Editörler : E.Kayı Han
18 Haziran 2019 21:39

Eski 4B'lilerin durumu ne olacak?

2014te üniversite hastanesinde 4bli olarak göreve başladım. Daha sonra 4+2 sistemi falan çıktı.

Şimdi onlar bir şekilde kadro hakkını tayin hakkını alacaklar. Peki normal 4bliler ne yapacak?

Bu nasıl bir sistemdir bari bizi de alsınlar aynı sisteme zaten 5 yıldır çalışıyoruz direk kadro hakkı kazanmış olmamız gerekiyor. Acaba yetkililerin ve sendikaların bizden haberi var mı?

pinar776
Şef
18 Haziran 2019 22:10

Sadece Sağlık Bakanlığı'ndaki eski 4/B lilere de değil kadro verilecek ya da iyileştirme yapılacaksa tüm 4/B lileri kapsamalıdır. Diğer bakanlıklarda 6 senedir sözleşmeli olanlar var. Bahsi geçen kanun teklifi gayri vicdani. Diyanetteki imam, meb de ki öğretmen ya da sağlık bakanlığındaki hemşire, başka bir bir bakanlıktaki mühendisten, mimardan ya da veterinerden daha çok mu hak ediyor kadroyu? Sözleşmeli personel arasında bile eşitliği sağlayamıyorlar. Yazık..

kykda4Bli
Kapalı
18 Haziran 2019 23:17

Bu yorumu imzalıyorum.

pinar776, 5 yıl önce
Sadece Sağlık Bakanlığı'ndaki eski 4/B lilere de değil kadro verilecek ya da iyileştirme yapılacaksa tüm 4/B lileri kapsamalıdır. Diğer bakanlıklarda 6 senedir sözleşmeli olanlar var. Bahsi geçen kanun teklifi gayri vicdani. Diyanetteki imam, meb de ki öğretmen ya da sağlık bakanlığındaki hemşire, başka bir bir bakanlıktaki mühendisten, mimardan ya da veterinerden daha çok mu hak ediyor kadroyu? Sözleşmeli personel arasında bile eşitliği sağlayamıyorlar. Yazık..

wagabond90
Aday Memur
19 Haziran 2019 10:10

Bende imzalıyorum...

kykda4Bli, 5 yıl önce

Bu yorumu imzalıyorum.

mügs
Kapalı
19 Haziran 2019 15:57

Cimer den başvuru yaptım ve twitter etkinliklerine katılıyorum, Binali Yıldırım seçim ofisini aradım, sendikayı aradım... Herkes bu şekilde kendince bir şeyler yapmaya çalışsa sesimizi duyarlar. Lütfen bir şeyler yapın ki hakkımızı alabilelim.

Saglıkçı44
Aday Memur
19 Haziran 2019 17:54

Bizden sonra başlayanlar kadrosunu alıcak biz hala sözleşmeli kalıcaz sanırım nasıl bi saçmalıktır b

20 Haziran 2019 16:59

Sizce sağlık bakanlığı 4+2 olmayan 4b liler 3+1 e geçebilir mi

hemmalatya
Şube Müdürü
20 Haziran 2019 19:27

geçemiyor maalesef..eski 4b liler olarak yok sayıldık

ilyas ortopedi, 5 yıl önce

20 Haziran 2019 20:03

Yazıklar olsun

ebe(4/b)54
Aday Memur
20 Haziran 2019 22:35

Keşke öyle birşey olsa ama yok.. kasım ayında 4 senem doluyor..
ilyas ortopedi, 5 yıl önce

20 Haziran 2019 22:36

Yani ne diyim ne diyelim ne yapalım şaşırdık kaldık

ebe(4/b)54
Aday Memur
20 Haziran 2019 22:36

Bi sağlıkçı olmama rağmen ben de imzalıyorum, bu haksızlığa karşı susmak insanlık dışı..
pinar776, 5 yıl önce

ebe(4/b)54
Aday Memur
20 Haziran 2019 22:39

Dediklerinin hepsini yaptım cimer akim mhp chp iletişim merkezleri hepsine yazmışlığım var sendika ofisine belli periyotlarda uğruyorum, tt etkinlikleri binali yıldırım iletişim nosunu arayıp not bırakmışlığım da var, yenikapı mitinglerinde elden not gönderdim, binali yıldırımla pendikte karşılaştığımızda orda da elden not verdim bi külliyenin önüne çadır kurmadığım kaldı..
mügs, 5 yıl önce

Cimer den başvuru yaptım ve twitter etkinliklerine katılıyorum, Binali Yıldırım seçim ofisini aradım, sendikayı aradım... Herkes bu şekilde kendince bir şeyler yapmaya çalışsa sesimizi duyarlar. Lütfen bir şeyler yapın ki hakkımızı alabilelim.

ebe(4/b)54
Aday Memur
20 Haziran 2019 22:41

Dediklerinin hepsini yaptım cimer akim mhp chp iletişim merkezleri hepsine yazmışlığım var sendika ofisine belli periyotlarda uğruyorum, tt etkinlikleri binali yıldırım iletişim nosunu arayıp not bırakmışlığım da var, yenikapı mitinglerinde elden not gönderdim, binali yıldırımla pendikte karşılaştığımızda orda da elden not verdim bi külliyenin önüne çadır kurmadığım kaldı..
mügs, 5 yıl önce

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi