Editörler : swat3410
08 Şubat 2011 13:54

Başpolis dava

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE SUSNULMAK

ÜZERE KAHİRE TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİNE

MISIR

05.03.2011 tarihinde yapacağınızı duyurduğunuz Başpolis Memururu rütbesine yükselme sınavına müracaatım , Başpolis memuru ve Kıdemli Başpolis memuru rütbelerine yükselme esaslarına dair yönetmeliğin 7. maddesi b bendi ( Son üç yıl sicil ortalamasının çok iyi derecede olmak) , 8. maddesi b bendi( Son üç yıl sicil ortalamasının çok iyi derecede olmak) ve9. maddesi b bendi( Son üç yıl sicil ortalamasının çok iyi derecede olmak) gerekçe gösterilerek reddedilmiş olup, bu maddelerin yürütmesinin durdurlması ve iptali için Danıştay Başkanlığı nda açmış olduğum dava(Genel Evrak Yılı ve No: 2010;, Esas Yıl No:2010;) Danıştay ın 12.dairesinde görülmekte olup, yakın bir zamanda neticeleneceği Danıştay Başkanlığı nın internet sitesinden anlaşılmaktadır.Bahse konu sınavın bu dava neticelenmeden yapılması halinde, davanın lehimde sonuçlanabileceği ihtimali düşünüldüğünde, ağır sonuçlar doğuracağı ve büyük mağduriyetlere sebebiyet verceği açıktır.

Telafisi güç veya imkansız neticelerin oluşmaması için sınavın en azından dava neticelenene kadar ertelenmesini arzederim.08.02.2011

Adil KIRIK

Polis Memuru

08 Şubat 2011 14:45

İdari yargılama KanunuMadde 27 (Değişik: 10.6.1994 ? 4001/12 md.)

1. Danıştayda veya idari mahkemelerde dava açılması dava edilen idari işlemin yürütülmesini durdurmaz

bayrak66
Aday Memur
08 Şubat 2011 15:32

ya tutar sa!

izmirpolis73
Aday Memur
09 Şubat 2011 16:37

kardeş bilerek erteliyorlar, sanırım senin dava dilekçeni vereli hemen hemen iki ay oldu, belkide sınavdan sonra cevap gelecek, o zamanda sicil notları kalktığından hükmü olmayacak, danıştayda kendilerinin bilerek sanırım beklemede, yoksa iki aydır hemde yürütmeyi durdurma istemişsin bana mantıklı gelmiyor, inşallah haklı davanda istediğin sonucu alırsın, en azından davana sahip çıkman güzel gelecek nesillere örnek olur. Ama mantıklı düşündüğümüzde ele alınsa yüzde doksandokuz kazanırsın diye düşünüyorum. ama dedim ya yetişirse kaldı 25 günün

bayrak66
Aday Memur
10 Şubat 2011 13:15

Devrem 5 gün önce savunmaları istendi anlayacapğın kafa kafaya yetişebilir.eyvallah

10 Şubat 2011 19:20

:))

policeman35
Yasaklı
16 Şubat 2011 16:05

bayrak 66 devrem sanırım 15 gün kaldı. gelişmelerden son durum hakkında bilgi verirsen sevinirim.

edro29
Şef
17 Şubat 2011 19:01

Sevgili Meslektaşlarım

Emniyet hizmetleri Kategorisindeki

? http://forum.memurlar.net/konu/1162976/?page=1 ?

Link?li Konumuza girin. Sayfayı inceleyin yorum yapın birleşelim kamuoyu yaratıp baskı oluşturalım müracaat ediceğimiz dilekçe örneği var mail atacağımız e-posta adresleri var. Hepsine müracaat yapalım Bi kopyala yapıştır yapmanız yeterli ..

Biz Balıkesir / Burhaniye kadrosu olarak gerekli girişimlere başladık Desteklerimizi tek bi çatı altında birleştirelim?

Sebahattin KALEMER

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi