Editörler : E.Kayı Han
02 Mayıs 2018 14:34

Tsk'da ankesörlü telefon mağdurları

Arkadaşlar merhaba TSK içinde oluşturulan yeni mağdur kitlesinin bir bireyi olarak bu konu başlığını açtım. Ocak 2018'de çalıştığım birlikte, 2014 yılında aynı gün 2 kere arandığım iddia edilerek ifadem alındı ve geçici olarak görevden uzaklaştırıldığım tarafıma tebliğ edildi. Beni hangi numara aramış, hangi numaramı aramış, konuşmuşmuyum, çaldırıp kapatmış mı vb. hiç bir sorunun cevabı yok. Kimi arkadaşların savcılıklara gittiği bu konuda ifade verdiği bilgisine ulaştım. Bende hiç bir şey yok. Yaklaşık 3,5 aydır evde beklemekteyim. 20 küsür sene hizmet ettiğim TSK dan böyle saçma sapan bir nedenle uzaklaştırılmak inanın o kadar ağırıma gidiyor ki anlatamam. O kadar yoğun çalan cep telefonum çalmaz oldu. Bu adi Fetö oluşumuyla ismimin yanyana geleceğini rüyamda görsem inanmazdım ama başıma geldi. Gelişmelerden haberdar olmak için açtığım konu başlığı altında mağdur olan tüm arkadaşların bişeyler paylaşması dileğimle. Adaletin bir an evvel tecelli etmesi dileğimle. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

fuksel
Aday Memur
02 Mayıs 2018 16:41

Aynen arkadaşlar ben anlamadım ne hikmetse emniyette 9103 polis bir garsonun CD sinden isimler çıkıyor diye açığa alınıyor bakıyorlar çoğunluğunda ihraç kriterleri yok şimdi hata yaptık diyorlar ama aynı olay tsk da olunca bunlar kriptocu halbuki bir baksalar meslek gruplarına belki herkes aranmıştır

karabebe
Aday Memur
02 Mayıs 2018 17:06

Benim halahazırda hangi şehirden, hangi numaradan arandığım dahi bana söylenmedi. Bu kadar garip bir durum. Kurum, savcılık hiç bir şey yok. Sadece MSB den o şekilde talimat geldi. Bizde geçici görevden uzaklaştırma verdik deniliyor. Keşke ses kaydı olsada adalet bir an evvel yerini bulsa. İşin ilginç tarafı tüm iletişim bilgilerimiz TSK sisteminde kayıtlı. Bu Fetöcülerin kritik yerleri ele geçirerek nüfuz ettikleri ortaya çıkmışken sözde abi ablalarına hedef şaşırtmak için masum insanların arattırılmadığı ne malum. Yaklaşık 3.5 aydır beklemekteyiz. Bunca sene görev yaptıktan sonra bu muameleye maruz kalmak o kadar kötü ki...

Okyanusumdun81
Kapalı
02 Mayıs 2018 18:10

Öncelikle bu başlığı açtığınız için teşekkürler. Biz de 2 ay olacak tutukluyuz bu saçmasapan sebep yüzünden. Dosyada başka hiçbişey yok zaten olamaz da hiçbir bağımız olmadı bu örgütle. Artık bu ankesör konusunda da farkındalık oluşması gerekiyor, her gün bir sürü asker alınıyor bu konu yüzünden. Aranan nasıl suçlu olabilir anlamıyorum numaralarımızı bulmaları çok kolay. Bu adamlar kendi ağzıyla söylüyor asılları gizlemek için bir sürü kişiyi de aradık diye.

karabebe
Aday Memur
02 Mayıs 2018 18:31

TSK içinde tüm kuvvet komutanlıklarında bu mağduriyetin yaşandığını aşikar. Bu adi ve aşağılık oluşumun asıl gayesinin kartopunu büyütmek ve içinden çıkılamaz bir hal almasını sağlamak bence.

Okyanusumdun81
Kapalı
02 Mayıs 2018 18:49

Daha önce bylock mağduriyetleriyle ilgili rapor hazırlayan Av Ali Aktaş ve arkadaşları, ankesör aramalarıyla ilgili de bir çalışma yaptıklarını 10-15 gün içinde yayınlayacaklarını söyledi belki bir faydası olur

karabebe
Aday Memur
02 Mayıs 2018 19:23

inşallah.. Önemli olan adaletin bir an evvel tecelli etmesi. "ADALETİN EN KÖTÜSÜ GEÇ TECELLİ EDENİDİR. SONUNDA HÜKÜM İSABETLİ OLSA DA, GECİKEN ADALET ZULÜMDÜR....

fuksel
Aday Memur
02 Mayıs 2018 19:28

Arkadaşlar ankesörlu telefondan Ankara da soruşturma gecirip serbest bırakılan var mı bu ankesörlü muhabbeti daha çok can yakacak gibi

karabebe
Aday Memur
02 Mayıs 2018 19:48

Ankesör adı altında inşallah masum insanların canı yanmaz. Ankesörlü telefonla arandı diyerek yaftalanan, iltisaklı olduğu gerekçe gösterilerek görevlerinden alınan/uzaklaştırılan tüm arkadaşların ortak isteği, aşağıda belirtilen sorularında yanıtlanarak soruşturmaların yapılması. 1. Öğrenim hayatı boyunca maddi olarak başkasından yardım almış mı, okutulmuş mu? 2. Maddi bir çıkar elde etmiş mi? 3. TSK içinde kritik yerlerde çalışmış mı? 4. Bu adi örgütün vakıf, dernek vb. oluşumlarına üyelik yaptırmış mı? 5. Katolog evliliği yapmış mı? 6. Yurt dışı görevlere ne kadar süre ve sıklıkta gitmiş bu örgüt sayesinde bundan nemalanmış mı? 7. Hiç önünden dahi geçilmeyen bu adilere ait BankAsyada hesabı var mı? 8. Sohbet toplantısı adı alltında insanların zehirlendiği toplantılara katılmış mı? 9. Eşi ailesi bu hain örgütün sayesinde bir yerlerde konum/iş sahibi olmuş mu? 10. Hain darbe girişimi olduğu anda bu adam ne yapıyordu? 11. TSK içinde konumunu güçlendirecek şerit rozet, erken terfi vb. olaylardan ne kadar yararlanmış?

Okyanusumdun81
Kapalı
02 Mayıs 2018 20:00

Kesinlikle öyle. Tek başına ankesör bir sebep olmamalı.

TURAF
Aday Memur
02 Mayıs 2018 20:37

bende 28 şubat 2018 de görevden uzaklaştırıldım. Hv.k.lerinde görevden uzaklaştırma nedenini dahi söylemiyorlar. bende bu tarihlerde çok ankesör muhabbeti geçtiği için ondan olduğundan şüpheleniyorum.zira bu ankesör muhabbeti o kadar ucu açık ki. benim ve ailemin bu adi örgütle hiçbir bağlantım olmadı. zaten bunu iddia edecek hiç bir şey de bulamazlar. fakat emin olamadığım tek şey ne zaman kimler tarafından sabit hat veya ankesörlüden arandığım. zaten yukarıdaki arkadaşlarımın bahsettiği gibi ankesörlü telefon çok kolay maniple edilebilecek hedef saptırılabilecek bir şey. daha bu sabah kendi adıma kayıtlı eşimin telefonunu 0216 lı bir numara aradı eşim cevap verdi superonline adına arıyoruz dediler kapattım. alın size ankesör kriterlerine uyan 10 saniyelik sabit hattan arama. ne olacak halimiz bilmiyorum hayallerim hedeflerim bitti tükendi. Allah gerçek suçluların belasını versin masumlara yardım etsin.

Okyanusumdun81
Kapalı
02 Mayıs 2018 21:00

Burda varsa iddianameler tahliye kararları da paylaşılırsa çok iyi olur. Aslında bu mağduriyeti yaşayan çok çok fazla kişiyiz ama büyük bi çoğunluk sessiz.

http://www.savunmahakki.com/ankesorlu-telefondan-aranma-iddiasina-karsi-savunma/

fuksel
Aday Memur
02 Mayıs 2018 21:03

Bence güzel diyorsun da senin bu saydigin sebepler zaten geçerli olsa idi o arkadaş şimdiye bekletmez alırlar di bizim dediğimiz emniyette 9103 polis gibi hiç bir dediğin kritere uymayan bu ankesörlü mağdurlarının canı yanıyor kardeşim senin saydigin o kriterleri kurum uyguluyor savcılık dikkat etmiyor

karabebe, 6 yıl önce
Ankesör adı altında inşallah masum insanların canı yanmaz. Ankesörlü telefonla arandı diyerek yaftalanan, iltisaklı olduğu gerekçe gösterilerek görevlerinden alınan/uzaklaştırılan tüm arkadaşların ortak isteği, aşağıda belirtilen sorularında yanıtlanarak soruşturmaların yapılması. 1. Öğrenim hayatı boyunca maddi olarak başkasından yardım almış mı, okutulmuş mu? 2. Maddi bir çıkar elde etmiş mi? 3. TSK içinde kritik yerlerde çalışmış mı? 4. Bu adi örgütün vakıf, dernek vb. oluşumlarına üyelik yaptırmış mı? 5. Katolog evliliği yapmış mı? 6. Yurt dışı görevlere ne kadar süre ve sıklıkta gitmiş bu örgüt sayesinde bundan nemalanmış mı? 7. Hiç önünden dahi geçilmeyen bu adilere ait BankAsyada hesabı var mı? 8. Sohbet toplantısı adı alltında insanların zehirlendiği toplantılara katılmış mı? 9. Eşi ailesi bu hain örgütün sayesinde bir yerlerde konum/iş sahibi olmuş mu? 10. Hain darbe girişimi olduğu anda bu adam ne yapıyordu? 11. TSK içinde konumunu güçlendirecek şerit rozet, erken terfi vb. olaylardan ne kadar yararlanmış?

karabebe
Aday Memur
02 Mayıs 2018 21:04

İnşallah bu idari ve adli işlemleri yapanlar biryerlere ve birilerine hizmet etmiyordur... Yıllar sonra adaletin tecelli etmesi ne bize ne de ailemize eza ve cefadan başka bir şey vermez. :(

GoodOldDays
Aday Memur
03 Mayıs 2018 22:40

Hergün onlarca gözaltı haberi duyuyoruz. Bu konu çok can yakacağa benziyor.

Okyanusumdun81
Kapalı
03 Mayıs 2018 22:48

Onlarca gözaltı onlarca tutuklama. Ama ben bu kötüye gidişin sona ereceğini düşünüyorum bu konu sarpa sarmadan akla kara ayrılacak Allahın izniyle. İyi düşünelim arkadaşlar kötü düşünmenin bir faydası yok

GoodOldDays
Aday Memur
03 Mayıs 2018 23:09

Hava kuvvetlerinde yapılan 23 mart ggu listesi ankesörlü telefon muhabbetine yapıldığı herkesce biliniyor. Tsk da ilk etapta söylenen 5000 rakamında 1000 kişinin Hvkk mensubu deniyordu. Diğer kuvvetlerde bu tarz ggular oluyor mu? Ve 2 hafta önce MSB bakanı listeler başbakanlığa gönderildi khk önümüzdeki günlerde çıkacak demişti. Sizce bu gecikmenin sebebi ne olabilir? Şov yapmak için iade sayılarının yüksek tutulacağı dönen söylentiler arasında. Sizlerin düşüncesi nedir?

karabebe
Aday Memur
03 Mayıs 2018 23:47

KKK. lığında da çok fazla ankesör/büfe araması adı altında ggu var.

karabebe
Aday Memur
03 Mayıs 2018 23:52

Daha önce belirttiğim gibi İnşallah bu araştırmalar layıkıyla yapılır. Bende GGU mağduruyum çok kötü bir durum. Umarım adalet bir an evvel tecelli eder ve görevlerimize döneriz.
05 Mayıs 2018 00:52

Benim bildiğim burda esas baktıkları şey ardışık aramalar diye biliyorum ben.Problem muhtemelen şu sendeki:sen arandıktan birkaç dakika sonra başka bir asker ondan hemen sonra başka bir asker daha aranmıştır.Atıyorum aranan 3 askerde hava kuvvetlerine bağlı asker yani aynı kuvvete mensuplar.Ben bu işin mantığını veya hukuka uygun olup olmadığı konusunda yorum yapmıyorum ama savcılıklar bu durumu şüpheli buluyorlar.Bir haberde okudum türkiye geneli 4500 tane ankesörlü telefonun hts kaydından çıktığı söyleniyor 5000 askerin.Ankara havuz oluşturmuş.Ankesör dediğinin büyük kısmı kartlı ankesör benim anladığım.

karabebe, 6 yıl önce
Benim halahazırda hangi şehirden, hangi numaradan arandığım dahi bana söylenmedi. Bu kadar garip bir durum. Kurum, savcılık hiç bir şey yok. Sadece MSB den o şekilde talimat geldi. Bizde geçici görevden uzaklaştırma verdik deniliyor. Keşke ses kaydı olsada adalet bir an evvel yerini bulsa. İşin ilginç tarafı tüm iletişim bilgilerimiz TSK sisteminde kayıtlı. Bu Fetöcülerin kritik yerleri ele geçirerek nüfuz ettikleri ortaya çıkmışken sözde abi ablalarına hedef şaşırtmak için masum insanların arattırılmadığı ne malum. Yaklaşık 3.5 aydır beklemekteyiz. Bunca sene görev yaptıktan sonra bu muameleye maruz kalmak o kadar kötü ki...

fuksel
Aday Memur
07 Mayıs 2018 13:25

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

MSB de çalışan kişilere 22 Mart da ggu olduğunda niye açığa alındıkları söylenmiş ve bazı kişilerin sadece 1 defa arandığı ve içerik kaydı olmadığı yani konuşma olmamış diye sebebini söylemişler şimdi bugün yeni Şafak yazarı Ankara da polis vay efendim ilk başta 50000 kişi takılmış ağa da sonra bunu 8 defa ve üstü arananları listeye ekleyince bu 5000 olmuş diye haber yapmış yalan kardeşim ya milleti kandırmayın eğer madem öyle bir şey var bu adam ve bunun gibi 1-2 defa ankesörlü telefondan arananları niye açığa alıyorsunuz o zaman

Toplam 20070 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi