Editörler : supporters.
«717273747576777879808182»

Adydoc
Şef
07 Nisan 2021 13:33

Arkadaşlar asgari ve şaibeli dergi nedeniyle başvurusu iptal edilen varsa hic UAK a basvurmakla vakit harcamasin, doğrudan idari mahkemeye başvursun. Bu donem mahkemeye veren aday sayisi artığı için artik UAK daha dikkatli davranıyor. Benim önceki donem basvurum UAK komisyonu tarafından yönetmelikte olmamasina rağmen asgari koşulu sağlamadığı gerekçesi ile iptal edilmişti. Oysaki UAK docentlik komisyonunun bunu değerlendirme yetkisi 12.6.2020 tarihli yeni yönetmelikle ortadan kalktı. Bu kararı sadece atana jüri üyeleri verebiliyor. Mahkemeye verdim şuan mahkeme sureci devam ediyor. Fakat Ocak 2021 de ayni yayinlarla tekrar basvurda bulundum ve jurilerim dun atandı. Hakli iseniz kesinlikle masraf edip mahkemeye başvurun.

dr-ent
Aday Memur
07 Nisan 2021 14:26

hocam itiranızın kabul edilmediği bilgisi ne zaman verildi acaba? Ben de itiraz ettim ancak bugünkü toplantı sonrası öğrenebileceğim anladığım kadarıyla, tabii bugun toplantı yapıldıysa..

elfkap, 3 yıl önce

Hocam itirazım tek cümle ile reddedilmiş, Şubat başvurum onaylandı jüri atandı. İtirazı nasıl kabul ediyorlar bilmiyorum. Umarım üstteki adakademisyen hoca gibi bende bu Şubat 5 te 5 duyarım.

elfkap
Memur
07 Nisan 2021 16:08

Geçen hafta, ÜAK?daki memur söylemişti. 18 Mart toplantısında demişti. Sonra jüri sürecinde olarak yeni başvuru durumu netleşti, dün de jüri açıklandı.

dr-ent, 3 yıl önce

hocam itiranızın kabul edilmediği bilgisi ne zaman verildi acaba? Ben de itiraz ettim ancak bugünkü toplantı sonrası öğrenebileceğim anladığım kadarıyla, tabii bugun toplantı yapıldıysa..

dr-ent
Aday Memur
07 Nisan 2021 22:16

Anladım hocam. Bende bugun toplantı olmadığını öğrendim maalesef, haftaya kaldı sanırım. Size bir tebligat yapılmadı o zaman, bende beklemeyelim yani🤷‍♂️

elfkap, 3 yıl önce

Geçen hafta, ÜAK?daki memur söylemişti. 18 Mart toplantısında demişti. Sonra jüri sürecinde olarak yeni başvuru durumu netleşti, dün de jüri açıklandı.

2873
Memur
07 Nisan 2021 22:19

Hocam merhaba,

Düşüncelerinize tamamen katılıyorum. Bende 18 Aralık 2020 de dava açtım. Davayı UYAP'tan takip ediyorum. UAK, avukatları çekildiği için mahkemeye savunma veremedi. Mahkeme UAK'dan ikinci defa savunma istedi. UAK henüz mahkemeye savunma göndermedi. Sizin süreciniz nasıl ilerliyor. Paylaşırsanız sevinirim.

Adydoc, 3 yıl önce

Arkadaşlar asgari ve şaibeli dergi nedeniyle başvurusu iptal edilen varsa hic UAK a basvurmakla vakit harcamasin, doğrudan idari mahkemeye başvursun. Bu donem mahkemeye veren aday sayisi artığı için artik UAK daha dikkatli davranıyor. Benim önceki donem basvurum UAK komisyonu tarafından yönetmelikte olmamasina rağmen asgari koşulu sağlamadığı gerekçesi ile iptal edilmişti. Oysaki UAK docentlik komisyonunun bunu değerlendirme yetkisi 12.6.2020 tarihli yeni yönetmelikle ortadan kalktı. Bu kararı sadece atana jüri üyeleri verebiliyor. Mahkemeye verdim şuan mahkeme sureci devam ediyor. Fakat Ocak 2021 de ayni yayinlarla tekrar basvurda bulundum ve jurilerim dun atandı. Hakli iseniz kesinlikle masraf edip mahkemeye başvurun.

Ydocent
Şef
07 Nisan 2021 22:28

Aciklama yazmak veya yazmamak arasindaki farki ben de düşündüm

Yazsaydım durum ne olurdu diye.

Subat 2021 basvurusunda açıklama ekledim bakalim sizin gibi takılmadan 5 te 5 yapabilecek miyiz?

akademisyen7878, 3 yıl önce

Sonra ne mi oldu?

Ekim başvurumda 5'te 5 başarılı bulundum. Tek fark açıklama kısmına bu başvuruda o dergiyle ilgili açıklama yazdım (ilk seferde gerek duymamıştım zaten şaibeli olarak değerlendirelemez diye) , bir de bir SCI yayın daha ekledim ama basılmadığı için sadece özgeçmişe, beyannameye değil. Fakat kimse ilk seferde yedek jürinin tereddüt ettim dediği dergiye takılmadı.

Süreçten çıkarımım ilk dosyanıza farklı bir şey eklediyseniz oyalanmadan tekrar başvurun.

Umarım haksız yere süreci aksayan, durdurulan herkes hızlıca olumlu sonucu ulaşır.

Sevgiler.

Ydocent
Şef
07 Nisan 2021 22:37

Aynen ifade ettiginiz aşamaları geciren bir adayım ben de.

Bu sefer başvuranların surecine müdahale etmediklerini düşünüyorum ben de. Ben sadece iki kitap bölümü ekledim. Ve asgari damgası yiyen makalelerini yine koydum ancak bu sefer açıklama ile. Kesin iptal olur diye düşünürken. Juri atandı. Surec gidiyor. Ama idari davam da devam ediyor. 30 gun geçti. Uak yanit vermedi.

Acaba dava açanların surecini durdurmak mi istemediler diye düşünmeye başladım. Ekim 2020 de birçok kişinin basvurusu juri atamasına geçmeden iptal oldu diye okuduk burada. Cok dava açılmış olabilir.

Bu dava önemli benim için.

Kazanıp, bizleri bu sıkıntılı sürece sokan jüriye ayri dava açan var mi acaba içimiz de? Hic bu konuda yorum görmedim arkadaşlar. Varsa lütfen paylaşır mısınız.

Adydoc, 3 yıl önce

nicksiz000
Memur
09 Nisan 2021 14:05

Hocam saibeli drgi grubuna yazdım ama burada deneyimli hocalar olduğu için tekrar yazmak istedim.

Davalar daha yeni yeni kazanılıyor. Ona daha var sanırım. Bende dediğiniz tazminat olayını ve acaba DOÇENT. olma tarihinin geriye doğru işletilmesi ile (sonucta bu hatalı asgari sebebiyle aday 1yıl mahkeme ile kaybediyor bu sürenin asgari kararı alındığı yönetim kurulu tarihi esas alınması) ilgili dava açan var mı onuda merak ediyorum.

Bilen, açan veya duyan paylaşır ise sevinirim.

Ydocent, 3 yıl önce

Aynen ifade ettiginiz aşamaları geciren bir adayım ben de.

Bu sefer başvuranların surecine müdahale etmediklerini düşünüyorum ben de. Ben sadece iki kitap bölümü ekledim. Ve asgari damgası yiyen makalelerini yine koydum ancak bu sefer açıklama ile. Kesin iptal olur diye düşünürken. Juri atandı. Surec gidiyor. Ama idari davam da devam ediyor. 30 gun geçti. Uak yanit vermedi.

Acaba dava açanların surecini durdurmak mi istemediler diye düşünmeye başladım. Ekim 2020 de birçok kişinin basvurusu juri atamasına geçmeden iptal oldu diye okuduk burada. Cok dava açılmış olabilir.

Bu dava önemli benim için.

Kazanıp, bizleri bu sıkıntılı sürece sokan jüriye ayri dava açan var mi acaba içimiz de? Hic bu konuda yorum görmedim arkadaşlar. Varsa lütfen paylaşır mısınız.

alkim_alkim
Memur
10 Nisan 2021 10:32

Bunu ben de merak ediyorum. bir hukuk sitesi var ya. bu davalara bakıyor. onlar doçentlik tarihinin değişmesi ile ilgili girişimde bulunmuşlardı. Sonuç ne oldu bilmiyorum. Tekrar sorulabilir. Kazanılmış ya da üak'ın düzelttiği bir tarih varsa emsal alınabilir.

nicksiz000, 3 yıl önce

Hocam saibeli drgi grubuna yazdım ama burada deneyimli hocalar olduğu için tekrar yazmak istedim.

Davalar daha yeni yeni kazanılıyor. Ona daha var sanırım. Bende dediğiniz tazminat olayını ve acaba DOÇENT. olma tarihinin geriye doğru işletilmesi ile (sonucta bu hatalı asgari sebebiyle aday 1yıl mahkeme ile kaybediyor bu sürenin asgari kararı alındığı yönetim kurulu tarihi esas alınması) ilgili dava açan var mı onuda merak ediyorum.

Bilen, açan veya duyan paylaşır ise sevinirim.

Ydocent
Şef
10 Nisan 2021 22:10

Bu tarih değişimi konusunda emsal bir karar çıktıysa öğrenelim arkadaşlar.

Peşini bırakmayalım. Ben kendi avukatıma sorarım.

Siz de öğrenirseniz biseyler paylaşalım.

Eger kazanılır ise ilgili jurilerden de tazminat talep etmek lazım.

alkim_alkim, 3 yıl önce

Bunu ben de merak ediyorum. bir hukuk sitesi var ya. bu davalara bakıyor. onlar doçentlik tarihinin değişmesi ile ilgili girişimde bulunmuşlardı. Sonuç ne oldu bilmiyorum. Tekrar sorulabilir. Kazanılmış ya da üak'ın düzelttiği bir tarih varsa emsal alınabilir.

Tourniquett
Daire Başkanı
11 Nisan 2021 12:16

Ben de avukatıma sormuştum bunu. Dava kazanıldığında kesinlikle doçentlik unvanının geriye dönük olarak alındığını söylemişti bana. Jüriye dava açıp da kazanma ihtimalini birkaç hukukçu arkadaşıma sorduğumda pek mümkün olmadığını söylediler maalesef.

Ydocent, 3 yıl önce

Bu tarih değişimi konusunda emsal bir karar çıktıysa öğrenelim arkadaşlar.

Peşini bırakmayalım. Ben kendi avukatıma sorarım.

Siz de öğrenirseniz biseyler paylaşalım.

Eger kazanılır ise ilgili jurilerden de tazminat talep etmek lazım.

frmn
Şube Müdürü
11 Nisan 2021 12:42

Hocam, ben şahsen sonuna kadar gideceğim. O jüriler de mahkemeye savunmalarını verecekler, uykusuz kalacaklar, avukat tutacaklar, huzurları kaçacak.. Sırf bunun için vereceğim mahkemeye inşallah sonunda kazanırız.

Kazanamazsam da Ali kıran baş kesen olamayacaklar bundan sonra...Yoğurdu umarım üfleyerek yerler. tek amacım budur.

Tourniquett, 3 yıl önce

Ben de avukatıma sormuştum bunu. Dava kazanıldığında kesinlikle doçentlik unvanının geriye dönük olarak alındığını söylemişti bana. Jüriye dava açıp da kazanma ihtimalini birkaç hukukçu arkadaşıma sorduğumda pek mümkün olmadığını söylediler maalesef.

Tourniquett
Daire Başkanı
11 Nisan 2021 13:17

İnşallah hocam çok haklısınız. Ben de aynı düşüncedeyim sizinle. Inşallah davamızı kazanırız da sıra oraya da gelir.

frmn, 3 yıl önce

Hocam, ben şahsen sonuna kadar gideceğim. O jüriler de mahkemeye savunmalarını verecekler, uykusuz kalacaklar, avukat tutacaklar, huzurları kaçacak.. Sırf bunun için vereceğim mahkemeye inşallah sonunda kazanırız.

Kazanamazsam da Ali kıran baş kesen olamayacaklar bundan sonra...Yoğurdu umarım üfleyerek yerler. tek amacım budur.

Jüri Sürecinde
Aday Memur
26 Nisan 2021 13:24

Hocalarım, Mart 2020 başvurum yedek jürinin asgari vermesi nedeniyle iptal edildi. Sürecim mahkemede. Şubat?ta tekrar başvurdum. Bir arkadaşım asgariden bırakıldığım için jüri üyesine başvurumun mühürlü nir zarfta ayrı gönderildiğini görmüş. Bir şekilde fişleme değildir de bu nedir? Uyduruk jüri raporunu da gönderiyorlar mı acaba? O dosyanın içinde ne var çok merak ettim. Bilgisi olan var mı?

2873
Memur
26 Nisan 2021 14:46

Hocam, bir fişleme olduğunu sanmıyorum. Sistemden bir önceki başvurunuzu zaten yeni jüri üyeleri görebiliyormuş. Yeni dönemde atanan jüri üyelerinize, önceki dosyanızda asgari koşulları sağlayamadığınız ile ilgili bilgileri içeren dosyanın tebliğinden başka bir şey olamaz. Karamsar düşünmeyin bence. Şubat başvurunuza ilave yayın eklemiş miydiniz? Ben de asgariden kaldım ve mahkemeye verdim. Aynı dosya ile Ekim 2020'de başvurdum, başvurum jüriye gitmeden iptal edildi.

Jüri Sürecinde, 3 yıl önce

Hocalarım, Mart 2020 başvurum yedek jürinin asgari vermesi nedeniyle iptal edildi. Sürecim mahkemede. Şubat?ta tekrar başvurdum. Bir arkadaşım asgariden bırakıldığım için jüri üyesine başvurumun mühürlü nir zarfta ayrı gönderildiğini görmüş. Bir şekilde fişleme değildir de bu nedir? Uyduruk jüri raporunu da gönderiyorlar mı acaba? O dosyanın içinde ne var çok merak ettim. Bilgisi olan var mı?

Doç.Mat
Aday Memur
26 Nisan 2021 15:11

Hocam merhaba umarım sonucunuz hayırlı olmuştur.

kuzeybulent, 3 yıl önce

Hukuki yardım aldım.3 sayfa ve madde madde itirazlarımı yazdım. ek koymak yerine cümle bitimine link bıraktım.Hayr mı şer mi bilmiyorum ama ulakbimden gelcek cevap nedir yada onlara ne diyecekler onu çok merak ediyorum..

Jüri Sürecinde
Aday Memur
26 Nisan 2021 15:30

Teşekkürler hocam. 2 yayın eklemiştim. Ama bu şekilde gönderilmesi jürilerde önyargı yaratmaz mı? Diğer jüri raporlarını da göndereceklerse ne ala.. ama benim başvurumu yedek jüri iptal ettirdi ve ben bu karara katılmadığım için mahkemeye verdim. Sürecin mahkemede olduğunu da bilsin jüri o halde...Hepimize geçmiş olsun hocam ne diyeyim..

2873, 3 yıl önce

Hocam, bir fişleme olduğunu sanmıyorum. Sistemden bir önceki başvurunuzu zaten yeni jüri üyeleri görebiliyormuş. Yeni dönemde atanan jüri üyelerinize, önceki dosyanızda asgari koşulları sağlayamadığınız ile ilgili bilgileri içeren dosyanın tebliğinden başka bir şey olamaz. Karamsar düşünmeyin bence. Şubat başvurunuza ilave yayın eklemiş miydiniz? Ben de asgariden kaldım ve mahkemeye verdim. Aynı dosya ile Ekim 2020'de başvurdum, başvurum jüriye gitmeden iptal edildi.

stas
Daire Başkanı
27 Nisan 2021 12:13

Sayın hocam idari yargıya göre jüriye dava açma durumunuz yok. Davalar şahıslara değil Kurumun kendisine açılır. Siz kuruma tazminat davası açarsınız. Davayı kazandığınız zaman alacağınız tazminat kurumun taktirinde olmak üzere işlemi hatalı yapan memura rücu ettirilebilir. Brüt Maaşının 1/4 u oranında her ay kesinti yapılabilir. İdari hukukta durum bu şekilde. Sonuçta herkes dava açarsa kurum tüm tazminatları kurum bütçesinden odeyemeyeceginden rücu hakkını kullanabilir. Siz tazminatinizi kurumdan peşin alırsınız kurum hatalı işlem yapan memurdan kesinti yapabilir.

Tourniquett, 3 yıl önce

Doç.Mat
Aday Memur
27 Nisan 2021 19:19

Arkadaşlar merhaba;

Bugün itibari ile Asgari Şartı Sağlamamıştır gerekçesi tarafıma ulaştı. Yaptığım incelemede

2016 yılında tamamlamış olduğum ve içerik olarak farklı olan Dr. tezimle ilgili olarak iki isimli yayınım tamamen odak olarak farklı olmasına( söz konusu 7 farklı parametre olmasına karşılık Dr. tezi ile benzerlik taşındığı düşünüldüğü için bu yayınım Dr. öncesinde değerlendirilerek asgariden 10 puan silinmiş. dolayısı ile 35 puan ile 128 asgari puan ve 490 kümülatif puan ile asgariden bırakıldım.

Tekrardan doktora tezimi ve ilgili yayınımı detaylıca incelediğimde kapsam olarak farklı iki konu söz konusu. aynı malzemeler ve farklı iki deneysel çalışma sonucunda bu kararlar 15.04.2021

tarihli doçentlik komisyonu 8RG-12/6/2020-31153) 6/1 maddesi uyarınca alınan karar tarafıma bugün itibari ile tebliğ edildi.

Bu kasamda haklı olarak ciddi bir itiraz dilekçesi hazırlamak istiyorum. Bu konuda yardımlarınızı esirgemez iseniz çok sevinirim.

Bu konuda itiraz eden ve benzer argümanlar ile kabul edilen itiraz yolunu paylaşırsanız sevinirim.

elfkap
Memur
27 Nisan 2021 22:02

Hocam fişleme oluyor maalesef, jüri üyelerimden biri bölümümdeki hocayı arayıp önceki başvurumun neden iptal olduğunu sormuş. Sistemde asgariden bırakıldığımız da görünmüyor sanırım, o da dergiden bahsedince e ben orada hakemlik yapıyorum demiş. Bilip bilmeden diğer jüri üyeleri ile hiçbir bağlantım olmadığı ve onların da atamayacağı göz önünde bulundurulursa başvurum yine iptal olacak sanırım, bunu gören jüri hiç incelemeden red verebilir.

2873, 3 yıl önce

Toplam 2687 mesaj
«717273747576777879808182»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi