Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Mart 2023 14:14

2023 Ağustos mazeret tayini/eş durumu anlayamıyorum?!

hocalarım merhabalar

dün bir telegram grubunda 2023 ağustos mazeret tayini için il emri olur mu olmaz mı tartışırken

Başka bir hocamız bırakın il emrini de +1 yıl daha bulunduğunuz yerde kadrolu çalışın dicekler mi onu düşünün dedi

Tabi biz şok daha önce bu konuyu da tartışmıştık zaten mağduriyet olmaması için ek madde eklendi diye konu kapanmıştı

Hocamızın tezine göre mayıs başından itibaren kadrolu olarak bulunduğumuz okula atanmış olacağımız için önceki 3 yılın önemi yokmuş mebbis sistemi 2024 mayısa kadar tercih yapmamıza izin vermez hata verirmiş (Bu arada 3 yıl haziranda doluyor)

Ya dedik hocam yanlışsınız yapmayın etmeyin dedik

benim diyor 2020 Şubatta engelli kadrosundan atanan öğretmen arkadaşım martta göreve başladı 2021 ocak mazeret tayininden mebbis sistemi 1 yıl aynı okulda kadrolu çalışma tamamlanmadı hatası yazısı verdi tercih yapamadı diyor. Engelli kadrosundan atananlar zaten kadrolu başlıyormuş.

Dedik bizde ama sonuçta 3 yıl sözleşmeli değildi o okulda----farketmez diyor.

MEB'e soruyorsun onlar eski sözleşmeli mevzuata göre yapılacak mağduriyet olmaz diyor

Geçen senenin başvuru maddelerine baktım ağustos mazeret harbiden de adaylığı kalkmış kalkmamış 1 yıl kadrolu çalışmalı diyor.

Başkasına gidiyorsun 1 yıl çalışmalı eş durumunda geçerli değil diyor.

Ama hoca diyor arkadaşım engelli kadrosundan başladı 1 ayla 1 yılı bitmediği için eş durumu kullanamadı. (Ondan ötürü engellilik durumu üzerinden başvurmuş bu sefer gitmiş- ama eş durumuna sistem izin vermemiş 2021de)

Allah peygamber aşkına şu işin doğrusunu bilen soran var mı kafayı yicez yani kadroya geçmeseydik keşke o reddeye geldim

Umarım meb olanın bitenin farkındadır sistemde sorun yaşamayız ilerde binlerce 2020 haziran-eylül ataması var milletin 3.yılını uzatmazlar umarım.

Kafada tamam öyleymiş diye bitirmiştim sağolsun hocamız allak bullak etti yine.

Kadro için Dilekçe verdim olmadı geri alsam mı diye düşünmeye başladım. O da alabilirsek tabi işleme girdiyse zor.

Murat199
Aday Memur
21 Mart 2023 17:27

''Geçen senenin başvuru maddelerine baktım ağustos mazeret harbiden de adaylığı kalkmış kalkmamış 1 yıl kadrolu çalışmalı diyor.'' Sadece bu kısma cevap verme adına alıntıladım. Bu şart geçerliyse 3+1 sistemine göre atanmış olan öğretmenler 3 yılını doldurup nasıl eş tayini yapabildiler şimdiye kadar.

Muharremmmer
Memur
21 Mart 2023 20:00

Çok çok mantıklı

3yil sonunda

Sözleşmeden kadroya geçip

Mazeret kullandılar

Niye bir yıl kadrolu çalışmak zorunda diyor ki o zaman

Zaten kadrolu olarak başlamıyorki öğretmen

Sadece engelli atamasındakiler kadrolu başlıyormuş

Murat199, 1 yıl önce

''Geçen senenin başvuru maddelerine baktım ağustos mazeret harbiden de adaylığı kalkmış kalkmamış 1 yıl kadrolu çalışmalı diyor.'' Sadece bu kısma cevap verme adına alıntıladım. Bu şart geçerliyse 3+1 sistemine göre atanmış olan öğretmenler 3 yılını doldurup nasıl eş tayini yapabildiler şimdiye kadar.

popcorn007
Kapalı
21 Mart 2023 20:03

hocam bi o gün gelsin, şimdiden neyin stresi bu? Kılavuz bi açıklansın

Murat199
Aday Memur
22 Mart 2023 08:48

Sağlık Bakanlığı için 3 yılını doldurmadan kadroya geçen personelin de mazeret tayini hakkından faydalanacağına dair duyumlar var her yerde. İnşallah bu durum doğrudur da bize de yansır

umudumu yitirmedim
Aday Memur
22 Mart 2023 09:40

""Geçen senenin başvuru maddelerine baktım ağustos mazeret harbiden de adaylığı kalkmış kalkmamış 1 yıl kadrolu çalışmalı diyor."

"1 YIL KADROLU ÇALIŞMALI" diye bir madde yok. nerden uyduruyorsunuz acaba.

duyuruda diyor ki: "Devlet memurluğu ve öğretmenlikte veya sadece birinde adaylıkları kaldırılmamış olanlardan atandıkları yerde 28 Şubat 2023 tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini doldurmuş durumda olanlar, aile birliği mazeretine bağlı olarak başvuruda bulunabilecektir."

"1 YIL KADROLU ÇALIŞMA" şartı nerde burda

Muharremmmer
Memur
22 Mart 2023 10:07

Valla hocalarım bu konuda yorum yapmaktan yoruldum.

Birkaç hocadan görüş aldım az çok bu işlerden anlayan

Hocam rahat olun fazla panik yapıyorsunuz sıkıntı olmaz

+1 yol kadrolu olayı direk kadroya atananlar için geçerli olur

Sözleşmeliden kadroya geçmek her zaman olan bir durum değil kafalar bundan karışıyor merak etmeyin buna göre de duyuru kılavuzu düzenlenir

Geçen senenin duyurusu ile karşılastirmayin bu sene kadroya geçen çok oldu o maddeler eklenir çıkarılır tarihler oynanır şimdiden bu kadar panik yapmayın daha seçim var deyip güldüler

Durum bu yani.

Murat199
Aday Memur
22 Mart 2023 11:00

Çoktandır görüyorum sizi burada. Taa başlarda merak etmeyin öğretmenlere de kadro gelecek diyordunuz :D Öyle oldu hakikaten. Şimdi ne düşünüyorsunuz 3 yılını doldurmadan kadroya geçenler mazeret tayini yapabilecekler mi sizce

umudumu yitirmedim, 1 yıl önce

""Geçen senenin başvuru maddelerine baktım ağustos mazeret harbiden de adaylığı kalkmış kalkmamış 1 yıl kadrolu çalışmalı diyor."

"1 YIL KADROLU ÇALIŞMALI" diye bir madde yok. nerden uyduruyorsunuz acaba.

duyuruda diyor ki: "Devlet memurluğu ve öğretmenlikte veya sadece birinde adaylıkları kaldırılmamış olanlardan atandıkları yerde 28 Şubat 2023 tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini doldurmuş durumda olanlar, aile birliği mazeretine bağlı olarak başvuruda bulunabilecektir."

"1 YIL KADROLU ÇALIŞMA" şartı nerde burda

umudumu yitirmedim
Aday Memur
22 Mart 2023 11:03

benim kanaatim 3 yılını doldurmamış kadroya geçen öğretmenler 1 yıl çalışmışlarsa mazeret tayini yapabilecekler. ama insiyatif tamamen bakanlığa kalmış. yani hiç birşeyden emin değilim. mazeret tayini vermezlerse anayasa mahkemesinde iptal davası açacağım.

Murat199, 1 yıl önce

Çoktandır görüyorum sizi burada. Taa başlarda merak etmeyin öğretmenlere de kadro gelecek diyordunuz :D Öyle oldu hakikaten. Şimdi ne düşünüyorsunuz 3 yılını doldurmadan kadroya geçenler mazeret tayini yapabilecekler mi sizce

Murat199
Aday Memur
22 Mart 2023 13:47

Sizin durumda mı aynıydı. 3 yıl dolmamış mıydı henüz

benim kanaatim 3 yılını doldurmamış kadroya geçen öğretmenler 1 yıl çalışmışlarsa mazeret tayini yapabilecekler. ama insiyatif tamamen bakanlığa kalmış. yani hiç birşeyden emin değilim. mazeret tayini vermezlerse anayasa mahkemesinde iptal davası açacağım.

umudumu yitirmedim
Aday Memur
22 Mart 2023 13:49

evet aynı hocam . 1 yılı geçti :))

Murat199, 1 yıl önce

Sizin durumda mı aynıydı. 3 yıl dolmamış mıydı henüz

Murat199
Aday Memur
22 Mart 2023 14:09

Bizde de durum aynı. Hayırlısı bakalım beklemeye devam.

evet aynı hocam . 1 yılı geçti :))

ahmetalisivas
Aday Memur
22 Mart 2023 15:03

Özür ataması başvuru tarihinde kadrolu olan herkes bu atamaya başvurabilir. Gerisi lafıgüzaf...

Murat199
Aday Memur
22 Mart 2023 15:17

İyi de hocam. Ben MEB'i aradım bakanlıktaki görevli sadece adımızın değiştiğini, sözleşmeliden kadroya geçildiğini, mazeret tayini konusunda yine 3 yılı doldurma şartının devam ettiğini söyledi.

ahmetalisivas, 1 yıl önce
Özür ataması başvuru tarihinde kadrolu olan herkes bu atamaya başvurabilir. Gerisi lafıgüzaf...

Murat199
Aday Memur
24 Mart 2023 09:15

Bu tarzda yazılan her yazı çoğumuz için umut oluyor. Yazdığınız şey fikriniz mi yoksa bir duyum mu

ahmetalisivas, 1 yıl önce

Murat199
Aday Memur
27 Mart 2023 11:24

güncel

V.H.K.İ-Baris
Aday Memur
27 Mart 2023 11:33

bakanlık bu şekilde uyguluyor bir kaç senedir. kadroya geçtikten sonra mazerete başvuru hakkı tanıyor. yeni klavuzda değişir mi değişmez m kimse bilemez. güncel yazınca bişey değişmeyecek.

Murat199, 1 yıl önce

güncel

Murat199
Aday Memur
27 Mart 2023 11:41

Burada yazılanlar tabii ki bir şey değiştirmeyecek. Amaç herhangi bir şekilde bilgisi veya duyumu olanlardan faydalanabilmek

V.H.K.İ-Baris, 1 yıl önce

bakanlık bu şekilde uyguluyor bir kaç senedir. kadroya geçtikten sonra mazerete başvuru hakkı tanıyor. yeni klavuzda değişir mi değişmez m kimse bilemez. güncel yazınca bişey değişmeyecek.

m6681
Aday Memur
27 Mart 2023 15:06

Böyle saçma şey mi olur. Sırf bu itirazlar nedeniyle mecliste ek madde eklenmedi mi. Kadroya geçmeden önceki hakları mahbuslanamaz diye. Kadroya geçen de eski mevzuata tabi. Yani bal gibi de başvurur.
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi