Editörler : cihan27E.Kayı Han
05 Ekim 2022 21:40

İşçi olan biri 4/B sözleşmeli memura amir olabilir mi

2018 yılında kadroya geçen işçilerden iç emirle şef yapılan biri 4/B sözleşmeli personele emir verebilir mi yada karışabilir mi

burak0605
Aday Memur
05 Ekim 2022 21:42

görev tanımınızda birim amirinin kim olduğu açıkça yazması lazım

05 Ekim 2022 21:54

Kurumun idari birimi iç emir çıkarıp şef olarak işçiyi göstermiş zamanında. Sonradan 4/b sözleşmeli olarak onun olduğu bölümde çalışıyorum ve herşeye karışıyor. İşçi sözleşmeli memura amir olamaz diye biliyorum ama yinede yanilabilirim

burak0605, 2 yıl önce

görev tanımınızda birim amirinin kim olduğu açıkça yazması lazım

C.Z.c.z
Şef
05 Ekim 2022 22:41

olamaz. aynı durumu yaşamıştım. ılçede kaymakam oluru ile yapılmış. ilin durumdan haberi yok. haberi olduğu an temizliğe devam..

MrMazY
Şef
05 Ekim 2022 23:32

işçinin şube müdürü olduğunu gördü bu gözler :) belli şartları var olabilirler ama vekaleten. o vasfı taşıyabilecek personel gelince vekalet geri alınmalıdır. çünkü anayasaya göre devlet işleri memur eliyle yürütülür.

İlhanyigit, 2 yıl önce

Kurumun idari birimi iç emir çıkarıp şef olarak işçiyi göstermiş zamanında. Sonradan 4/b sözleşmeli olarak onun olduğu bölümde çalışıyorum ve herşeye karışıyor. İşçi sözleşmeli memura amir olamaz diye biliyorum ama yinede yanilabilirim

06 Ekim 2022 10:27

Yani işçi memura amir olup iş veremez emir veremez karışamaz doğru mu anladım

sgk-ssk
Şef
06 Ekim 2022 10:35

Sendika ile görüşüp olayı kökten çözmen daha sağlıklı olur.

Normal şartlarda mümkün değil, kadroya geçtikleri andaki vasıfları neyse onu yaparlar, başka iş verilemez başka kurumlara görevlendirilemez vs vs ama hangi kurum neye göre olmuş vs bilmiyoruz onun için sendika ile bir görüş

İlhanyigit, 2 yıl önce

Yani işçi memura amir olup iş veremez emir veremez karışamaz doğru mu anladım

06 Ekim 2022 20:38

Haklısın ama sendikada bu konuda bilgili değil ve açıkçası çokta umursamıyor

kitkanun
Şube Müdürü
07 Ekim 2022 04:22

657 sayılı Kanun kapsamına giren idarelerde ilgili mevzuatı uyarınca ihdas edilmiş kadrolara Devlet memuru statüsünde atama yapılması gerekmekte olup, amirlik yetkisi bulunan görevler de bu kapsamda olduğundan işçi statüsündeki personelin söz konusu görevlere atanması mümkün bulunmamaktadır." i

kitkanun
Şube Müdürü
07 Ekim 2022 04:25

işçi ve sözleşmeli personel statüsünde olan personelin memur kadrolarına vekalet etmesinin mümkün olmadığı gibi, memur gibi istihdam edilmiş anlamına gelecek iş ve işlemlerin işçi ve sözleşmeli personele yaptırılmasının ve resmi yazışmalarda sorumluluk taşımak niteliğinde olan imza yetkisinin işçi ve sözleşmeli personel tarafından kullanılması genel olarak hukuka aykırıdır

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi