Editörler : supporters.
30 Aralık 2018 16:44

Hacettepe iktisat mı ankara üniversitesi iktisat mi

Bu yıl lise son öğrencisiyim ve hedefim iktisat sizce hacettepe mi ankara üniversitesi mi daha avantajlı olur ?

Ankara üniversitesi sıralamada 96 bin ile Hacettepe 74 bin ile kapatmış ama koskoca mülkiye de okumak daha mantıklı değil mı?

Boranko
Aday Memur
30 Aralık 2018 17:06

"Koskoca Mülkiye" elbette çok güzel bir okul, ama Hacettepe diploması biraz daha prestij taşır. Lakin bu prestij sadece insanların algısındadır.

Eğitimin kalitesi açısından konuşursak başka tabi, iktisat kısmen adı duyulmuş bir üniversitede okunduğu sürece herkesin aldığı standart eğitimi alacak ve benzer kalitede hocalar tarafından eğitim alacaksınız. Nerede okuduğunuz pazarlanabilir yetenekleriniz açısından pek bir şey değiştirmeyecektir.

fadimehoran
Aday Memur
30 Aralık 2018 17:24

Teşekkürler :)

Boranko, 5 yıl önce

"Koskoca Mülkiye" elbette çok güzel bir okul, ama Hacettepe diploması biraz daha prestij taşır. Lakin bu prestij sadece insanların algısındadır.

Eğitimin kalitesi açısından konuşursak başka tabi, iktisat kısmen adı duyulmuş bir üniversitede okunduğu sürece herkesin aldığı standart eğitimi alacak ve benzer kalitede hocalar tarafından eğitim alacaksınız. Nerede okuduğunuz pazarlanabilir yetenekleriniz açısından pek bir şey değiştirmeyecektir.

selçuk34.
Aday Memur
30 Aralık 2018 22:11

İktisat ve işletme gibi bölümleri nerede okuduğun en etkili şey bunu bir iktisat mezunu olarak söylüyorum. İmkanın varsa odtü yada bilkentte oku yok ise hacettepede okumalısın. Ankara iktisattan mezun olursan özelde şansın azdır. İngilizce iktisat okuman sana çok büyük bir + katacaktır. Hedefim sadece kpss diyip yola çıkma o hedefler hep değişir

yldz21
Aday Memur
31 Aralık 2018 00:22

ben ankara siyasal maliye 4.sınıf öğrencisiyim. iki üniversitede de iktisat yazarsan pişmanlık yaşarsın. siyasal maliye yazarsan daha iyi iktisat öğrenirsin benden demesi.

fadimehoran
Aday Memur
31 Aralık 2018 11:27

Ben de böyle düşünmüştüm teşekkür ederim 😊

selçuk34., 5 yıl önce
İktisat ve işletme gibi bölümleri nerede okuduğun en etkili şey bunu bir iktisat mezunu olarak söylüyorum. İmkanın varsa odtü yada bilkentte oku yok ise hacettepede okumalısın. Ankara iktisattan mezun olursan özelde şansın azdır. İngilizce iktisat okuman sana çok büyük bir + katacaktır. Hedefim sadece kpss diyip yola çıkma o hedefler hep değişir

fadimehoran
Aday Memur
31 Aralık 2018 11:28

Maliye mezunu banka müfettişi olabiliyor mu?

yldz21, 5 yıl önce

ben ankara siyasal maliye 4.sınıf öğrencisiyim. iki üniversitede de iktisat yazarsan pişmanlık yaşarsın. siyasal maliye yazarsan daha iyi iktisat öğrenirsin benden demesi.

sparky101
Şube Müdürü
31 Aralık 2018 11:36

Siyasal her türlü daha iyidir. Çok daha köklü bir okul.

fadimehoran
Aday Memur
31 Aralık 2018 11:40

Teşekkürler :)

sparky101, 5 yıl önce

Siyasal her türlü daha iyidir. Çok daha köklü bir okul.

selçuk34.
Aday Memur
31 Aralık 2018 14:42

O okulda öğrendiğin iktisat sadece ezberdir seni kpss hazırlar evet ama kpss iktisata 2 hafta baktım ve yeterli geldi. İlla iktisat öğrenmek istiyorsan mantığını kavramak istiyorsan dediğim okullar önemlidir. İstanbul ise boğaziçi koç yada sabancı en iyileridir. İnsanları yanlış yönlendirmeyin sırf o okulda okuyorsun diye
yldz21, 5 yıl önce

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi