Editörler : E.Kayı Han
03 Temmuz 2010 13:27

CHP = kıvrak sıyaset+basit polemıkler+içi boş vaatler

siyaseti bastan asagı yalanla dolanla menafaatlerıyle yuruten bir parti.

gizlisevdam
Daire Başkanı
03 Temmuz 2010 13:29

kılıcdaroğlu tek umutlarıydı o da fos cıktı

myROSE27
Şef
03 Temmuz 2010 13:30

adamların tek gayesi sn erdoğandan kurtulmaktır..onun için varya insanın aklına ne geliyorsa hepsinin yaparlar..bu durumda ne kadar olumsuz ne kadar basitlik bildiren, ne kadar onursuz sıfat varsa chp nin önüne getiriliebilir..çünkü adamlar herşeyi yapmaya hazır..

gizlisevdam
Daire Başkanı
03 Temmuz 2010 13:33

koltuk sevdasıyla adamlar ne elıne koluna ne de uckuruna sahıp olabılıyorlar.

fenerimbahçem
Genel Müdür
03 Temmuz 2010 13:35

bak dostum ne yap biliyormusun şakşakcılıktan yağdanlıktan 2 gün kendine izin ver sonrada o güzelim kafanı biraz zorla gazetelere gir yada goggleye yazki başbakanın eksileri kemal kılıçdatoğlunu eksileri nelerdir de

çıkan sayfaları oku izin verdinya şakşakçılığı hiç düşünme sen onu sana yapışmış o

sonra eğer mantığın hala duruyorsa kıyasla bak bakalım kim daha ağır geliyor.

ülkenin gerçek sorunu nedir bugün ne konuşuluyor.

tamammı neolacakya 2 gün yapmayı ver yağdanlık sayılı gün çabuk geçer

gizlisevdam
Daire Başkanı
03 Temmuz 2010 13:38

fenerbahcelı arkadas

ne kadar duz ve bos mantıkla yaklasıyorsun

partiler chp ve akp denmı sınırlı?

chp ye atıyorsam akp li mi oluyorum

ne sacma mantıgınız var

sen once kurtul kafandakı o kalıplasmıs dusuncelerden

Doğu & Batı
Kapalı
03 Temmuz 2010 13:38

kılcdaroglu ile siyasetin seviyesi dip yaptı

bir lafı bir lafını

bir günü diğer gününü tutmayan yanar döner siyasetçi tipi..cumhuriyet tarihinde bu kadar ucuz bir karakter görmedm

fenerimbahçem
Genel Müdür
03 Temmuz 2010 13:44

sakızmı var ağızında senin doğu batı

çiğneyip duruyorsun

doğun netaraf batın netaraf ayırt edebiliyorsan işte ogün senin kutlu günün şimdilik uyur gezersin

yudumca
Kapalı
03 Temmuz 2010 13:46

valla arkadaşlar,daha iyisini yapabiliyorsanız eleştırmeyınız siyaset herkese açık buyrun yol orda...ama tanımadıgınız insanlarıda sagdan soldan duyduklarınızla laf olsun cumle dolsun diye hadı bizde iki şey ekleyelim diye bu kadar kolay eleştırmeyınız...düşünün ki enazında geçmişi temiz ve geçmiş gelecegı yansıtır...begenmesnizde o çok şey yapacak...en azından akp nın düşürdugu şu durumdan kurtaracak...en azından daha kötusunu yapamaz kı,en beterınden bi vaziyetteyız...

nikelaj
Yasaklı
03 Temmuz 2010 14:16

chp'nin vaatleri en azından umut verici

akp ise yalancı çoban gibi

hiçbi sözlerini tutmadılar

bundan sonra bişey beklemek abes kaçar

carpediem1
Yasaklı
03 Temmuz 2010 14:25

iftiralarınızda kendiniz boğulacaksınız.

yandaş medya kıvırıyor eğiyor büküyor laf söylemek için.

sonrada kendileri de inanıyor.

hatırlayın parti meclisi bile oluşturulurken chp bölündü naraları atan medya

koca koca il başkanlarının görevden alınmasına kadar akp ye nasıl yaklaşıyor.

insanda biraz vicdan olur

tabii biraz da utanma duygusu

gizlisevdam
Daire Başkanı
10 Temmuz 2010 16:13

referanduma dahı neden hayır dıyecegını bılmeyen aslında bılen ama ısıne gelmeyen bir parti....

14 Temmuz 2010 23:34

bu başlık çok güzel...

gizlisevdam
Daire Başkanı
15 Temmuz 2010 02:12

magdur senın ıcın guncllıyorum

client98
Şef
15 Temmuz 2010 02:34

daha çok güncellenir. chp'ye atacak iftira yapıştıracak pislik bulamadığınızdan başlıklarınız tek tek kaybalıyor hepiniz tek başlığa toplanın bence.

persnelll
Yasaklı
15 Temmuz 2010 12:44

Venedik Komisyonu Genel Sekreteri Markert, Yargıtay Başkanı Gerçeker'in 'Avrupa'yı da yanıltmışlar" açıklamasını yalanladı: Reform paketini destekliyoruz. Gerçeker'in tutumu düşmancaydı.

Avrupa Konseyi Venedik Komisyonu Genel Sekreteri Thomas Markert, referanduma sunulan anayasa reformu hakkında Türk Hükümeti tarafından bilgilendirmediği yönündeki iddiaları yalanladı. Markert, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'in Cumhuriyet gazetesinde yer alan ifadelerini "büyük bir yanlış anlaşılma" olarak değerlendirdi ve Gerçeker'in Anayasa Değişiklik Paketi'ne düşmanca bir tutum içinde olduğunu söyledi.

HÜKÜMET BİLGİLENDİRDİ

Hükümet tarafından yanıltıldığı şeklindeki iddiaları yalanlayan Markert, "Sanıyorum ortada büyük bir yanlış anlaşılma var. Ben Sayın Gerçeker'e anayasa paketi hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığımı söylemedim. Sadece anayasa reform paketi hazırlanırken, Venedik Komisyonu'nun resmi görüşünün alınmadığını söyledim" diye konuştu.

Adalet Bakanı Ergin'in Venedik Komisyonu'nu reform hakkında kapsamlı şekilde bilgilendirdiğini kaydeden Markert, "Hükümet tarafından manipüle edildiğimiz yönündeki iddiayı kabul etmiyorum. Biz reform hakkında yeterli bilgiye sahibiz ve tavrımız değişmedi. Anayasa paketini Komisyon olarak destekliyoruz." değerlendirmesini yaptı.

SERT SÖZLERLE ELEŞTİRDİ

Gerçeker'le aralarında sert bir tartışma yaşandığını kaydeden Markert, "Kendisi anayasa reformuna karşı çok düşmanca bir tutum içindeydi. Anayasa reform paketi hakkındaki görüşlerimi aktarmam üzerine, sert sözlerle reform paketini eleştirdi. Sanıyorum ortada büyük bir yanlış anlaşılma var. Ben asla reformun içeriği hakkında bilgilendirilmediğimizi söylemedim" ifadelerini kullandı.

KOMİSYONA BİLGİ VERİLMEDİ DEMİŞTİ

Cumhuriyet gazetesinde 'Avrupa'yı da yanıltmışlar" başlığıyla manşetten verilen haberde, Gerçeker, Markert'le görüştüğünü ve kendisine hükümetin reform paketi ve Venedik Komisyonu hakkında bilgi vermediğini iddia etmişti.

Gerçeker, Markert'in kendilerine basında bilinenlerden farklı şeyler söylediğini ve 'Biz anayasal değişikliklerin metnini görmedik. Türk hükümeti de bize hiç göndermedi' dediğini iddia etmişti. Strasbourg merkezli Venedik Komisyonu,

Avrupa'nın anayasa hukuku alanındaki referans organı kabul ediliyor.

fatih_kat
Genel Müdür
15 Temmuz 2010 19:15

klasık chp

'imparator'
Daire Başkanı
16 Temmuz 2010 00:08

iyi kıvırıyorla

persnelll
Yasaklı
22 Temmuz 2010 10:49

bazıları herkesi kendileri gibi numaracı zannediyo

persnelll
Yasaklı
22 Temmuz 2010 18:07

Erdoğan'ı eleştirenlere en sert tepki

Ülkücü camianın önden gelen isimlerinden Mustafa Çalık, Başbakan Erdoğan'ın idam edilen Mustafa Pehlivanoğlu'nun mektubunu okurken ağlamasını eleştirenlere sert çıktı.

Çalık, "Ne yapmalıydı? Davul zurna mı çalması lazımdı? Şarkı mı söylemeliydi? O mektubu okuyup da duygulanmaması için insanın eşek olması lazım." dedi.

Gazeteci Ömer Şahin'in Kanala'daki "Görüş Farkı" programına katılan Ülkücü camianın önde gelen aydınlarından Mustafa Çalık, 12 Eylül'de yapılacak referanduma yönelik çarpıcı açıklamalar yaptı.12 Eylülürünü anayasaya sahip çıkmanın akıl ve mantıkla izahı olmadığını savunan Çalık, "Mustafa'yı asan, Hüseyin'i namazda copla öldüren alçaklar hukuk önünde hesap vermediği müddetçe namus borcumuzu ödemiş olmayacağız. İkbal, iktidar uğruna kimse sahtekarlık etmesin. 12 Eylül'den herhangi bir şekilde hesap sorulmasına mani olan kim varsa sakın vatanseverlik iddiasında bulunmasın." diye konuştu.

Çalık, 12 Eylül'de asılan ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun mektubunu okurken ağlayan Başbakan Erdoğan'ı eleştirenlere de, "Ne yapmalıydı? Davul,zurna mı çalması lazımdı? Şarkı mı söylemeliydi? O mektubu okuyup da duygulanmaması için insanın eşek olması lazım." diye seslendi.

"EVET DİYEREK ACI ÇEKENLERİN YANINDA, CUNTANIN KARŞISINDA YER ALIYORUM"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ile birlikte "Görüş Farkı"na katılan Türkiye Günlüğü Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çalık, ülkücü camiaya önemli meseajlar verdi.

12 Eylül öncesi Ülkü Ocakları yönetiminde bulunan Çalık, 'Evet veren ülkücü değildir' diyen MHP yönetimine mesaj gönderdi: "Milliyetçilik terazisini kimse eline almasın, bizim ülkücülüğümüzü tartmak kimsenin haddi değildir."

Referandumda neden "evet" oyu kullanacağını da açıklayan Çalık, "AK Parti biz caydık dese de benim vazifem Kenan Evren'in önüme koyduğuna her fırsatta hayır demektir. Evet diyerek cuntacıların karşısında, çile çekenlerin yanında yer alıyorum. Bana hakikat böyle gözüküyor. Hakikat karşısında susan dilsiz şeytandır." şeklinde konuştu.

HÜSEYİN ÇELİK'E SAHİP ÇIKTI, BAHÇELİ'Yİ ELEŞTİRDİ

Mustafa Çalık, MHP lideri Bahçeli'nin "sarkık bıyık" açıklaması nedeniyle "Türk düşmanı" ilan ettiği Hüseyin Çelik'e de sahip çıktı.

Çelik'in Milli Eğitim Bakanlığı döneminde yaptırdığı sosyal bilimler lisesine dikkat çeken Çalık, "Bütün Türk milliyetçilerine, vatanperlere, Türk kültürüne saygı duyanlara soruyorum. Hanginizin aklına A.Hamdi Tanpınar, Nurettin Topçu, Bahtiyar Vahapzade, Cengiz Aytmatov'un adını taşıyan sosyal bilimler lisesi kurmak geldi? Siyaset ateşine dalıp fazla hücum etmemek gerekir. Heyecanlı arkadaşlar kendilerini biraz zaptetsinler. Öfke gelir göz kararır, öfke gider yüz kızarır." sözlerini kaydetti.

Çalık, Türklük ve kimlik konusunda ise "Samimi Müslümanın Türk düşmanı olmasına imkan yoktur, çünkü Türklük Müslümanlıktır. Türklük bir ırk değildir, mukaddesat ve maneviyattır." diye belirtti.

Ülkücü camianın referanduma "hayır" demesini gerektiren bir durum olmadığını savunan Mustafa Çalık,CHPiçin ise durumun farklı olduğunu ifade etti. Çalık, şunları söyledi: "Tartışmanın özü şudur: Yargı, bugüne kadar tek partinin, CHP'nin vesayetinde idi. Şimdi CHP'nin vesayetinden kurtuluyor. Cuntaların, darbelerin başfetvacısı bizde yargı olmuştur. Bizde hakim kılıklı bazı kişiler cinayetlere fetva vermiştir."

"MHP'DE ÜLKÜCÜLER GİTTİ, ANAP VE DYP'LİLER GELDİ"

Kendisini 14 yaşından beri ülkücü olarak nitelendiren Mustafa Çalık, MHP'nin tepe yönetiminde ülkücülerin yerine ANAP ve DYP kökenlilerin yer aldığını da iddia etti: "Benim gibi insanlardan boşalan yeri eski ANAP ve DYP'liler devraldı. Ülkücüdür, değildirler, vaktiyle ülkücülerle alay etmiştir, ona girmiyorum, mevzu derin. Bizden boşalan yeri tepe tepe kullansınlar."

gizlisevdam
Daire Başkanı
26 Temmuz 2010 17:00

daha baska ne denilebilir.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi