Editörler : Pangaea

Kapalı
11 Nisan 2019 16:05

OGM'nin alacağı 800 personel hk.

Arkadaşlar aşağıdaki linkten de görüleceği gibi ogm bi açıklama yapmış. Alınacak 800 memur için ösym nin alımı gerçekleştireceği söylenmiş. Burada kastedilen 2019/3 gibi merkezi atama ile aynı usülde yapılacak olan bir atama mıdır? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

https://www.memurlar.net/haber/822555/ogm-den-rotasyon-ve-5-bin-personel-alimina-dair-aciklama.html

11 Nisan 2019 17:03

olabilir kgm osymenin sitesinden almisti buda oyleolabilir

Ykskmhnds35
Aday Memur
11 Nisan 2019 20:35

Merkezi olacak KPSS puanlarıyla ama umarım hepsi lisans mezunu ve herhangi bir lisans programı yeterli olur , bu şekilde olursa 800 güzel sayı

flankes00
Memur
11 Nisan 2019 21:42

esas soru ne zamn alınacağı 1 ay sonra mı 1 yıl sonra mı bu daha önemli bence

fırat1285
Aday Memur
11 Nisan 2019 22:09

2019 yılı içinde alınacağı belirtilmiş.sözlerinde dururlar inş.

flankes00, 5 yıl önce

esas soru ne zamn alınacağı 1 ay sonra mı 1 yıl sonra mı bu daha önemli bence

capelloo
Memur
11 Nisan 2019 23:23

Valla keske oyle olsa dostum biraz nefes aliriz. Ama nerde ıvir zivir bolum var buyuk ihtimal onlara ayrilmistir kadro. hepsi lisans oldugunu da zannetmiyorum. Ama insallah yanilirim.

Ykskmhnds35, 5 yıl önce

Merkezi olacak KPSS puanlarıyla ama umarım hepsi lisans mezunu ve herhangi bir lisans programı yeterli olur , bu şekilde olursa 800 güzel sayı

huseyin630
Memur
12 Nisan 2019 01:05

şoförlük için şartlar nedir bilen var mi

gökotta
Kapalı
12 Nisan 2019 10:45

Ne kadar bencilsin sen arkadaş önlisans üvey evlat mı niye hepsinin lisans olmasını umuyorsunuz.

Ykskmhnds35, 5 yıl önce

karabahtli
Genel Müdür
12 Nisan 2019 18:57

adam haklı arkadaş tabiki lisansa kadro isteyecek. çıkan kadroların yüzde 90'ı önlisansa ayrılıyor. ama ösym ataması ile oluyorsa, anayasaya da uygun şekilde mezuniyet üstünlüğü var ve lisansa daha fazla kadro açılıyor. önlisans hiç olmasın demeyelim ama hak hukuk diyelim. ösym ataması en adil kadro dağılımı demektir. içişleri 1100 büro personeli aldı 1000 tanesi önlisans. ösym ile alsaydı bunun sadece 300'ü önlisans olurdu. en son içişleri alımında da 250 lisans ve 500 önlisans oldu. insanlar artık yarısı lisans , yarısı önlisans olmasına bile razı oldu. ama ösym ataması ile olsa zaten 2/3'ü lisansa ayrılacak. lisans mezunları üvey evlat değil. sınavları daha zor ve aynı nete daha düşük puan geliyor. iki sınavı kıyas edersek yine lisans mezunlarına haksızlık olur.

gökotta, 5 yıl önce

Ne kadar bencilsin sen arkadaş önlisans üvey evlat mı niye hepsinin lisans olmasını umuyorsunuz.

12 Nisan 2019 19:33

lisan daha zor olduğu için olabilirmi
gökotta, 5 yıl önce

merhabacanımcım
Aday Memur
12 Nisan 2019 20:17

üstünlük lisansta evet ama tüm kadronun hepsini ama hepsinin lisansa ayrılmasını beklemek, umarak biraz da olsa bencillik oluyor, evet di mi ama

küçük bi payda lise mezunlarına ayrılır, umarım.

gökotta, 5 yıl önce

karabahtli
Genel Müdür
12 Nisan 2019 20:22

tabiki lisans 400, önlisans 250, lise 150 şeklinde bir dağılım olabilir mesela. genelde bir orantı oluyor zaten. ya da 500 lisans, 200 önlisans, 100 lisans da olabilir. ösym kadro dağılımını en güzel surette yapar diye düşünüyorum. bu nedenle ösym ile olsun istiyoruz. mülakat da olmasın. puanı olan yerleşsin. hayırlısı inşallah..

merhabacanımcım, 5 yıl önce

üstünlük lisansta evet ama tüm kadronun hepsini ama hepsinin lisansa ayrılmasını beklemek, umarak biraz da olsa bencillik oluyor, evet di mi ama

küçük bi payda lise mezunlarına ayrılır, umarım.

merhabacanımcım
Aday Memur
12 Nisan 2019 20:28

Aynen inşallah, bu konuda herkes anlaşabilir, umarım :)

karabahtli, 5 yıl önce

tabiki lisans 400, önlisans 250, lise 150 şeklinde bir dağılım olabilir mesela. genelde bir orantı oluyor zaten. ya da 500 lisans, 200 önlisans, 100 lisans da olabilir. ösym kadro dağılımını en güzel surette yapar diye düşünüyorum. bu nedenle ösym ile olsun istiyoruz. mülakat da olmasın. puanı olan yerleşsin. hayırlısı inşallah..

12 Nisan 2019 23:45

Ogm memur olarak lisans almıyor. Merkezi yerleştirmelere de bakın hep önlisans almış. Önlisansta ise muhasebe, adalet, bilgisayar yoğunluklu bir alım olur.

gökotta
Kapalı
12 Nisan 2019 23:55

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Arkdşm yıkdz teknk elk. Müh okudum. önlisans taraftarcısı değilim. son on yılın lisans sorularını da gördüm önlisans sorularını da kendinizi lisans zor diye avutmayın. Hatta bazı derslerde önlisans daha zor. Sınava giren sayısı ile düşük nete yüksek puan derseniz amenna ama lisans zor onlisans kolay diye cahil cahi konuşmayın. Lisansların yuzde sekseni matematikten zerre çakmıyor ve her sınavda da matematikten kaybettiği puanı sisteme yüklüyor. Emin olun piyasadaki meslek lisesi, önlisans ve stajların katkısıyla mezun olanlar övdüğünüz dört yıllıklardan daha fazla bilgi ve tecrübe sahibi oluyor. ( teknik bölümler için). Bir de eksi veriyorsunuz ne hep banaacı toplum olmuşuz.

sonersonersoner, 5 yıl önce
lisan daha zor olduğu için olabilirmi

kerem436
Kapalı
18 Temmuz 2019 12:18

sana şiddetle karşı çıkıyorum ve şiddetle kınıyorum.

Guiliano Terraneo, 5 yıl önce
Ogm memur olarak lisans almıyor. Merkezi yerleştirmelere de bakın hep önlisans almış. Önlisansta ise muhasebe, adalet, bilgisayar yoğunluklu bir alım olur.

sujitsu
Kapalı
05 Ağustos 2019 13:11

Lisanstan alır mı şu 800 memuru

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi