Editörler : crops35
06 Aralık 2010 12:38

Denizcilik mezunu ve Denizcilik Müsteşarlığı yazmayı düşünen arkadaşlar

Sektörümüzde bulunan arkadaşlar netlerimizi paylaşalım 72 Net

adigesave
Daire Başkanı
06 Aralık 2010 15:35

hiç kimse yok mu denizcilikten mezun olan

conqieror
Şube Müdürü
06 Aralık 2010 17:57

ben güverteyim 3001 den giricem. başka yolu varmı benim bölümün ?_

kpssdeniz
Aday Memur
06 Aralık 2010 19:10

slmlar ben deniz ve liman işletme mezunuyum müsteşarlık kadro açarsa girebilecez tabi puanlar yüksek olmazsa:(

istenmeyenadam
Yasaklı
06 Aralık 2010 19:34

Başka başlıkta da sormuştum da, cevaplayan olmadı.

Güverte mezunları iyi maaşlarla iş buluyor, diye biliyordum ben. Güverte, gemi makine gibi bölümlerden mezun olanlar neden memur olmak istiyor? Hem de 3001 e de razı olarak.

Bu arada Denizcilik müsteşarlığı liman denetleme memuru olarak denizcilere kadro açıyor. Bi önceki alımlarda "herhangi bir önlisans mezunu" şartı vardı. Sonraki alımda denizcilik bölümlerinden alım yaptı.

adigesave
Daire Başkanı
06 Aralık 2010 20:13

Güverte ve makineciler için ayrıca alımlarda yapılabiliyor. Hatta denizcilik müsteşarlığı bazen güverte ve makinecilerden sözleşmeli ve kadrolu olarak epeyi kişi alıyor. Onun dışında da başka yerler varsa bilmiyorum

adigesave
Daire Başkanı
06 Aralık 2010 20:16

istenmeyenadam genelde güverte ve makineciler denizden uzak olsun da ne olursa olsun diye düşünüyorlar çünkü bazıları denizden sıkıldıklarından dolayı kaynaklanıyor. Valla krizden önce benim sektörde iyiydi iş olanakları vs bakımından ama krizden sonra herhalde herkes garanti iş olsun diye düşünmeye başladı. Bende 3001 bile yazmayı düşünüyorum tabi gelirse :( gelmezse de bir şekilde sektör tekrar açılacak tekrar aynı işe devam olmazsa

conqieror
Şube Müdürü
06 Aralık 2010 20:38

ben gemiye çıkmak istemiyorum artık, karada güzel bir iş bulup çalışmak evlenmek istiyorum. bu nedenle AÖF okuyorum bu sene son sınıf iktisattayım. inşallah okul biterse daha iyi bir yere atanırım

adigesave
Daire Başkanı
06 Aralık 2010 20:46

conqieror hayırlısı olsun inşallah gönlüne göre olur her şey benim arkadaşlarımdan bazıları da senin gibi artık denizde çalışmak istemiyorlar. Arkadaşlar bide netlerimizi bölümlerimizle birlikte yazarsak ona göre kendimizi görmeye çalışsak

mustimix
Genel Müdür
06 Aralık 2010 21:27

Bir denizci olarak herkese selamlar..

Bölümlerimizden denizcilik müsteşarlığı denetleme memuru olarak alım yapıyor. liman başkanlıklarında memur oluyoruz. Onun dışında işçi alımları olabilir.

adigesave
Daire Başkanı
06 Aralık 2010 22:56

mustimix selam bir şey sorabilir miyim? şimdi forumda dolaşırken liman başkanlığı da alım yapıyor denilmişti ama yerleştirmelerde hiç liman başkanlığıyla ilgili bir şey görmedim bununla ilgili bilgin varsa paylaşırsan sevinirim. Ayrıca da liman başkanlığı genelde güverte gemi mak. gibi bölümlerden mi memur alımı yapıyor. ben gemi inşaatçı olaraktan denizcilik müsteşarlığı dışında nerelere yerleşme ihtimalim olabilir.

Şimdiden teşekkür ederim. Rüzgarınız eksik olmasın:)))

mustimix
Genel Müdür
06 Aralık 2010 23:03

SADECE DENIZCILIK MSUTESARLIGINA DENETLEME MEMURLUĞU OLARAK GİREBİLİYORUZ. ONUN DIŞINDA PEK BİR ALIM YOK. O DA KURUM SON ALIMDA DENIZCILIK BOLUMLARINDEN ALIM YAPTI. BUNDAN SONRA DA BİZLERDEN ALIR DIYE DUSUNUYORUM.GEMI INSAATI BOLUMUNDEN BİR ALIM DA BUNUN DISINDA HIC DUYMADIM.

adigesave
Daire Başkanı
06 Aralık 2010 23:11

mustimix hocam teşekkür ederim bilgi için bu arada sen nereden mezunsun bölüm falan

adigesave
Daire Başkanı
06 Aralık 2010 23:39

Denizcilikle ilgili bir forumda gördüm Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü güverte, gemi makine, deniz ulaştırma işletme branşlarından geçmişte alımlar yapmış

chainlift
Şef
06 Aralık 2010 23:53

bende denizciyim. herkese başarılar.

adigesave
Daire Başkanı
07 Aralık 2010 00:26

şu anda forumda gördüğüm netlerini ve bölümlerini belirten arkadaşlarda

1)86 goko1978 deniz elektroniği

2)72 adigesave gemi inşaatı

3)66 istenmeyenadam elektronik haberleşme

diğer arkadaşlarda netini ve bölümünü belirtirse bizde kendi aramızda bir sıralama yapsak iyi olmaz mı?

adigesave
Daire Başkanı
07 Aralık 2010 13:01

hiç kimsenin yazmadığına göre her halde bizim sektörden çoğu kişi sınava girmedi yada bilgi paylaşmak istemiyorlar

adigesave
Daire Başkanı
08 Aralık 2010 00:27

güncel

istenmeyenadam
Yasaklı
08 Aralık 2010 00:39

adigesave

hocam 3 kişilik puan sıralamasına beni de yazmışsın, saol var ol da, ben denizci değilim :)

adigesave
Daire Başkanı
08 Aralık 2010 02:11

istenmeyenadam

valla hocam bilmiyordum kusura bakma ne bilim konuya yazınca her halde sende denizcisin diye düşündüm olsun bu saatten sonra artık sende denizci sayılırsın :)) belli mi olur belki gelecekte teknen olur tamamen denizci olursun. hiç ne yazan var nede yorum yapan denizcilik mezunu girenler bir elin parmak sayısı kadar diyeceğim neredeyse

mustimix
Genel Müdür
08 Aralık 2010 08:25

Kadroda Denizcilik müsteşarlığı dediği yerin çalışma yeri liman başkanlıklarıdır.Ben ktü mezunuyum gemi makineleri bölümüm.

Toplam 576 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi