Daire Başkanı
08 Kasım 2020 19:26

aof için öğrenci temsilcisi yada büro ile görüşün.

Afsafs, 3 yıl önce
Daha önce mezun olmadığımız farklı üniversitede aldığımız ortak zorunlu derslerden muafiyetiniz yapıldı mi ? onaylı transkript yüklememiş rağmen yapılmadı yapılmazsa nasıl bir işlem yapmamız gerekir ?

atanamayangariban
Aday Memur
26 Kasım 2020 15:25

Doğru bilgi değil.

ATA AÖF sitesinde muafiyet hakkındaki kısım:

Daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan yeni kayıtlı öğrencilerin mezuniyet bilgileri Yükseköğretim Kurulu Bilgi Sistemi (YÖKSİS)?te bulunduğu takdirde muafiyet işlemleri Fakültemiz tarafından yapılacaktır. Bu durumdaki öğrencilerin herhangi bir evrak göndermelerine gerek yoktur.

Ara sınıf öğrencilerinden Fakültemize kayıt yaptırdıktan sonra diğer yükseköğretim kurumundan mezun olanların ise dilekçe ve formlar bölümünde bulunan ?Ders Muafiyet Başvuru? formunu Dekanlığımıza ulaştırması gerekmektedir.

Yukarıda ikinci paragrafı okuyun.

trsalgado, 3 yıl önce

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi