Editörler : swat3410
22 Ağustos 2019 01:32

Usül fen

aldığım rapor usül fene gönderildi.fene uygun değildir kararı çıkarsa en fazla ne olabilir ?

Nick ways
Şube Müdürü
22 Ağustos 2019 07:34

Hiç bir şey olmaz. İl dışından mı aldın

captain3406
Aday Memur
22 Ağustos 2019 10:50

hayır görevde bulunduğum şehirde aldım.bel ağrısından almıştım.usül fene gittim.beyin cerrahına yolladılar.bel agrısına o bakıyormuş.o da tetkiklerini yaparım bel ile ilgili bişey çıkmazsa sıkıntı yaşarsın diyor.ama ben rapordan döneli 1 ay oluyor ve şimdi agrım yok.ıstirahat edince ilaç krem kullanınca geçti.nasıl olacak bilmiyorum.şoförüm ben zırhlı araç kullanıyorum sürekli.24 saat çalışıyorum.belin anası ağladı ama gel de derdini anlat...doktor götü yalamayı sevmiyorum.şimdi gidip de adama yapmayın etmeyin diyemem.o da diyelim ki fenne aykırıdır dedi.hani en fazla ne olabilir.uyarı,kınama,kıdem tenzili yaptırımı ne olur ?

delaylay02
Kapalı
22 Ağustos 2019 11:34

Keyfine bak hicbirsey olmaz. Usule uygun olmasi yeterli. senin icin onemli olan usul. Fenne uygun olmamasi doktorun sorunu. Fenne uygun degildir yazdilar bana belki 10 defa. Fenne uygun olmadigi zaman raporun hala bitmediyse gorevine baslarsin. Rapor bittiyse yine baslarsin ve hicbir cacik olmaz.
captain3406, 5 yıl önce
hayır görevde bulunduğum şehirde aldım.bel ağrısından almıştım.usül fene gittim.beyin cerrahına yolladılar.bel agrısına o bakıyormuş.o da tetkiklerini yaparım bel ile ilgili bişey çıkmazsa sıkıntı yaşarsın diyor.ama ben rapordan döneli 1 ay oluyor ve şimdi agrım yok.ıstirahat edince ilaç krem kullanınca geçti.nasıl olacak bilmiyorum.şoförüm ben zırhlı araç kullanıyorum sürekli.24 saat çalışıyorum.belin anası ağladı ama gel de derdini anlat...doktor götü yalamayı sevmiyorum.şimdi gidip de adama yapmayın etmeyin diyemem.o da diyelim ki fenne aykırıdır dedi.hani en fazla ne olabilir.uyarı,kınama,kıdem tenzili yaptırımı ne olur ?

arda2078
Şube Müdürü
22 Ağustos 2019 11:34

hiç birşey olmaz. eğer fen yüzünden iptal olursa rapor keser ve derhal göreve başlaman gerekir. bunun içinde rapor verildiği gün göndermesi gerekirdi. şu anda senin rapor bitmiş ve sen göreve başlamışsın. raporu bozsa sana mazeretsiz göreve gelmemekten işlem yapması gerekir. bunu yapamaz sen o günkü eldeki raporunu kullanmışsın. zamanında göndermeyen görevini savsaklamış. rapor bozulursa hiç ses etme soruşturmada görevini savsaklamaktan ona işlem yaparlar. yapılmazsa ifaden de belirtirsin. sana soruşturmaya mahal yok, ona savsaklamaktan işlem yapılır. sözün kısası ayağına sıkmış olur

kgnknk
Aday Memur
22 Ağustos 2019 11:35

Kardeşim merak etme hiç bir şey olmaz bel ağrısından ben de rapor aldım 3 defa hepsi usul ve fenne uygundur geldi. Benim MR raporum var bir şey yapamazlar doktor doktorun raporunu bozmaz eğer ki tetkiki gereken bir hastalıktan almadıysan. Bel ağrısı bir günde de geçer 1 haftada da merak etme bir şey olmaz

kgnknk
Aday Memur
22 Ağustos 2019 11:37

Ayrıca raporun üzerinden ay geçti diyorsun seni usul fenne ancak rapor süresi içinde gönderebilir arkadaşlar yukarıda da yazmış zaten merak etme canını sıkma keyfine bak

arda2078
Şube Müdürü
22 Ağustos 2019 11:41

eğer zamanında göndermiş olsaydı ve raporun bozulsaydı sana derhal tebliğ ederlerdi. telefon, mıntıka karakolu vb. şekilde. sende derhal göreve başlaman gerekirdi. o zaman gelmezsen mazeretsiz göreve gelmemekten hakkında işlem yapılırdı. gelmediğin gün sayısının karşılığı ceza alırdın. 10 gün üzeri müstafi olurdun. ama rapor bitmiş, sana şu anda hiç birşey olmaz.sıkıntı yapma.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
22 Ağustos 2019 11:42

Bişey çıkmaz komseri şikayet et sende görevi savsamaklaktn mobingten

Hasankeyf38
Genel Müdür
22 Ağustos 2019 12:43

teşhisin büyük ihtimal lumbalji dir. Bu rahatsızlığı geçmişe dönük tespit edebilecek ne bir alet geliştirildi, nede Bir Dr. bunu tespit edebilir. Doktorlar genelde de kaçak göçek rapor verecekse bu rahatsızlıktan teşhis koyarlar. Rahat ol

Nick ways
Şube Müdürü
22 Ağustos 2019 14:37

Sen beyin cerahına gideceğine direk sağlık kuruluna git. Beyin cerahına söyle hocam rapor geçeli 1 ve 2 ay olmuş iyileştim herhalde

Nick ways
Şube Müdürü
22 Ağustos 2019 14:38

Sağlık kurulu senin teşhise ne kadar rapor verileceğine bakar hasta olup olmana değil.tecrübeliyim
Nick ways, 5 yıl önce
Sen beyin cerahına gideceğine direk sağlık kuruluna git. Beyin cerahına söyle hocam rapor geçeli 1 ve 2 ay olmuş iyileştim herhalde

captain3406
Aday Memur
22 Ağustos 2019 14:44

evet lumbalji yazıyor.sağlık kuruluna gittim zaten ilk olarak ama direk iceri dahi almadan beyin cerrahına yolladılar.yarın beyin cerrahına derdimi anlatacağım.umarım dediğiniz gibi bir şey çıkmaz.

arda2078
Şube Müdürü
22 Ağustos 2019 17:24

olursa maaşın benden, olmazsa kadayıf üstü dondurmalar senden. bu kadar net. :D

captain3406, 5 yıl önce
evet lumbalji yazıyor.sağlık kuruluna gittim zaten ilk olarak ama direk iceri dahi almadan beyin cerrahına yolladılar.yarın beyin cerrahına derdimi anlatacağım.umarım dediğiniz gibi bir şey çıkmaz.

arda2078
Şube Müdürü
22 Ağustos 2019 17:26

soruşturma dahi acamazlar. net konuşuyorum. açarlarsa bilgim olsun savunmana yardımcı olurum

arda2078, 5 yıl önce

olursa maaşın benden, olmazsa kadayıf üstü dondurmalar senden. bu kadar net. :D

captain3406
Aday Memur
22 Ağustos 2019 20:38

peki devrem teşekkür ettim :)
arda2078, 5 yıl önce

soruşturma dahi acamazlar. net konuşuyorum. açarlarsa bilgim olsun savunmana yardımcı olurum

Baba Muhalefet
Daire Başkanı
23 Ağustos 2019 01:43

Lumbago siyatik, çakma raporun olmazsa olmazı. Fen yönünden doktor doktorun raporunu bozmaz.

Nick ways
Şube Müdürü
23 Ağustos 2019 07:05

Bel ağrısı lumbalji. İyileşmesi Kısa süreli. Kas iskelet sisteminde fonksiyon bozulması. Korkma sıkıntı olmaz.
captain3406, 5 yıl önce
Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi