Editörler : Lanet
08 Eylül 2005 16:32

Tarihte hastalığını kabul eden akıl hastası var mıdır?

kim sizofren kim deli kim akıllı kim gercekleri goruyor kim kendi beyninde olusturdugu hayal aleminde yasıyor?? kimin ayakları yere basıyor kim trubinlere oynuyor kim gercekten calısıyor kim durust kim degil kim inanclı kim degil??

cevap ne?

Tomanbay
Aday Memur
08 Eylül 2005 23:17

başlıktaki soruya john nash cevabını verebilirim. dahi matematikçi zekasını konuşturarak olayı çözdü.

Ş@h-in
Müsteşar
22 Aralık 2009 18:01

"Tolstoy bir manik depresifti ve sürekli intiharı düşünürdü. Tolstoy, dine sarılarak rahatlama yolunu seçti. ??Savaş ve Barış?? ve ??Anna Karenina?? gibi klasiklerin yazarı, bir dostuna yazdığı mektupta, ??Hayatta mutluluk diye bir şey yok, sadece bazen görünür gibi oluyor, o kadarcık?? diyordu."

kudretsolmaz
Başbakan Müsteşarı
23 Aralık 2009 11:12

İbrahim müteferrika deli olduğunu kabul etmiş midir acaba çok merak ediyorum. eğer o kabul etmediyse gerisi hiç kabul etmez...

sbengisu42
Müsteşar
20 Haziran 2010 01:32

zamanımızda hastalığını kabul edip tedavi olan insan sayısı olduka fazla..

beyazhançer
Aday Memur
21 Haziran 2010 22:25

tarihte hastalığını kabul eden akıl hastası var mıdır orasını bilemem ancak dünyada yaşayan insanların tamamında zihinsel gerilik olsaydı bu kadar kin,nefret,cinayet ve savaşlar olmazdı....

!!EsMeR!!!SeKeRiM!!
Müsteşar Yardımcısı
28 Haziran 2010 22:14

sizin hastalık olarak nitelendirebileceğiniz durumların tıbben kabul görmüş ruh ve sinir hastalıkları dahilinde ki vaziyetler olarak değerlendirerek şunu söyleyebilirim sanırım..

kabul etmediğiniz hiçbir şey sizin değildir !

**sude**
Başbakan Müsteşarı
28 Haziran 2010 22:34

İnsanın kendisini ruhsal olarak hasta olduğunu kabul etmesi zordur aslında. Aklına gelse bile böyle bir duygu kafasından atmaya çalışır. Hep başkaları özürlüdür,kusurludur.

psychic
Kapalı
05 Temmuz 2010 13:02

hastalığın, hastanın gerçekle ilişkisini ne kadar zedelediğine bağlı

yingyang_ayşim
Aday Memur
19 Temmuz 2010 12:00

deliliğin tarihini okudum michael foucult un.cüzzamlıları akıl hastası diye adlandırdıkları kişilerle aynı zindanlara atanlarmı akıllı yada cüzzam hatsalarını büyük boş bir arazide devasa boyutta bir çukura bir bina dikip içine insanları kapatıp uzaktan hastalara bakıp değerlendirme yapan doktor sıfatındakilermi?...sonra hac ziyareti sırasında ülkeden bu hastaları atmak için 5 er 10 ar hastaları kayboldu kalabalıkta deyip bilmedikleri yerlerde bırakanlar mı?birkaçgün sessizlikle boş bir odada duralm bakalım nolacağızz?çok ünlü filozofların bazılarının ölüm sebepleri de düşünerek farklı boyutlara ulaşmaktadır...düşünülesi bir kavramm...

ben de deliyim bu kadar akıllı geçinen koyun sürüsünden değilim..farklıyımm ve deli olmaktan mutluyum..

getr
Kapalı
21 Temmuz 2010 21:16

deli olmayacak kadar akıllı olduğumu biliyorum ve bunu bilmek beni deli ediyor,

Deli_doktoru_38
Aday Memur
04 Ekim 2012 22:03

''Delilik şüphesiz aptallıktan iyidir. Delilik var olmuş bir zekânın yok oluşudur; aptallık, var olmamış bir zekânın var olmamağa devam edişidir. Deliliğin, hiç olmazsa mazisi şanlı. Aptallığın şerefli bir tarihi bile yok.''

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi