Editörler : Pangaea
06 Aralık 2019 12:05

Askerlik ve atama
arkadaşlar merak ettiğim bisi var. benim askerlik tecilim haziranda bitiyor eğer atama eylüle sarkarsa ki görünen o nasıl bir yol izlemem gerekiyo bi fikri olan var mı? bakaya kaldığımizda atanamiyoruz çünkü bildiğim kadarıyla

22grace
Memur
06 Aralık 2019 12:17

Ben de merak ediyorum

Ogretmenbt
Aday Memur
06 Aralık 2019 12:18

hocam seninde mi aynı durum?
22grace, 4 yıl önce

Ben de merak ediyorum

MammaMai
Memur
06 Aralık 2019 12:38

Hocam ne olacağını kestirmem fakat size herhangi bir yüksek lisans programına kayıt olmanızı önerebilirim. Böylelikle bayağı bir zaman kazanmış olursunuz.

Ogretmenbt
Aday Memur
06 Aralık 2019 12:41

hocam dil puanım yok 85 ales puanım var sadece. şubat ayında herhangi bir bölüme kaydolabiliyor muyuz yüksek lisans için sadece ales puanıyla bir bilginiz var mi
MammaMai, 4 yıl önce
Hocam ne olacağını kestirmem fakat size herhangi bir yüksek lisans programına kayıt olmanızı önerebilirim. Böylelikle bayağı bir zaman kazanmış olursunuz.

MammaMai
Memur
06 Aralık 2019 12:44

Hocam ales puanınızı gayet iyi. Yds şartı aramayan bölümler de var. Bence mutlaka girersiniz herhangi birine.
Ogretmenbt, 4 yıl önce
hocam dil puanım yok 85 ales puanım var sadece. şubat ayında herhangi bir bölüme kaydolabiliyor muyuz yüksek lisans için sadece ales puanıyla bir bilginiz var mi

MammaMai
Memur
06 Aralık 2019 12:45

Bu arada şubatta atama olacak ama hemen askerliği yapmak istemiyorsanız. Yüksek Lisans yapmalısınız.

Ogretmenbt
Aday Memur
06 Aralık 2019 12:48

hocam şubatta atama olursa problem değil benim için. askere gitmek istememe gibi bir durumum sadece bu askerlik yüzünden atanamama durumundan korkuyorum çünkü gayet iyi bir sıralamam var 10bin kişide bile kontenjana girebilecegimi düşünüyorum. dediğim gibi sadece atamayi eylüle sarkitmalarindan korkuyorum çünkü çakısacak be bir problem çıkıp atanamayacagim diye korkuyorum
MammaMai, 4 yıl önce
Bu arada şubatta atama olacak ama hemen askerliği yapmak istemiyorsanız. Yüksek Lisans yapmalısınız.

Ogretmenbt
Aday Memur
06 Aralık 2019 12:49

hocam bir de uzaktan eğitim şeklinde bir programa katılsam yüksek lisans için yine de tecil ettirebiliyorum değil mi bilginiz var mı?
MammaMai, 4 yıl önce
Hocam ales puanınızı gayet iyi. Yds şartı aramayan bölümler de var. Bence mutlaka girersiniz herhangi birine.

sercand12
Aday Memur
06 Aralık 2019 13:09

Ben de aynı durumdayım. Eğer şubatta atanırsam askerlik ne oluyor atanamazsam ne oluyor hiç bilmiyorum başka bir programa kaydolma durumum da yok şuan.

Ogretmenbt
Aday Memur
06 Aralık 2019 13:24

hocam herhangi bir bilginiz olursa haber eder misiniz? ben salı günü askerlik şubeye gidip sormayi düşünüyorum size de haber ederim öğrendiklerimi
sercand12, 4 yıl önce

Ben de aynı durumdayım. Eğer şubatta atanırsam askerlik ne oluyor atanamazsam ne oluyor hiç bilmiyorum başka bir programa kaydolma durumum da yok şuan.

Emr2305
Aday Memur
06 Aralık 2019 14:01

Arkadaşlar bu durumu daha önce araştırdım ve şöyle bir sonuca vardım. Atama için başvuruları aaskerdeyken izin alıp yapabilme hakkı var ve eğer ki askerdeyken atanırsanız, atandığınız kurumla iletişime geçip askerde olduğunuza dair bir dilekçe yazıyorsunuz daha sonra askerliğiniz bitince belli bir gün dahilinde işinize başlayabiliyorsunuz. Forumda bu şekilde olduğunu okudum ama yine de askerlik şubesine giderseniz alacağınız sonucu burada paylaşırsanız mutlu olurum.

Ogretmenbt
Aday Memur
06 Aralık 2019 14:33

tamamdır hocam dediğim gibi gelecek hafta içerisinde askerlik şubeye gideceğim bu konu için ve vaktim kalırsa ilçe milli eğitime de gidip oraya da bi soracağım süreç nasıl işliyor şeklinde gelişmeleri burdan sizinle paylaşırım
Emr2305, 4 yıl önce

Arkadaşlar bu durumu daha önce araştırdım ve şöyle bir sonuca vardım. Atama için başvuruları aaskerdeyken izin alıp yapabilme hakkı var ve eğer ki askerdeyken atanırsanız, atandığınız kurumla iletişime geçip askerde olduğunuza dair bir dilekçe yazıyorsunuz daha sonra askerliğiniz bitince belli bir gün dahilinde işinize başlayabiliyorsunuz. Forumda bu şekilde olduğunu okudum ama yine de askerlik şubesine giderseniz alacağınız sonucu burada paylaşırsanız mutlu olurum.

sercand12
Aday Memur
06 Aralık 2019 14:37

Sanırım arkadaş doğru söylüyor benim arkadaşım da aynısını söyledi. Eğer askerdeyken atanırsak atandığımız okul askerliğimiz bitene kadar bekliyormuş bizi. İnşallah atanırız şubatta ve bunlara kafa yormamız gerekmez.

Ogretmenbt, 4 yıl önce
tamamdır hocam dediğim gibi gelecek hafta içerisinde askerlik şubeye gideceğim bu konu için ve vaktim kalırsa ilçe milli eğitime de gidip oraya da bi soracağım süreç nasıl işliyor şeklinde gelişmeleri burdan sizinle paylaşırım

Ogretmenbt
Aday Memur
06 Aralık 2019 14:38

Umarım hocam
sercand12, 4 yıl önce

Sanırım arkadaş doğru söylüyor benim arkadaşım da aynısını söyledi. Eğer askerdeyken atanırsak atandığımız okul askerliğimiz bitene kadar bekliyormuş bizi. İnşallah atanırız şubatta ve bunlara kafa yormamız gerekmez.

oyuncu5561
Aday Memur
06 Aralık 2019 15:35

en ucuz tezsiz yüksek lisans neresi ve ne kadar?

Rmznts
Şef
06 Aralık 2019 16:41

Hocam atamalar en kötü ağustosta yapılır.

Sizin teciliniz haziranda bitiyorsa zaten en erken Eylül celbinde gidersiniz askere. Askerde olmak zaten atanmaya engel değil. Sıkıntı yapmayın.

22grace
Memur
06 Aralık 2019 17:19

Peki subatta atandik diyelim ya da agustosta. Askerlik suremizde haziranda bitiyorsa eylul celbinde kesin ogretmeniz. Ogretmenligi bırakıp askere mi gitmemiz sart yoksa gene bir erteleme var mi ?

Rmznts
Şef
06 Aralık 2019 17:53

Bir celp dönemi erteletebilirsiniz.

22grace, 4 yıl önce

Peki subatta atandik diyelim ya da agustosta. Askerlik suremizde haziranda bitiyorsa eylul celbinde kesin ogretmeniz. Ogretmenligi bırakıp askere mi gitmemiz sart yoksa gene bir erteleme var mi ?

22grace
Memur
06 Aralık 2019 18:48

Gercekten mi hocam cok teşekkürler

Rmznts, 4 yıl önce

Bir celp dönemi erteletebilirsiniz.

baris05
Aday Memur
07 Aralık 2019 15:16

askerden izin alıp okulla irtibata geçiceksiniz ve dilekçe ile sorunu çözüyorsunuz askerde atanançok

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi