Editörler : supporters.
«757677787980818283848586»

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
20 Şubat 2020 19:11

Havalı ve prestijli iş mi? Çevremdeki profesör arkadaşlar niye angarya olarak görüyor o zaman?

himen2000, 4 yıl önce

Jürilikten kurtulmak mı? Bu havalı ve prestijli bir iş.O yüzden tekrar sözlü gelecek diye yazılar çıkıyor.

20 Şubat 2020 19:46

Sayın hocam.

Ben de sizinle aynı düşünüyorum. Mart ortasında kurul toplanırsa ona bile yetişebilir bence. Ama deneyimli çoğu arkadaşım bunun pek mümkün olmadığını söylüyorlar.

chemistM, 4 yıl önce

Arkadaşlar şahsi öngörüm şöyle; bu dönem bazı alanlarda pek müracaat yokmuş. Bu durumda tek dosya inceleyen jürilerin raporları en geç mart 10'da biterse mart ayındaki ÜAK toplantısına yetişir diye düşünüyorum. Yani tek adaylı jürilerin sonuçları Mart sonu gibi açıklanır diye tahmin ediyorum. Sizin görüşünüz nedir?

mineko
Memur
20 Şubat 2020 20:03

Hocalarım 7 jüriden tek bir kişinin görüşü ile doçentliğin yanması sizce de büyük bir problem değil mi? Jüri üyesine böylesine bir açık çek vermek ve adayın kaderini ona teslim etmek haksızlıktır. Olumlu veren ve dosyada herhangi bir sıkıntı göremeyen diğer 6 üyeyi hiç saymaktır bu. Umarım hiçbirimiz yaşamayız bu sıkıntılı durumu ancak kötü niyetli bir jüriye denk gelmeyeceğimizin bir garantisi varmı. Bu kararın acil revizyona ihtiyacı var diye düşünüyorum.

BnSvKn
Kapalı
20 Şubat 2020 20:45

Hangi alanlarda ne kadar başvuru olduğuna dair bilgi alabileceğimiz bir kaynak veya elinizde bu konuda bilgi var mı? Bilgi sahibi olan varsa açıklarsa güzel olur...

neyazsambilemedim2, 4 yıl önce

Sayın hocam.

Ben de sizinle aynı düşünüyorum. Mart ortasında kurul toplanırsa ona bile yetişebilir bence. Ama deneyimli çoğu arkadaşım bunun pek mümkün olmadığını söylüyorlar.

Hadi1212
Daire Başkanı
20 Şubat 2020 22:01

Arkadaşım sözlü gelir mi gelmez mi bilmem. Ama gelse bile asla profesörler istedi diye gelmez. Herhangi bir konuda ne prof'u ne doçenti nede dr. öğretim üyesini dinleyen takan yok. Yukardakiler bildiklerini okuyor.

Aklı başında bir insan için doçentlik jüriliği angaryadan başka bir şey değildir. Ne prestiji ne havası? Jüri olmak için özel bir kriter yok ki. Prof. ol ilk dönemde jürisin. iki yıl sonra yatan Üç kuruş ücrete, yarısı sayısıyı aştın deyip (sanki benim suçum dosyayı yollayan UAK' a sayıyı aştım alın dosyayı deme şansı yok) bedavaya, nadiren yeni bir şey öğrendiğin, bol baş ağrıtan bir olay. Allah sizede göstersin. 2. dosyada benimle aynı fikirde olursunuz.

himen2000, 4 yıl önce

Jürilikten kurtulmak mı? Bu havalı ve prestijli bir iş.O yüzden tekrar sözlü gelecek diye yazılar çıkıyor.

drfinans
Memur
20 Şubat 2020 22:56

Haklı olduğunuz konuda dava açmanızı öneririm. Bazı tipler gerçekten keyfi hareket ediyor. Bu subjektif durum kaldırılmalı. Saçma sapan yayınları olanlar bir şekilde jürilere ulaşıp doçentliği alıyor ama adamını bulamayanlar kaliteli yayınlar ile olamıyor. Allah kötü niyetlilerin kalbine göre versin. Hak yiyenin belasını versin.

chemistM
Aday Memur
21 Şubat 2020 10:27

Bahsettiğiniz öyle bir bilgiye kimsenin sahip olacağını zannetmiyorum. Fakat, şöyle yapılabilir, YÖK AKADEMİĞE alanınızı yazınca YÖKSİS'e kayıtlı sizin alanınızla ilgili tüm araştırmacılar gelir. Oradan kaç tanesi prof, kaç tanesi doç kaç tanesi dr anlayabilirsiniz.

BnSvKn, 4 yıl önce

Hangi alanlarda ne kadar başvuru olduğuna dair bilgi alabileceğimiz bir kaynak veya elinizde bu konuda bilgi var mı? Bilgi sahibi olan varsa açıklarsa güzel olur...

Soldado64
Aday Memur
21 Şubat 2020 14:00

Sayın hocalarım,

Asil Jüri üyelerinden biri ücretsiz izinliyse, değerlendirmesi geçerli olur mu?

Olmazsa, kendisine de çekilmesini söyleyemeyeceğimiz için , süreci uzatmaması adına ne yapılabilir? ÜAK destek'e msj atmak vs.

umudumziraat
Memur
22 Şubat 2020 00:53

Hocalarım size bir sorum olacak, doçent maaşı almak için 15 yıl doldurmak şartı vardı meslekte sanırım. Doğru mu biliyorum acaba ? Yanı kamuda 15 yılı doldurmayan doçent kadrosuna atansa da maaşını alamıyor sanırım?

22 Şubat 2020 06:13

Hiç duymadım hocam. Pek de mantıklı gelmiyor bana. Özelde çalışmış ve 2-3 yıldır kamuda olan doçent arkadaşlarım var. Hiç böyle bir durumdan bahseden olmadı henüz.

umudumziraat, 4 yıl önce

Hocalarım size bir sorum olacak, doçent maaşı almak için 15 yıl doldurmak şartı vardı meslekte sanırım. Doğru mu biliyorum acaba ? Yanı kamuda 15 yılı doldurmayan doçent kadrosuna atansa da maaşını alamıyor sanırım?

drfinans
Memur
22 Şubat 2020 09:27

0 (312) 291 82 33. ; bu telefonun başındaki memur kimse Allah onu bildiği gibi yapsın. 15 gündür arıyorum açmıyor. Böyle insanları neden çalıştırırlar bilmiyorum. Cimer?e yazdım umarım cezasını çeker. İletişim diye numara veriyorlar açan yok!!!

Yrd.Doc.D
Aday Memur
22 Şubat 2020 13:47

Doçentler (Kazanılmış hak aylıkları birinci derece olmak şartıyla) 2000 gösterge karşılığı makam tazminatı alır. Bunun için 15 yıl kamu hizmeti gerekir. Yani en az 15 yıllık kamu hizmeti olan doçentler diğer doçentlerden biraz fazla maaş alır.

Faikefe
Aday Memur
22 Şubat 2020 17:53

Kıymetli meslektaşlarım, acilen bir hususta bilgiye ihtiyacım var.

Malumunuz bazı çalışmalar birden fazla anabilim dalı başlığı altına girebilir. Şimdi doçentlik için başvurduğum alandaki kadro sıkıntılı, yeni bir alandan 2020 Ekim'de başvurmam gerekecek. Fakat daha önceki dönemde kullandığım çalışmaları yeniden kullanabilir miyim? Mesela yüksek lisans tezinden üretilen makale gibi konularda sorun olmaması gerekiyor. Doçent unvanına sahip birinin ikinci kez doçent unvanı alması ile ilgili prosedür nedir acaba?

Şimdiden teşekkürler, herkese doçentlik sürecinde başarılar...

Sontag
Aday Memur
22 Şubat 2020 23:14

Docentlik basvuru kilavuzlarinda şöyle yazar: "Daha önce farklı bir bilim alanından doçent unvanı almış (yurtdışı denklik dahil) adayların, doçent oldukları başvuru dönemine ait eserler/yayınlar, bu dönem için düzenlenecek beyannameye dahil edilmeyecektir."

Faikefe, 4 yıl önce

Kıymetli meslektaşlarım, acilen bir hususta bilgiye ihtiyacım var.

Malumunuz bazı çalışmalar birden fazla anabilim dalı başlığı altına girebilir. Şimdi doçentlik için başvurduğum alandaki kadro sıkıntılı, yeni bir alandan 2020 Ekim'de başvurmam gerekecek. Fakat daha önceki dönemde kullandığım çalışmaları yeniden kullanabilir miyim? Mesela yüksek lisans tezinden üretilen makale gibi konularda sorun olmaması gerekiyor. Doçent unvanına sahip birinin ikinci kez doçent unvanı alması ile ilgili prosedür nedir acaba?

Şimdiden teşekkürler, herkese doçentlik sürecinde başarılar...

umudumziraat
Memur
23 Şubat 2020 00:11

Teşekkürler hocam cevap veren diğer hocamın dediği gibi durum sanırım, yani 15 yıl olan makam tazminatı alıyor ekstradan.

neyazsambilemedim2, 4 yıl önce

Hiç duymadım hocam. Pek de mantıklı gelmiyor bana. Özelde çalışmış ve 2-3 yıldır kamuda olan doçent arkadaşlarım var. Hiç böyle bir durumdan bahseden olmadı henüz.

umudumziraat
Memur
23 Şubat 2020 00:12

Teşekkür ederim buydu evet galiba durum aradaki fark da 400 tl civarı oluyor sanırım.

Yrd.Doc.D, 4 yıl önce

Doçentler (Kazanılmış hak aylıkları birinci derece olmak şartıyla) 2000 gösterge karşılığı makam tazminatı alır. Bunun için 15 yıl kamu hizmeti gerekir. Yani en az 15 yıllık kamu hizmeti olan doçentler diğer doçentlerden biraz fazla maaş alır.

sazen
Aday Memur
23 Şubat 2020 18:44

Bu hafta yönetim kurulu toplantısı olacak mı? Bilen var mı acaba?

Faikefe
Aday Memur
23 Şubat 2020 23:01

Teşekkürler Hocam, bunun detaylı izahı yok maalesef

Mesela DİĞER kısmında verdiğimiz (ki yayımlanan tüm eserler bildirilmek zorunda idi) çalışmaların yahut yüksek lisans tezinden üretilen makalenin durumu ne olacak? Bunlar muallakta

Sontag, 4 yıl önce

Docentlik basvuru kilavuzlarinda şöyle yazar: "Daha önce farklı bir bilim alanından doçent unvanı almış (yurtdışı denklik dahil) adayların, doçent oldukları başvuru dönemine ait eserler/yayınlar, bu dönem için düzenlenecek beyannameye dahil edilmeyecektir."

23 Şubat 2020 23:39

Hocam başvuru yaparken 2. doçentlik için bir öncekinde kullanılan başvuru dosyası UAK ye yollanacak diye bir ibare hatırlıyorum.

Faikefe, 4 yıl önce

Teşekkürler Hocam, bunun detaylı izahı yok maalesef

Mesela DİĞER kısmında verdiğimiz (ki yayımlanan tüm eserler bildirilmek zorunda idi) çalışmaların yahut yüksek lisans tezinden üretilen makalenin durumu ne olacak? Bunlar muallakta

24 Şubat 2020 13:23

Yönetim kurulu tarihi konusunda bilgisi olan varsa paylaşabilirse seviniriz..

sazen, 4 yıl önce

Bu hafta yönetim kurulu toplantısı olacak mı? Bilen var mı acaba?

Toplam 4957 mesaj
«757677787980818283848586»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi