Editörler : "eskiyara"Pangaea
30 Kasım 2022 18:57

1 çinik mi şinik mi aklıma Zeki Müren in tekerlemesi geldi nedense
Velocıraptor, 1 yıl önce

ee eden bulur. yok 70 şöyle yok 80 böyle. emin olun daha beter olduk.

neden mi ? eskiden hayvanımız vardı buğdayımız mercimeğimiz vardı. bir kriz çıksa da kimse aç kalmıyor gavura bel bükmüyorduk. şimdi ne kümes kaldı ne de dam. 1 çinik buğday eken görürsen al sırtında taşı.

Velocıraptor
Genel Müdür
30 Kasım 2022 19:41

aslı şinik olsa da halk ağzında çinik-cinik diye de telaffuz edilir. evet o tekerlemeyi baya dinledim rahmetli tv'de söylerdi bu ve benzeri tekerlemeleri :))

morisco_1982, 1 yıl önce
1 çinik mi şinik mi aklıma Zeki Müren in tekerlemesi geldi nedense

Anuşirvann
Genel Müdür
30 Kasım 2022 19:51

Asgari ücret en kötü ihtimalle 8 bin lira olacak. Bu da yüzde 46 zam oranına tekabül ediyor. Memurların ocak zammı enflasyon farkı ve yüzde 8 ocak zammı ile birlikte yaklaşık yüzde 19 20 oluyor. Ama asgari ücretin yüzde 46 arttığı bir durumda memura sözde refah payı adı altında yüzde 6 7 gibi bir oran verilecek. Verilen bu oran da temmuzdaki enflasyon farkından düşecek. Yani ocakta alacağımız zam yüzde 26 27 gibi bir oran olur. Ama seçim her şeye kadir. Cumhurbaşkanı bir sürpriz yapıp yüzde 35 40 oranında bir zam da verebilir.

berkibadil
Kapalı
30 Kasım 2022 19:59

İsterlerse %1000 zam yapsınlar sandıkta hesap sormak için sabırsızlanıyorum.

Anuşirvann, 1 yıl önce

Asgari ücret en kötü ihtimalle 8 bin lira olacak. Bu da yüzde 46 zam oranına tekabül ediyor. Memurların ocak zammı enflasyon farkı ve yüzde 8 ocak zammı ile birlikte yaklaşık yüzde 19 20 oluyor. Ama asgari ücretin yüzde 46 arttığı bir durumda memura sözde refah payı adı altında yüzde 6 7 gibi bir oran verilecek. Verilen bu oran da temmuzdaki enflasyon farkından düşecek. Yani ocakta alacağımız zam yüzde 26 27 gibi bir oran olur. Ama seçim her şeye kadir. Cumhurbaşkanı bir sürpriz yapıp yüzde 35 40 oranında bir zam da verebilir.

Hukukcu-hoca
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 20:09

Kesinlikle bu enflasyonist ortamda ve kritik seçim öncesinde yüzde 20 gibi bir rakam olmaz. En kötü ihtimalle yüzde 30 bir zam gelecektir.

brtdvrm
Aday Memur
30 Kasım 2022 21:18

Diyeceğim şu ki %100 zam verse bile 3,4 sene önceki alım gücüne gelemiyoruz. Taşıma suyuyla değirmen döndürmeye çalışıyoruz. 2 yol var önümüzde, ya gerçek enflasyon rakamı olan %200 zam verip öğretmen maaşını yoksulluk sınırı olan 25 bin tl civarına getirecekler ya da haziran da kendikerini yolcu edeceğiz. Alım gücümüz bu rakamın altında düzelmez!

Behzatçç
Yasaklı
30 Kasım 2022 21:29

Abbas yolcu
brtdvrm, 1 yıl önce

Diyeceğim şu ki %100 zam verse bile 3,4 sene önceki alım gücüne gelemiyoruz. Taşıma suyuyla değirmen döndürmeye çalışıyoruz. 2 yol var önümüzde, ya gerçek enflasyon rakamı olan %200 zam verip öğretmen maaşını yoksulluk sınırı olan 25 bin tl civarına getirecekler ya da haziran da kendikerini yolcu edeceğiz. Alım gücümüz bu rakamın altında düzelmez!

Behzatçç
Yasaklı
30 Kasım 2022 21:32

Eksi atmış gitmiş zengin kişisi heralde

berkibadil
Kapalı
30 Kasım 2022 21:38

2 milyon liralık ev için bankanın verdiği kredi 200.000 lira. %100 zam yapsalar ne olacak

SmyrnA1307
Aday Memur
30 Kasım 2022 22:10

Bakan gerçekçi bir rakam düşünrlim dedi 8 bin tl diyenlere işverene de yük olur demek istiyor yani. Bana kalırsa şu ortamda 8 bin bile az ama o kadar olacağını düşünmüyorum ben.
Anuşirvann, 1 yıl önce

Anuşirvann
Genel Müdür
30 Kasım 2022 22:24

Hocam bu bakan değil miydi geçen sene temmuzda asgari ücrete zam gelecek diye sorulduğunda hayal görmeyin demişti :))

Yani anlayacağın bakanın dediğinin zerre önemi yok. Zaten şuan iş adamları 8 bine razı. Yani anlayacağın asgari ücret en az 8 bin olacak.

SmyrnA1307, 1 yıl önce
Bakan gerçekçi bir rakam düşünrlim dedi 8 bin tl diyenlere işverene de yük olur demek istiyor yani. Bana kalırsa şu ortamda 8 bin bile az ama o kadar olacağını düşünmüyorum ben.
30 Kasım 2022 23:37

Ne zam ne seyyanen fark istiyorum. Bu ülkede bi memurlar bırde asgari ücretliler 10 kuruş 20 kuruş zam muhabbetı yapıyorlar. Hakkım haram olsun bizlerı bu duruma düşürenlere. Bugun vergi dilimi ile emek hırsızlığı yapılıyor. Sen öğretmen arkadaş. Öğretmen olmak için 4 yıl okudun türlü sınavlara gırdın ve öğretmen oldun. Aclık sınırında yaşamak için mi öğretmen oldun.şimdiden zam ne olur dıyoruz. Çarşı pazar el yakıyor fiyatlar uçmuş bizlerse %26 mı yoksa %27 mi zam alacagız dıye hesap yapıyoruz. Sendikacılık altında emeğimiz sömürülüyor. Sendika başkanı ve leş tayfalarına emeğimizi teslim ettik. Eee ozaman aynayı kendimize çevirme vaktı. Bu kafada olursak daha çok inen olur bizde burda zam hesaplamaya devam ederiz

tarafsızımki
Kapalı
01 Aralık 2022 07:59

%17 normali en fazla %20 yapar . Öğretmen kısmından oy beklentileri yok ...

cengiz2034
Aday Memur
01 Aralık 2022 08:51

tahminim % 30 a tamamlıyacaklar

chosen06
Memur
01 Aralık 2022 13:20

Asgari ücret %60 alıp

Öğretmen %15-20 alırsa yakında hepimiz asgarili vasıfsız eleman olacağız.!

Asgarili adam 8500-9000 tl alacak

Öğretmen ise 11000-12000 tl alacak

Bu yeni öğretmenler 4 yıl zorunlu doğu da zor şartlarda yaşayacak, kira ödeyecek vsvs.

Böyle bir şey kabul edilemez, Öğretmen maaşı - Asgari ücret oranı 2.60 - 3 kat arasında iken şimdi %20-30 lara inecek. Bu insanlar onca yıl dirsek çürüt-kpss geç, mülakat geç, doğu görevi yap bu mu? hakkı.

Asgari 8-9 bin ise öğretmenler 20-25 bin arasında maaş almalıdır.

Kendi huzur içinde olmayan öğrencisine nasıl bir gelecek ve katkı sunacak gerçek bu

Anuşirvann
Genel Müdür
01 Aralık 2022 14:30

Ocak ayında göreve yeni başlayan bir öğretmenin maaşı ek ders hariç en az 16 bin lira olmalıdır. Ve bir ek ders ücreti en az 70 lira olmalıdır.

chosen06, 1 yıl önce

Asgari ücret %60 alıp

Öğretmen %15-20 alırsa yakında hepimiz asgarili vasıfsız eleman olacağız.!

Asgarili adam 8500-9000 tl alacak

Öğretmen ise 11000-12000 tl alacak

Bu yeni öğretmenler 4 yıl zorunlu doğu da zor şartlarda yaşayacak, kira ödeyecek vsvs.

Böyle bir şey kabul edilemez, Öğretmen maaşı - Asgari ücret oranı 2.60 - 3 kat arasında iken şimdi %20-30 lara inecek. Bu insanlar onca yıl dirsek çürüt-kpss geç, mülakat geç, doğu görevi yap bu mu? hakkı.

Asgari 8-9 bin ise öğretmenler 20-25 bin arasında maaş almalıdır.

Kendi huzur içinde olmayan öğrencisine nasıl bir gelecek ve katkı sunacak gerçek bu

Thalesemre
Genel Müdür
01 Aralık 2022 18:38

Eğer bu zam döneminde yüzde 35 ten az zam alırsak işte o zaman yandığımızın resmidir. Seçimden sonra artık üç buçuklara geri döneriz sefaletin dibini yaşarız.

demeterrr
Şube Müdürü
01 Aralık 2022 18:44

Zaten %18 veya 20 kesin alacaz ama çok üstünü beklemiyorum en fazla yüzde 25 alacaz gibi bekliyorum

Thalesemre, 1 yıl önce

Eğer bu zam döneminde yüzde 35 ten az zam alırsak işte o zaman yandığımızın resmidir. Seçimden sonra artık üç buçuklara geri döneriz sefaletin dibini yaşarız.

Thalesemre
Genel Müdür
01 Aralık 2022 18:58

Hocam yüzde 20 ne ya. Asgari ücret en az 8 bin lira olacak. Yüzde 20 zam ocak ayında gelecek vergi elektrik doğalgaz vs zamlarla zaten bir ayda eriyip gider. Asgari ücret artarsa patronlar zam yapmayacak mı herşeye. Yüzde 20 veya 25 zam resmen sonumuz olur.

demeterrr, 1 yıl önce

Zaten %18 veya 20 kesin alacaz ama çok üstünü beklemiyorum en fazla yüzde 25 alacaz gibi bekliyorum

Behzatçç
Yasaklı
01 Aralık 2022 19:14

Vallahi billahi tilllahi rezil olduk arkadaşlar lise öğremcilerimin diline düşmüş öğretmen maaşları. Dalga geçilecek hale geldik.
Thalesemre, 1 yıl önce

Hocam yüzde 20 ne ya. Asgari ücret en az 8 bin lira olacak. Yüzde 20 zam ocak ayında gelecek vergi elektrik doğalgaz vs zamlarla zaten bir ayda eriyip gider. Asgari ücret artarsa patronlar zam yapmayacak mı herşeye. Yüzde 20 veya 25 zam resmen sonumuz olur.

Toplam 72 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi