Editörler : ayşegül bgm

by86
Genel Müdür
24 Şubat 2009 00:54

inanın içim yanıyor bütün forum atama telaşında. herkes evrak tamamlama telşında biz atanamamanın ezikliğini yaşıyoruz. böyle kadere böyle adelete yazıklar olsun ne deyim başka millet 65 ile yerleşiyo biz 75 ile açıkta kalıyoruz :(( daha ne kadar beklicez

yaprak_dökümü
Aday Memur
24 Şubat 2009 02:04

by86 haklısın ben atandım ama 8 sene sonra oldu puanın çok güzel ikinci atamada büyük ihtimal atanırsın sabret sabrın sonu selamet olacak inşallah . bütün atanamayan arkadaşların atanması dileğiyle

ilkay2020
Şube Müdürü
24 Şubat 2009 08:36

sağlıkta sadece tıbbi sekreterler tavan puanda atanıyo.diğerleri45-50'den tutun da en yükseği 65 oluyo ne demek oluyoki bu.biz de onlarla aynı seviyede eğitim aldık neden bizimki yüksek oluyo anlamadım.

ilkay2020
Şube Müdürü
24 Şubat 2009 09:33

gncl

by86
Genel Müdür
24 Şubat 2009 13:15

Arkadaşlar aşağıdaki örnek dilekçeyi herkes göndersin.

.............yılı............................................................................ mezunuyum. Defalarca KPSS sınavına

girmeme ve kayda değer puanlar almama rağmen yerleştirmem yapılamamıştır.

Biz tıbbi sekreterler olarak 2009 KPSS atamalarında bizlere daha fazla kadro verilmesini istiyoruz.

Şu ana kadar hep az sayıda kadro ile geçiştirildi.

Buna ek olarak devlet hastanelerinde hizmet veren temizlik firmaları ve benzeri taşeron firmaların sözleşme

ile isdihdam ettiği TIBBİ SEKRETER statüsündeki personel sayesinde hastaneler Tıbbi Sekreter talebinde

bulunmamakta ve bu da alımları azaltmaktadır. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz.

Diğer bir sorunumuz olan becayiş hakkı ve eş atamaları konusunda da Tıbbi Sekreterlere hak

tanınmasını istiyoruz, öyle ki; yerleştirilmesi yapılmış ve yer değiştimek isteyen bir Tıbbi Sekreterin tekrar

tercih yapması, biz atama bekleyenlerin yerleşebilme ihtimallerini gayet açık bir şekilde azaltmaktadır.

Netice itibarı ile taban puanlar yükselmekte ve atanabilme şansımız gittikçe düşmektedir..

Bu nedenledir ki biz TIBBİ SEKRETERLER PLATFORMU olarak lise-önlisans atama bekleyen

Meslekdaşlarımızın eşit oranda dağıtılmasını ve en üst düzeyde atama talep etmekteyiz.

Gereğinin yapılmasını arz ederiz.

ilkay2020
Şube Müdürü
24 Şubat 2009 13:48

arkadaşlar bu dilekçe örneğini hepimiz atalım sesimizi duyurmaya çalışalım

sah-i_gul
Kapalı
24 Şubat 2009 14:03

yeter artık. memur olarak atanamıyoruz. taşaron firma sahiplerinin yakınları yüzünden devlet hastanelerine giremiyoruz. biz ne yapalım.aç mı duralım. başka bir ülkeye mi gidelim. YETERRRRRRRRRRRRRRRRRR

konu başlığı ile formunuzu doldurup sağlık bakanlığına yolladım.

Arkadaşlar 2000 yılında sml den mezun oldum. o zaman bizlerden 50-40 kişi alınıyordu, taşaron firma muhabbeti yine vardı. bu yüzden mesleği bıraktım. üniversiteyi de okumadım. rastgele bir gazetede işe başladım. 9 yıldır sayfa editörüyum. 3 kere başarılı gazeteci ödülü aldım. 2006 da öss'ye girdim. hem okudum hem çalıştım. baktım gördüm ki yine bir şey değişmemiş. aradan geçen 9 yıl boyunca bu durumu anlatmadığım ne sağlık müdürleri kaldı ne de köşe yazarları. ne de hastane müdürleri. yok abi. artık maillerim ağır hitaplarla yolluyorum. aynı tas aynı hamam. bursada oturuyorum. şevket yılmaz hastnesine ek bina açılacak. başvurayım dedim. uludağ üniversitesinde staj gördüm. zübeydehanımda 2 ay sgk faturalandırma yaptım. dakikada 200 kelime yazabiliyorum. ingilizce kursuna gittim orta derece ingilizcem var. üniversiteyi her dönem onur belgesi alarak bitirdim. bana ne dediler biliyor musunuz. bir milletvekili bul öyle başla!!!!

bir de 2000 yılından önce bu sınavlar 4 yılda bir yapılırdı. 4 b muhabbeti yoktu. görüyorum ki atananlar tekrar sınava girip insanların hakkını yiyor. devlette bundan para kazanıyor. alım yapılmıyor ücretli yer değiştirme yapılıyor. yani atan sonra tekrar para öde kpss ye gir ve yer değiştir.

ilkay2020
Şube Müdürü
24 Şubat 2009 14:10

evet sahi gül söylediklerinde çok haklısın.bizim mesleğimiz neden böyle ayaklar altına alındı iş bulamayanların imdatı oldu anlamış değiliz biz de bu yüzden bir dilekçe oluşturduk ve bunu gönderdik.bakalım nolacak

sah-i_gul
Kapalı
24 Şubat 2009 14:26

dilekçenizi en az 30 kere yolladım.

DAHA ÖNCE BUNU YAZIP 500 KERE YOLLAMIŞIMDIR

Sayın yetkili

Sağlık meslek lisesi ve sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü mezunuyum. Yani Sağlık bakanlığının kendisine bağlı okullarda yine kendi sorumluluğu altındaki hastanelerin tıbbi sekreter ihtiyacını karşılamak üzere yetiştirdiği ve önlerine set çekerek işsiz bıraktığı onlarca kişiden biriyim. Bu e-postayı da yaşadığımız mağduriyetin ve bakanlığınızın uygulamaları sonucunda ortaya çıkan adaletsiz durumun boyutlarını görmeniz için yazıyorum.

Bizler tıbbi sekreterlik mesleğinin gerektirdiği vasıflara sahip olabilmek için uzun yıllar eğitim gördükten sonra, olması gerektiği gibi hastanelerdeki yerlerimiz de olmak yerine adeta ülkenin işsizlik ordusunda vazgeçilmez neferler olduk. Çünkü bakanlığımız sözünü ettiğimiz okulları açarken yarattığı günlük gülistan hava ile bizlere adeta iş garantisi verirken, daha okulun bitişiyle birlikte belki ağır bir tabir olacak ama kandırıldığımızı anladık. Çünkü iş için başvuru yaptığımız her yerde aynı manzarayla karşılaştık. ?üzgünüz ama başvuru yaptığınız pozisyon için açık yok?. Evet gerçekten de boş pozisyon yok çünkü o pozisyonun gerçek sahibi olan bizlerin yerinde taşeron şirketler vasıtasıyla hastane kadrosuna temizlik ya da güvenlik görevlisi vasfıyla alınan kişiler çalışıyor. Bakanlığımız birçoğu bilgisayar yada daktiloyu ömürlerinde ilk kez gören yada ağzından herhangi bir tıp terminolojisi terimi duyduğu doktoru Türkçeyi yeni öğrenen turist sanan bu kişileri çalıştırarak sözde tasarruf ediyor.

Bakanlığımız Bizler için kadro açarak hem bizi içinde bulunduğumuz ve ağırlığını geçen gün daha fazla hissettiğimiz işsizlik illetinden kurtarmak hem de hükümetimizin sık sık yakındığı vasıflı eleman eksikliğinin gerekçelerinden birini ortadan kaldırmak yerine ?işimizi? gerekli vasıflara sahip olmayan kişilere ucuza yaptırıyor. Oysa hakkımız olan pozisyonlarda uygun bir bedelle çalıştırılmış olsak hem bizim hem de kurum ve kuruluşların bir çok problemininin çözüleceği inancındayız. Çünkü bir işin ucuz olmasıyla uygun fiyatlı olması aynı değere sahip olması demek değildir. Bunun en objektif delili olarak hastanelerde konumuzla ilgili aksaklıklar ve doktorların konu hakkındaki görüş ve şikayetleri incelenebilir. Bu tarz durumlar zaman, para ve her şeyden önemlisi Avrupa birliği yolundaki ülkemiz için itibar kaybına sebep oluyor. Yani Kısa vadede kar olarak algılanan bu durum ileride telafisi çok zor olan büyük zararlara zemin hazırlamaktan başka bir şey değildir. Toplum olarak gelişmiş ülkelerdeki rayına oturmuş sisteme her zaman imrenerek bakmamıza rağmen, işçi alımlarında halen daha liyakat yerine akrabalık ya da kölelik derecesine bakıyoruz.

Bu durum sadece bizler için değil bizim yerimize çalışan kişiler ve hak ettikleri hizmete alamayan vatandaşlar için de adaletsiz bir durum meydana getirmektedir. Sağlık gibi son derece hassas dengelerin rol oynadığı bir alanda vasıfsız elemanların çalıştırılması nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklar toplum vicdanında telafisi imkânsız yaralar açabilecek ciddiyettedir. Hakları ve sorumlulukları olmadığı halde yerimize çalıştırılan taşeron firma personelinin bir çoğu yaşanan bir olumsuzluk karşısında hem sahipsiz hem de yeterli sorumluluğa sahip değildir. Çoğu normal sözleşmesinin dışında boş kağıt imzalayarak işe giren ve ne zaman işten çıkarılacağı (tazminatsız olarak) işverenin tasarrufunda olan bu kişiler bizlerin deyimiyle modern çağın köleleri muamelesi görmektedir.

Sonuç itibariyle bakanlığın bana ve meslektaşlarıma verdiği vaatleri yerine getirmesini istiyoruz. Çünkü ileri medeniyetler seviyesini hedefleyen bir devletin öncelikle eğitimli insanlara ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle eğitimli insanlarını devre dışı bırakarak gerekli yeterliliğe sahip olmayan kişileri çalıştırmanın, hem toplumsal adalete hemde ilerleme yolunda kesintisiz eğitim gibi projeler geliştiren devlet politikasına aykırı olduğu düşüncesindeyiz. Eğitimli ama devletine küskün, vasıfsız ve köleleştirilmiş insanların oluşturduğu ilerlemek yerine yerinde sayan hatta geriye giden bir devlet olarak hedefimize ulaşmanın imkânsız olduğu aşikârdır. Bu nedenle yapılan yanlıştan bir an önce dönülmesi ve hak ve ödevlerimiz için gerekli olan altyapının biran önce oluşturulması temennilerimizle saygılarımızı sunuyoruz.

sah-i_gul
Kapalı
24 Şubat 2009 14:30

[email protected]

hürriyetin söz milletin başlıklı bir köşe yazarı şimdi de belki sesimizi duyurur, diye ona da 10 tane yolladım. ;)

beadlecues61
Memur
24 Şubat 2009 14:34

buraya ayırdıgınız vakti kpss ye ayırmıs olsaydınız coktan atanmıstınız. diğer branşlar 50 ye 60 a dustu dıyorsunuz tıbbı sekreter ne kadar var anestezı veya radyolojı nekadar var bunun farkında degılsınız. sınav sorularının yarısını yapamamıssınız bı de atama beklıyonuz. dortyıllık fakulte veya ogretmenlık okuyanlar bıle sızın kadar rahat atanamıyor. taseron fırma falan hıkaye 3 ay calısılsa rahtlıkla ıse gırılebılecek tek sektor sağlık. bukadar kendınızı yıpratmayın. ayrıca 2010 kpss ye kadar sızın puanınızda 60 lara duser merak etmeyın...

ilkay2020
Şube Müdürü
24 Şubat 2009 14:35

dilekçene cevap vermiyorlarmı sahi gül? ben de atayım bu mail adresine mail.

çevrecim
Memur
24 Şubat 2009 14:35

ben de gönderdim arkadaşlar,hadi inşallah sesimizi duyuracaz.

ilkay2020
Şube Müdürü
24 Şubat 2009 14:38

beadluces konu senle alakalı değilse lütfen üzerine alınıpta mesaj yazma.aklını da kendine sakla.biz mağduriyetimizi bildiriyoruz.

beadlecues61
Memur
24 Şubat 2009 14:44

senin aklın neleri başarmış ortada. ne haliniz varsa görün. ama bu şekilde hiçbir yere varamazsınız bunu bilin. duygusal olmak size hiçbirşey kazandırmayacak. mantıklı olun lütfen

ilkay2020
Şube Müdürü
24 Şubat 2009 14:47

sen mantıklı olmaya devam et.yolun açık başın dik olsun hadeee

hürışık
Aday Memur
24 Şubat 2009 14:47

ben burayı yeni buldum ark. söyledi çok güzel bir sistem uygulamışsınız art. ben de tıbbi sekreterim ve atanamadım size tamamen katılıyorum sağlık bakanlığı bize de kadro açmalı hiç bir sağlık personeli şirket elemanı olarak çalışmıyor tek biz çalışıyoruz o halde bizim okulu kapatsın böyle bir bölüm neden açtı

sah-i_gul
Kapalı
24 Şubat 2009 14:53

beadlecues61 karadenizliyiz galiba.

bir konuda dikkatini çekmek isterim zaten kpss saçma bir sistem. eleme yapacaksınız madem bize sağlık soruları sorun. soruların 90 tanesini yaptım fakat matematik sorularının 5 tanesine dokunabildim. çünkü kafam basmıyor. ok mi? kafam sayısala yatsaydı sayısal bir bölüm okurdum. ama üniversiteyi derece ile bitirdim yani tıbbi sekreterlik sözel bir bölüm. Neden mi bu kadar ağlıyoruz. hiç bir bölümün hakkı bu kadar yenmiyor. bu şehirde taşaron firmalar tıbbi sekreter alıp her sene sözleşme yeniliyorlar. asgari ücretten fazlasını vermiyorlar. hersene elemanları çıkarıp yeniden başlatıyorlar. artı benim şükürler olsun bir işim var. ben en çok boşta kalanlar için tırmalıyorum. anladın mı.ya sizin memlekette nasıl???

önlisans 79 a düştü. benim şehrimde 82 den aşağısı yok tamam mı?

ilkay2020
Şube Müdürü
24 Şubat 2009 15:04

sahigül boşver anlamaynalar için gücünü yorma.o arkadaş eğlence olsun diye yazmış yoksa bi amacı yok onun.ayrıca senin desteğin için tşkler. dilekçemizi gönderdik desteğini bekliyoruz. herkese duyuralım

beadlecues61
Memur
24 Şubat 2009 15:07

ben de dereceyle bıtırdım cunku 2 kısı mezun olabıldık. sızın gıbı 20 kısı gırıp 20 kısı cıkmıyor bızım okudugumuz bolumden. neden dıger puanlar dustu burdan anlayablırsınız sanırım ,sozelcısınız. ben atanalı 3 yıl oldu ama hala kpss ye gırıyorum cunku memleketımden 1200 km uzaktayım. baska sansım yok. ve 81 puan aldım. yanı hala ders calısıyorum bu benım hayatım mecburum bı yerde degılmı. benden yuksek puan alanları atanmasını bekledım. onlar tercıh yapamazken ben memleketımı yazacagım tabi istifa etme riskine girerek. umarım beni anlayabılıyorsunuz. o kadar basıt degıl be gozum...

ben saglık lısesı mezunu degılım. sırf işsiz kalmıyım dıye saglık y.o okudum.

Toplam 218 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi