Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Mart 2020 10:39

Uzaktan eğitim süresince okul servis ücretleri

uzaktan eğitim süresince okul servis ücretleri konusunda bir çalışma var mı?mecburiyetten dolayı çoçuklarımızı servis ile okula gönderiyoruz.

okul servis ücretleri zaten yüksek,zaten birinci dönem bir hafta tatil, onbeş gün yarıyıl tatil,rsmi tatil bayram tatili kar tatili ücret ödüyoruz..uzaktan eğitim süresincede bu ücretin ödenmesi fazla oluyır artık.

burcuva.84
Aday Memur
20 Mart 2020 21:54

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Bu koşullarda çalışamayıp para kazanamayan onca insan belki de iki üç aylık servis ücretini topluca nasıl verecek?

archduke
Aday Memur
21 Mart 2020 01:33

Merhaba! Bildiğim kadarıyla mevzuatta mücbir sebeplerle okula gidilememesi gerekçesiyle peşin verilmiş servis ücretlerinin sebebi kapsayan zaman nispetince geri ödenmesi öngörülüyor. Bu durumda da değerlendirme böyle olmalıdır, yani okula gidilemiyor iken ücret ödememelisiniz. Yine de bir borçlar hukuku avukatından veya ilçe milli eğitimden bilgi almaya çalışırsanız daha iyi olur.

TME3
Şef
21 Mart 2020 22:50

Hiçbir ekonomi bunu kaldıramaz, virüs işi çözülmezse borcu olanlar epey kötü günler yaşayacak. En alacaklı kurumlarda bankalar olduğuna göre varın siz düşünün gerisini. Tüm dünya için gecerli

Otosis
Aday Memur
26 Mart 2020 04:01

Birde okul ucreti konusu var gitmedikleri halde tam ucret talep ediyorlar. Elekrtik dogalgaz yemek vs. Masrafin yok. Devlet tesvik verecek ogretmenlerin %60 ucretini odeyecek firsatci ozel okullar %40 ogertmen maasi birde kira kaliyor geriye bunu talep et hakkin olabilir tam ucret isteyemezsin. Isin hukuki boyutunu bilen varsa aciklasin lutfen

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi