Editörler : E.Kayı Han
13 Ekim 2008 20:26

güzelleşmek için dua

hemen art niyet beslemeyin lütfen .çünkü bu yüz çok önemli ,çirkin tarafları görülünce insan nikahtan bile vazgeçiyor .ve ben estetik olmadan rabbimin beni güzelleştirmesini istiyom .bunun için özel bir dua yokmu?

ve tespih çekiminde hangi zikri çeksem ?lütfen .

JeetKuneDo
Kapalı
13 Ekim 2008 20:29

Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır...

Kalp güzelleştikçe insan daha güzel olur ve güzel görür. İnsan nurlandıkça güzelleşir...

fora
Başbakan Müsteşarı
13 Ekim 2008 20:31

insanların iç güzelliği dışına yansır.. kalp ne kadar güzel olursa yüzde o kadar güzel olur..dış güzellikler her zaman manevi güzelliklerden geçer..

istersen bulunduğun şehirde bir caminin önüne git ve insanların yüzlerine dikkatlice bak onlardaki sırlı güzelliği fark edebilirsin..

*AKDENİZ*
Yasaklı
13 Ekim 2008 20:35

ilk kez bu tarz bi başlıkta, gülmek bile gelmiyor içimden...

JeetKuneDo
Kapalı
13 Ekim 2008 20:36

Ağlamayı deneyin...

*AKDENİZ*
Yasaklı
13 Ekim 2008 20:37

ne kadar zekisin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

'Multi
Kapalı
13 Ekim 2008 20:40

valla ben güldüm.. Güzel kardeşim Allah'a yalvarda bari sana güzel ve dolu bir kafa versin :))

*AKDENİZ*
Yasaklı
13 Ekim 2008 20:43

'Multi abi,

ben artık ağlancak halimize gülmekten sıkıldım

ya var mı böyle bi saflık ya

dua okuyup güzelleşcekmiş hatun ya da bey neyse

kuş bunlar ya,bunlarla biz değil ilerlemek daha da geri gidiyoruz!

kurmay*
Müsteşar Yardımcısı
13 Ekim 2008 20:50

şaka gibi :)

*AKDENİZ*
Yasaklı
13 Ekim 2008 20:57

şska değil gerçek:(((((((((

malim30
Kapalı
13 Ekim 2008 21:19

yesay kardş...tesbihi zikri var mı bilmiyorum ama...çok içten bir durumun var bence...ama gerçekten sana göre çirkinmisin ki de böyle bir dua bekliyorsun milletten....eğer çirkin olduğunu düşünüyorsan sana birdua vereyim mi?

***Allahım bana kendini sevdir,allahım bana insanları ve yarattıklarını sevdir,Allahım bana ailemi ve kendimi sevdir...Sevdir ki ,yüzümde ve gönlümde senin nurundan başkası olmasın...düşündüğümde seni,baktığımda seni görebileyim,,ızdırab içindeki şu kalbim seni zikrederek mutlu olsun...*******amin.......eğer güzellikten kastın artistler gibi olmaksa,,,kusura bakma ama sen daha çocuksun derim sana....inşallah yanlış anlamazsın....

sky007
Kapalı
13 Ekim 2008 21:29

yadırganacak bir konu belki ama tepkimizde makul çerçevede olmalı..yesayın diğer başlıklarıda buna benzerdi..özel bir durumu var ve bunun için duayı ve zikre sığınmak istiyor...en kötü zamanlarda duaya kalkan eller gibi ..kendini en kötü hissettiği konularda o da Allahı istiyor belkide yanında...bu konuda dahi Allahtan yardım istemesi bence abest değil...şöyle baktığımızda hangi konularda el açtığımızı düşünürsek Allaha..

*AKDENİZ*
Yasaklı
13 Ekim 2008 21:31

niye kendini çirkin hissediyon,hiçbir erkekten ya da kadından iltifat almadın mı???

zira insanın hele hele bi kadının malesef kendini güzel hissetmesi karşı cinsinden duyduğu sözlerle doğru orantılı!

ama asıl güzellik insanın kalbinde,hissedebildiklerinde,yaşama bakış açısında,kendini yaşama dair ne var ne yoksa elinden geldiğince onlara bulaştırıp onlardan kişiliğinde bir şeyler toplamasına sonra o topladıklarını karşı tarafa aktarmata geçiyor

işte bu noktada vay gözün güzelmiş yok kaşın çirkinmiş dudağın karşı konulmazmış inan çokta etkili olmuyor

bak dünyanın en güzel ve en yakışıklı erkeklerine partnerleri çok mu güzel,değil

demek ki insan belirli bi zamandan sonra kafa güzelliği kalp güzelliği arıyor...

güzellşmek için,güzelleşmenin dua etmekten ya da tepbih çekiminde bilmem hangi zikri çekmekten geçmediğinin farkına bi an önce başlayarak ilk adımı atabilirsin

eğer kadınsan sana bi hemcins tavsiyesi,bırak karşındaki kadın ya da erkek seni varolan yüzünle ve seni sen yapan değerlerinle güzel bulsun!!!!

eğer erkeksen yüz güzelliğini fazla takma,kadınların erkeklerden ayıran en büyük özelliği partner seçiminde karşısındakinin yüzüne değil beynine bakması,o yüzden kendini-yüzünü değiştireceğine kendini geliştir

halileryilmaz
Daire Başkanı
14 Ekim 2008 12:48

akdenız

ilk kez bu tarz bi başlıkta, gülmek bile gelmiyor içimden...

gunumuz ınsanı ıcın dıs guzellık onemlı degılmı. ıyı nıyetle asılmıs bır konu baslıgı bence. gercı muhalef olmak ıcın konu baslıgı onemlı degıl sızın ıcın.

duayen...
Aday Memur
14 Ekim 2008 13:54

trajıkomik

hakanank84
Kapalı
14 Ekim 2008 14:22

bence sadece dua et samimi bir şekilde hayırlı bir kısmet iste.bunu söyleme nedenim karşı taraf nikahtan bile vazgeçiyor demenden.bu bir etkileşimdir seni çirkin gören birini başkası da çirkin bulabilir ya da başka birileri seni çok güzel bulabilir.kimi zaman öye örnekler vardır ki fiziksel olarak yakıştıramadığın insanlar birbirlerine karşı çok saygı ve sevgili davranıyor.belki kimi zaman çekici gelen dini yaşayış belki kariyer belki karakterler belki yetenekler belki düşünceler belki zenginlik belki dış görünüm ve bunun gibi.en önemlisi şu seven kişi asla çirkin görmez hatta gözü ondan başkasını görmez.inşallah seni çok seven biriyle evlilik yaparsın.bu evliliğe taktın diyebilirsin ama sadece o nikah sözünden dolayı böyle düşündüm.yesay bu da bir tavsiyem seni gören biri o zaman nikahı düşünsün.çünkü görmediğin bir insan hakkında ilk izlenimler fizikseldir.ben sana bir olay anlatayım benim arkadaşın dayı oğlu tavsiyeler üzerine birkaç kez kız istemeye gittiler.ama kızları daha önceden hiç görmedi.neyse birine gitti kızı ilk baştan fiziksel özelliğiyle yargılayıp istemedi,kurtulmak için bahaneler üretti.tabi tek cevap veriyorlarmış olumlu ya da olumsuz.cevabı olumsuz vermiş.tam tersi durumlarda oldu kızlar olumsuz dedi onun için.birisi vardı sırf sigara içiyor diye istemedi arkadaşın kuzeni.sonra bir kız vardı ondan çok etkilendi ama sonra kızının psikolojik bozukları varmış onun söylemine göre olmadı.1 sene toparlanamadı kız söz atmıştı.o arkadaşın kuzeni kaç yaşına geldi şu an askerde 28 yalarında falan o kadar görücü usulü evlenmke için gitti evlenemedi baya soğudu.demek istediğim her şey bizim için.kimi zaman söz atılır kimi zaman nişan kimi zaman nikah zamanı kimi zamanda evlilikten sonra ayrılmalar.o yüzden sadece dua et senin için hayırlısı neyse onu iste.benim korkum sırf fiziksel yönün yüzünden seni üzüyorlarsa sonra hayattan iyice tiksinirsin soğursun.demek istediğim seni bir şekilde gören ve beğenen birinin seni istemesi daha güzel olur.bu arada unutma güzellik izafidir,bir standartları yoktur çoğu zaman sadece kalp görür o güzelliği,hiçbir insan mükemmel değildir.

iskefiyeli
Kapalı
14 Ekim 2008 14:35

çürümeye mahkum bedenin güzelleşmesinden ziyade manevi güzelleşmedir mutlaka hedefiniz?değilmi?

iskefiyeli
Kapalı
14 Ekim 2008 14:39

hem evlilik için illaki dünya güeli olmak şart değil.çevremizde yakışıklı erkelerin çok da güzel olmayan bayanlarla evlendiğini görüyoruz.bu ruh ikizi meselesi biraz da ahlakını huyunu sevme meselesi..herkes surete önem vermez ama herkes iç güzelliğine önem verir.hem iç güzelliği sana sadece bu dünyada değil ahirette de lazım...kendine güveni olmayan bayanın evlenmesi zor kanımca.kendine güven bu bedni surti allah verdi..evleneceğim kısmetimi karşıma çıkaracak ta odur deyiverin.

iskefiyeli
Kapalı
14 Ekim 2008 14:42

ben çirkinim diyen kendini çirkin gören az veya çok yaratanı da sorguluyordur(veya onun yaratma fiilini).. onun sonucu ve birazda cezası nasipsizlik veya kısmetsizlik olmasın...allah beni en güzel surette yarattı deyip allah ve sonrada kendine güvenen bayan erkek sosyal hayatta bir adım öndedir.

mecruhgül
Şef
14 Ekim 2008 15:05

Rabbim hangi canlıyı çirkin yaratmışki ???Bunu bir düşünün bence

1. si,Güzel ve çirkin olan kavram göreceli bir kavram.

Nice çalılarla döşenmiş çukurlarla dolu yollar vardır ki insanı menzile ulaştırır

Nice güzell her yanı renk renk çiçeklerle bezenmiş yollar da vardır ki insanı uçuruma vardırır.

diyeceğim o ki dış görünüşe aldırmamak lazım

2.si,fiziki görünüş.Fiziki görünüşe önem vermek ne derece doğru...(bence hiç doğru değil..) kişinin kendi tercihi.

gönül güzelliğidir öenmli olan

Hangi duayı yaparsanız yapın eğer yapılan dua hulusi kalpten olursa Rabbim kabul eyler hiç şüphesiz.

Önemli olan Rabbimimizin bizi sevmesi bizden razı olması eğer O bizi sever bizden razı olursa herkese şirin görünür herkes tarafından değer verilen biri oluruz.

hancerlim
Kapalı
14 Ekim 2008 15:08

ya CeMİL ÇEKMEK gerekir. Dua mız ise şu yönde olmalı Yüzümü güzelleştrdğin gibi ahlakımı da güzelleştr olsun arkadaşım...

Allahın dedği üzere O biizm kalıplarımız ve suretimize bakmaz takvamıza bakar..

Toplam 75 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi